Teema on suletud

Mälestusi nõukogude ajast
#61

zazik Kirjutas:
Regardman Kirjutas:
stretch Kirjutas:Pääsküla kino oli \"Koit\". Ehitatud \"Kajaga\" sama tüüpprojekti järgi.

Sama projektiga on ehitatud ka \"Ekraan\" Tartus ja \"Rubiin\" Viljandis.

Kas Võru \"Noorus\" ka mitte sama projektiga pole? Seal praegu vist mingi pood vms.

Jah, \"Noorus\" samasugune Smile
#62

70 lõpul olid Tallinna linnaliinide bussides loendajad(vähemalt Õismäe omades).Kõõbid istusid uste juures ja märkisid üles mitu inimest pääle tuli ja mitu maha läks.Loendajateks olivad piletikontrollid kelle näod mul tänu igapäewasele bussisõidule meeles olid.Õismäe lõpppeatuses seisis hommikuti roheline RAF 2203 ,tollest kontrolliti graafikust kinnipidamist.Seda viimast harrastatakse vist praegugi aga mitte enam RAFiga.Siis oli veel LIINITEENISTUS silti kandwad PAZid mis käisid peatustes silte korrastamas. Õismäele lisandus noil aastatel päris palju liine siis sai jälgitud kuidas peatusesildile uus nummber lisati.Silt võeti bussi ,sääl tehti sablooni ja musta värviga vajalik number ja pandi roma kohale tagasi.Kui too silt madalamal ol saadi see kätte PAZi ukseltkui aga kõrgemal siis ronis taat väikse redeliga.
#63

eli tv-s meenutas automaadi Kalsnikov looja kuidas ta 1947a leiutamise eest saadud raha eest ostis uue pobeda aga oleks saanud osta ka 10tk pobeda hind oli 16 000rbl
#64

Peale tawalistele taksodele(GAZ 24 ,RAF 2203) olid olemas ka weotaksod (GAZ 52 53) .Ruudud ustel ja roheline tuli kabiini nurgas.Mõnel ka oraanz plafoon katusel.Minu mäletamist mööda olid nood kõrge kastga millele tent pääle tõmmatud,tagaportel oli keskel uks.Enamus kuulusid 6 filiaalile(a/k3058).Need autod kadusid 90 alul.
#65

PETSS Kirjutas:Peale tawalistele taksodele(GAZ 24 ,RAF 2203) olid olemas ka weotaksod (GAZ 52 53) .Ruudud ustel ja roheline tuli kabiini nurgas.
Kolisin sellise veotaksoga 1987 kevadel Haapsalust Tartusse. Kabiinis oli tavaline taksomeeter, mille näidu juht sõidu lõpus mingi koefitsiendiga korrutas. See pikk sõit läks maksma peaaegu 100 rubla.
tartus olid 80-ndate lõpus-90-ndate algul veotaksodeks ka Avia A-30. Neil oli kast madalamal kui GAZ-il ja mööblit seetõttu kergem peale hiivata. Seisid need Aviad enamasti Pika ja Raatuse (tollal 1.mai) tänava nurgal parklas, mööblimüügi kaarhallide ja mööblikomisjonikaupluse läheduses. Praegu on selle koha peal uus ülikooli ühiselamu, komisjonipood on ikka alles.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#66

Vladimiris oli LAZ idel taga kiri :Ära sõida mööda -mul häbi , veokatel ka sõidan aeglaselt aga sinust eespool.Praegu EU paljudel rekkadel käru peal: Sinu ees sõiddab 420 hobust ja üks eesel.
#67

Oli aasta 79 või 80. Isa klassivend oli tol ajal kõva tegija ,kolhoosi esimees. Juhtus nii ,et mind võeti kaasa tollasesse Gorkisse kus Wolgasi tehti. See minu ainuke külastus autotehasesse. Taat käis konweieri kõrwal algusest kuni lõpuni ja sai oma kuldse GAZ 24 kätte.Mulle jäi aga meelde see,et Wolga plekid võeti väljast aga Tsaika omad olid laos katuse all.Ja ka see ,et tehase pomo hakkas peaaegu nutma kui talle selle auto eest kaks kasti Taluvõid toodi.Isa ja too esimees jõiwad koos pomoga sääl vist 3- 4 päewa ,tänu sellele sain ma ise tolle Wolgaga ise ENSV piirini praktiliselt ise juhtida. See oli 15 aastasele klemmile aga tähetund.
#68

Lisan eelnewale toda ,et mind tsehhidesse ei lastud.Sääl oli wäga karm kord igasse kohta kuhu läksid tehti luba.Minu külastus piirduski ainult peamajas ja kohas kus Wolgasid kätte anti.
#69

Tartu kinod siis õndsal vene aal: \"Ekraan\", \"Saluut\", \"Komsomol\"(praegune Illusioon) ja \"Varia\". Viimane asus Raekoja platsil, praegu seal mingi ilusalong. \"Saluut\" ehk Athena - vot see oli kõige ilusam kino Tartus.
Viina hinnaga seoses üks õpetus, kuidas meile autokoolis Gaz-51 süüte järjekord selgeks tehti. Õpetaja, vana kooli mees, ütles seda vaid ühe korra aga meile tempel mällu igaveseks: \" 15 3.62-e 4 peale ära juua .\"Big Grin Viin siis tollal maksis 3rbl.62 kopikat hiljem 4.12
#70

Mul isa tegi Pandiga saadet \"TÄNA 25 AASTAT TAGASI\".Kui nad 68 DDR käisid oili neile peale loetud sõnad:kuigi fooris on punane tuli ja autosid es tule ärge minge üle tee,see ,et laupäiw vaba ei olnud ka soovitav rääkida.See laupäew oli veel 67 aastal veel tööpäew.Küsimus ka ,kes korraldas TCH 69 aastal kultuuripäewad?Wenelane ise ei julgenud(tuletage meelde jäähoki MM kui tsehhid mängu aeg rüssadele näkku sülitasid)
#71

Tammsaare tee alguses, Tallinna Kiirabijaama lähedal on Tammsaare tee ääres neli maja (Parditiigi pargist üle tee). Ühel neist oli üks paneel viltu (ja vist mingit teist värvi ka?) ja seal asus vist mingi toidupood.
Kes mäletab millal see seal nii tehti ja millal likvideeriti?
Igatahes, laupäeval, kui ma sealt mööda tulin, ei suutnud ma küll tuvastada millise maja milline paneel see oli.
#72

See oli hiljuti Võpsiku pood.See assus sääl juba tollest ajast kui see maja ehitati 70 alul.Too paneeliga lisa tuli muidugi alles hiljem.Säänseid korterites asuvaid poode on olnud(ja on senini) vist kõikides Tallinna uuspaneelrajoonides.Kui me 76 Õismäele kolisime oli siin vaid kauplus ÕISMÄE 1.ja üle tee juurikaputka.Kõik juuksur,pesumaja ,hoiukassa,postkontor asusid korterites kuskil 80 alguseni .Seda nimetati ajutisteks raskusteks,elanikonna teenindamisel.Mustamäel on seniajani Keskuse tee ja tolle äärne park ,sinna pidi tulema Mustamäe üks keskustest.Aga praegust männimetsa vaadates on võib-olla isegi hea ,et sinna miskit es ehitatud.
#73

PETSS Kirjutas:See oli hiljuti Võpsiku pood.See assus sääl juba tollest ajast kui see maja ehitati 70 alul.Too paneeliga lisa tuli muidugi alles hiljem.Säänseid korterites asuvaid poode on olnud(ja on senini) vist kõikides Tallinna uuspaneelrajoonides.Kui me 76 Õismäele kolisime oli siin vaid kauplus ÕISMÄE 1.ja üle tee juurikaputka.Kõik juuksur,pesumaja ,hoiukassa,postkontor asusid korterites kuskil 80 alguseni .Seda nimetati ajutisteks raskusteks,elanikonna teenindamisel.Mustamäel on seniajani Keskuse tee ja tolle äärne park ,sinna pidi tulema Mustamäe üks keskustest.Aga praegust männimetsa vaadates on võib-olla isegi hea ,et sinna miskit es ehitatud.

Võpsiku näeb ära nii, et seal on pandud täiega tsementi rõdul, seal oligi.

Oli viimane paneelmaja nendest kahest.
#74

markxx Kirjutas:Tartu kinod siis õndsal vene aal: \"Ekraan\", \"Saluut\", \"Komsomol\"(praegune Illusioon) ja \"Varia\".

Mis sellest Ateena kinost sai ?
See töötas veel eelmise sajandi keskel.
#75

Lypsik Kirjutas:Tammsaare tee alguses, Tallinna Kiirabijaama lähedal on Tammsaare tee ääres neli maja (Parditiigi pargist üle tee). Ühel neist oli üks paneel viltu (ja vist mingit teist värvi ka?) ja seal asus vist mingi toidupood.
Kes mäletab millal see seal nii tehti ja millal likvideeriti?
Igatahes, laupäeval, kui ma sealt mööda tulin, ei suutnud ma küll tuvastada millise maja milline paneel see oli.
Selle paneeli pani sinna viltu ehitusfirma Maitim ja aastaks oli arvatasti 1993-94.
#76

al Kirjutas:pagana Petss... ette jõudis...
Aga siinkohal ka palavad tervitused SSOR 87 aastapäeva puhul.

Seltsimehed! Olegm ajaloos täpsed.

Tegu oli keiserliku Saksmaa luure mahitusel toimunud enamliku riigipöördega.Toungue

Viimase teemaga seondubvalt on mul elevalt meels (ja ka riiulis) kasvava noorsoo harimiseks 1987 trükitud värviline koomiksi stiilis raamat \"1917, Kuidas see oli?\".

Kino teemasse süübides meenub viimase filmina mida \"kodukinos\" nimega \"Kaja\" vaasin oli 1988 a. patriootlik ajaloofilm \"100 aast pärast mais\". Mul pekas kusagil isegi pilet ja tutvustav voldik alles olema.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
#77

Regardman Kirjutas:
markxx Kirjutas:Tartu kinod siis õndsal vene aal: \"Ekraan\", \"Saluut\", \"Komsomol\"(praegune Illusioon) ja \"Varia\".

Mis sellest Ateena kinost sai ?
See töötas veel eelmise sajandi keskel.
Ateenast saigi Saluut. 90-nda aasta paiku nimetati uuesti Ateenaks (tegelikult enne sõda oli \"Ateen\"). Läks pankrotti mõni aasta tagasi ja praegu seisab tühjalt. Suurärimees Kilk üritab seda maja, kus oli ka restoran \"Volga\" (enne sõda oli kohvik ja samuti \"Ateen\") nüüd taastada. Interjöörid olid luksuskino väärilised, s.t. saalis oli nii mõndagi vaadata ka siis, kui tuled põlesid ja ekraani polnud näha (eesriided olid ees).

smolin, 80-ndatel nii selles kinos kui restoranis tihti käinud

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#78

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:See oli hiljuti Võpsiku pood.See assus sääl juba tollest ajast kui see maja ehitati 70 alul.Too paneeliga lisa tuli muidugi alles hiljem.Säänseid korterites asuvaid poode on olnud(ja on senini) vist kõikides Tallinna uuspaneelrajoonides.Kui me 76 Õismäele kolisime oli siin vaid kauplus ÕISMÄE 1.ja üle tee juurikaputka.Kõik juuksur,pesumaja ,hoiukassa,postkontor asusid korterites kuskil 80 alguseni .Seda nimetati ajutisteks raskusteks,elanikonna teenindamisel.Mustamäel on seniajani Keskuse tee ja tolle äärne park ,sinna pidi tulema Mustamäe üks keskustest.Aga praegust männimetsa vaadates on võib-olla isegi hea ,et sinna miskit es ehitatud.

Võpsiku näeb ära nii, et seal on pandud täiega tsementi rõdul, seal oligi.

Oli viimane paneelmaja nendest kahest.
Kummalt poolt viimane?
#79

Lypsik Kirjutas:
Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:See oli hiljuti Võpsiku pood.See assus sääl juba tollest ajast kui see maja ehitati 70 alul.Too paneeliga lisa tuli muidugi alles hiljem.Säänseid korterites asuvaid poode on olnud(ja on senini) vist kõikides Tallinna uuspaneelrajoonides.Kui me 76 Õismäele kolisime oli siin vaid kauplus ÕISMÄE 1.ja üle tee juurikaputka.Kõik juuksur,pesumaja ,hoiukassa,postkontor asusid korterites kuskil 80 alguseni .Seda nimetati ajutisteks raskusteks,elanikonna teenindamisel.Mustamäel on seniajani Keskuse tee ja tolle äärne park ,sinna pidi tulema Mustamäe üks keskustest.Aga praegust männimetsa vaadates on võib-olla isegi hea ,et sinna miskit es ehitatud.

Võpsiku näeb ära nii, et seal on pandud täiega tsementi rõdul, seal oligi.

Oli viimane paneelmaja nendest kahest.
Kummalt poolt viimane?

Sõpruse pst poolt, ehk siis Retke tee poolt esimene.
#80

smolin Kirjutas:Kino \"Ateena\"
Kas see kinomaja on mahajäetud või mingigi tegevus toimub seal ?
Kus see kino täpsemalt asus?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne