vanajalgratta näitus Kurtna mootorrattamuuseumis 2006-07
Kurtna mootorrattamuuseumi teisel korrusel on avatud vanajalgratta näitus minu erakogust. Välja olen esialgu pannud 15 erinevat vähem või rohkem restaureeritud jalgratast aastatest 1900 kuni 1960. Samuti on seal hulgaliselt plakateid ja jalgratta ajalugu selgitavaid tekste.

Muuseum on mai algusest kuni oktoobri keskpaigani igal kolmapäeval, laupäeval ja pühapäeval kella 11-20. Täpsem teave - http://www.unic-moto.ee/muuseum/

Ootan arvukat külastamist!

Näitus oli avatud kuni 2007. aasta kevadeni. Siis kolis minu vanajalgrataste erakollektsiooni paremik Palmse mõisa aita, kus said kõik huvilised nendega tutvuda kuni 2014. aastani. Nüüd asuvad jalgrattad Väätsal asuvas Eesti Jalgrattamuuseumis.
Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  üks loojaid ja eestvedajaid
Tutvustame jalgratta ajalugu Eestis, väljas on üle 110 ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme avatud R,L,P kella 11-18

Nüüd ka mõned verivärsked pildid

[Pilt: kurtna1.jpg]

[Pilt: kurtna2.jpg]

[Pilt: kurtna3.jpg]

[Pilt: kurtna4.jpg]
Valdo

Sai täna ära käidud ja päris huvitav oli näha nii hästi säilinud/restaureeritud vanu jalgrattaid. Soovitan ka kaasfoorumlastel pilk peale visata.
Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Ka minul sai Kurtna muuseumis jalgratastele pilk peale visatud ja pean tõdema ,et jättis nii mulle kui ka pojale väga sügava mulje .Valdo teeb väga tänuväärset tööd ja see vääriks püsi ekspositsiooni .Muide Valdo mul on sulle ka mõnd huvipakkuvat ratta asja ära anda ,kui on huvi siis helista numbril 56468968 !
Valdo, kas oled ka sellisest asjast huvitatud? 1942 aasta Albu vallas välja antud JAlgratta sõiduluba Nr.506. Konkreetse inimese oma, abikaasa suguvõsast pärit. Tiina mõtles kohe Sulle, kui rattafanatileBig Grin Kahjuks on ratas aegade jooksul läinud kaduma, nii kurb, kui see ka pole.
[Pilt: jalgrattasoiduluba9yg.jpg]
Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Puhtjuhuslikult jäi pilt sellest loast silma, lisan enda poolt siis ka ühe.

[Pilt: P5050230.JPG]
Info pärit eelmisest aastast, kas sel aastal muuseum samadel aegadel lahti?
Muuseum on avatud samadel aegadel, st. kolmap., laup. ja pühap. kl.11-20. Muudel aegadel saab ukse lahti ,kui helistate tel.5087150.
Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun http://www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
pisut OT, kuid küsimus Valdole: mis rattaga võiks tegu olla millel on pakiraamile sisse valtsitus suured tähed "RVR" (V on suurem kui r´id) ja nahksadul toetub kahest traadist punutud keerdvedrudele? Nägin sellist isendit Pärnus vanaraua kokkuostu platsil, rattaid küll all polnud, kuid isegi number oli küljes ja ka porilauad (kuid roostes oli). Kahjuks polnud rohkem aega uurida ja fotokat ka polnud kahjuks kaasas!
ats97 Kirjutas:pisut OT, kuid küsimus Valdole: mis rattaga võiks tegu olla millel on pakiraamile sisse valtsitus suured tähed "RVR" (V on suurem kui r´id) ja nahksadul toetub kahest traadist punutud keerdvedrudele? Nägin sellist isendit Pärnus vanaraua kokkuostu platsil, rattaid küll all polnud, kuid isegi number oli küljes ja ka porilauad (kuid roostes oli). Kahjuks polnud rohkem aega uurida ja fotokat ka polnud kahjuks kaasas!
See peaks olema Riga 26, kui ma ei eksi. Tähendab Riga on ta kindlasti, aga mudelis ma ei ole päris kindel.
Edit: märkasin alles nüüd, et küsimus oli Valdole suunatud.
tegelikult vahet pole kes vastab! Kas tegu võib olla millegi haruldasema rattaga või masslevinud rattaga?
50-60-ndatel oli ikka masslevinud ratas siinmail. Praegugi kohtab neid veel liikumas. Mis ei tähenda aga, et teda ei tasuks sealt ära tuua.
Nonii!!!
Sai siis ka teekond ettevõetud ja võib etterutates öelda, et ei kahetse. Mis oli, oli ikka huvitav. Suured tänud sulle Valdo, et sa oled nii palju meie ajaloo huvitavama osa säiltamise eest vaeva näinud! (PS! Väike sugulane, 4aastane, värske võrri omanik, küsis, et kuhu nendel tsiklitel mootor pandud on???)Big Grin
(14-07-2010, 21:10 PM)dad Kirjutas: Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Osta.ee,s müügil jalgratta reg.tunnistus aastast1942.http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=1014104
sai ka käidud laada ajal, aga jalgrattad olid omale mootorid peale saanudSmile valdole küsimus , et kas vörrinäitusest ka galerii saaks!! edu jaksu!
10-11 aastat tagasi Kurtna Mootorrattamuuseumis näitusel olnud kõik ajaloolised jalgrattad asuvad nüüd Väätsal Eesti Jalgrattamuuseumis.

Ja neid on seal enam kui koos korda rohkem - kui meie esimesel vanajalgrattanäitusel Kurtnas oli 15 ratast, siis Väätsal, meie "päris"-muuseumis on seitsmes saalis välja pandud kokku üle saja ajaloolise jalgratta.
Valdo

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne