kurtna laat 2005 sügis
#21

Väga kena, kui su hinges on vanaasjaarmastus. Ma ei pane sulle seda pahaks. Aga tegu peaks siiski olema tehnika ja selle restaureerimisega seotud üritusega. Olgu siis tegemist mõne NSU, Nysa või Planeta 5-ga. Olgem ausad; igal pühapäeval toimub ju Tagadil täika. Kujutan ette, et täikakraami müüjatel on restaureerimise mõttemallid seostatud vaid rahaga. Kui muu atribuutika leiab üritusel oma koha, siis milleks oli vaja militariste välja ajada??? Kas siis sõdade ajal polnud tehnikat, relvi, riideid ja muid tilulilusid?

Võib-olla ei tasu nii \"verine\" olla. Samas voolab minus pooleldi vene verd ja vahest lööb temperament eriti välja. Vihaseks ajab, kui tulen nn. \"Restauraatorite päevale\" ja iga 5 m tagant vahib mulle Lenini büst vastu. Kaasaarvatud siis eelmainitud kahvlid, tuhatoosid, lambid, igast kulinad. Ja muidugi need mööblimüüjad, kes hindavad oma kaupa mitmekordselt üle. NB! Aga leidub ka selliseid inimesi, kes leiavad garaazist roostes ja aukudega tsikli paagi ning müüvad seda 5000 krooniga. Naeruväärne!!! Ja kevadel oli veel üks tore mees kohal, kes tööriista imitatsioone müüs. Meie kui tehnikahuvilised teame, milline vahe on Säästumarketi ja näiteks Stokkeri tööriistadel. Aga eelmainitud etteheited ei puuduta enam korraldajaid.

Oldmoped... kui müügirubriikides on muu atribuutika jaoks eraldi kohad, siis võib-olla annab ka müügiplatsil need osavõtjad paigutada eraldi kohta.

Tean, et ironiseerida ja muidu vinguda on lihtne. Olen vähemalt õnnelik, et selline üritus üldse korraldatakse. Võib-olla kui ma ise korraldajatega ühes paadis oleksin, räägiksin vast hoopis teist juttu.

Edaspidi üritan keelt hammaste taga hoida.

Vasta
#22

Regardman Kirjutas:Kas oleks keegi, kes minu peale võtaks (Tallinnast) ?

mis kella paiku mõtleksid (tahaksid) minna ja tagasi ka soovid saada?
Vasta
#23

Nurr Kirjutas:siis milleks oli vaja militariste välja ajada???

Vana militaartehnika huvilised on oodatud.
Seadusi tundev sõdur käitub alati korrektselt aga mitmed kurjategijad on arvatavalt kasutanud meie Restauraatorite Päevi relvaäriks. Paraku ei ole avalikul üritusel lubatud viibida relvade, nende oluliste osade ja lõhkeainega.
Tegelikult ei ole see teema mõeldud arutamiseks, selle küsimusega tegelevad vastavad ametkonnad juba kohapeal ja personaalselt.

Aga muud täikandust tuleb võrrelda ilmselt loodusega, et kui me oleks nii võimsad ja targad ning suudaks inimkonda omatahtsi muuta, siis muudaks. Mingid propagandistlikud ja psühholoogilised vahendid muidugi on aga nende toimimine ja mõju võtab veel aega ja kõike ei saa korraga.

Kõik vanatehnikahuvilised on oodatud!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#24

Üritus on VABATAHTLIK!Tagadile ei tooda kedagi vägisi ja ei hoita jõuga kinni!Kellele seltskond ei meeldi püsigu kodus !Kohtumiseni pühapäeval.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#25

labe Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Kas oleks keegi, kes minu peale võtaks (Tallinnast) ?

mis kella paiku mõtleksid (tahaksid) minna ja tagasi ka soovid saada?
Vahet pole ja peaasi et tagasi saaks Smile
Vasta
#26

Kui keegi Tartust läheb ja tal on üks vaba koht sinna ja tagasi võiks helistada 56 45 25 11 Toomas

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#27

võibolla jäi mul see kella aeg silmade vahele ..aga mis kell see toimub umbes/täpselt Rolleyes
Vasta
#28

audi 80 1,8s =) Kirjutas:võibolla jäi mul see kella aeg silmade vahele ..aga mis kell see toimub umbes/täpselt Rolleyes


Vanatehnika huvilised, kes lähevad oma kaupa müüma lähevad sinna juba (osad) laupäeva õhtuks. Teevad väiksed soojendused et külm ei hakkaks sõbrunevad ja kui sa tahad võid juba kell 5 hommikul platsis olla Wink

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#29

Käidud, nähtud, pea tühjade kätega tagasi tuldud, Riga Gauja pedaali vänta ei saanud Sad , kas kell 10 on juba lootusetult hiline aeg või ....
Vasta
#30

Mina jäin üritusega igatahes väga rahule. Suur hulk varandust õnnestus saada. Parim leid oli korralik tollmõõdus keermepuuride/-lõikurite komplekt mõistliku hinna eest. 1930-50ndatest, ilusas puukarbis (kuigi veidi sodises).

USAst tellides maksab iga üksik vidin sealt sadu kroone Sad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#31

Mina jäin yritusega ka väga rahule. Vanakraami oli seal ikka lademetes ja vajaminevaid asju leidis seal kohe kindlasti. Kõrgeks oli ainult aetud mootorataste hinnad mis yletasid oma turu väärtuse nii umbes 1000 krooni ulatuses. Näiteks võin tuua seal müüdava võrri hinna mis oli 5500 kr ( mulle tundus see ikka kallivõitu olevat )..samas lehest ma saan 1000-4000 krooniga.
See oli ainult minu arvamus, ning see ei puudutanud mitte kedagi..
Vasta
#32

Keegi pakutavast kraamist pilte ka tegi, kahjuks ei õnnestunud endal kohal olla
Vasta
#33

Tundus paras \"potilaat\", inimesed ostsid peaasjalikult vasknõusid ja muud vanaaegset jura. Automoto ja militaar tundus teisejärguline. Palju müüjaid ning suhteliselt vähe ostjaid. Silma riivasid orasekraanimüüja, cdplaadimüüja ja lõikelaudade müüja.
Vasta
#34

sai kas siis käidud.Paraku almale oli juppe vähe saad ja needki olid suht kesises seisukorras.
Vasta
#35

Kas te kohtasite ühte ainust tsiklit, mis teadaolevalt Baltikumis ainuke on ? Hr. Elmu müütas seal Victoria võidusõidu ratast. Bensiinijaama platsist vasakul järelkäru peal, vastu söögi telke. Võiks seda Hr. Teearu muuseumis kohata ju, aint kui hammas 70 000.- kilole peale hakkaks.


Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#36


Algul ehmatas päris ära, kui üks mees küsis m-72 esikahvli eest 3k ja purjus lätlane irbiti difri, amordi ja kardaani eest 500 euriSad. Lõpuks pilt selgines ja sai omandatud 250. - eest M-72 difri korpus ja käimakast.
Vasta
#37

Hinnad olid ja 2x kõrgemad kui turuhind. Aga eks müüjal on õigus küsida. Ise ei saanud peale tass kohvi midagi osta kuna 2x kallimalt turuhinnast ei olnud nõus maksma.
Vasta
#38

Keevitaja Kirjutas:Keegi pakutavast kraamist pilte ka tegi, kahjuks ei õnnestunud endal kohal olla

Ei viitsinud ametlikuks päevapiltnikuks hakata ning laiskusest tegin vaid paar klõpsu enda jaoks huvitavamatest momentidest (loe:esemetest):

http://www.pilt.ee/view/591291/

(sellest Käddist täie pildi edasi andmiseks oleks pidanud pildil olema ka see seltskond mis sealt absurdpikast laevast välja valgus, kahjuks ei jõudnud neid peale võtta)
Vasta
#39

käisin ka kohapeal ja jäin suht rahule(kahju et sadama hakkas-jõudsin liiga hilja kaa sinna), a need jommis lätlased k\'äisid küll pinda oma kirve hindadega. laat muidu paistis päris kobe olevat(kui hinnad välja arvata), järgmine kordki vist sinna, millal on järgmine kurtna laat, mais?
Vasta
#40

Restauraatorite päevaga jäin ülimalt rahule, pika otsingu tulemusena õnnestus leida oma 20-ndatest pärit statsionaarmootorile koguni 2 taktmagneetot, ei osanud lootagi, et Eestis selliseid leiab ja veel mõistliku hinnaga. IZ-49-le sain orig. eboniitkorpusega signaali, ühe korraliku paagi korgi ja veel paar pisividinat.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne