võrri sidur ei tõmba tagasi ja võrr ei lähe käima
#1

Hei, ma ostsin üleeile endale võrri, eile sain natuke sõita, siis läksin tuppa, proovsin u tund aega hiljem käima ei lähe, rattast ka ei blokeerinud, siis isaga õhtul jamasime siduri troosiga, selgus et sidur ei tõmba ennast korralikult tagasi, põhimõtteliselt jääb peale, tänu sellele võrr ei lähe käima ka(arvatavasti), nüüd küsimus, kas see käima minek võiks olla tingitud sellest sidurist ja mis siduril üldse häda on, miks ta end tagasi ei võta, proovisõidul ostmise käigus töötas kõik laitmatult
Vasta
#2

Kui sa ta ostsid siis võib ta kaante alt ju kohvi olla? Ja sa võid veel vaadata, ega tross kuhugi ebavajalikku kohta vastu käi, siis ta võib tõmmates kusagile kinni jääda.

Maamees linnast.
Vasta
#3

Õigesti arvad - käimasaamine on nii võrril kui mopeedidel (Delta, Mini, Stella &Co) otseselt siduriga seotud. Kui sidur püsib lahutatud seisus/libiseb liialt siis ei saa miski väntvõlli ringi ajada.

Andris juba andis otsa kätte mis teha. Alustaks lihtsamast - kontrolli siduritrossi käitumist. Mäletamist mööda käis siduritrossi ots mootori juures spets hoova külge (oli vist vedru ka seal hoova ja mootori kere vahel, trossiots jooksis läbi sealt) ja peaks kohe näha olema kas laseb tagasi või mitte. Kui sealt on korras siis tuleb jah hakata mootorit lahti kruvima et sidurit ennast üle vaadata.
Vasta
#4

ei noh, siduri ma sain peale küll tõmmatud aga ta põhimõtteliselt jääbki peale, biker.ee-st sain aru et katki on sidurikäpa abitugivedru pidepulga splint.
Vasta
#5

Võrril peaks olema survelaagri ülesannetes pronkspuks ja sidurikäpana töötama võll, kus ühes otsas olev hoob kinnitub siduritrossi külge ja teise otsa hoob liigutab pronkspuksi. Kas sidurikorv käib eraldi ära (näit. mootoril V501m)? Kui käib, saab kontrollida sidurilingi ja pronkspuksi vahele jäävate osade (tross, pronkspuks jne) töötamist. Võimalik, et puks on nii palju deformeerunud, et jääb oma pesasse kinni.
Vasta
#6

korda sain!
Vasta
#7

Kirjuta ikka meile ka mis viga ol\' ;-)
Vasta
#8

ei teagi, sai vahetatud siduritross, kahelt pool võtsime isaga siduri katte maha sai nati loksutatud hammasrattaid ja sai ka ketti lõdevaks lastud ja voila!
Vasta
#9

mismoodi se hammasrataste loksutamine probleemi lahenemisele kaasa aitas?
Vasta
#10

ei tea,
PS!muide mul sama võrr mis sul w2rk avatariks on ainult sinist värvi
Vasta
#11

See oli mu esimene mootoriga sõiduk Wink
Vasta
#12

Ma annan sulle hea soovituse...VÕTA MOOTOR LAHTI JA VAATA MILLEST KOOSNEB SIIS SAAD KÕIGEST ARU
Vasta
#13

aru ma võin ju saada aga kas ka kokku panna tagasi oskan, vot see on küsimusBig Grin
Vasta
#14

Kirjuta juppidele numbrid pealeBig Grin

Maamees linnast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne