Keevitus

(30-10-2017, 14:44 PM)Mato Kirjutas:  Ei tea, kas kusagil elektroodidest ka juttu on. Väga kirju maailm algajale. 
Ühesõnaga soovitage mõnd kasutajasõbralikku elektroodi, soov oleks karprauda keevitada, edaspidi koduses majapidamises muud ettejuhtuvad mustametalli tööd. Elga P45S pidavat hea olema, kahjuks pole seda mul kusagilt hankida. Samas jäi silma hea hinnaga Esab OK48. Kas see üldse sobib mainitud töödeks? 
Keevitusseade on Telwin Force 145 Inveter.

OK48 on mõeldud vastutusrikkamate liidete tegemiseks kui OK46, näiteks profid torude keevitajad kasutavad OK48. Samas OK46-ga on algajal kindlasti lihtsam keevitada.
Vasta

Aga proovi Ine Super ära! Elga, Varis ja Esab`i lahtised pakid seisavad soemüüril ja kasutan hädaga siis, kui Ine Superi viimane pulk otsas. Põleb mõnusa surinaga, kate pole hügroskoopne.
Vasta

Erinevad eletroodid on erinevate tööde jaoks. Minu lemmik on Ok48 aga käsipuid sellega ei keevitaks. Elga P48S/M ja esabi ok48 on umbes kolmandiku jagu suurema tõmbetugevusega kui 46 elektroodid. Ja 46 ei sobi hästi laeõmbluseks. Aga keevitada on kergem. 48 numbriga elektroodid ei loobi sädemeid ka nii palju kui madalama numbriga elektroodid.
Üldiselt on nii et mida kergemini süttib seda nõrgem õmblus jääb...
Kunagi keevitasin Utp elektroodidega. Aluselise kattega olid. Nime ei mäleta. Aga vaieldamatult parimad elektroodid mida proovida olen saanud. Gaasitrassi mehed kasutavad neid. Kust saab, ei tea.
Vasta

UTP-d müüs Spetselektroodi AS. Kui sa pead silmas OK 48.00 tüüpi asja, siis oleks analoog UTP 614KB.
Vasta

Tänud! Ma arvan et see sama jah. Sädemeid praktiliselt polnud ja keevitas super hästi.
Vasta

[Pilt: 771_big.jpg]

0.8mm keevitustraat sai otsa.

Poes nii suur valik ja tahaks enne veidi targemaks saada, millist võtta.

Kas keegi oskab soovitada, milline traat on parim mustale metallile, raudtorule, armatuurrauale, 3mm plekile?

Nt Stokkeri lehelt vaatan praegu, et on mingid SG2, SG3? Millise firma traat jne?

Gaasiks on mingi segugaas, ilmselt Ar + CO2 siis.


Siin keevitamise kohta natuke lugemist:
http://www.innove.ee/UserFiles/Kutsehari..._veebi.pdf
Vasta

Huvitav aparaat: https://osta-ee.postimees.ee/keevitus-10...src=search
Vasta

Tervist, eile sain uue elektroodkeevituse ja läksin siis proovima ning võtsin esimese ettejuhtuva rauatüki. Mingi veneaegne lauda ukse hing. Paksust tal umbes 5mm. Proovisin punkte teha ja siis tõmbas elektroodi kinni ja sikutasin ning järsku lõi ruumi pimedaks. Voolu polnud enam kuskil. Kas materjal oli liiga paks 220V jaoks? Kas peaks panema ka maandusega stepsli,  sest seal seda ei ole.
Vasta

Juhtmestik lahja. Keevitusel pole viga midagi. Kinni ikka võtab vahest. See on normaalne. Aga kui võtab kinni siis oleks parem elektrood käpa vahelt lahti lasta. Las jahtub natuke ja saad ta kergemini kätte.
Vasta

Vaata palju su keevitus voolu tarbib ning pane vastav kaitse oma vooluahelasse.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(25-12-2017, 11:58 AM)Walter Kirjutas:  Vaata palju su keevitus voolu tarbib ning pane vastav kaitse oma vooluahelasse.
Kaitse võiks juhtmestiku järgi valitud olla. Võiks.
Vasta

Ega seal midagi tugevamaks panna pole, kui peakaitse näiteks 16 A. Omal jätsin NL ajast alles eraldi sisendi elumajale ja teise kõrvalhoonele. Kui näiteks 5 mm kõvasulamiga pealekeevitust teen, ühendan lisa kaitselüliti abil peakilbis samanimelised faasid kokku ja no problems. Arveid tuleb rohkem.
Vasta

Mul 10A kaitse käib ka plõksti välja kui inverter tööle panna. 16A kaitsme taga saab juba ka max voolu kasutada. Kaitsmele vastav korralik kaabel (16A puhul vähemalt 2,5mm²) ning maandus on selliste tööde juures elementaarsed.
Vasta

Siin lingil siis aparaat mis ma sain:
http://www.varo.com/3089/339116/other-to...-160a.aspx
Tuttav ütles et pane maandusega stepsel ja asi korras. Ise olen suht võhik nende asjade kohapealt. Ärge siis pahandage minuga.  Smile
Vasta

(25-12-2017, 13:34 PM)Võrripoiss Kirjutas:  Siin lingil siis aparaat mis ma sain:
http://www.varo.com/3089/339116/other-to...-160a.aspx
Tuttav ütles et pane maandusega stepsel ja asi korras. Ise olen suht võhik nende asjade kohapealt. Ärge siis pahandage minuga.  Smile

Nagu sa ise kirjutad, et võhik, siis ära parem näpi juhtmeid ja kaitsmeid. Tuttavale võid öelda, et ta on rumal  Smile

Muidu algab kõik peakaitsmest, siis kaabel, maandus jne. Interneti teel seda ei ehita. Pärast maja põlenud ja jama palju.
16 a kaitsmega saab keevitada küll kui pikalt ei lase, a kui alles õpid ja elektroodi kinni lased lööb 20a kaitsme ka välja.
Muidugi kui kuskil metsas elad ja el. liin on pikk siis ei pruugi voolu jätkuda.
Ühesõnaga leia keegi kes ikka elektrit tunneb.
Vasta

(25-12-2017, 13:34 PM)eVõrripoiss Kirjutas:  Siin lingil siis aparaat mis ma sain:
http://www.varo.com/3089/339116/other-to...-160a.aspx
Tuttav ütles et pane maandusega stepsel ja asi korras. Ise olen suht võhik nende asjade kohapealt. Ärge siis pahandage minuga.  Smile
Otsi selle seadme juhendist välja palju see võrgust voolu (ampreid) võtab e. kui suur peab olema kaitse ning siis vaata kas su elektrivõrk seda üldse võimaldab.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(25-12-2017, 12:26 PM)pen.skar Kirjutas:  Ega seal midagi tugevamaks panna pole, kui peakaitse näiteks 16 A. Omal jätsin NL ajast alles eraldi sisendi elumajale ja teise kõrvalhoonele. Kui näiteks 5 mm kõvasulamiga pealekeevitust teen, ühendan lisa kaitselüliti abil peakilbis samanimelised faasid kokku ja no problems. Arveid tuleb rohkem.

Ära sellist nöu tänapäeva noortele küll avalikult jaga need panevad jumal
teab mis kaablid kokku nii et terve maja maha pöleb Big Grin Big Grin
See vana kooli meestele....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

2,5 mm2 kaablil võib olenevalt paigaldustingimustest olla ees kaitse vahemikus 16-32 A. Millise paigaldusviisiga antud juhul tegu on ja milline automaat seal on, seda hetkel ei tea. Rolleyes
Vasta

Kuidas mõjutab juhtme läbimõõt kaitsme suurust kui juhe asub peale kaitset, st kaitsme ja aparaadi vahel? Ei mõjuta ju...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Paned nullkomaviiese juhtme seina sisse 32A kaitsme järgi, ongi pahandus käes.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne