Keevitus

Kui reduktor ei näita liitrit minutis, siis mida tähendab l/min? Olen arvanud, et see on liitrit minutis. Esimene kell on ballooni rõhk atides ja teisel kellal on l/min.

Valemiga nõustun. Ei saa ju eeldada, et keegi hakkaks keevitama 10mm põletiga 2mm tradiga ja seepärast peab puhuma keevisvanni tühjaks kuna gaasi joonkiirus on liiga suur. Rolleyes
Mis TIG-i puhul algajate seas levinud. Nr4 põleti 70a vool ja 16l/min gaasi. Alumiinium läheb päris hästi lendu.

Koduste junn keevituste ja ka ilmselt mitte kõige paremate reduktorite puhul on see minu pakutud pluss 2ühikut selline tähelepanekul põhinev arvamus. Kuna nende seadmete gaasiklappide ja muude sinna juurde kuuluvate asjade sisetakistus on üüratu, siis see on olnud suht kindlapeale väljaminek. reeglina ei raatsita ka mõistliku voolikut osta vaid on mingi kuumuse abil jämedaks venitatud jura seal ja mida pikem ta on seda hullem on asi.
 Gaasi võib olla pigem pisut rohkem kui vähem, sest kui eit garaaži uksega tuulutama kukub, siis ei ole kohe esimese tuulepussukese peale vahurida taga. Kulu on muidugi suurem, aga seda alumist kriitilist piiri ka ei tasu kasutada. Nii ma arvan!

Ja kutselisusest rääkida, siis ma kah olnud tänase  seisuga  keskmiselt 20a. tagasi kutseline keevitaja umbes viis aastat järjest. Kasu sellest teadmisest ilmselgelt pole. Big Grin
järgmisest Juhanist on keevise tulemus parem ja mõningaid nippe tean rohkem. Paberitest on kah olemas TIG, MMA, MIG/MAG 4mm püstine põkk . Lagi sai ka tehtud, aga ma ise ei tahtnud omale sellest paberit, kuna õnnestumise protsent oli liiga madal.
Sellest sõltumata läheb vahel ikka kõik sassi!

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Viskan siia ka oma soovi üles, ehk kellelgi on tühja 5 kg rulli üle Tartu kandis, "reisu" keevituse jaoks oleks vaja traati natuke ümber pakendada.
Vasta

(27-08-2017, 21:58 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Nii palju tean hoiatada et propaaniga olen ise vahest hädas olnud. Atsetüleen põleb kuumema leegiga. Talvel õues on propaaniga töö isegi tegemata jäänud. Koju võtaks ise ka propaani aga jah, siis peab sellega arvestama...

Siin see konks ongi, miks 100% (või oli 90%) propaan hea on. Sellega ei ole ka talvel külmaga aurustumisprobleeme. Hinna vahe tavalise kodugaasiga olematu, kütteväärtus väiksem minu mäletamist mööda.  Airokis sai vahetada tühja tänapäevase kodugaasi ballooni selle propaani vastu. Nüüd ongi nii, et tänapäevased balloonid ootavad propaaniga külma ilma ja muul ajal käib vanade täitmine tanklas. Vahetusel hinna vahe pea 2 korda tanklast kallim liitri kohta.
Vasta

Ega keegi ei tea mõnda kohta, kus oleks võimalik täita tänapäevaseid Pii märkidega 150BAR töösurvega ebastandartse mahuga (nt. 14l, 18l) balloone hapniku ja keevitusseguga? Airok saatis sinna samusesse.
Vasta

Mis ma valesti teen? Vene gaasikeevituspits, olemas nr 2 ja nr 3 düüsid. Peale lasen tööstuslikku propaani. Aga leek on kuidagi maru nõrguke. Nii kui natuke tuult saab, kustub ära, ka hapniku lahti keeramise peale kustub ära. Üldse on leek imelikult kaugel põletist. Kas vaja spets propaani düüsi? Pildi peal leek ilma hapnikuta siis.

[Pilt: uQ9YSsmfvTGyblzeYJs6Nvq8Atlnp-HH1KEMTAH5...27-h759-no]
Vasta

Palju propaani rõhk peale reduktorit on? Praegu tundub liiast olema.
Vasta

Midagi 1-2 bar kanti äkki oli. Igatahes sai veel madalamaks keerata küll, pean proovima. Tänud! Palju hapniku rõhk umbes olla võiks? Kui teaks suurusjärkugi, oleks vähem nuputamist.
Vasta

(05-10-2017, 09:01 AM)olli Kirjutas:  Midagi 1-2 bar kanti äkki oli. Igatahes sai veel madalamaks keerata küll, pean proovima. Tänud! Palju hapniku rõhk umbes olla võiks? Kui teaks suurusjärkugi, oleks vähem nuputamist.

Сварка в зависимости от толщины свариваемого материала ведется при давлении кислорода 3,5 —5 кГ/см2 и давлении газа 0,8—1,3 кГ/см2. При удлинении шлангов давление несколько увеличивается.

Длина пламени горелки должна быть в пределах 12—23 мм. Его цвет должен быть бледно-голубым.
http://www.activestudy.info/svarka-rezka...-metallov/
Seal muid näpunäiteid ka. Ja otsinguks kasuta: давление пропана при сварке

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Mul on NL aegsed propaanipitsid väga eriskummalised- suudme tagaosal on vahel u 8mm raudpuks risti jaotatud 6 peene avaga. Ja teoreetiliselt keevitamisel tuli nendele avadele ka tuli otsa panna. Midagi seal hingitses- ilmselt pidi mingi eelsoojendus nii toimima. Õmblus ilus ei tulnud- metall kippus vahutama !?!?
  Kui espets propaani või petrooleumilõikurit polnud, siis sai atsetüleenikal düüs 1 mm peale (ei ole numbris 100% kindel, sest sai sukanõelaga düüsiava jämmumaks toksitud)
Vasta

See on sul atsetüleeni ots,kuidagi hädapärast saab midagi kokku aga head nahka ei saa .Vasega saab kuidagi joota,aga seda saab ka lõikepitsiga .
Vasta

Ei tea, kas kusagil elektroodidest ka juttu on. Väga kirju maailm algajale. 
Ühesõnaga soovitage mõnd kasutajasõbralikku elektroodi, soov oleks karprauda keevitada, edaspidi koduses majapidamises muud ettejuhtuvad mustametalli tööd. Elga P45S pidavat hea olema, kahjuks pole seda mul kusagilt hankida. Samas jäi silma hea hinnaga Esab OK48. Kas see üldse sobib mainitud töödeks? 
Keevitusseade on Telwin Force 145 Inveter.
Vasta

Minu absoluutne lemmik on Lincoln Electric Omnia46. Peamine võlu on šlakitilga puudumine elektroodi otsas, süttib ka madalpingega uuesti nagu unistus.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Elga P44 on isekeevitav - talub igasugust sodi ja annab täitsa hea tulemuse isegi minusuguse siidikäpa käes. Tõmbe- ja survetugevus on veidi kehvad, aga algajale juhuslikuks säristamiseks hea küll. 

Saadaval hästivarustatud kauplustes üle Eesti, aga soovitan soetada Anapolist:  http://www.anapol.ee/product.php?prod=14...ywords=P44

Kusjuures ka P45S on neil täitsa olemas ja "isekeevitavast" grammi odavam kah veel.

"Tavalised terased" ehk legeerimata konstruktsiooniterased ei ole kuigi nõudlikud elektroodile. Niikuinii sõltub õmbluse tugevus pigem keevitajast ja piisava voolutugevuse saavutamisest, kui elektroodi koostisest.
Vasta

Olen peamiselt kasutanud P45S ja P48S, aga pole päris rahul kummagagi. Eks kasutan elektroodkeevitust harva ja enda kogemus jätab ka soovida. P45S on selles mõttes universaalne, et saab üsna igas asendis põlema ning lihtne on kasutada. Samas õmblusse kipub rohkem neid viletsaid karvaseid kohti ja õõnsusi sisse jääma. Näiteks veetoru oleks mu arvates päris keeruline sellega pidama saada. P48S teeb see-eest väga ilusat õmblust, aga süttib viletsalt. Eriti vilets on siis kui olud kitsad või keevitusasend kuidagi ebamugav. Kui on tavaline horisontaalne õmblus, kus süütamine lihtsam, siis viimasega jääb vähemalt minul palju parem tulemus. Aga kangesti kipuks ikka mõnd uut marki proovima.
Vasta

Max 145 A vooluga inverterile istub hästi Handimanis müüdav Itaalia Ine Super elektrood diameetriga 2,5 mm. Kate juhib kuigipalju- võtab hästi tule uuesti üles, ei hakka "nokkima". Õmblus tuleb ilus oskamatulgi keevitajal, nagu mu 30-40 a poisid nädalavahetusel kodumail on. Atv`le teha mingi spetshaagis- no problems.
Vasta

Kui ma Anapoli saaks, poleks üldse küsimust. Kahjuks spets poed ebamugavatel aegadel avatud ehk minu päevad pikemad, kui neil. Seega pean "kõik materjalid ühest kohast" poodidega läbi ajama. 
Nüüd tean mida otsida ja läheb kammimiseks.
Vasta

GFA saadab räämsalt pakiautomaati ka. Wink
Vasta

(30-10-2017, 18:31 PM)Mato Kirjutas:  Kui ma Anapoli saaks, poleks üldse küsimust. Kahjuks spets poed ebamugavatel aegadel avatud ehk minu päevad pikemad, kui neil. Seega pean "kõik materjalid ühest kohast" poodidega läbi ajama. 
Nüüd tean mida otsida ja läheb kammimiseks.

anapol saadab ka kulleriga,teatud elektroodid paki kaupa ja teatud kraami müüvad ka kilo kaupa.suvel ostsin kilo rv elektrodi ja väga rahul.
Vasta

Ma selle elga P44 vaimustusega kaasa ei tule. Hiljuti sai prooviks üks pakk võetud. Kuna kasutada on mingi suvaline hiina inverter, ehk siis põhjus selles, kuid tähelepanekud on järgmised. Võtad pakist järjest pulki ja mõnega lased nagu kulda, teisega tuld üles ei saa, palveta või tee seal juures mis tahes, kui saab siis pritsib ja pasandab. Mõned annavad poole pealt otsad, algul läheb ilusti, jätkates sama lugu, et ei sütti enam kuidagi. Visuaalne vaatlus näitab, et kui korra on kuuma saanud, siis mureneb kate ära ja rohkem pole teha midagi. Ostetud poest, hoitud radika peal.
Vasta

parem.ee müüb elga elektroode ja saadab kulleriga või pakiautomaati. 
hinnad peaaegu samad anapoli letihindadega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne