Tsernobõli tehnika

Mõned kommentaarid sealt, kuna 3 kuu pärast on need kustutatud:
Tsitaat:mees1 päev tagasi
Paljud käisid tuumajaama katusel ja pidid sealt radioaktiivse tüki alla viskama, küll kiiritas. Miks ei uuritud riista seismist? Mees teebki enesetapu, kui riist ei tööta.

Vasta
845
mees.-le1 päev tagasi
Väga õige tähelpanu mul oli sõber kes käis ka tolmutamas seal katusel ja kui tagasi tuli siis aasta pärast tuli lahutus, sest naine tahtis lapsi aga .....See sõber oli 23aastane ja paar kuud abielus.Ta rääkis vintis peaga et õige mehe elu on läbi soses Tšernobõliga.Rahu tema põrmule...

köhhköhh1 päev tagasi
Muidugi tädike jahub midagi vähjast, kuid suitsiidide põhjustega ei viitsi tegeleda. Noortel meestel tõsised potentsiprobleemid + naiste mõnitused ja abielu puhul üleaisalöömised. Tundsin ühte sellist, kes kõigepealt masendusest jooma hakkas ja lõpuks endale otsa peale tegi. Rääkis mulle ennem oma pereelust. Meie naised on toredad, teevad igasuguseid uurimusi ja leiavad lõpuks, et probleemi polnudki, mees oli ise möku ja halises liiga palju.

Vasta
1441
cehernoby1 päev tagasi
Oh, olin teel sinna aga Jõhvis jäin ainukesena saatmata. Kahju sellest just vene armeeest tulnud poisist, kes minu asemel läks. Ega ma karma võlast pääse.
Ma pigem usun neid kommentaare kui et "kilpnääremega on jamasi ja lampi tegid enekaid, muidu oli tervis ideaalne. Oma viga kui jooma hakkasid, no problems".

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Puusalt mälu järgi - artiklis oli kirjas, et kasutati tervishoiuameti? andmeid, seega ei saagi tulemuses kajastuda enesetapud ja lahutused. See on muudes registrites. Aga pohh, kraad käes ja tuumaenergia ohutuks tunnistatud. Samas ei lubata mingil veidral põhjusel inimesi ikka veel oma kodudesse tagasi...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(29-08-2014, 19:59 PM)MAZ Kirjutas:  Lugesin ka seda artiklit ja mulle jäi mulje,et midagi oleks nagu puudu sealt!?
Asi kõlab nagu: Tuuma energia on ohutu, Tuuma enegria on ohutu... x1000
Masin ei eksi, masinad pole ehitatud eksima, vaid töötama koos kontroll- ja varusüsteemidega. Inimene on ekslik... Inimene keeras jama kokku, mitte tuumareaktor!
Vasta

See ei muuda fakti,et artikkel on poolik ja kajastab vaid üht osa tegelikkusest. Võib olla leidub siin foorumis mõni veteran,kes on nõus kommenteerima selle ajalehe artikli sisu?


Vasta

See teaduslik uurimus, millest on kirjutatud eelviidatud artikkel, paneb lihtsalt paika ühe fakti: probleem ei ole mitte füüsilises vaid vaimses tervises. Noored mehed ei vajanud mitte rohkem tablette vaid rohkem informatsiooni. Nad vajasid tuge, Eesti ühiskonna tuge.
Pereprobleemid ei alanud mitte erektsiooni puudumisest, vaid avalikust arvamusest, et „kiiritust saanud mehe lapsed võivad tulla defektidega“. Nad uskusid seda ise, ja surusid maha soovi saada järglasi ja seda uskusid paljud naised ja lihtsalt üritasid oma tulevastele lastele valida võimalusel kvaliteetsemat isa. Erektsioon kadus stressi, mitte füsioloogiliste põhjuste tõttu.
Kui siis, õigel ajal, oleks keegi tulnud välja taolise uuringuga, tõestanud et nende rakud ei erinegi oluliselt teiste meeste omadest, oleks mõned enesetapud jäänud lihtsalt olemata. Suitsiidile ei ajanud mite terviserike, vaid pidevalt painav mõte, et „mul on terviserike, mul ei ole tulevikku, kõik räägivad et mul on terviserike, arstid valetavad, et pole hullu midagi, mul on terviserike, ajaleht kirjutas, et kõigil meestel kes seal käisid, on terviserike, kuidas siis minul ei ole, kindlasti on, arstid lihtsalt ei oska otsida, neil ei ole kogemusi, nad peavad salatsema, nad ei tohi mulle tõtt rääkida...“.

Laiemas plaanis võiks uuringu tulemusi üldistada, et kõik kriisikolletes käinud mehed vajavad rahulikku ühiskonda naasmisel tuge ja mõistmist - ei piisa ainult meditsiinilisest läbivaatusest, raisk!
Vasta

Kindlasti oli kiirguskolde lähistel käinud meeste hulgas erineva doosi saanuid jne. Aga endale poisiklutina meelde jäänud mälestused seal käinud ümbruskonna meestest tunduvad küll midagi muud kui kilpnäärmevähk, potentsi probleemid ja toe puudumine.
Näide üks- ca 30-ne aastane mees, kahe lapse isa. Käis väidetavalt nö katust puhastamas. Tagasi tulnuna oli kaotanud kaalust märgatava osa, nahavärv oli kuidagi kummaline, käed värisesid. Aasta-paari pärast oli mees kiilas, nahale olid tekkinud miskisugused laigud(vanem põlvkond rääkis vähist), nägu oli kortsus nagu mõnel 70+ aastasel.
Ca 3-4 aasta pärast oli sell ratastoolis ja lahkus varsti pärast seda meie seast, ja seda mitte vabatahtlikult. Räägiti ajukasvajast. Naine püsis lõpuni kõrval. Said ühe lapsegi veel. Ja see näeb välja isa koopiana(siis ikka enne isa sealkäiku). Alkoholiprobleeme ei tea, et oleks olnud, isegi ei suitsetanud teadaolevalt.
Näide kaks-30-ndates spordipoiss, naiste lemmik. Käis ka tsoonis. Tagasi tuli inimene, kes seda kena rühiga ja musklis selli väga ei meenutanud. Mingil põhjusel amputeeriti tal mingi aja pärast algul üks, siis teine jalg. Lahkus meie seast 90-ndate alul.
Mulle tundub küll, et see uuring lonkab kahte jalga.
Vasta

Artiklist. Paljutki oli oma teha. Nagu sõjaski. Ei maksnud kohe tormata, rind õieli. Kuulasid kõrvalt dosimetriste, vaatasid tuule suunda, helikopterite tegutsemist jne. Kui asi paistis jama(kopterid tulid koormatuna Ovrutšist järjekordset "võbros`i" sulgema), pugesid kuhugi pööningule lõunani tudule- kes sind ikka leiab. Või sättisid end sellisesse ametisse, et polnudki vaja väljas käia. Namordnikku e respiraatorit tasus ees hoida. Korra istusin tavalisel õuepingil. Dosimetrist naljaviluks lasi ka pingist üle ja kuulsin isegi kõrvaklapi krigina ära. Kupatas mu kohe üles- maa kõik ilus aga pingile midagi pidama jäänud. Viru maavanem Riho B. oli meil leitnand-"postikana". Vahest käis ka kaasa. Kas tal on terviseprobleeme? Samas meedikute Yaz`i juht, mu tore sõber, väiksekasvuline elurõõmus Kaspar kuuldavasti hukkas end kodus pulmapäeva hommikul. Ei jõudnud elada...Vene autot tuli tal alailma putitada. Kõige hullemad kohad olid poritiiva alused, rattad ja õhupuhasti.
Ise olin Tsernobilis lihtvend. Mingi aeg määrati mind staabi käskjalaks. Ega ma öelnud kellegile, et ei meeldi see amet(eriosakondlased oli täitsa olemas Gaz 66 putkas). Kui saadeti leitnand Ivanovi järele, ajasin kapten Sidorovi kohale. Ja varsti olin prii sest öisest staabis tukkumisest. Muide mu viimane poeg sündis 1 mail, aasta hiljem. Praegu Kristiine loomakliinikus(ikka Tln, mitte Norras) kiirabiarst. Sõjaväest viilis küll mu naispere pealekäimisel ära.
Eks küsijaid oli palju, et kuidas seal ja kuidas endal on. Aga no elu kiire, polnud alati aega küsijale vastatagi. Mõne rahutuma võis kahtlema ja mõtlema võtta küll. Päris unustatud me polnud uue vabariigi aegki. Igakuiselt anti 60.- krooni, vahel kutsuti läbivaatusele, vahel kokkutulekule. Vahest mõni märk või postkaartki.
Ei ole kontakti "Ihvi" poistega. Nendest mõni vabatahtlikuna katuselkäija või autokoorma hullu kohta viimise järel kõndis silmad punnis ja näonahk ketendas nagu oleks maskita keevitanud- mis neis on saanud? Muidu elu nagu elu ikka. Elurõõmus Aalund põles purjuspäi? oma koduga koos. Jossimees Lass olla politsei autojuhina retside poolt kõrtsis maha löödud. Sõber Agu hakkas mesilasi pidama, ehitab rahavahe puhul ahje-korstnaid põllumajakarpidele. Nakatas mindki tsiklimaaniasse. Treib-keevitab praegu omale kokku hästitoimivaid masinavärke( varsi kuulda- maha müüdud, juba uus ja keerulisem projekt käsil). Mis mind Tšernobilis häiris- suur teadmatus. Iga nädal tuli mõni kindral kopteriga kohale ja ütles "otstaavit"(aitab, küllalt), tuleb hoopis nii teha! Kõik senine oli teil "mõšin voznja"(hiirte sebimine). Ja et jooditabletid sissevõtmiseks kohale ei jõudnudki(et tsesiumi isotoobile kilpnäärmes kohta poleks). Palavus- no sellega harjus. Mõni kuu Aleksandrovka külas, siis Denisovitšis telklaagris.
Aga nii käest ei maksnud puhkehetkel end lasta. Kasvõi ühe korra, aga pärast ei jõua kahetseda. Tea, kas neist mõni veel elus on::
[Pilt: 206087138bd911_l.jpg]
Vasta

http://vimeo.com/112681885

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

Videost vaadates päris ilus roheline linn. Olin ise 86 a. seal pea pool aastat.
Vasta

Millises polgus olid,Juri73 ?
Vasta

Olin Pärnu polgu all ja elasime Komarini külas.
Vasta

Mina olin Jõhvi polgus,asukoht Novaja-Radza.
Vasta

(30-11-2014, 11:25 AM)Maamees Kirjutas:  http://vimeo.com/112681885

Quadkopetritega suudetakse ikka väga ilusaid liikuvaid kaadreid teha. Soovitan vaadata ära ka selle video, millele viidatakse video lõpus ning räägitakse selle hiigelkaare ehitusest.
Vasta


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Viimane "edetabel" oli seal küll väga hea.  Smile
Vasta

Ma vabandan veteranide ees, kuid mo arust passib siia vast kõige valutumalt. Huumorinurga jaoks liiga lame...

http://www.telegram.ee/nwo/vaide-tuumarelvi-pole-olemas

Soovitan soojalt. kui kellegi peaks direktiivide lugemisest juhe kokku jooksma, siis säärane ajakirjandus sobib lõõgastuseks suurepäraselt Big Grin
Vasta

(01-12-2014, 12:31 PM)Prii Kirjutas:  
(30-11-2014, 11:25 AM)Maamees Kirjutas:  http://vimeo.com/112681885

Quadkopetritega suudetakse ikka väga ilusaid liikuvaid kaadreid teha. Soovitan vaadata ära ka selle video, millele viidatakse video lõpus ning räägitakse selle hiigelkaare ehitusest.

ei viidata (vist) enam või ma ei vaata õigesse kohta?

paar kuud tagasi kirjutas reaktori ümber (teras-)kaare ehitamisest Imeline teadus. Päris korralik laulukaar ja igasugused kaalude- ja sellest jõudude numbrid olid muljetavaldavad...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Üks huvitav video tänapäevaste vahenditega, kuidas selle kaare ehitus, Euroopa rahade ja ajudega, edeneb. 

https://www.youtube.com/watch?v=_QBxxudztgA&feature=youtu.be
Vasta

Tšornobõl oli hullem kui Hiroshima
Selline kirjatükk tänases Pärnu Postimehes. Kahjuks tasuline või tellijatele. Mõned pildid erakogust ka. Ühel Ülemiste filiaali 3416 gar nr Ikarus 250 Marju Läniku selja taga. Kas see buss sinna jäigi või tuli tagasi, ei tea.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta


Pole midagi targemat teha
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne