Vennad Jawad 250/559
#1

Oeh..... tegin siis, kui abikaasa onupoeg oma küüniukse lahti tegi ja Jawa juppidele osutades ütles: ma nagunii ei jõua neid kunagi valmis teha, annan sulle tasuta ära, kui teed ühe mulle niisama sõitmiseks ja teise teed endale klantspilliks. Mis ma ikka ütlesin, teeme ära.
Ausalt öeldes pole ma kunagi Jawa fänn olnud. Jah, ilus oli küll vaadata mõnda, mis veel külgkorviga olid aga no ei tõmmanud. Seda enam, et kunagi üritasin teha ühte kuid miski asi hirmutas ära, mis, ei mäleta. 
Igatahes enda kunagised jupid läksidki enamuses abikaasa sugulase kätte ning nüüd jõudsid ringiga tagasi, lisaks hunnik mudru veel. Egas midagi, kuna Iltis on kõlbulik teise hoonesse talvituma viia, siis garaaž tühjaks, palju tumepunaseid plekke, 3 silindri võrra väiksemad mootorid ja muu nodi riiulitele. Osa juppe veel toomata kuna lihtsalt ei leidnud kultuurkihi alt üles aga see selleks, esmased asjad said toodud.
Nagu eelnevalt öeldud ja ka pealkirjas, siis tuleb siit 2 Jawa 250cc-d. Ühest teeme sellise ilupilli teisest........paneme kokku asjadest, mis on ja et saaks külavahel tüdrikuid taga ajada. Rohkem plaane polegi, ääretult lihtne ja loodame, et vähemalt ühe neist teeme ka talvega valmis kuigi üritame neid paralleelselt teha. 
Aga asja juurde. 
Nodi laotasin koheselt põrandale ning tegin esmase sorteeringu. Klantspilli jaoks plekke väga ei saanudki. Ka rattaid on üks komplektne paar, teisel paaril rummud puudu. Esiharke pole kummalgi, selgus, et amordid olid nii kinni, et sugulane oli need pooleks lõiganud. Südameid on 2 ja mõlemad töökorras ja muidugi hunnik peenikest pudi-padi. Täna käisin ka tagadil ning tõin mõningaid plekke juurde.
Pilte plekiolukorrast:
[Pilt: IMG-20231001-150735.jpg]

[Pilt: IMG-20231001-150742.jpg]

[Pilt: IMG-20231001-150748.jpg]

[Pilt: IMG-20231001-150756.jpg]

[Pilt: IMG-20231001-150809.jpg]

[Pilt: IMG-20231001-150816.jpg]

Nagu näha, on seis suhteliselt puudulik ja minu arust on ka mõni asi vale. Kuna pole veel süvitsi asja läinud, siis targemad võiks mõned asjad siit nö välja sorteerida, mis valed. Samuti panen siia teemasse kohe soovi puuduolevatele asjadele.
Jätkame.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne