Teema on suletud

Mälestusi nõukogude ajast
#21

Minu andmetel said viimased koju 57 aastal.Lilled seal igatahes olid aga kas teeehitajad koik sakslased olid,ei tea.Tee ehitus olewat otsa saand tollel teeosal 55 aastal minu vanemate jutu järgi.
#22

Peale sm Hrushevi külaskäiku USA sse 59 aastal hakkas ka SSSR ulatuslik maisikasvatus.Nii ka ENSVs.Siin kasvas see heal juhul aga põlvedeni.Kuna aga oli vaja näidata sotsialistliku põllumajanduse eeliseid siis olid operaator ja interviueeritavad maisi vahel põlvili.Waatajale jäi mulje ,et mais kasvab üle pea.Tollest tuli pärast suur pahandus kuna see lõik läks VREMJAsse.Siis hakkas üle SSSR klemme kohale sadama,uurima toda kuidas meie kliimas on võimalik säänset asja kasvatada.
#23

Eks see mais ole ka meil üle pea kasvanud, kui piisavalt pikk ja soe suvi oli. Kehva suvega vaid konnale kurgu alla.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#24

Kas see oli 80 keskel kui igas asutises olivad raamatud kus pidi üles tähendama tööle tuleku ja mineku aig. Nii tehti ka ETV filmioperaatoritel kelle tööaig oli vaba graafiku alusel.Siis üks nendest tuli 2 tundi varem tööle ja täitis tolle wihiku oma nime päält aasta lõpuni ära.Peale toda lõppes ETV see jura ära.
#25

Kinosi oli praegusega võrreldes tugevalt rohkem. Pirital (praegu on seal mingisugune noorte vabaja keskus; siis Keskturu vastas (praegu on seal mingi kaltuskas, kui sisse minna, siis on kinosaali kaldus põrand veel alles); kino Kaja Mustamäel (ei tea kas töötab veel); Viru tänaval oli kino Pioneer (kui Hansapanga juurest kangi alt läbi minna, siis sisehoovist sai sisse, see kino töötas veel 94-95 aastal; Kosmos; Sõprus kindlasti oli mõni veel.
#26

klamsa Kirjutas:Kinosi oli praegusega võrreldes tugevalt rohkem. Pirital (praegu on seal mingisugune noorte vabaja keskus; siis Keskturu vastas (praegu on seal mingi kaltuskas, kui sisse minna, siis on kinosaali kaldus põrand veel alles); kino Kaja Mustamäel (ei tea kas töötab veel); Viru tänaval oli kino Pioneer (kui Hansapanga juurest kangi alt läbi minna, siis sisehoovist sai sisse, see kino töötas veel 94-95 aastal; Kosmos; Sõprus kindlasti oli mõni veel.

Keskturu juures oli \"Eha\". Lisaks oli Nõmmel või Hiiul Kino (nime ei mäleta kahjuks), mis praegu skatepargina kasutusel on. Mustamäe \"kajas\" korraldatakse pidusid. Kino oli veel Sõle tänava(k.Marxi pst) Lõpus, nimi oli tal vist \"rahu\". Lasnamäel oli \"Lindakivi\", seal vist ka noortekeskus või midagi sarnast praegu. Hetkel rohkem ei meenu
#27

Pääsküla kino oli \"Koit\". Ehitatud \"Kajaga\" sama tüüpprojekti järgi.
#28

meenub 80-ntate teisest poolest, kui minu aia taha veeres Maserati Quatroporte I, mille naaber kvartali elanik oli Berznevi garaasist endale sebinud 4000.-rbl eest, l.s. oli autol vist mingi 6000-16000km, hiljem sattus auto valismaale ja peaegu peaks olema Margaret Thacheri omanduses
#29

PETSS Kirjutas:MAANTEE POLE KOSMOS ,POLE KINDEL ÄRA MÖÖDU.

Hahaha - see on väga hea! Big Grin
#30

Tom Kirjutas:
PETSS Kirjutas:MAANTEE POLE KOSMOS ,POLE KINDEL ÄRA MÖÖDU.

Hahaha - see on väga hea! Big Grin

OT, aga selline silt kuluks kaasajal iga Audi tuuleklaasi siseküljele ära...

Loodan, et see mõtteavaldus kedagi väga ei solva.
#31

Kaja kinos on ka mingi vaba aja keskus.
#32

Partisan selline kino oli ka.Maja senini alles,kasutusel laona ja asub Paldiski mnt.
#33

supp Kirjutas:meenub 80-ntate teisest poolest, kui minu aia taha veeres Maserati Quatroporte I, mille naaber kvartali elanik oli Berznevi garaasist endale sebinud 4000.-rbl eest, l.s. oli autol vist mingi 6000-16000km, hiljem sattus auto valismaale ja peaegu peaks olema Margaret Thacheri omanduses

Kas see mitte see lömmis ninaga polnud? See peaks seisma nüüd Riia auto muuseumis.

Just a man!
#34

kalevpoeg Kirjutas:
supp Kirjutas:meenub 80-ntate teisest poolest, kui minu aia taha veeres Maserati Quatroporte I, mille naaber kvartali elanik oli Berznevi garaasist endale sebinud 4000.-rbl eest, l.s. oli autol vist mingi 6000-16000km, hiljem sattus auto valismaale ja peaegu peaks olema Margaret Thacheri omanduses

Kas see mitte see lömmis ninaga polnud? See peaks seisma nüüd Riia auto muuseumis.

Lömmis ninaga Breznevi masin Riia automuuseumis on RollsRoyce. Silver Shadow vist oli.
#35

Brežnevi Quattroporte on ka Riia muuseumis.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#36

Narva mnt. 7 nn. ETKVL- maja asemel oli veel üks väike tore kino nimega Forum, mis lammutati ca 79 seoses selle maja ehitamisega ja Narva mnt laiendamisega enne olümpiat. Forum oli vist isegi ennesõjaaegne kino ja selleks otstarbeks ehitatudki. Partisan oli minuteada Paldiski mnt. viadukti kõrval, Mustamäelt tulles enne viadukti viimases majas paremat kätt. Mõni aasta tagasi oli seal mingi õmblusvabrik. Eha kinost on igatahes kahju, see oli ilus avara ja valge ootesaaliga modernistlik kinomaja, Kosmose järel kino nr. 2 Tallinnas. Nüüd on aga seal mingi putkandus ja karta on, et tõenäoliselt võetaks see hoone millalgi üldse maha.
Nõmmel oli keskväljakul kult. maja vastasmajas kino Rahu. Kui ma nüüd ei eksi, siis skatepark on vist endises Pääsküla kinos raudteejaama juures. Kino enda nimi ei tule meelde, maja on sama tüüpprojekt, mis Mustamäel Kaja.

zazik Kirjutas:
klamsa Kirjutas:Kinosi oli praegusega võrreldes tugevalt rohkem. Pirital (praegu on seal mingisugune noorte vabaja keskus; siis Keskturu vastas (praegu on seal mingi kaltuskas, kui sisse minna, siis on kinosaali kaldus põrand veel alles); kino Kaja Mustamäel (ei tea kas töötab veel); Viru tänaval oli kino Pioneer (kui Hansapanga juurest kangi alt läbi minna, siis sisehoovist sai sisse, see kino töötas veel 94-95 aastal; Kosmos; Sõprus kindlasti oli mõni veel.

Keskturu juures oli \"Eha\". Lisaks oli Nõmmel või Hiiul Kino (nime ei mäleta kahjuks), mis praegu skatepargina kasutusel on. Mustamäe \"kajas\" korraldatakse pidusid. Kino oli veel Sõle tänava(k.Marxi pst) Lõpus, nimi oli tal vist \"rahu\". Lasnamäel oli \"Lindakivi\", seal vist ka noortekeskus või midagi sarnast praegu. Hetkel rohkem ei meenu
#37

Pääsküla kino oli \"Koit\", nagu ma juba varem ütlesin. Kino \"Rahu\" oli Koplis, Nõmme keskuses oli \"Võit\".
#38

stretch Kirjutas:Pääsküla kino oli \"Koit\", nagu ma juba varem ütlesin. Kino \"Rahu\" oli Koplis, Nõmme keskuses oli \"Võit\".
Tuli meelde üx veneaegne mõistatus: mis see on, alt punane, pealt kollane ja karjub \"Rahu, rahu!\"?
Vastus: Kopli tramm.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#39

FORUMi ennesõja aegne nimi oli APOLLO.
#40

PETSS Kirjutas:Viinahinda ma ei hakka mässu vältimiseks mainima .Kes teab see las mäletab neid aegu.
heh heh, tööjuures oli üks sõiduk meil, numbriks 412 [tähed], vanema generatsiooni ülemused õhkasid iga kord kui nägid Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne