TZ 4K-14 mootori remont

To Klaave

Tegemist peaks olema termoelektrilise temperatuurikellaga.
Kellaga järjestikku ühendatakse temperatuuriandur, mille takistus temperatuuri tõustes väheneb, kella läbiv vool suureneb ja painutab bimetallist seierit järjest rohkem suurema näidu poole. Kui seier laksab kohe põhja, on lühis anduri ahelas. Anduri Sa proovisid testriga ära, nii et see peaks korras olema. Järgi on jäänud veel juhe andurist kellani - kas see ei ole kusagilt viga saanud ja puutub vastu keret? Veel on võimalik, et on vigane isolatsioonimaterjalist seib kella "D" klemmi ja kinnitusklambri vahel. Klemm "B" on batareja ehk +, nagu Sa isegi arvasid. Klemm "T" on tegelikult tagurpidi "T" ehk massi sümbol ja on tõenäoliselt vajalik vaid valgustuse pirnikesele massi edastamiseks.

Ära mu juttu mingi tohutu tõena võta, aga kui mahti saad, siis igaks juhuks mõtle selles suunas...
Edu!
Vasta

võllil on keere maas. kunagi mingid tõsised insenerid olid selle mutri sinna katuse kruvidega kinnitanud jne. hetkel sai ajutiselt rihmaseibid võlli otsa keevitada.

Rihmaseibi sai viimati Tallinnast KRK Mõigust osta. Mis võlliga juhtus, et uut on vaja?
Vasta

(18-06-2014, 14:54 PM)mairokas Kirjutas:  võllil on keere maas. kunagi mingid tõsised insenerid olid selle mutri sinna katuse kruvidega kinnitanud jne. hetkel sai ajutiselt rihmaseibid võlli otsa keevitada.

Rihmaseibi sai viimati Tallinnast KRK Mõigust osta. Mis võlliga juhtus, et uut on vaja?

Seda võlli pole tellinud, viimati minuteada ei olnud saada. Äkki saab võlli uuesti keermestada? Mul peaks olema kuskil garaaziz see punane/kollane rihmaseib, mis on viimane seib enne mutrit. Aga see on kellelgi ka lahtise mutriga olnud ja ava ei ole enam nii kandiline, nagu peaks olema, vaid seib liigub veidi ümber telje. Kui mutter kõvasti kinni, siis peaks toimima.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(18-06-2014, 19:53 PM)saarrand Kirjutas:  
(18-06-2014, 14:54 PM)mairokas Kirjutas:  võllil on keere maas. kunagi mingid tõsised insenerid olid selle mutri sinna katuse kruvidega kinnitanud jne. hetkel sai ajutiselt rihmaseibid võlli otsa keevitada.

Rihmaseibi sai viimati Tallinnast KRK Mõigust osta. Mis võlliga juhtus, et uut on vaja?

Seda võlli pole tellinud, viimati minuteada ei olnud saada. Äkki saab võlli uuesti keermestada? Mul peaks olema kuskil garaaziz see punane/kollane rihmaseib, mis on viimane seib enne mutrit. Aga see on kellelgi ka lahtise mutriga olnud ja ava ei ole enam nii kandiline, nagu peaks olema, vaid seib liigub veidi ümber telje. Kui mutter kõvasti kinni, siis peaks toimima.
nüüd on hilja juba... sai asi kinni keevitatud. mul olid ka mõlemal seibil augud ära kulunud ja loksusid otsas ja võll oli juba niipalju liiga saanud, et uuesti poleks saanud keermestada
Vasta

muidu kas selle võlli vahetusega läheb ka süüde paigast? ja kuidas see võll üldse välja tuleb?
Vasta

Süüde võib paigast ära minna. Vahetamiseks pead võtma mootoril terve selle otsakaane maha. Seal terve rivi M8 mutreid, üks mutter on gaasi hoova taga oleva pisikese kattepleki taga (pead selle eemaldama eelnevalt). Siis vahetad võlli ära ja pärast timmid süüte paikka jälle hoorattal olevate märkide järgi, lisades või vähendades seal all olevaid peiliplekke.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

hmm.. kui ma selle simmeri plaadi sealt eest ära võtsin siis see võll tuli välja poole umbes 1cm jagu. raamatust vaatasin korra siis seal näitas, et seal võlli keskel on ka üks polt.. aga las jääda see võlli vahetus siis tuleviku, eks näha ole kaua see keevitus seal vastu peab Big Grin
Vasta

