Ettepanek seadusele vastu seista
#41

mesinik Kirjutas:Põhieesmärk veeretada vastutus kindlustuskatteta sõidukite poolt tekitatav kahju ELKF alt kindlustusseltsidele.

See on juba palju arusaadavam selgitus kui kogu pikk jutt lkf lehel.

mesinik Kirjutas:Kuna senini puudus autoomanikel vajadus utiliseeritud auto registrist maha kanda.Kui pole majanduslikku hooba,siis ei viitsita eriti tegeleda.

Siis võiks loota, et aastamaksu ei tulegi Wink Või siis tapetakse 1 kärbes kahe hoobiga.
Vasta
#42

valdo Kirjutas:
Jansa Kirjutas:Nõustun, et too §22 lg 1 on vildak.
Samas, korra aastas lepingu uuendamine on kulu... kamoon Smile kuidas keegi elule vaatab muidugi.

Kui ma eile käisin IF-is kindlustuskatteta liikuritele tavalepinguid tegemas, siis sealt öeldi mulle, et nad seni ei ole tavalepinguid tühistanud ning nad kindlasti teatavad mulle, kui see juhtumisi neil plaanis mingil ajal oleks. Ehk siis - see kehtib tähtajatult ka ilma poliise sõlmimata.

Seadus jah, lubab seda neil teha...

See mida seadus lubab seda ka kasutatakse, ntx Salva pole seda õigust seni kasutanud, küll aga on muude kindlustusseltside poolt lepinguid tühistatud.
Jansale juurde, et kõik sõltub kogusest, viimane lepingute sõlminime võttis aega 45 minutit, nii et puhtalt juba mahavisatud aeg+pidevkontroll et kas ikka kõik on korras on kulu ... kui mitte raha siis närvide.

Dad.
Vasta
#43

indreksirk Kirjutas:Muuseumipapa, Sinu soovide lahendus on nende sõidukite ajutine registrist kustutamine. Nii ei pea Sa kindlustuslepingut sõlmima ega ka sõidukeid registrist kustutama.

Selline toiming on riigilõivuvaba ja pole ka kohustust avalduse tegemiseks ARK-i kohale sõita.

See kõik on HETKEL ... vaatame nqatuke ajas tagasi, 2000 aastal kustutati registrist hulgaliselt sõidukeid, sinna juurde käis jutt, et alati saab taasatda blablabla ... oli see nüüd 2002 või 2003 kui hakati nõudma kerenumberid sõidukite registrisse taastamisel (nende jutu järgi uuesti arvele võtt) ... aga kui paljudel enne sõda väljalaskega autodel on olemas kerenumbrid???

Alati on variant, et riik mõtleb mingi järjekordse sõnniku välja ... parem juba eos sellised napakused välistada.

Dad.
Vasta
#44

dad Kirjutas:Jansale juurde, et kõik sõltub kogusest, viimane lepingute sõlminime võttis aega 45 minutit, nii et puhtalt juba mahavisatud aeg+pidevkontroll et kas ikka kõik on korras on kulu ... kui mitte raha siis närvide.
Kellele rohkem antud, sellelt rohkem nõutakse. Kõlab keskerakondlikult, kuid nii see on. Parmudel turu väravas pole selliseid muresid üldse.
Vasta
#45

Mnjaa - isegi Venemaal on vanaautoomanikel mured ja probleemid...
http://www.autonet.ru/localnews/index.as.../3541.html
Vasta
#46

Плюс к этому комитет по экологии внес предложение по ограничению на ввоз подержанных иномарок. Суть его в том, чтобы после 2007 года запретить ввоз на территорию РФ автомобилей, которые не отвечают требованиям Евро-2.

Kas ma saan õigesti aru, et pärast 2007ndat aastat ei tohi euronormidele mittevastavat sõidukit enam Venemaale viia...????

Selle kõrval on meie inimeste seisvate autode kindlustusprobleemid titep.ss....Smile))
Vasta
#47

Mingi katse kodumaiste autode müügi parandamiseks?
Vasta
#48

Tere

Küsimus: Kas mootorrattad peab ka selle sundkindlustusega varustama? Suvel olin Ameerikas ja see möll läks minu kõrvast mööda! Mingit kirja pole kusagilt selle kohta saanud. Oman mootorratast iz 49 aastast 56'' sai talle 2001 ka uued paberid tehtud.
Vasta
#49

madeinussr Kirjutas:Küsimus: Kas mootorrattad peab ka selle sundkindlustusega varustama? Suvel olin Ameerikas ja see möll läks minu kõrvast mööda! Mingit kirja pole kusagilt selle kohta saanud. Oman mootorratast iz 49 aastast 56'' sai talle 2001 ka uued paberid tehtud.

Loomulikult peab - kõikidele ARKis arvel olevatele sõidukitele tuleb tavaleping sõlmida! Ainult et tavaleping (kui ta on maksepuhkuse olekus), ei nõua (veel) mingit raha. Loodetavasti ei hakka ka nõudma võiks loota...

Kui Sul asi on reaalse kindlustusega viimased aasta olnud (ja nüüd enam ei ole mingist ajast), sisi tavaleping peaks tehtud olema ja kehtima. Kõigile saadeti muide augusti lõpul koju meeldetuletused.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#50

Masin arvele võetud aastal 2001 ja peale seda pole sellel kordagi kindlustust ega ülevaatlust tehtud. Kas nüüd on siis kurikarjas ja mind ootab kopsakas trahv või hoopis masina registrist kustutamine??
Vasta
#51

madeinussr Kirjutas:Masin arvele võetud aastal 2001 ja peale seda pole sellel kordagi kindlustust ega ülevaatlust tehtud. Kas nüüd on siis kurikarjas ja mind ootab kopsakas trahv või hoopis masina registrist kustutamine??

TÜV ei pea seaduse olema, küll aga peab olema kindlustus. Ehk siis - tee oma sõidukile liikluskindlustuse tavaleping koos maksepuhkusega, st et kehtivat poliisi ja kindlustuskatet pole. Vähemalt 2005 sügissuvel oli see tasuta, vast on seninigi.

Niipalju kui ma tean, informeerivad kindlstusfirmad ja Kindlustusfirmade Liit igast sammust siiski ka omanikku. Nt saadavad aastake maksepuhkusel olnud sõidukiomanikele meeldetuletuskirja.

Ma ei ole kuulnud ka sundtasust, kuigi sellega ähvardati, kel tavalepingut pole...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne