zil 157 süütesüsteem
#1

Hakkan siin varsti putitama üht 157-t ja antud isendil on puudu kogu süütesüsteem. Küsiks, kust saada jagajat ja kas äkki peale ei passi Gaz-51 jagaja? Ja selline küsimus, et kui mootor ei tööta, kas tal on pidurid rakendunud olekus st. kas saab pukseerida?
[Pilt: abj.sized.jpg]
Vasta
#2

Kui pidurite juures midagi kinni pole roostetanud, siis ei ole nad peal ja saab pukseerida küll.
Vasta
#3

Pead kolama mööda kolhooside vanu platse .Midagi seal veel alles on !
v
Vasta
#4

Kahtlen kas Gaz tüüpi jagaja ikka sobib sellele isendile. Rohkem võiks õnne olla Zil 130 omaga. Mitte V8 variant vaid R6. On nagu meelde jäänud et mingid kallurid põristasid ringi ka sihukeste mootoritega. Tartus , Vitamiini tänaval on kaarhall, kus müüakse igasugu põllumajandustehnika ja ka vanema vene tehnika nodi. Enne oli seal varustusbaas ja äkki on neil midagi alles jäänud.
Pidurdega sihuke värk, et pakenduvad nad ainult suruõhu olemasolul. See eeldab aga töötavat mootorit. Kui rõhku pole ei tohiks ka pidurid peal olla. Käsipidur on mehhaaniline.
Terv.Jaanus
Vasta
#5

Jaanus Kirjutas:Kahtlen kas Gaz tüüpi jagaja ikka sobib sellele isendile.

Kusagilt nagu meenub, et katkesti-jagaja on peaaegu sama, v.a. see võll, millega ta oma ülekande mootorist saab. Täpsemini selle võlli pikkus.

Olen kunagi hoidnud 51 ja 164 omi kõrvuti käes ja võrrelnud (usun et 150, 164 ja 157 omad peaksid olema ka päris või enam-vähem samad).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Tark raamat ütleb, et zis-150 -l ja gaz-51 -l on samad jagajad, markeeringuga P-21. Vaatan homme riiulist täpsemalt järele kas jagaja jalad on samad.

Hannes

www.temeko.ee Raudselt Kindlaim
Metallaiad- ja väravad
Metall- ja tuletõkkeuksed
Metallkonstruktsioonid
Vasta
#7

Sama mootor on peal ka ZMZ 555 kallurill, e. ZIL130 näo ja "zahhari" R6 mootoriga autol. Neidsamuseid peaks ainuüksi KEK süsteemides olema ülejäänud oi-oi kui palju (meie endises pisikeses KEKis oli 7tk+2 orig 157-t).
Tasub küsida vanadest autobaasidest jms.
Piduritest
Rakenduvad pidurid ainult siis, kui õhusurve olemas, käsipidur on mehhaaniline. st pukseerida kolmnurga e. jäiga lüliga saab, kuid trossi, või ühekordse puksiiriga on asi ohtlik (ja keelatud). Kui just vedukilt voolikuga õhku ei vea. painduva lüliga pukseerimiseks on ka rool liiga raske, st teravamd nurgad võivad ületamatuteks osutuda.


Vasta
#8

Zil 157 oli ju ilma roolivõimendita, rooli keeramine sõltus eelkõige sohvri käsivarre läbimõõdust. Vahet pole kas mootor tuksub või mitte.
Terv.Jaanus
Vasta
#9

unicweb Kirjutas:Tark raamat ütleb, et zis-150 -l ja gaz-51 -l on samad jagajad, markeeringuga P-21. Vaatan homme riiulist täpsemalt järele kas jagaja jalad on samad.

Jalgade (võllide) pikkus pole kindlasti. Jagajad endid jag suht sarnased (samad) nagu ma mäletan.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

Jaanus Kirjutas:Zil 157 oli ju ilma roolivõimendita, rooli keeramine sõltus eelkõige sohvri käsivarre läbimõõdust. Vahet pole kas mootor tuksub või mitte.
Terv.Jaanus

Küsimus polegi roolivõimus, vaid 157 suhteliselt suures pöörderaadiuses. Kui vedaja (mis tõenäoliselt on roolivõimu ja väiksema p.raadiusega) hooletumalt nurki lõikab ja ei taipa teravamatel pööretel tagasõitjale aega anda rooli keerata, võib väga pahasti juhtuda. (Näiteks garaazinurga maha sõita minu puhul.Sad )


Vasta
#11

Pole küll teemasse, aga siin zil-157 kasutusel roolivõimendi. Mille oma see võiks olla. Autot endal enam pole niiet paremaid pilte ei saa.

Hannes

www.temeko.ee Raudselt Kindlaim
Metallaiad- ja väravad
Metall- ja tuletõkkeuksed
Metallkonstruktsioonid
Vasta
#12

Olen kuulnud,et 157-tele aretati suht sageli peale GAZ-66 võimendeid.
Vasta
#13

naaseks siiski esialgse küsimuse juurde-kas gaz-51 jagaja sobib?
Vasta
#14

vootele Kirjutas:naaseks siiski esialgse küsimuse juurde-kas gaz-51 jagaja sobib?

Kindlalt ei tea, aga mäletaks nagu, et võll on teine ja ka kinnitusäärik võibolla. St tueb ehk osalt ümber ehitada. Ma ei mäleta, kas minu "sahhaari" jagaja on veel alles või ära antud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#15

Gazi jagaja võll on pikem kindlalt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne