Mis aastast alates loetakse uunikumiks ?
#1

Seisab kodus Vaz 2101 aastast 1972. Kas tegemist on uunikumiga või peab ta veel paar aastat kopitama ?!Toungue
Vasta
#2

EV seadusandluse järgi 25 aastat ehk siis hetkel kõik, mis on Olümpia-aastast 1980 või varem valmistet. Sealt piirist alates ei kehti hulk uusi tehnilisi nõudeid (euroklaasid jms) ning põhimõtteliselt saab perfektsele autole taotleda musta numbrit.

Muidu... vastavalt omaniku tundele, kas ta peab seda uunikumiks või ei Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Ta ei pea kopitama, vaid Sa pead ta korralikult korda tegema, selliseks, nagu ta tehasest tulnuna oli, ja siis ongi uunikum.
Kopitanuna on ta tavaline Kuusankoski kandidaat.
Vasta
#4

Ja kui ma ta korda teeksin siis, kas keegi oskaks umbkaudselt öelda, mis oleks
selle auto hind ?Rolleyes
Vasta
#5

Kotis põrsa eest pakuks ühe BLONDI.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#6

Rabi Kirjutas:Ja kui ma ta korda teeksin siis, kas keegi oskaks umbkaudselt öelda, mis oleks
selle auto hind ?

Hind tekib asjale siis, kui
1) on olemas müüja
2) on olemas ostja
3) nad on omavahel kokku saanud
4) nad on omavahel kokkuleppele jõudnud

Kui nimetet neljast asjast on kasvõi üks puudu, ei saa me rääkida mingistki reaalsest hinnast. Reeglina on tegelik hind tihti palju madalam sellest, mida müüja soovis asjast algselt saada. Ja vahel ka veidi kõrgem sellest, mis potentsiaalne ostja oli nõus välja käima.

Mis puudutab 02 kui tiiptasemel korda tehtud uunikumihinda, siis sellel asjal on Eestis väga väike nišiturg ehk siis kahtlen, kas eelnimetet neli asja on korraga olemas. Probleem seisneb selles, et selle klassi autode juures kipub potentsiaalne ostuhind olema KORDADES madalam hädapäraseks restaureerimiseks kuluvatest materjalidest, vahenditest ja detailidest. Kui siia juurde liita veel oskus-restaureerija kallis tööaeg, on asi päris laes.

Ehk siis - kui ma kulutan restaureerimiseks nt 40 tuhat krooni materjalide ja osade peale, siis ma ei taha seda liikurit ju sellest summast madalama hinnaga müüa...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne