Avataridest
#1

Toome sellest teemast olulise välja:
Jesper Kirjutas:Avatar ei tohi olla (see puudutab ka väljast lingituid):
- üle 140 piksli laiune
- üle 200 piksli kõrgune
- animeeritud
- ebaoriginaalne (soovitav on kujutada seal oma tehnikat või midagi muud endaga seotut, lihtsalt netist leitud "lahedad" pildid ja võõras tehnika ei ole teretulnud)
- inetu
- muul viisil moderaatoritele ebameeldiv.


svenson Kirjutas:Lisan juurde, et võib avataril kujutada ka oma hobi. Näiteks kasutaja Sillu võib omale avatariks panna mõne oma pildistatud traktori või kombaini. Kasutaja regardman võib panna mõne ühistranspordi sõiduki jne. Smile Ühesõnaga foorumi konteksti sobiv viisakas ja ennast tutvustav avatar.
Vasta
#2

See on arusaadav, et avatari suurusele on piirangud vajalikud, ehkki veidi kummaline tundub, et lubatud kõrguse mõõt on suurem kui laiusel: rõhuval enamusel piltidest on need proportsioonid ju risti vastupidi.
Mis aga hoopis olulisem: loetelu tagantpoolt kolmandast punktist loen välja, et minu hobi korras pildistatavast tehnikast (mis, eksole, faktiliselt 100% juhtudest arusaadavalt ei kuulu minule) enda arvates huvitavamate isendite avataril kujutamine pole edaspidi enam üldsegi teretulnudSad, ehkki teisest küljest on see jällegi "minuga seotud".
Mida tähendab "animeeritud", seda ma ei tea ja seega ei saa selle kohta arvamust avaldada.
Lõpuks: vähemalt minul ei õnnestunud avatari vahetada: jäärapäiselt viskab peale kogu protseduuri läbitegemist ette senise avatari. Vist proovisin seda ka esimest korda peale 20. oktoobri paiku läbiviidud versiooniuuendust.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#3

Vahetamise probleemi uurin esimesel võimalusel, aga tagantpoolt kolmanda punkti mõte on tõepoolest just selline. Avatari idee on olla inimese "visiitkaart". Kui ma näiteks lähen ja pildistan Vanatehnika Lustisõidul mõnd sõidukit ning selle endale avatariks sean, siis inimesed mõistavad seda nii: "kui tahate minuga reaalelus rääkida, siis leiate mind sellise sõiduki roolist". Seega on see nagu võõraste sulgedega ehtimine - ja sõiduki tegeliku omaniku suhtes üsna ebaviisakas.

Lihtsalt lahedaid pilte võib ju mõnes veebigaleriis eksponeerida. On huvilistel ka parem vaadata, kui imepisikese "kukepildi" asemel on korralik, detailne, ekraani suurune pilt.

Animeeritud tähendab liikuvat, multifilmilikku.

Mis puudutab pildi proportsioone, siis keegi ei keela endale lubatust väiksemat avatari panna. Maksimummõõdud on valitud selle kaalutlusega, et avatarid foorumi kujundust segi ei lööks.
Vasta
#4

No põhimõtteliselt selge, ehkki see oli mulle parajaks uudiseks, et minust saadakse aru, nagu võiks mind ka reaalelus ilmtingimata avataril kujutatud tehnika roolist leida. (Tegelikult veidi kahtlen ka selles, aga see selleks.) Võõraste sulgedega ehtida ka pole ennast teadlikult kavatsenud, liiatigi veel minul lahkelt oma tehnikat pildistada lubanud omanike arvel. Pealegi kõik eri aegadel avataridena käibinud pildid on mul ka foorumis sobivates teemades üleval ning üldjuhul selgub selgitavast tekstist, et mina pole tehnika omanik. (No olgu, neid teemasid ei loe kõik kaasfoorumlased.) Konkreetselt vanatehnikaüritustel tehtud pilte aga pole mul kunagi avatarideks olnud, ehkki mul neid leidub. Puhtpõhimõtteliselt poleks mul mingi probleem panna avatarile oma igapäevasõidukina kasutatav Ford Sierra ja see sinna aegade lõpuni jätta, kuid just sellel pole ma siiani jälle mõtet näinud.
Veebigaleriisse paneku eelistes isegi veendunud ja midagi sellist kas lähemas või kaugemas tulevikus kavatsengi. Selge see, et ega väiksel avataripildil masinast õiget ettekujutust ikka ei saa.
Eeltoodu pole mõeldud teema kallal norimiseks; lihtsalt sellised seisukohad kõnealuses küsimuses mul mingi aja jooksul välja kujunenud, mis loomulikult pole kohustuslikud kellegile teisele.Smile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#5

No üldiselt minu isikliku arvamuse kohaselt on see avatar suhteliselt kasutu lisavidin. Aga kui need välja lülitada, siis ei jõua seda kisa ju ära kuulata. Nende reeglite eesmärk on säilitada foorumi enam-vähem viisakas üldmulje, vahepeal läks asi vilkuvate kuradikeste ja plahvatavate pommidega lihtsalt päris koledaks kätte ära.

See arusaam, et avatar on foorumikasutaja "nägu", on ikka väga palju vanem kui Automoto foorum. Internetis lihtsalt on mõned väljakujunenud tavad, niinimetatud netikett, mis võivad asjaga vähem kursis olevatele inimestele küll veidrad tunduda, aga millel on sügav ajalooline taust. Web on oma praegusel kujul 15 aastat vana, Interneti võib tinglikult lugeda 35 aastat vanaks - need ajahulgad on piisavad teatud traditsioonide tekkimiseks.
Vasta
#6

Huvitav, kas selline avatar on solvav, kuri või miskit muudmoodi "iivõl"?
Vasta
#7

Mina soovitaksin avataril kujutada foorumlase mingit liikurit või projekti, soovitavalt koos foorumlase endaga. Väga halb tava on paigaldada sinna võõrate kodanike ja võõrate liikurite pilte - lisaks on netiavarusist kopeeritud piltide kasutamine tagatipuks veel autoriõiguste seaduste rikkumine!

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Ehkki tegu pole enda jaoks just väga põletava probleemiga, ütleks siiski välja ka oma arvamuse: vaikselt hakkab juba tüütama see aeg-ajalt väljalööv "kiunumine", et võõras tehnika ikka ei sobi jne. umbes selles vaimus. Ise võtan seda asja niimoodi, et, ütleme näiteks kui näen Regardman`i avataripildil Ikarus bussi siis see sümboliseerib pigem antud inimese meelishobi, s.t. ühistranspordi pildistamist. Saan muidugi aru, et moderaatoritest vist eranditult kõigil endal on taastatud avataripildil näitamisväärset tehnikat, kuid arvestagem ka nende kaasfoorumlastega, kellel pole, kuid siiski kellele tehnika ajalugu sellele vaatamata südamelähedane!
Autoriõigused aga minu arusaamist mööda kehtivad üksnes pildi enda, mitte sellel kujutatu suhtes.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#9

Sillu, pane mis tahad omale avatariks!!!!!
Vasta
#10

svenson Kirjutas:Sillu, pane mis tahad omale avatariks!!!!!
TänudToungue Eks mõtleb selleleSmile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#11

Sillu Kirjutas:... Ise võtan seda asja niimoodi, et, ütleme näiteks kui näen Regardman`i avataripildil Ikarus bussi siis see sümboliseerib pigem antud inimese meelishobi, s.t. ühistranspordi pildistamist. Saan muidugi aru, et moderaatoritest vist eranditult kõigil endal on taastatud avataripildil näitamisväärset tehnikat, kuid arvestagem ka nende kaasfoorumlastega, kellel pole, kuid siiski kellele tehnika ajalugu sellele vaatamata südamelähedane! ...

Silluga ühte meelt. Samas kui foorumis ringi käia, siis saab selgeks see mis masin kellelgi on ning ka see mis kedagi huvitab. Eriti tänuväärne ning silmale hea vaadata on kui on avatar ning all signatuuris on link "kasutajate autode" all paiknevale samale masinale. Saan muidugi aru moderaatorite pahameelt ning vabandan, et julgesin sõna võttaRolleyes

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#12

Kas ainult minul avatare enam ei näita või peabki asi nii olema?

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#13

MartinL Kirjutas:Kas ainult minul avatare enam ei näita või peabki asi nii olema?

Mul oli sama asi, aga tuleb teha nii, et uuesti näitama hakkaks:
Ülevalt "Kasutaja seaded", siis kõrvalt "Edit options" sii sealt "Thread View Options'i" alt panna "Show other users avatars" vms.

Loodan, et saad aruWink
Vasta
#14

pppp Kirjutas:Toome sellest teemast olulise välja:
Jesper Kirjutas:Avatar ei tohi olla (see puudutab ka väljast lingituid):
- inetu
- muul viisil moderaatoritele ebameeldiv.
Ühistranspordi foorumisse on ilmunud keegi Sarvemurdja, kelle avatar tekitab pehmelt öeldes vastikust. Kuidas saaks inimesele selgeks teha, et ta on millegi olulise vastu eksinud?

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta
#15

6631 Kirjutas:Ühistranspordi foorumisse on ilmunud keegi Sarvemurdja, kelle avatar tekitab pehmelt öeldes vastikust.

Head administraatorid, tehke palun ruttu see eraldi ühistrantspordi foorum valmis! Neil juba lisaks bussiloendamisele ka maailmanägemine nii kitsaks muutunud, et kui ikka bussipilti avatariks ei ole, siis järelikult on kole.

Kui juba eelkõneleja reegleid tsiteeris, siis...
Jesper Kirjutas:Avatar ei tohi olla (see puudutab ka väljast lingituid):
...
võõras tehnika ei ole teretulnud

Avatare vaadates tekib küsimus, et mitukümmend bussiomaniku meil siin foorumis on?
Vasta
#16

oldmoped Kirjutas:
6631 Kirjutas:Ühistranspordi foorumisse on ilmunud keegi Sarvemurdja, kelle avatar tekitab pehmelt öeldes vastikust.
Head administraatorid, tehke palun ruttu see eraldi ühistrantspordi foorum valmis! Neil juba lisaks bussiloendamisele ka maailmanägemine nii kitsaks muutunud, et kui ikka bussipilti avatariks ei ole, siis järelikult on kole.

Ära muretse, nii kitsas meie maailmanägemine ka ei ole. Samas ega SarveMurdja avatar mingi iludus nüüd ka ei ole. Oleks tal seal mingi viisakas pilt millestki ilusast, poleks ju midagi.

P.S.: Keegi ei käsi sul ühistranspordifoorumis käia, kui bussipildid ei meeldi Wink.

Edit:
oldmoped Kirjutas:Avatare vaadates tekib küsimus, et mitukümmend bussiomaniku meil siin foorumis on?
svenson Kirjutas:Lisan juurde, et võib avataril kujutada ka oma hobi. Näiteks kasutaja Sillu võib omale avatariks panna mõne oma pildistatud traktori või kombaini. Kasutaja regardman võib panna mõne ühistranspordi sõiduki jne. Smile Ühesõnaga foorumi konteksti sobiv viisakas ja ennast tutvustav avatar.

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta
#17

Võin ausalt öelda, et see, mis seal ühistranspordi osas toimub, ei häiri mind mittekuidagi. Igal on omad huvid.
Ainus mis võiks olla, et "näita uued postitused" osas võik see teema mitte kajastuda, oleks tunduvalt lihtsam.

Samas ei nõustu ma, et see antud jutuks olnud ühisteenuste piletikontrolli pilt oleks koledam, kui need levinud bussipildid. Heameelega ei taha näha neid kummaidki ei reaalses elus ega ka virtuaalmaailmas. See oli vähemalt teistest erinev. Lihtsalt selle peale hääle tõstmine tundus mulle piisvalt tobe, et pidin õrritama.
Vasta
#18

oldmoped Kirjutas:Võin ausalt öelda, et see, mis seal ühistranspordi osas toimub, ei häiri mind mittekuidagi. Igal on omad huvid.
Ainus mis võiks olla, et "näita uued postitused" osas võik see teema mitte kajastuda, oleks tunduvalt lihtsam.

Jah ka mind ei huvita (ega ka häiri) absoluutselt, mis seal ühistranspordi foorumis toimub, kui kui klikkida " Vaata tänaseid postitusi" ning avaneb ainult rida trammi,trolli,autobussi teemasid, siis sageli tekib küsimus, kuhu ma sattunud olen.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#19

Püha Taevas, ei lõpe see vingumine juba otsa... Igaks juhuks lihtsalt mainin, et ka siis, kui viimaste postituste alt näitab ka ühistranspordi teemasid, ei kohusta teid mitte keegi neid avama... Ise vaatan ka alati foorumisse sisse logides kõigepealt viimased postitused üle, kuid klikin üksnes minule huvipakkuvatel teemadel.

On ju lubatud, et ühistransporditeemad tõstetake edaspidi omaette foorumisse, nii et veidi kannatust ei teeks paha Wink

Edit: ja üldse, antud teema on ju avataridest...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#20

Et intriigid ikka lõkkel püsiks, siis tuletan meelde, et olen ühistranspordifanaatik kelle jaoks on täiesti mõttetud objektid kõikvõimalikud mootorrattad, võrrid, sääreväristajad ja kõik muud jalgevaheraketid. Seetõttu ei ole ma vastavat alafoorumit ka külastanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne