K-650 metamorfoos
#61

Istus perfektselt, tänu! Smile
Vasta
#62

Ja seda,et kas mulle tundub või ongi sul erinevad kolvid silindrites? Jubedalt tundub,et üks kolb on ümara peaga aga teine lame?
Kui tõesti mu silmad ei peta ja see nii on siis on arusaadav miks surved erinevad. Aga kui on ühesugused siis ei oska hetkel muud öelda,et mõõda silindri kõrgus ära.....kui on vanad silkud siis äkki on ühte lühemaks lihvitud surveastme tõstmiseks?!
Vasta
#63

Kandilisem kolb on varumootoris ja see silinder näitab kompressiooni üle 7- sama palju kui "hea" silinder töömootoril. Küsimus ongi et kas julgeb visata kandilise kolbi ja selle juurde kuuluva silindri otse töömootorile ümber, või peaks sel juhul ka teise kolbi välja vahetama...
Vasta
#64

Ishijupp Kirjutas:Küsimus ongi et kas julgeb visata kandilise kolbi ja selle juurde kuuluva silindri otse töömootorile ümber, või peaks sel juhul ka teise kolbi välja vahetama...

Loomulikult peavad kahekolvilises mootoris kolvid olema identsed nii geomeetriliste mõõtmete (surveastmete) kui ka kaalu osas. Muidu jääbki mootor väga ebaühtlaselt käima.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#65

Surveastmed on neil kahel komplektil samad, kolvid ajaks ühte kaalu, aga tõenäoliselt on erinevast kujust tingituna ka põlemisprotsess (mingil moel) erinev... mnjahh, järelikult lähevad mõlemad kolvid vahetusse!
Pisut imestama paneb hea kompressioon teises silindris- ka seal said kolvirõngad ära vahetatud ja sissesõit on alles ootamas. Planetal hakkas midagi kompressiooni meenutavat tekkima alles peale paarisaja km läbisõitu.
Vasta
#66

Tehases seda kaitsekilpi vist ei pandud varurattale.Sul neid kaks või jäi korvi rattale panematta?
Vasta
#67

hellrix Kirjutas:Tehases seda kaitsekilpi vist ei pandud varurattale.Sul neid kaks või jäi korvi rattale panematta?
Big GrinBig GrinBig Grin ja mina mõtlesin ennast haigeks et kas korvi ratas seespoolt ongi nii kaitseta... et see kate käib hoopis korvirattale? Jälle targem.

Täna võtsin korvipoolse silindri maha, mingit silmaga nähtavat viga ei olnud, pisut rohkem kulunud oli kui teine. Asendusmootori kolb ja silinder andsid kompressiooniks 8,3 (!) teise silindri 7,7 vastu. Krt, kirjandus annab normaalseks tulemuseks 7-7,5. Huvitav mis näit siis on, kui sissesõit saab tehtud... Käima vändates hakkasin juba vanadust kahtlustama- päris ära väsitas, siis sain pihta, et vänt käib raskemalt Wink Kui kord käima sain ja mootori soojaks lasin, siis oli lust kuulata, kuidas korvipoolne silinder meeldiva tugevusega oma joru jorises- tugevad ja ühtlased popsud.

Lisaks erinevale kolvi kujule hakkas silma see, et ülemine kolvirõngas oli järgmisest kitsam. Noh, tulemus kompressiooni näol on hea ja olen valmis katsetama-riskima. Asendusmootori sain kaasfoorumlaselt Unic-Härralt- kui lugema juhtud, siis ehk räägid, mis rõngad-kolvid need on. Esmamulje on igatahes impressive Smile
Vasta
#68

Triipu ei viitsind vedada? Aga eks õlu mekib paremini ka!Big GrinBig GrinBig Grin
Vasta
#69

Plaanis õllele vahelduseks ka triipu panna (Smile) , aga minu kunstnikukäsi on parasjagu nii kindel, et ringjoone asemel kogemata kardioid joonistada pole mingi küsimus Big Grin . Su avatari rattal on jooned olemas- kas ise tõmbasid? Kuidas tegid?
Vasta
#70

Väidetavalt olid seal mootoris sapaka osad .Eelmine omanik vähemalt väitis nii.
Aga ratas on väga KORRALIK Sul .Cool

Lugupidamisega Andres
Vasta
#71

hmmmmm, automehed ei tunnistanud kolbi sapaka omaks, sapika kolvil pole klapisüvendeid. Ehk on ikka pärit mõnelt uuemalt dnepri mudelilt? Kellegile ei tule selline kandiline kuju tuttav ette?
Vasta
#72

minumeelest on mingil vene statsionaarmootoril ka kas samasugune või sellega väga sarnane kolb, kunagi sai nagu lammutatud mingit pumba mootorit mis oli 4-takti ja rippklappidega aga ei mäleta enam mis marki see oli ega mitu mm sil. diameeter.

militaarmootorrattur
Vasta
#73

See "kandiline" kolb on Dnepri oma....või noh 650 mootori oma. Dneprile tehti kahte tüüpi kolbe....kumera peaga ja lameda ehk siis selle kandilisega. Kuskilt teisest teemast/foorumist meelde jäänud,et kandilise kolviga pidi olema kompressioon suurem. Endal mul mootoris olid ka samasugused lameda peaga kolvid sees aga vahetasin tutikate kumera peaga kolvide vastu.
Vasta
#74

Need mõlemad kolvid 650-se omad. See kandilisema lõikega kolb suurema survega mootorilt, peaks olema mt10-36 originaal kolb ja sellega peaks mootor taluma vabalt 98 oktaan bensiini aga see ümaram on mt-9 ja teiste 650-ste oma millel on 32hj, mt10-36-e 36hj vastu. neil kolbidel peaks ka kaaliu vahe olema ja kandilise kolvi pea on pindalalt vähe suurem ja tõstab seega surveastet. Kui mootorisse paned mõlemast ühe siis päris kindlalt keerad selle mootori p***e. Kui hakkad uusi hankima siis soovitaks need kandilised sisse panna ja loomulikult ka silkud üle puurida. Vene mootoritest ma tean on kõige sobilikum kolb vaz-il, saprite omad liiga väiksed. Pole küll mõõtnud aga ühel kahesilindrisel püstklappidega mootoril (oli vist UT-2) on ka mingi sarnase suurusega kolvid, see mootor võib mingi 750-se kloon olla.
Vasta
#75

Kas võib olla, et need kandilise peaga kolvid on need, mida siin-seal pakutakse kui 95 bensuga sõitmiseks sobivad? Kirjanduses mainitust suurem kompressioon räägib selle versiooni kasuks... Aga hunt tost- peaasi, et on hea Wink

EDIT: Olaf jõudis juba ammendavalt vastata, tänud Smile Muidugi saigi vahetatud korraga mõlemad kolvid-silindrid.

Üks hea leid A-Kaablist- juhtmete sukk, selline vastupidav ja tugev, nailonist valmistatud. Lahendas minu jaoks hulga probleeme, läheb elektrisüsteemi taastamisel kasutusse.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#76

Paras peavalu uuematüübilise generaatori ja regulaatori ühendamisega, laadimist käima täna igatahes ei saanud. Kas tegin midagi valesti?

1. regulaatori vene š ühendasin generaatori š.ga
2. regulaatori ~ ühendasin generaatori ~-ga
3. süütelukust võtsin +12V ja ühendasin generaatori + klemmile
4. regulaatori klemmi LK (vene tähed) viisin süütelukku, kust +12V tuleb peale.
Küsimused:
- Kas panin kusagil puusse?
- Kuhu ühendatakse laadimise kontrolllamp?
- Regulaatori karbil on ühes küljes 3 klemmi, vastasküljel üks- mis klemm see on?
- Mida tähendab š? Kas šuntvoolu? Kas sel juhul ei peaks sinna 12V peale laskma?

Regulaatori klemmidel:
1. LK +12V
2. ~ 0,...V (ka generaatori vastaval klemmil)
3. š 0,...V (ka generaatori vastaval klemmil)

Mõõtsin takistust regulaatorist lahti ühendatud klemmidel:
ülemisel kahel ühendus massiga puudus, alumie näitas massi. Harjad omavahel näitasid ühendust- seega harjad OK? Varugenekal sain takistust mõõtes sarnased tulemused.

Ühesõnaga: HEEELLLPPP! Wink
Vasta
#77

LK-sse ühendatakse kontroll lamp. Vaata äkki saad sellest elektriskeemist abi. Enda Dnepri elekter selle järgi veetud. Tegemist küll MT10/10-36 skeemiga aga laadimise osa peaks ikka üks olemaSmile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#78

Väga hea ja selge skeem! Kui ma nüüd õigesti skeemi loen, siis see üksik eraldiseisev klemm on süüte sisselülitamisel pingestatud +12V. Kummaline, et osadel skeemidel seda üksikut klemmi pole isegi märgitud... Huvitav, kas see ongi põhjus miks laadimine ei toimi, või on midagi nihu genekas endas.
Vasta
#79

No laadimist saad kontrollida tegelikult testriga. Mootor tööle ja mõõda pinge geneka + klemmil. Aga jah põhiline,et ikka geneka ergutusmähis voolu saaks selle testi käigus. Ja samas võib see relee ka tuksis olla. Ise soovitan Zigulli see kontaktivaba relee-regulaator panna.....muidugi jah kui täiesti originaali taotled siis väga ei sobi seeSmile Aga endale panin peale selle ja ideaalne laadimine. Ennem selle suure musta karbiga oli vahest laadimine nats kahtlane aga praegu ei ole mingit muretSmile (väga teleturu jutt tuli aga noh jahToungue )
http://www.oppozit.ru/modules.php?name=N...e&sid=1246 originaal jutt(PC702 asemel kasutasin mina tavalist releed millel on normaalselt suletud kontaktid)
http://www.zone.ee/dnepraal/regulaator.JPG?2 näide minu regulaatoristToungue
Vasta
#80

Soovitan kah vaz-i relee peale panna, endalgi samasugune relee nagu Tafka pildilt näha võib ainult ilma tulukesteta. Loomulikult kui originaali siis originaal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne