Keevitus
Trafo puhul on sõltuvus voolust täiesti arusaadav. Samas trafoga masinat enam keegi väga poes ei müü. Ja inverteri puhul püsib väljundpinge stabiilne üsna suure sisendpinge kõikuvuse osas. Vahetasin odava hiina 230V MIG keevituse mõni aasta tagasi ultramoodsa 400V Kemppi vastu. Kasutasin toda hiinakat kokku oma 6 aastat vist ja pole absoluutselt mitte midagi ette heita selle hinna eest. Noh, on küll kemppiga parem keevitada.. traat ei jää kinni, saab täpsemini reguleerida jne. Suur eelis on ka see, et enam naabrid ei kurda tulede vilkumise üle sel ajal kui ma keevitan. Aga kas ka hinna vahet väärt sellise pool-hobi kasutuse juures? Vaevalt küll.
Vasta
Kui reduktor ei näita liitrit minutis, siis mida tähendab l/min? Olen arvanud, et see on liitrit minutis. Esimene kell on ballooni rõhk atides ja teisel kellal on l/min.

Valemiga nõustun. Ei saa ju eeldada, et keegi hakkaks keevitama 10mm põletiga 2mm tradiga ja seepärast peab puhuma keevisvanni tühjaks kuna gaasi joonkiirus on liiga suur. Rolleyes
Mis TIG-i puhul algajate seas levinud. Nr4 põleti 70a vool ja 16l/min gaasi. Alumiinium läheb päris hästi lendu.

Koduste junn keevituste ja ka ilmselt mitte kõige paremate reduktorite puhul on see minu pakutud pluss 2ühikut selline tähelepanekul põhinev arvamus. Kuna nende seadmete gaasiklappide ja muude sinna juurde kuuluvate asjade sisetakistus on üüratu, siis see on olnud suht kindlapeale väljaminek. reeglina ei raatsita ka mõistliku voolikut osta vaid on mingi kuumuse abil jämedaks venitatud jura seal ja mida pikem ta on seda hullem on asi.
 Gaasi võib olla pigem pisut rohkem kui vähem, sest kui eit garaaži uksega tuulutama kukub, siis ei ole kohe esimese tuulepussukese peale vahurida taga. Kulu on muidugi suurem, aga seda alumist kriitilist piiri ka ei tasu kasutada. Nii ma arvan!

Ja kutselisusest rääkida, siis ma kah olnud tänase  seisuga  keskmiselt 20a. tagasi kutseline keevitaja umbes viis aastat järjest. Kasu sellest teadmisest ilmselgelt pole. Big Grin
järgmisest Juhanist on keevise tulemus parem ja mõningaid nippe tean rohkem. Paberitest on kah olemas TIG, MMA, MIG/MAG 4mm püstine põkk . Lagi sai ka tehtud, aga ma ise ei tahtnud omale sellest paberit, kuna õnnestumise protsent oli liiga madal.
Sellest sõltumata läheb vahel ikka kõik sassi!
Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
Viskan siia ka oma soovi üles, ehk kellelgi on tühja 5 kg rulli üle Tartu kandis, "reisu" keevituse jaoks oleks vaja traati natuke ümber pakendada.
Vasta
(27-08-2017, 22:58 PM)Taaviw126 Kirjutas: Nii palju tean hoiatada et propaaniga olen ise vahest hädas olnud. Atsetüleen põleb kuumema leegiga. Talvel õues on propaaniga töö isegi tegemata jäänud. Koju võtaks ise ka propaani aga jah, siis peab sellega arvestama...

Siin see konks ongi, miks 100% (või oli 90%) propaan hea on. Sellega ei ole ka talvel külmaga aurustumisprobleeme. Hinna vahe tavalise kodugaasiga olematu, kütteväärtus väiksem minu mäletamist mööda.  Airokis sai vahetada tühja tänapäevase kodugaasi ballooni selle propaani vastu. Nüüd ongi nii, et tänapäevased balloonid ootavad propaaniga külma ilma ja muul ajal käib vanade täitmine tanklas. Vahetusel hinna vahe pea 2 korda tanklast kallim liitri kohta.
Vasta
Ega keegi ei tea mõnda kohta, kus oleks võimalik täita tänapäevaseid Pii märkidega 150BAR töösurvega ebastandartse mahuga (nt. 14l, 18l) balloone hapniku ja keevitusseguga? Airok saatis sinna samusesse.
Vasta
Mis ma valesti teen? Vene gaasikeevituspits, olemas nr 2 ja nr 3 düüsid. Peale lasen tööstuslikku propaani. Aga leek on kuidagi maru nõrguke. Nii kui natuke tuult saab, kustub ära, ka hapniku lahti keeramise peale kustub ära. Üldse on leek imelikult kaugel põletist. Kas vaja spets propaani düüsi? Pildi peal leek ilma hapnikuta siis.

[Pilt: uQ9YSsmfvTGyblzeYJs6Nvq8Atlnp-HH1KEMTAH5...27-h759-no]
Vasta
Palju propaani rõhk peale reduktorit on? Praegu tundub liiast olema.
Vasta
Midagi 1-2 bar kanti äkki oli. Igatahes sai veel madalamaks keerata küll, pean proovima. Tänud! Palju hapniku rõhk umbes olla võiks? Kui teaks suurusjärkugi, oleks vähem nuputamist.
Vasta
(05-10-2017, 10:01 AM)olli Kirjutas: Midagi 1-2 bar kanti äkki oli. Igatahes sai veel madalamaks keerata küll, pean proovima. Tänud! Palju hapniku rõhk umbes olla võiks? Kui teaks suurusjärkugi, oleks vähem nuputamist.

Сварка в зависимости от толщины свариваемого материала ведется при давлении кислорода 3,5 —5 кГ/см2 и давлении газа 0,8—1,3 кГ/см2. При удлинении шлангов давление несколько увеличивается.

Длина пламени горелки должна быть в пределах 12—23 мм. Его цвет должен быть бледно-голубым.
http://www.activestudy.info/svarka-rezka...-metallov/
Seal muid näpunäiteid ka. Ja otsinguks kasuta: давление пропана при сварке
Инвалид информационной воины.
Vasta
Mul on NL aegsed propaanipitsid väga eriskummalised- suudme tagaosal on vahel u 8mm raudpuks risti jaotatud 6 peene avaga. Ja teoreetiliselt keevitamisel tuli nendele avadele ka tuli otsa panna. Midagi seal hingitses- ilmselt pidi mingi eelsoojendus nii toimima. Õmblus ilus ei tulnud- metall kippus vahutama !?!?
  Kui espets propaani või petrooleumilõikurit polnud, siis sai atsetüleenikal düüs 1 mm peale (ei ole numbris 100% kindel, sest sai sukanõelaga düüsiava jämmumaks toksitud)
Vasta
See on sul atsetüleeni ots,kuidagi hädapärast saab midagi kokku aga head nahka ei saa .Vasega saab kuidagi joota,aga seda saab ka lõikepitsiga .
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne