TZ 4K-14 mootori remont
#61

(18-01-2012, 11:52 AM)pannkook Kirjutas:  Siduritrossi kõri on vigastatud ja lumi jäätub trossi vahele ära, muutes siduri pedaali tallamise võimatuks.

Soovitan sellel vanal trossil kõri vanast plastikust ära puhastada ja panna uus isolatsioon. Eletrikute poest täitsa saadaval selline kahanev isolatsioon kuuma fööniga. Jääb vägagi veekindel! Ja probleem on lahendatud.Rolleyes



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#62

Aare Tehnika (Jõgeval) müügimehe jutu põhjal plaanivad nad hakata müüma TZ ja uuemate mudelite varuosi ja pakkuma konkurentsi KRK Mõigu meestele. Kontaktid tehasega olevat loodud.Küsisn ka hinnapakkumist mõnedele varuosadele nii neilt kui ka Tabasalu meestelt. Hetke seisuga kahjuks külmapealinnast pakkumine saamata.Eks aeg annab selgust.
Vasta
#63

Tabasalu meestelt küsisin enne jõule juba pakkumist osadele.(rehvid, tross, kolb, rõngad, pihusti ots.) Ei ole siiamaani vastust saanud..Vahepeal vastati, et info on edastatud..Loodan et oli õige mail: kalju.valdmann@krkmoigu.ee Ei tea mis ringiga see asi käib. Konkurent on alati hea!!Smile
Vasta
#64

Soovitan proovida maili ants@krkmoigu.ee Minu asjadega on tegelenud alati Ants ja olen saanud alati ka kõik mida mujalt leidnud ei ole. Hinnad on muidugi üsna krpbedad (nt taga haakeraud ca 200 euri).
Kas otsite originaal kolbi? Mul vist on üks uus kolb üle, pean nädalavahetusel täpsustama, äkki müüsin juba ära kellelegi. Endal originaalmõõdus kolbi enam panna kuskile ei ole, kuna olen kõik silindrid lasknud ära hoonida ja remontmõõt on sees.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#65

tegin eelpool soovitatud termokahaneva rüüga. Sai nigu uus. Kulu paar EURi.
Vasta
#66

(20-01-2012, 10:25 AM)saarrand Kirjutas:  Kas otsite originaal kolbi?

Tänud pakkumast. Mul on originaal mõõdus aga uurisin ja puurisin ning otsustasin, et piirdun seekord kerge hoonimisega ja rõngaste vahetusega Smile Siis järgmine kord on veel midagi suuremaks remontida.
Vasta
#67

Nii, jõudsin oma pulkadest kokkupandava masinaga ka niikaugele, et hakkaks käivitama. Aga ei löö absoluutselt kütust üles. Pole pumbaga kunagi probleeme olnud, seega jäin hätta. Starterist käiates ei löö pump mitte grammigi, samas võttes pumba maha ja alt rullikust käega surudes lööb kenasti. Sama teeb ka täiesti tutika pumbaga. Kellelgi äkki ideid?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#68

mul on ka iga kord ilge jama olnud selle küttega, kui paak kogemata tühjaks on saanud.
Ma olen kõik sõlmed enne ja pärast pumpa lahti võtnud. See, kuhu kütus kohale jõudnud, selle olen kinni keeranud, kuni lõpuks käima plärtsatab.
Mul eile aga uus jama. Vajutasin starterinuppu ja kusagil käis vaid kerge krõks, nagu siis, kui juhtmed sädelevad. ja rohkem nupu niblimine ei aita.
Kuidas viga otsima asuda?
kas aku pealt otse starterisse juhe vedada on hea idee?
Vasta
#69

(23-01-2012, 10:36 AM)pannkook Kirjutas:  ... Vajutasin starterinuppu ja kusagil käis vaid kerge krõks, nagu siis, kui juhtmed sädelevad. ja rohkem nupu niblimine ei aita.
...
kõrvaltkiibitseja olen kuulnud et starter on tal nõrk koht. Sõber vahetas ja remontis starterit mitu korda.

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#70


Mul eile aga uus jama. Vajutasin starterinuppu ja kusagil käis vaid kerge krõks,


Kas muu elekter toimib? Siis viga ilmselt kas starteris või aku klemmid kehvasti peal. Starterit olen mina ka aastaid tagasi pidevalt remontinud. Siis lasin mähise seda pinda, mida mööda liiguvad harjad, treida siledamaks ja toimib ideaalselt.

Kas sul oli ka nii, et kütus ei tule pumbast edasi? Mul kuni pumbani kõik okei, küte peal ja korras, pumbas ees ka küte, aga ei lüü mitte grammigi.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#71

Starteri särakaga mittetoimimine saab kergesti olla peale magnetpotti kohas, kus poldi alt tulev lattjuhtmejupp on joodetud ergutusmähesesse mineva otsa külge. Kullinokaga ühendust pigistada. Kui nagu aitas, siis starter maha ja uuesti jootmisele-seal liigub tugev vool ja tahab head ühendust. Olen ise muidugi laisk, kuulake ikka õpetusi, ärge vaadake kuidas tegelikult.... Peugeot J5( Yaz klassi kerge diiselveokas) läks mul nii kavalaks, et ei käivitunud enne kui ukseaugust kinni hoides autot nõks edasi-tagasi ei liigutanud. Küll kahtlustasin pendiksi hambumist hoorattaga, massjuhet, vahereleesid ja toda joodetud lintjuhet. Päris põhjuseni ei jõudnudki- vedasin juhtme starteri tõmberelee poolilt kabiini. Käivitamisel torkasin selle juhtmeotsa korra sigeretisüütajasse, urrrrrrr ja toimis nii paar aastat. Ei teinud isegi surunupuga lülitile, oli nagu minu ja auto saladus, Keegi teine lükkamata sõitma minna ei saanud...
Vasta
#72

Oli sama probleem peale paagi puhastamist ja filtri vahetust, et peale pumpa ei löönud mitte yks gramm. Kahtlustasin plunzerpaar kinni kiilumist. Aga siis võtsin selle pealmise stutsi täitsa lahti pumbal, kus ka vedru sees. Puhastasin ja lasin roostesurma igaksjuhuks sisse ning nägin silmaga et plunzer liigub. Siis panin kokku ja hakkaski imekombel pumbast kütust läbi lööma.. Võibolla tekib sinna õhumull vms, ei tea..
Vasta
#73

Raamatki käsib õhutamiseks surveklapi eemaldada ja lasta kütusel voolata mullide kadumiseni.
Vasta
#74

Mul Dt-20 peab ka enne käivitamist stutsi lahti keerama ja survehoide klappi kergitama (näeb kohe kui mulle hakkab tulema) muidu võibgi käivitama jääda. Tõmbab koguaeg õhu vahele ja ei pääse survehoide klapist edasi.

Vasta
#75

Proovin siis pumba pealt selle vedruga otsa ka lahti võtta ja vaadata, mis siis toimub.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#76

(24-01-2012, 09:52 AM)saarrand Kirjutas:  Proovin siis pumba pealt selle vedruga otsa ka lahti võtta ja vaadata, mis siis toimub.

Kui lahti võtad siis ettevaatust, et klappi ära ei kaota. Endal pani udu aga õnneks leidsin üles!Wink
Vasta
#77

Asjade järjekrd seal pumbas peaks olema nii: keeran alhti selle toru aluse osa, selle alla on vedru ja vedru all klapp? Kas see klapp tuleb ka välja võtta ja siis jookseb pump kütust täis? ja siis see klapp tagasi, vedru tagasi ja ots kinni keerata?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#78

Peaksid olema õigel teel. Mina võtsin klapi välja ja andsin starterit natuke. Siis lappasin kokku tagasi.Rolleyes
Vasta
#79

ma lasin lahti toru kütusepumba pealt ja enne pihustit. Kui pumba pealt hakkas pritsima, siis see kinni, järgmisena jõudis vedelik ülesse, alguses mullidega, kui sealt ka enam mulle ei tulnud, siis uuesti pihusti külge kinni ja läheb käima. Igalt poolt ajan starteriga ikka mulle välja, mis peale pumpa.
A käima sain nii, et vaatasin, mis imelik must karbike see on ja sealt seest leidsin kaitsmeid 6-7tk. Üks neist oli sulanud. Panin uue ja starter toimib, nigu muisteToungue
Vasta
#80

Mul on kirjeldatud variant õhutamiseks ikka juba ammu läbi tehtud ja starteriga kedratud ka juba tükim aega, ei löö mitte grammigi. Nädalavahetusel saan proovida seda varianti, et keeran pumba otsast selle toru aluse välja ja võtan vedru ning klapi ka välja.
Ehk on sul mahti vaadata, mis värvi juhtmed lähevad generaatorile ja mitu tükki?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne