Keevitus
Meil töö juures selline aparaat-  https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-invertec-160sx-115-230v1f-lincoln-electric/-1615135831
No ma ei tea kuidas see on võimalik aga keevitab palju paremini minu hiinlasest. Hiinlasel on antistic ja kõik jutud kuid need ei toimi nagu lincolnil. 
Kui tahad kästi keevitada ja rahalisi võimalusi on osta esab, telwin või lincoln. Kui aga lõpptulemus pole väga oluline ja raha ka eriti pole, siis ajab hiinlane ka asja ära.
Omal hiinlane 5 aastat juba olnud, ennem ei osanud paremat tahtagi kui algul sain proovida mingit spessal edition musta korpusega telwini ja hiljem lincolni inverterit, siis nüüd tahaks küll midagi asjalikumat
Vasta
Eks see Hiina oma vist on ju ka oluliselt odavamast hinnaklassist, siis pole imestada? Hiinlasel antistick jms. jutud ongi võibolla jutu tasemel... Big Grin
Vasta
(05-09-2018, 22:55 PM)veix__ Kirjutas: Eks see Hiina oma vist on ju ka oluliselt odavamast hinnaklassist, siis pole imestada? Hiinlasel antistick jms. jutud ongi võibolla jutu tasemel... Big Grin

Mis sest antistickist rääkida. Mõnel voolutugevuse nuppki iluasjaks küljes. Sisuks ainult lihtlabane reguleeritamatu trafo. Ja keevitatakse sellistega erinevate elektroodidega ja krutitakse õndsa näoga seda voolu nuppu ja arvatakse, et saadi hea diil.
Targemad jagavad asja ära ja jooksis siit teemastki vist mingi aeg see läbi.  
Leidsin selle mõni aeg Osta.ee hitiks osutunud invertertehnoloogia pildid üles. Vaadake voolutugevuse nupu kaabelduse puudumist, trafost rääkimata. Müüdi neid ikka üle paarikümne ja huvitav, huvitav. Mitte ainumat negatiivset kommentaari, kõik olid rahul asjaga.

Üldiselt võib autoakule ka külge kaablid panna ja saab ka hea kaasaskantava ja lausa iseliikuva keevituse.
Üks pilt ka puhastamise käigus tehtud Kemmpi inverterist. Teise poole pilti ei leidnud, seal ikka jõuelektroonikat ka.

Nüüd klassikaline otsingumäng, leida nende kahe inverterkeevituste sisude erinevused.
Eks hiinlasi ole kobedamaid ka ja tõesti ikka invertertehnoloogial. Aga võttes nüüd komponentide kvaliteedi ka mängu, siis sealt see firma versus noname hinnavahe tulebki. Kui ikka paari aastaga kondensaatorid punni lähevad hiinakal, siis pole ju kvaliteeti ollagi.
Vasta
Minu stamosel voolutugevuse timmimine täitsa töötab (poole rohkem maksis sellest osts hitttootest) aga muud küll mitte  Big Grin 
Aga vähemalt müüjaga sai kokku lepitud, et 2,5m juhtmete asemele pani 4m juhtmed.
Vasta
(05-09-2018, 23:48 PM)meli666 Kirjutas: Kui ikka paari aastaga kondensaatorid punni lähevad hiinakal, siis pole ju kvaliteeti ollagi.

Kui selle paari aasta jooksul on selle olematus hinnas hiina inverteriga tehtud näiteks 100 jm õmblust, on ju asi õige? Näiteks maksab see masin erakundele 150raha, see teeb sisi 1.50 + elektroodid ja elekter keevismeetri kuluks. See, kui asi on praak, valesti koostatud, petetakse kundet jne ei ole põhjus nonamesid karta. Mõned neist töötavad ülihästi. Pigem on küsimus, kuidas terad sõkaldest eristada? 
Näiteks mina olen ju võtnud ette Hechti sae (Oregoni oma on ju kvaliteetkaup) ja peale viimast masinas ketiteritamist sain profilt teada, et Hecht ongi kvaliteetkaup! Et tšehhid teevadki head tööd... Kodune Clint-nime klandev testseadmena odav-inverter on ka hea ja voolutugevus muutub Big Grin Aga see käis äkki Purevas ka testimisel, kuskohas sai samamoodi proffidelt kiita. See 200-rahane teeb vägagi tööd.
Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
pisut teemast välja,aga mõni aeg tagasi otsisin midagi ja sattusin netist lugema,et hehti lumepuhuril plastikust jalased,teistel terasest ja jalased äkki oli midagi 7 ruublit,selle põhjal küll kvaliteet pole.
Vasta
(08-09-2018, 09:15 AM)muska71 Kirjutas: pisut teemast välja,aga mõni aeg tagasi otsisin midagi ja sattusin netist lugema,et hehti lumepuhuril plastikust jalased,teistel terasest ja jalased äkki oli midagi 7 ruublit,selle põhjal küll kvaliteet pole.

Nii on.  Kestavad juba 7 aastat, kulumist veel märgata pole.  Igapäevaselt puhuda ka pole õnnestunud  Smile
Seisab 1 keevitus ka, üheksakümnendatel soomest ostetud. Peaks lahti võtma, et kas vanasti ka sitta tehti.
Vasta
Eks ole kunagi kõrva jäänud, et need õiged keevitusaparaadid on ikka 3F ja 1F pole päris õiged tööriistad. Ei mäleta kas jutt oli elektroodkeevitustest või MIG/MAG, pigem vist viimastest. Kui 1F aparaadi vool sobib (võimsamad on ikkagi 3F), siis ilmselt sama vooluga 3F aparaadiga keevitades mingeid eeliseid ei ole? Profid torukeevitajad mu teada üldiselt käivad ringi 1F aparaadiga.
Võibolla ei ole rahalises mõttes just kõige mõistlikum mõte, aga kaalun elektroodkeevituse ostmist. Peamiselt just torude jaoks (mitte koduseks tarbeks). Pole vaja väga tihti, aga ikka vahel juhtub et just kui vaja on, siis pole keevitajat kusagilt kiirelt võtta. Olen kursis, et torude keevitamine ei ole lihtne kuna seal on mängus kõikvõimalikud asendid (horisontaalse toru korral ülevalt, alt, külgedelt), laua peal (põrandal) ülevalt suunast keevitamine on lapsemäng selle kõrval.
Vasta
(16-09-2018, 00:53 AM)veix__ Kirjutas: Eks ole kunagi kõrva jäänud, et need õiged keevitusaparaadid on ikka 3F ja 1F pole päris õiged tööriistad. Ei mäleta kas jutt oli elektroodkeevitustest või MIG/MAG, pigem vist viimastest. Kui 1F aparaadi vool sobib (võimsamad on ikkagi 3F), siis ilmselt sama vooluga 3F aparaadiga keevitades mingeid eeliseid ei ole? Profid torukeevitajad mu teada üldiselt käivad ringi 1F aparaadiga.
Võibolla ei ole rahalises mõttes just kõige mõistlikum mõte, aga kaalun elektroodkeevituse ostmist. Peamiselt just torude jaoks (mitte koduseks tarbeks). Pole vaja väga tihti, aga ikka vahel juhtub et just kui vaja on, siis pole keevitajat kusagilt kiirelt võtta. Olen kursis, et torude keevitamine ei ole lihtne kuna seal on mängus kõikvõimalikud asendid (horisontaalse toru korral ülevalt, alt, külgedelt), laua peal (põrandal) ülevalt suunast keevitamine on lapsemäng selle kõrval.
vanad trahvoga keevitused eriti 1f tahavad korralikku voolu,kui vool nõrk siiss ei keevita need,samaskohas,aga 3f masin laseb sirinal.inverteritel vast pole probleem.

mina nt keevitan traadiga igas asendis,elektroodiga kahjuks ainult paksemat materjali ja põrandal,püsti ja lage kahjuks mitte.
Vasta
Trafoga aparaadiga on kogemus olemas küll, see oli veel selline et sai kasutada nii 230 kui 380 (400) V pealt, oli vastav ümberlüliti. Oli tõesti tunda, et 3F-ga töötas paremini. Nüüd kui osta, siis kindlasti inverter ja mitte päris odavaimast kodukasutaja klassist, näiteks: https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/el...tega-12981 Ilmselt ilma distantsregulaatorita ka hakkama ei saa.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: gazik, 1 külali(st)ne