Kellelgi sahka pole müüa?
Vasta

Kas kellelgi TZ 4K-14 rattaflantsi pole üle?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tervitus.
Mu põkal ka korra siduri tross katkenud,sobitasin auto käsipiduri trossist.Mäletan,et õige pikkuse kätte saamisega oli veidi pusimist.Selle tarvis tegin pedaali juures oleva kinnituse vähe ringi.2 kõrva vahel,milledest auk läbi on tivht,polt millest omakorda auk läbi ja sinna sättisin pika keermeslati.Nii sain üsna täpselt trossi pikkuse parajakas reguleerida,kontra mutritega.Algul sai nii enmv.pikkus silma järgi parajaks aetud.Kas oli vist orig.ühe kronsaga,millest trossi läbi pidi toppima ja siis veel tolles imeliku kujuga kinnitus klambrist.Keermeslati keevitasin tolle kinnitus klambri külge.
[Pilt: 2388423326a143_t.jpg]
Ratta küljes ka näha oma meisterdatud ratta kett,lehma ketist,toimib kenaste.Aga targem on ikka osta,tuleb odavam,kui ise sellega pusida;näit.Osta.ee
Vasta

Tervitused foorumlased!
Panen siia teema alla, äkki keegi loeb ja viitsib midagi arvata.
Nimelt õlivahetuse tegin ja vaatasin, et õlifilter pole vist ammu õli saanud. Puhusin torud läbi, võtsin pumba ka laiali, seal oli küll palju võõrkehasid aga kolvid tundusid siiski olema piisavalt tihedad, ehk et surve justkui tekkis käega kolbi liigutades. Panin kokku ja lasin põkal tiksuda, mootori silindrisse õli paistab minevat, väljalaske ava on õline kui summutaja eest ära võtta. Summutaja otsast on samuti kergelt õline. Paistab nagu õige. Aga õlifilter on endiselt kuiv.
Nüüd tulles tagasi õlipumba juurde, seal on kaks kuuli, mis pumba kolbe liigutavad. üks on umbes poole kuuli läbimõõdu jagu tasapinnast kõrgemal ja tundub selliselt loogiline asend, et pumba kolbi liigutaks. Teine aga mille kohal väljas on ka mingi kruvi on praktiliselt tasapinnaga tasa. Kas oskab keegi palun arvata, milline see kuuli asend peaks mõlemal olema? Kas võib olla nii, et üks pumba kolb a'la lööb õli mootori silindrisse ja teine peaks lööma läbi filtri kusagile ja nende kolbide kuulid on erineva kõrguse peal, et pumba kolvi töökäik oleks erinev? Ja kuhu läheb õli filtrist edasi ehk mis asi mu põkal praegu õli ei saa?
Vasta

Loe siit paar postitust edasi: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid333100

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

ehk et kui masin käima panna, siis peaks suht kohe filtri õli täis lööma?
Vasta

(12-07-2015, 21:53 PM)veiks81 Kirjutas:  ehk et kui masin käima panna, siis peaks suht kohe filtri õli täis lööma?

Sellega läheb ikka aega, sest pump on nii väikse tootlikkusega. Ma usun, et minutiga peaks täis pumpama eeldades, et pump on korras. Keera pumbal toru küljest ja vaata kas sealt hakkab õli tulema.
Vasta

Ma maadlesin selle õliprobleemiga 5-6 aastat tagasi. Peale UUE õlipumba paigaldust ja süsteemi puhastust tuli õlifiltrisse õli väga, väga vähe. Teadjad ütlesid, et nii peabki olema mida ma küll ei tahtnud uskuda aga sellise olematu õlituse juures on masin vähemalt need viimased aastad laitmatult töötanud. Aastas tuleb töötunde ca. 50 kanti.  Õli muidugi on vahetatud ka 1-2 aasta takka.
Vasta

selgus majas siis.
Eile õhtul vahelduvate hoovihmade tõttu kiskusin pumba uuesti maha, polnud muud teha, võtsin lahti ja süvenesin selle sügavasse hingeellu. Kuna pump on veidi juba tööd teinud ja kolbide peadele on juba töötamise märgid sisse kulunud, siis võis olla nii, et ma panin vale kolvi valesse pessa viimane kord. See kolb mille kuul on fikseeritud kõrgesse asendisse on rohkem kulunud ja ei teinud üldse tööd teise kuuli all, mis vaevu tasapinnast välja ulatub. Ehk, et vahetasin kolvid ringi, veendusin, et surve oleks olemas, veendusin veel, kruvisin kokku ja panin põkale peale tagasi.
Proovisin nüüd töötava mootoriga võttes õlifiltri kaane maha, siis minuti või kahe pärast hakkas sealt õli vaikselt välja tilkuma. Kontrollisin kindluse mõttes teist väljundit ka ja silindrisse lükatakse samuti õli üles.
Ütleks, et pump töötab ja see asi on korras. Segadust tekitas see, et kas sealt peaks õli lahmama või tuleb piisk haaval. Arvestades pumba kolvikäiku ei saa seal tõesti väga intensiivset õli liikumist olla. Tegin mõned pildid pumba seest (kuulidest, kolbidest ja kulumismärkidest) referentsiks aga pole tarka kohta neid üles riputada kusagile moment.
Vasta

Ise ma pole oma silmaga TZ 4K orginaalmootorid näinud aga ühest raamatust jäi silma, et 2-T diisel ning siis huvi tärkas. Kuidas omanikud ja kasutajad hindavad sedasorti "tükki"?

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(13-07-2015, 19:08 PM)Gravity Kirjutas:  Ise ma pole oma silmaga TZ 4K orginaalmootorid näinud aga ühest raamatust jäi silma, et 2-T diisel ning siis huvi tärkas. Kuidas omanikud ja kasutajad hindavad sedasorti "tükki"?

Väga hea! Iga Lits pidi oma kiitma seega ei saa maha teha. Masin tahab hoolast kasutajat, et enne igat käivitust ikka õli kontrolliks ja hoiaks süsteemidel muidu ka silma peal siis kestab väga hästi. Samas ei tasu mõelda, et ta sul mingi kiirovets on ja pool maakera jaksab paigalt tõmmata. Oma mõõtude ja suutlikusega on väga suureks abiks majapidamises. 
Vasta

(13-07-2015, 20:40 PM)fanatt Kirjutas:  
(13-07-2015, 19:08 PM)Gravity Kirjutas:  Ise ma pole oma silmaga TZ 4K orginaalmootorid näinud aga ühest raamatust jäi silma, et 2-T diisel ning siis huvi tärkas. Kuidas omanikud ja kasutajad hindavad sedasorti "tükki"?

Väga hea! Iga Lits pidi oma kiitma seega ei saa maha teha. Masin tahab hoolast kasutajat, et enne igat käivitust ikka õli kontrolliks ja hoiaks süsteemidel muidu ka silma peal siis kestab väga hästi. Samas ei tasu mõelda, et ta sul mingi kiirovets on ja pool maakera jaksab paigalt tõmmata. Oma mõõtude ja suutlikusega on väga suureks abiks majapidamises. 

JuuTuubi videosid vaadates kippusid nad suuremal või vähemal määral suitsema. Võta nüüd kinni kas eripära või tegemist päevinäinud masinatega.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(13-07-2015, 21:57 PM)Gravity Kirjutas:  
(13-07-2015, 20:40 PM)fanatt Kirjutas:  
(13-07-2015, 19:08 PM)Gravity Kirjutas:  Ise ma pole oma silmaga TZ 4K orginaalmootorid näinud aga ühest raamatust jäi silma, et 2-T diisel ning siis huvi tärkas. Kuidas omanikud ja kasutajad hindavad sedasorti "tükki"?

Väga hea! Iga Lits pidi oma kiitma seega ei saa maha teha. Masin tahab hoolast kasutajat, et enne igat käivitust ikka õli kontrolliks ja hoiaks süsteemidel muidu ka silma peal siis kestab väga hästi. Samas ei tasu mõelda, et ta sul mingi kiirovets on ja pool maakera jaksab paigalt tõmmata. Oma mõõtude ja suutlikusega on väga suureks abiks majapidamises. 

JuuTuubi videosid vaadates kippusid nad suuremal või vähemal määral suitsema. Võta nüüd kinni kas eripära või tegemist päevinäinud masinatega.

Kui nad ei suitse siis on midagi valesti. Summutist lagab korralikult õli ka välja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne