Auto helisignaal
#1

Olen juba ammu mõtelnud sellest, et hankida masinale korralikum helisignaal ning kuna paistab, et praeguste külmadega on tehases paigaldatu lõplikult otsad andnud siis kuulaks soovitusi. Masin millele signaali otsin on 2003a Grand Voyager. Originaalis on tal suht lahja pardiprääks ja tahaks paigaldada mingit asjalikumat pasunat, et märguanne ikka inimesele kohale ka jõuaks. Korralikud oleks ilmselgelt sellised tuubad nagu rekkadel katusel on, kuid kuna need vajavad minu teada töötamiseks suruõhku siis langeb see valikust välja. Kunagi krooni kehtimise ajastul oli esivanema masinal peal küll mingid plastmassist pasunad koos pisikese kompressorikökatsiga, kuid niipalju kui mäletan oli tolle vidina reageerimine väikese viitega mitte momentaalselt. Seepärast ei näe ka nendel erilist mõtet. Ehk teab keegi soovitada mõnda tänapäevast automudelit millel juba originaalis korralik helisignaal küljes ja siis piisaks sellest, et lammutusest vastav jupp otsida ning juhtmed ära ühendada. Oleks vast kõige lihtsam lahendus, kuid mis variandid veel valikus olla võiks? Tänapäeval nad ju kooserdavad jalakäiad ringi kõrvaklapid peas ning tihtipeale ei tee väljagi, kui selja tagant lähenev auto signaali laseb.
Vasta
#2

Volgal on täiesti arvestatava heliga signaalpasunad. Küllap siin kellelgi on riiulis ka. Tegelikult võib mul ka olla, aga kiiret otsingut ei saa praegu lubada. Lisarelee ja eraldi toide võib vajalikuks osutuda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Telli ntx aliexpressist signaal. Seal ka mini kompressorikene kaasas ja kogu paigalduseks vajalik. Umbes 20eur. Häält teeb paremini kui originaal ja reageerib koheselt.
Vasta
#4

Endal oli ka peas uitmõte, et nõukaaegsetel masinatel võiks ehk natuke kõvemat häält teha see pasun. Kusagilt olen kunagi lugema sattunud, et tänapäeva signaalid peavad juba igasugustele euronõuetele vastama ning seetõttu on ka heli tugevus piiratud. Kas see ka tõsijutt on või lihtsalt kellegi poolt pastakast välja imetud mula, seda ei oska kommenteerida.
Aliexpressist ei mõista oma peaga midagi välja valida, mis ka reaalselt töötaks ja eesmärki täidaks. Või oskad midagi konkreetset soovitada, mida ise järele proovinud oled?
Vasta
#5

Kas Su Voyageril on originaalis üks või kaks signaali? Üksik signaal suudabki tavaliselt ainult "haleda prääxu" teha, topeltsignaalid aga on reguleeritud akordina kõlama.
Vasta
#6

Sai pandud Mersu kastikale või mis mersu ta on kui kaitserauale siis kirjutatud  Nissan ,pandud Skoda Superbi signaalid. Peremees jäi igatahes rahule, originaal piiksuga ei anna võrreldagi. Neid signaale on paljudel euroopa autodel ,vahed on põhimõtteliselt ainult pistikutes .
Vasta
#7

Mul ebay "train horn" eesmärgi täidab ja vägagi effektselt.
Vasta
#8

plastikust ja kompressoriga automaailmas paar aastat tagasi sai soetatud, reageerib sama kiirelt kui originaalprääks, aga palju valjem 
https://photos.app.goo.gl/xpVxJZg8EzEMzMmV6

maksis suht ei midagi, aga praegu netist kaevates täpselt sellist ei leidnudki. Ma tol hetkel valisin puhtalt värvi järgi seda, muud parameetrid polnudki tähtsad minujaoks.
Vasta
#9

Tunnistan ausalt, et pole veel leidnud aega kapoti alla vaatamiseks. Olin haige ning praegu pole veel piisavalt taastunud, et garaazi ukse eest lund minma lükata. Ja peast ei mäleta küll, kas on üks või kaks signaali või kus nad seal täpselt asusid.
Kui panen ebay otsingusse train horn siis tuleb vastuseks valik väga erineva hinnaskaalaga: https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...n&_sacat=0
Arvan, et esialgu katsetan neid Škoda Superbi omasid. Või kui kellelgi on siit kohapealt midagi asjalikku pakkuda siis olen olen neile pakkumistele avatud. Parim oleks, kui kaup asuks Tartus. Muidu ootan, et saadad ise selle mulle postipakiga.
Vasta
#10

Hind selline, et telli kasvõi 10 võrdluseks, kuller toob haigevoodi äärde kohale: https://rrr.lt/en/search?q=horn%20signal&prs=1&page=1.
Vasta
#11

Selle signaaliga tuli ka omale meelde,Mul paadil ju kaa hakkas signaal prääksuma vägagi haledalt,
Kuid ilmselt sinna vist tavaline ei sobi,Hm,,Peab hakkama otsima..
Vasta
#12

Meil aastaid tagasi elektrik installis kuivatisse 12v pasuna Bosch Grave Basso Low Tief. Peaks vist olema meresõidukitele mõeldud, kindel pole. Täitsa tavaline näeb välja aga oi kurja, kus kisab. Ehmatab krt s.ta püksi eriti, kui selle läheduses juhtud viibima. Isegi kuivati täisvõimsusel töötamise ajal. Millalgi hiljem üritasin leida - no pole enam Eestist saada. Mingeid analoogse välimusega pasunaid on aga ei tea kahjuks, kuidas need prääksuvad.
Vasta
#13

Mul ikka korralik paagiga junn.

Maksis midagi 500 tuuri.
Murutrakyorile panin selle 10e.
Täiesti piisav murukale ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne