Mälestusi nõukogude ajast osa 2
#81

Kuna ma olen võrldemisi värske automotolane, siis vabandan ette ära, kui postitus on vales teemas, aga paremat ka silma ei hakanud.
Vanast ajast tulevad vist kõigil meelde kollased kahe rattaga tünnid, küljel kiri "KBAC" või "KALI". Mind isegi ei huvita nii võrd see tünn ise, kuivõrd selle sisu. Ehk kas leidub KOGU Eestimaa peal mõni selline koht, kus leiduks kasvõi ligilähedaseltki samaväärset kalja? Kuna ise võtsin hiljuti ette reisu Suure Naabri pealinna, kus selliseid tünne oli veel nii mõnigi, siis hakkasin igatsema seda kalja.
PS: kõigile teistele kaljahuvilistele võin vihjeks öelda, et ÕIGET kalja (mitte keemiat ega ka vett) saab kõige lähemalt vist Leedust, sealne Duonos Gira on peaaegu et Õige maitsegaSmile
Vasta
#82

Leedu reisidelt 80 lõpul meenuwad kõige rohkem sildid  GIRA NIERA ,ALUS NIERA(kalja pole ,õlut pole)Aga samas oli minu mäletamist mööda Leedu piim raswasem kui Eesti oma.Maitse sääne nagu meie kohwikoore oma.Kas keegi oskab midagi lisada?Ja olid weel Leedu klaaskommid ja Läti DZINTARS(Merewaigu juust).Siinmail selliseid saadawal
ei olnud.
Vasta
#83

41Degree Kirjutas:Ehk kas leidub KOGU Eestimaa peal mõni selline koht, kus leiduks kasvõi ligilähedaseltki samaväärset kalja?
Täpselt seda küsimust olen tahtnud minagi juba ammu esitada aga pole leidnud õiget foorumit ;-) Seega vastused oleks teretulnud.
Muide vist 3a tagasi Hauka laadal oli kollane tünn toitlustuse alas olemas ja selle sisu vähemalt tundus maitse poolest ÕIGE olema. Eelmine aasta aga kahjuks seda polnud.

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta
#84

Ikka juba täitsa peale 2000 aastat veel Kiviõlis, Karja tänaval (Kiviõli-Irvala tee) raudtee ääres asus joomaurgas pealkirjaga "Sveta putka". Müüdi seal nii mõndagi nii alt kui pealtletti, eks, aga peale Nigula vaadiõlle müüdi ka PÄRIS vaadikalja.

Pole võimatu, et asutus tegutseb praegugi, pole lihtsalt sinnakanti asja olnud. Tasub mujalgi Ida-Virus sellise kalja järgi ringi vaadata. Peamine, miks seda rüübet saada pole, on selle joogi ülilühike säilivusaeg.

Pudelisse villitud kaljataolistest jookidest on kõige sarnasema maitsega mo meelest Kvas Monastirski, (ukraina oma vist), turgudelt leitav.

Vabandust OT
Vasta
#85

PETSS Kirjutas:Leedu reisidelt 80 lõpul meenuwad kõige rohkem sildid GIRA NIERA ,ALUS NIERA(kalja pole ,õlut pole)
mina kui viimane tähenärija ei saa parandamata jätta: lingvistiliselt korrektne on "Giros nera, alaus nera" Smile
Vasta
#86

Kaljast
Euronõuete kohaselt on kääritatud jookidel nii palju nõudmisi ja niivõrd väike realiseerimis aeg, et seda ei taha keegi EU-s toota.
Meil saadavatest kaljadest on kõige õigem mingi lätlane, mida müüakse lahtiselt (nagu õlut baarides). Nimi läks küll meelest, kuigi just sain 2 toopi sisse aetud Smile Eks homme katsun üle vaadata. Abiks see, et teisi kalju IMO baarides/kohvikutes lahtiselt ei müüda.
Vasta
#87

Hetkel piilusin telekast mingit vana vene filmi, kus märkasin vanaaegseid lapsekärusi: sellist madalat, ilma alusraamita, rattad otse käru küljes. Käru ise paistis plekist olevat, vaid ülemine päiksevari kangast. Ei tea, kas mõni selline kusagil ka alles võib olla?..
Vasta
#88

Style Kirjutas:Hetkel piilusin telekast mingit vana vene filmi, kus märkasin vanaaegseid lapsekärusi: sellist madalat, ilma alusraamita, rattad otse käru küljes. Käru ise paistis plekist olevat, vaid ülemine päiksevari kangast. Ei tea, kas mõni selline kusagil ka alles võib olla?..

Unicman-i pildigaleriist leidsin ühe niiöelda "fotosüüdistuse". Võibolla eelkõneleja pidas midagi niisugust silmas: http://unicman.msn.ee/p15.jpg

Loodan et peremees ise ei pahanda, et tema tehtud pilte siin foorumis mälestuste elavdamiseks kasutatakse.
Vasta
#89

Sm. Volgahuviline Kirjutas:Võibolla eelkõneleja pidas midagi niisugust silmas: http://unicman.msn.ee/p15.jpg
Täpselt, seesama! Smile Paistab, et siiski on elusaid! Kuigi, karu vaadates, tundub kudagi väike olema... Või olidki meie vanemad nii väiksed? Wink
Vasta
#90

http://unicman.msn.ee/m3.html
http://unicman.msn.ee/m18.html

paar pilti kärust!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#91

Täpselt samasuguses rohelises kärus veeti mind, kui väike olin. Säilinud on nii fotod sellest kui ka käru ise, viimane küll üsna räämas ja vedeleb maal kusagil koli all. Minu kärul polnud küll sellist kaitserauda, nagu Palmses asuval eksemplaril. Olevat sel kärul ka selline lisafunktsioon, et rattad sai kere sisse lükata ja jalased alla kruvida. Kunagi olid need jalased ka kuuris alles, nägid nii uued välja, et ilmselt polnud neid käru alla pandudki. Väike polnud see käru sugugi, maal mängides (nii 7-8 aastaselt) sai selle käruga veetud nii üksteist kui ka telliskive, küttepuid, heinu jms.Big Grin Ka kutsikad ja kassipojad said vahel sõitu. Olevat selliseid kärusid olnud ka helesinist värvi. Vast üritan ta kunagi koli alt välja koukida ja pilti teha.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#92

Täna sai satutud ühte tõesti nostalgilisse korterisse Lasnamäel. Kõik see sisu oli selline nagu oleks alganud just Eesti Vabariik. Seal korteris saaks filmida suurepärase filmi. Aga eks mõni kodanik pajatab rohkem.
Vasta
#93

Regardman Kirjutas:Täna sai satutud ühte tõesti nostalgilisse korterisse Lasnamäel. Kõik see sisu oli selline nagu oleks alganud just Eesti Vabariik. Seal korteris saaks filmida suurepärase filmi. Aga eks mõni kodanik pajatab rohkem.

Pärnus ka üks selline eramaja, vähemlat 1 aasta tagasi oli alles. Sai õhtul ringi jalutatud ning kuskil karauulis ühest aknast sisse vaadatud. Tunne oli nagu oleks otse 60-70`ndatesse sattund. Seinad olid helerohelised, seinas valged kahhelkivid. Kõik mööbel oli köögis valge ning külmakapp oli valge ja ümmargune ning veel oli see õige vene gaasipliit ka. Kõik nõud ja muud pudinad olid ka vanaaaegsed ning laes oli punane arvatavasti estoplasti lamp.
Vasta
#94

Täna tuli seoses 1 septembriga meelde aeg kui siinmail sõitsid kõik autod 1-7 septembrini lähituledega.Tollajal polnud weel tuledega sõitmise kohustust.Sääne asi toimis ka minuteada Leedus.Igatahes olid mu wanematel sel ajal külas olewad wenelased sillas.S.T .teil nagu wälismaal.
Vasta
#95

OT, aga mul oli täna palju rohkem kreisi-autojuhte tee peal, kui tavaliselt... Kas lapsevihkajad?

PS. Endal sai laps täna esmakordselt koolikella kuulda Smile
Vasta
#96

smolin Kirjutas:Täpselt samasuguses rohelises kärus veeti mind, kui väike olin. Säilinud on nii fotod sellest kui ka käru ise, viimane küll üsna räämas ja vedeleb maal kusagil koli all. Minu kärul polnud küll sellist kaitserauda, nagu Palmses asuval eksemplaril. Olevat sel kärul ka selline lisafunktsioon, et rattad sai kere sisse lükata ja jalased alla kruvida. Kunagi olid need jalased ka kuuris alles, nägid nii uued välja, et ilmselt polnud neid käru alla pandudki. Väike polnud see käru sugugi, maal mängides (nii 7-8 aastaselt) sai selle käruga veetud nii üksteist kui ka telliskive, küttepuid, heinu jms.Big Grin Ka kutsikad ja kassipojad said vahel sõitu. Olevat selliseid kärusid olnud ka helesinist värvi. Vast üritan ta kunagi koli alt välja koukida ja pilti teha.
Kärust pildid tehtud.
pilt 1, pilt 2, pilt 3.
Käru ise asub nüüd Järva-Jaani varjupaigas.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#97

http://fishki.net/comment.php?id=13725
Vasta
#98

Mind ja ilmselt ka paljusid teisi foorumiliikmeid polnud tol ajal olemaski, kui alljärgneval aadressil olevad pildid ja joonised on visandatud. Aga jälle üks järjekordne näide sellest, et end diktaatoriteks ja suurteks juhtideks pidavate inimeste kuplialune ei tööta mitte normaalse inimese kombel, vaid gigantomaania on üks paljudest psüühikahaigustest, mis taolisi "juhte" vaevab:
http://englishrussia.com/?p=286#more-286

P.S. Vahel see aadress ei pruugi töötada, kuid põhjus ilmselt Venemaa tüüpilises internetiühenduses ja serverite töökorras olekus.
Vasta
#99

smolin Kirjutas:
smolin Kirjutas:Täpselt samasuguses rohelises kärus veeti mind, kui väike olin. Säilinud on nii fotod sellest kui ka käru ise, viimane küll üsna räämas ja vedeleb maal kusagil koli all. Minu kärul polnud küll sellist kaitserauda, nagu Palmses asuval eksemplaril. Olevat sel kärul ka selline lisafunktsioon, et rattad sai kere sisse lükata ja jalased alla kruvida. Kunagi olid need jalased ka kuuris alles, nägid nii uued välja, et ilmselt polnud neid käru alla pandudki. Väike polnud see käru sugugi, maal mängides (nii 7-8 aastaselt) sai selle käruga veetud nii üksteist kui ka telliskive, küttepuid, heinu jms.Big Grin Ka kutsikad ja kassipojad said vahel sõitu. Olevat selliseid kärusid olnud ka helesinist värvi. Vast üritan ta kunagi koli alt välja koukida ja pilti teha.
Kärust pildid tehtud.
pilt 1, pilt 2, pilt 3.
Käru ise asub nüüd Järva-Jaani varjupaigas.
Mina kulgesin täpselt samasuguses mudelis nagu kolleeg Smolin. Talveperioodiks käisid lapsevankrile alumiiniumprofiilist mõlemast otsast ülespööratud saanijalased alla. Kinnitus oli vedruterasest klambritega rataste külge.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta

Jama et selle teema enamik pildilinke ei tööta Sad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne