Tsernobõli tehnika
#41

Miks elanikud pidid selliseid pervertseid reegleid evakueerimisel täitma?Et
loomi piinata?Nojah,leidub/leidus troppeSad
Vasta
#42

(29-04-2012, 15:52 PM)mlsluik Kirjutas:  Pilt mahajäetud tsiviil autopargist:
Huvitaval kombel netis pilte mahajäänud tsiviilautodest samahästi kui pole. See pilt siin on tegelikult teine, mida ma näen (varem polnud ma seda pilti näinud). Ainult ühte pilti olen näinud ja ma ei välista, et see võis olla tehtud sellestsamast platsist. Samas, mahajäetud veoautodest-bussidest-rasketehnikast on pilte lademetes. Mida ma mäletan, on see, et tol ajal liikusid ka Eestis kuuldused võimalikest radioaktiivsetest varuosadest. Seepärast mu enda isagi ei julgenud täikalt autojuppe igaks juhuks osta, kuigi poes oli nii mõnigi asi ülimalt defitsiitne. Huvitav, kas need autod siis hiljem ikkagi maeti maha? Sest praegusel ajal käivad paljud seal tsoonis ekskursioonidel, fotomaterjali on suurel hulgal, ja jällegi palju pilte ja videolõike lahtiste kapottidega ZIL-idest, aga ei ühtki pilti mahajäetud tsiviilautodest või nende jäänustest.
P.S. Mul on endal kodus kaks töökorras dosimeetrit (DP5V ja DP5B) olemas. Nii et kui mõnel kaasfoorumlasel peaks mõne garaažinurgas vedeleva jubina võimaliku radioaktiivsuse osas kahtlusi tekkima, võib minuga privas asja arutada.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#43

(29-04-2012, 22:27 PM)Mossemees Kirjutas:  
(29-04-2012, 15:52 PM)mlsluik Kirjutas:  Pilt mahajäetud tsiviil autopargist:
Huvitaval kombel netis pilte mahajäänud tsiviilautodest samahästi kui pole. See pilt siin on tegelikult teine, mida ma näen (varem polnud ma seda pilti näinud). Ainult ühte pilti olen näinud ja ma ei välista, et see võis olla tehtud sellestsamast platsist. Samas, mahajäetud veoautodest-bussidest-rasketehnikast on pilte lademetes. Mida ma mäletan, on see, et tol ajal liikusid ka Eestis kuuldused võimalikest radioaktiivsetest varuosadest. Seepärast mu enda isagi ei julgenud täikalt autojuppe igaks juhuks osta, kuigi poes oli nii mõnigi asi ülimalt defitsiitne. Huvitav, kas need autod siis hiljem ikkagi maeti maha?

Neid tsiviilautode pilte pole tõesti mitte muffigi,ja jälle on lõpmatuseni Zil 131 pilte.Minuarust kuskil netis on pildiseeria mahajäetud autodest,mis markide järgi lahterdatud ja puha.Muidugi põhiliselt töömasinatest,mitte sõidukatest.
Vasta
#44

Peale pikka oma arvuti history's tuhnimist leidsin lõpuks selle ühe pildi mahajäetud tsiviilautodest üles. Tehtud väidetavalt 1987. aastal. Loodetavasti ei pane keegi väga pahaks, et ma selle pildi siia suht suurelt panen. Lihtsalt, sedasi on väiksemad detailid, nagu näiteks märgid autode kergest rüüstamisest, paremini näha. Pilt ise muidu pärit siit: http://pripyat-city.ru/photo/95-kakim-ya...-godu.html
[Pilt: 1301938573_55-pr-c.jpg]

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#45

Ja paljuke neid tsiviilautosid (loe: isiklikke) siis 1986 aastal seal, ütleme ausalt pärapõrgus olevates külades, inimestel oli. Elu käis lihtsat rada pidi, batja läks hommikul pohmas peaga kolhoosi tööle, juristas natuke traktoriga, lõunast tuli koju, rakendas hobuse ette, võttis baaba peale ja poe juurde külaasju arutama. Baabadel samakaaparaadid huugasid 24/7, 3 liitrine purk maksis 40 ruublit, paras vahest telgi peale ära libistada. Kaks lahvkat käis iga päev telklinnakus, sealt sai "kapteni napsi" (loe: odekolonn Kapitanskoje). Ära sõites tagasi kodumaale oli tükk tegemist, et "Jossiga" laagriplats siledaks põlluks tagasi muuta ja tühi lonni taara mulla alla matta. Eriti seal otsas, kus elasid Lätist pärit tuletõrjujad.
Mis puutub mogilnikutesse, siis käisime vähemalt ühe päeva seal ka tööl. Eriti ei ole seda päeva enam mälus, aga seda mäletan, et kaasas olnud sampoteh oli üsnagi sõiduvees.
Veel masinatest, meie tõime 1986 aasta oktoobris peaaegu kõik tagasi Eestisse, mis polgu käsutuses olid, nii militaar kui ka siit kaasa võetud tsiviilasutuste tehnika. Maha jäid ainult 2 militaar ARS-i (ARS 14U, ZIL 131 baasil), mida ei saadud sodist nii puhtaks. Mis veel Eestisse toodi, oli vagunitäis saelaudu, need läksivad kõik siin ohvitseride daatšadesse nagu kuulda oli. Telgid olid ju kõik laudkarkassidel.
Marodööritsemisest ka. Olime jälle ühes paljudest küladest kui peale lõunat hakkas mingine lärm. Rivistati meid siis üles. Tuli välja, et üks vanamees lärmas, et tema mesipuud on rüüstatud. Meie vastu, et pole võimalik. Kes see loll siis mesilastele kallale läheb. Pataljoni juures olid praktikal ka mingi keemiavägede sõjakooli kursanti. Need jäid rivistusele hiljaks ja kui nad keset suurt õiendamist kuskilt välja loivasid, oli kohe nende nägudest näha, kes mesipuude kallal käisid. Päris paistes olid teised. Pärast kombat vabandas, et ta partisanidest oli natike halvasti mõelnud.
Vasta
#46

Mingi aeg tagasi peeti ka Eesti- Vene piiril kinni minu mäletamist mööda VAZ 2101, millel oli radioaktiivne esistange. Eks see stange võis olla pärinenud sellel samal pildil olnud masinatest, mille Mossemees postitas.

Huvitav on ka see pilt. Küll kasutati katuse puhastamiseks roboteid, tuleb välja, et ka traktoreid, aga peale jäid ilmselt ikkagi "biorobotid."
[Pilt: 1301936848_31-pr-c.jpg]



Vasta
#47

[Pilt: 2060870902a738_l.jpg]

selline ekskavaator on eestis täitsa olemas, asub lääne-virumaal pikeveres ja peaks olema täitsa kasutuskõlblik.
Vasta
#48

Veel üks näide,miks ei tasu ja ei lubata kaasa võtta suveniire tsoonist:
http://www.youtube.com/watch?v=CCrDcxz9gNk


Vasta
#49

Samal lehel ka üks parima kvaliteediga videolõike, mis on tehtud vahetult peale plahvatust: http://pripyat-city.ru/video/171-dva-cveta-vremeni.html

Näha on ka Nõukogude roboteid.



Vasta
#50

Vbolla rüüstajad kasutasid ka dosimeetreid? + rahvatarkus et rehvid veljed ja õhufiltrid jäävad maha? Nagu eespool lugeda oli.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#51

(01-05-2012, 11:00 AM)Siim007 Kirjutas:  Huvitav on ka see pilt. Küll kasutati katuse puhastamiseks roboteid, tuleb välja, et ka traktoreid, aga peale jäid ilmselt ikkagi "biorobotid."

Huvitav,kuidas niisugusest trakatsist juht masinast välja nägi.Ja kuidas sisenes ja väljus.Inff oleks teretulnudSmile
Vasta
#52

(01-05-2012, 19:04 PM)moskiito Kirjutas:  [Pilt: 2060870902a738_l.jpg]

selline ekskavaator on eestis täitsa olemas, asub lääne-virumaal pikeveres ja peaks olema täitsa kasutuskõlblik.

On ikka Krazi peal või omadel ratastel?

Vasta
#53

(03-05-2012, 20:17 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(01-05-2012, 19:04 PM)moskiito Kirjutas:  [Pilt: 2060870902a738_l.jpg]

selline ekskavaator on eestis täitsa olemas, asub lääne-virumaal pikeveres ja peaks olema täitsa kasutuskõlblik.

On ikka Krazi peal või omadel ratastel?

see om oma rattastel ja liigub täitsa iseseisvalt.
Vasta
#54

(04-05-2012, 09:56 AM)moskiito Kirjutas:  
(03-05-2012, 20:17 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(01-05-2012, 19:04 PM)moskiito Kirjutas:  [Pilt: 2060870902a738_l.jpg]
selline ekskavaator on eestis täitsa olemas, asub lääne-virumaal pikeveres ja peaks olema täitsa kasutuskõlblik.
On ikka Krazi peal või omadel ratastel?
see om oma rattastel ja liigub täitsa iseseisvalt.
Nagu pildilt näha, siis Kraz-i oma ratastel ja juhtimisel.
Vasta
#55

(04-05-2012, 09:56 AM)moskiito Kirjutas:  
(03-05-2012, 20:17 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(01-05-2012, 19:04 PM)moskiito Kirjutas:  [Pilt: 2060870902a738_l.jpg]

selline ekskavaator on eestis täitsa olemas, asub lääne-virumaal pikeveres ja peaks olema täitsa kasutuskõlblik.

On ikka Krazi peal või omadel ratastel?

see om oma rattastel ja liigub täitsa iseseisvalt.

Kahju... Juba tekkis lootus sellist Kraziga paaritatud eskut eestis näha...

Vasta
#56

Mõned mõtlemapanevad videod "inimkonna saavutustest"...

http://www.youtube.com/watch?v=vYtZgEukHtY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=n40_iuIcJoQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZupcM4hzvIU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=u8m3XuOcpgE&feature=related

Üleüldse terve youtuub head kraami täis, paneb ehk nii mõnegi mõtlema et miks ja milleks.

Üle aasta olen ise Soomes Olkiluoto tuumajaama kõrvale jäätmematmis tunnelit ehitamas käinud ca 440m sügavusele ning ohutus ja kontroll on tänapäeval põhjalik, oleks see ka aastaid tagasi nii olnud siis elaksime me kõik palju paremas maailmas...

Näide põhjalikust uurimistööst tänapäeval


http://www.posiva.fi/en/research_develop...-animation



'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#57

(08-05-2012, 19:55 PM)mlsluik Kirjutas:  http://www.youtube.com/watch?v=n40_iuIcJoQ&feature=related

See video ongi see,mida ma ise otsisin vahepeal taga.Smile

Tegelikult Tsernobõli katastroof paneb mõtlema,et inimene on tihti võimetu käsitlema väga võimsaid asju,mis tema kätesse on usaldatud.


Vasta
#58

(08-05-2012, 13:30 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(04-05-2012, 09:56 AM)moskiito Kirjutas:  
(03-05-2012, 20:17 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(01-05-2012, 19:04 PM)moskiito Kirjutas:  [Pilt: 2060870902a738_l.jpg]

selline ekskavaator on eestis täitsa olemas, asub lääne-virumaal pikeveres ja peaks olema täitsa kasutuskõlblik.

On ikka Krazi peal või omadel ratastel?

see om oma rattastel ja liigub täitsa iseseisvalt.

Kahju... Juba tekkis lootus sellist Kraziga paaritatud eskut eestis näha...
tahtsin ka midagi lisada, aga läks meelest. vaadake niikaua veel seda pilti.

Vasta
#59

Samas, tulles tagasi Pripjatti maha jäänud tsiviilautode juurde, siis pole ju siiamaani selgust, mis neist lõppude lõpuks sai. Minu vandenõuteooria kohaselt võis juhtuda ligilähedaselt selline lugu, nagu Volgaklubi foorumis, kus ilus uus Volga muutus ühtäkki väljalõigatud kerenumbritega maani maha roostetanud volgarondiks. Ehk siis: mõni kõvem ülemus nihverdas tsoonist, no ütleme näiteks, suht tutika ja igati kobeda (kuid dokumentideta) null-üheteistkümne ära, ostis siis "vabalt turult" teise samasuguse, soovitavalt ka sama värvi, nii 1000-2000 rubla eest (räigelt läbi roostetanud, motor küpse, igati ära mõlgitud, liikumisvõimetu, kuid dok. olemas), siis toimus "kap. remont" e. kerenumbrid rändasid ühelt masinalt teisele ja paari sellise tehingu vaheltkasu eest sai ettevõtlik ärimees juba omale tutika null-kaheksa osta. Väiksemad vennikesed aga käisid ja kruvisid platsil autode küljest vähehaaval defitsiitseid juppe ära. Sellisel juhul jäi auto kui ühik ju iseenesest alles, kui keegi juhuslikult loendama tuli. Ja vaevalt et kuskil aktis kirjas oli, et sellel masinal ikka kindlasti stanged, karbuss ja esiklaas küljes olid.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#60

(08-05-2012, 13:30 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Kahju... Juba tekkis lootus sellist Kraziga paaritatud eskut eestis näha...
Huvitav et iga ekskavaatorit eskuks peetakse, tegemist oli ikkagi ühe ja ainsaga Eestis, mis töötas Aidu karjääris... kusjuures Eesti suurim.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne