Iz Jupiter 3-k  1973
#21

Nii tänud, arvasingi, et selle julla sees ikka miski keere on, MoS2 roostelahtistit olen juba sinna mõned korrad lasknud ka Toungue. Lähen kohe ja tsekkan äkki juba tuleb.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#22

Nii tere jälle üle pika aja.Tekkinud on mõned hädasti lahendamist vajavad küsimused. Kas Jupiter 2k ja Jupiter 3k raamid on identsed? Kas raami vahetuseks piisab ainult birka ümbertõsmisest, ega raami sisse (raami)numbrit pole stantsitud?
Teine küsimus on selline, et oskab äkki keegi juhatada mulle Jupiter 3k elektriskeemi?
A. Palu raamatus, mootorattad ja mopeedis on olemas küll Jupiteri (lihtsalt Jupiteri) skeemis aga ajaga on vist natukene muutunud. Smile


ps: sellest ma ei hakka siin jahumagi, miks vahest tal parempoolne silinder normaalselt töötab ja teinekord jälle mitte:S


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#23

Hei-hei täna on pisukene pidupäev. Sain lõpuks oma Jupikese arvele ja oma nimele. Maksis 900.- (aastal 2001 maksis sama protseduur 1500.-) ja vädetakse, et kõik on kallimaks läinud, asjad võibolla tõesti aga teenused ja riigilõiv on odavnenud.
Panen siia kirja ka väiksese motika ajaloo, kuulasin vanapapi(endise omaniku) juttu ja vaatasin tehnilist passi.
Ratas osteti 26.06.1973.
Järgnevad aastad kuni 1981 (v.a. 1979) teostati rattale tehnilist ülevaatust ja sõideti aktiivselt.
Aastad 1979 ja 1982-1989 oli passi kirjutatud remondis. Lihtsalt rattaga ei sõidetud ja maha kanda ei olnud ka plaani.
Lõbisõit on kusagil 47600~ selle aja jooksul siis tehtud ka üks kapitaal remont. Uus väntvõll, kolvid, rõngad, sõrmed hiljem ka siduri kettad ning vanad värvitud esi- ja taguratas asendati läikivate ja uuemate kroomi katte all olevate ratastega. Samal perioodil vahetas eelmine (esimene, mina olen teine) omanik ka sadula välja. Sangaga sadul asendus kummist lindiga käepidemega sadulaga koos porilauaga. Vahetatud on ka süütelukk, vanal lihtsalt põrus midagi lahti, (uuele sobib iz-i võti täpselt, kuigi omanik väitis et tegu on "M-i" lukuga. Plus on veel palju pintsliga värviparandusi.
Selle rattaga kavatsen ma ära kulgeda terve selle hooaja mis jääb alles peale 9ndat augustit. Nimelt on siis mul A kat eksam. Loodan minna oma rattaga Smile
Ah mis ma ikka lobisen.

Keegi võiks ikka mu eelmises postis püstitatud küsimustega aidata. Tuled kadusid ära suunad ja piduri oma on alles. Seetõtu oleks vaja elektri skeemi.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#24

mul täitsa olemas jupiter 3 raamat kus peaks olema see elektriskeem.saad selle omale copyda kui huvi on.kui sa ervitalt oled siis oleme lähestikku ma türilt.nii et kui huvi on siis kõlla 56305751 või 58306944.
Vasta
#25

Suur tänu pakkumast mesamees Smile
Olen Ervitalt ja aga Türile niipea asja pole, esmaspäevaks saan vast oma enda manuali juba Toungue.
Räägin siis kiirelt, miks seda skeemi vaja oli, nimelt on süütelukk vahetatud vaema "Emmilise" oma vastu. Soovisin ka tühikäigu tuld tööle saada ja panin oma arvates õigesse kohta pirni (enne oli seal pirni kest, mis otseses mõttes asendas pisikest juppi juhet seal. Peale pirni paigaldust kadusid park, spido tagu ja esi tuled. Suunad ja piduri oma säilisid. Ei suutnud mina aru saada kus oli viga, lõpuks siiski pahvatas, kui eelmine omanik mainis, et süüteluku vahetusega enam vabakäigu tuld tööle ei saanud. Võtsin pirni vahelt ja panin sealt otse ühenduse ja kõik töötab jälle Smile
Vot nii Smile


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#26

oleksin ka ise kohale tulnud kui vaja oleks olnud.ma ise liigun üle järvamaa pidevalt ringi kuna töö selline.üle nädala käin kindlasti ervital korra ära,vahest ka tihedamini kui mõnel elektrit jälle pole.
Vasta
#27

Smile
Nii eelmisel nädalal sain kätte ka oma Iz Jupiter 3k tehaseraamatu, õigemini on seal mõlemad nii soolo kui ka korviga variant.
Vahepeal sain ei tea kust innustust ning lammutasin ratta juppideks, et uus värvikate talle selga sobitata. Värvid ikka vanad taevasinine ja helehall. Hetkel on kõik asjad krunditud, loodan ratta vähemalt reede, laup ,pühap kokku panna, sest 9 august on kõva plaan temaga enda A kat eksam sooritada.
Lisandunud on veel mõned kulutused.
Relaka traathari 115.- ja kruntvärv emm..alla saja ma arvan.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#28

Minu korviga rattal on piduri pedaali küljes väike kahvel, kahvli külge on kinnitatud korvi piduri tross, ja vajutades pidureid, tõmbab ka korvi pidurit, Seega jutt sellest et 360 kraadi teeb, ei pea küll paika. Smile
Vasta
#29

Tere.
Teen ülepika aja jälle ühe mehisema sissekande.

     9. august 2006 tegin oma Jupiteriga Paide linnas eksamisõitu. Kõik läks edukalt - kui välja arvata Arki platsil kaheksa tegemise ajal maha sattnunud minu parem jalg. Viga oli lihtsalt sellest, eelnevast korvigasõidust oli lenksu pöördetõuke leevendi liigapalju peale jäänud.
     Elan Paidest oma  40 km-i seega sõitis minu isa rattaga kohale, samas hommikul kohe tegime ka ülevaatuse. Eksamisõidu ajaks sai korv küljest krutitud ja seda on ta tänaseni. Täna  sain ka oma A kat load lõpuks kätte, see oli minu pikaaegse unistuse täitumine. Järele sõitsin neile loomulikult oma taevasinise motikaga, seetõttu sai üks ilus tüdruk kaassõitjana kaasagi võetud.
     Peale eksamit olen kulgenud  oma 300 km-i 200 neist vast kahekesi, keskmine kiirus on jäänud sinna 85-90km/h kanti. Kütusekuluks arvestan 6-6.5l kuid tehase poolt ette nähtud 3,8 kuuekümnega sõites. Rumal küsimus aga, kas minu saadud tulemus 6-6.5 l/100km on normaalne. või tilgub enamus bensiini mul kusagilt kaudu välja?
     Suuremaid vigu õnneks pole (ptüi ptüi ptüi, üle vasaku õla)
Viimati sai vahetatud kett ning käimalöömis vända võll (vanal olid nuudid kulunud) samuti läks mootorisse uus õli. summutid ja leegitorud tahaksid ka vast ülekeeramist ja tihendamist. kuid mind häirib siiski hetkel poole suurem kütusekulu kui peaks olema. Samas võiks ju teha ka kontroll sõitu,  70km/h ja vaadata palju 5 liitriga saab, alla selle kiiruse ei viitsi küll sõita.
     Ahjaa, pisike probleem on suunatuledega veel, nimelt vilguvad need liig kiiresti, kas relee läbi või pirnid jamad, peab seda asja veel põhjalikumalt vaatama. Keegi võiks õelda mis õli karterisse hea oleks, midagi mäletan tähisest HD?  
    Muretuid suvelõpu kilomeetreid kõigile Smile

E
Panen mõne pildi ka vast




Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#30

Ise söidan sama aparaadiga. Mul on ees soolo 19 hammaks. Kui originaalkarbaga söisin, siis oli küttekulu sama, 6 vöi 6,5 sajale. Pidasin seda normaalseks 90 km/h söiduga. 70 km/h on see punkt, kus tuulebarjäär hakkab olulist rolli mängima, alla selle söites vöib küttekulu olla oluliselt väiksem, üle selle aga on tuul suureks takistusek ja järjest suuremaks läeb kiiruse töustes.
Suunareleed saad punasest kruvist tema küljes timmida, keera VÄGA vähe seda töö ajal. Ennem aga pane korraliku koormuse saamiseks vöimsad suunatulede pirnid. Mul ees 10 W-sed ja taga 15W-sed, nii tundus releele köige parem olevat.
Karteri panin ATF (Automatic Transmission Fluid) öli ehk Automaatkäigukasti öli kuna tsikklil ju märgsidur. Kuna auto autom.käimarites on samuti märgsidur ja hammakad, siis see öli sobib köige paremini. Nii on ka raamatutes kirjutatud. Ainuke aga on vaid see, et see öli on väga väikese viskoosusega ehk väga vedel. Mootor peab sul siis hästi tihendatud olema (tihendid korras vöi silikoon vahel, kummiröngas käiguvahetusvölli ja käimalöömisvölli vahel uus, esi ketihammaka peal olev kummitihend siduri varda jaoks korras jne.) Kui kuskilt tihedus halb, kipub ATF sealt ka välja ronima.

http://www.hot.ee/avatarovs/motad/jupiter3/jupiter3.htm

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#31

Vau. Kuidas kütuse kulu uute karburaatoritega on ning mille omad need originaalis on?
Endal on ees 17 hambaline, 18 jääb kahekesi sõites vast väga lahjaks.
Suunarelee variant on mul ilma kruvita, aga proovin seda pirini vahetust, praegu vilguvad tõesti väga kiiresti ja suht haledalt ka.


veidi paremad pildid siis minu rattast.


uuena
korv, ajutiselt eemaldatud
siis kui sain, korviga


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#32

Need kaks Mikuni karbat olid 250 ccm Suzuki pealt, mille mootori puht oma rumalusest ja kärsitusest ära tapsin ühe söiduga. Kui 19 hammakaga vasta tuult kahekesi söites jäi jöudu puudu, et 4. käiguga pöörded ülesse saada, siis nende kahe karbaga oleks vaja isegi 20 hammakat ka kahekesi. Küttekulu töusis 9 l/ 100- le . Ei kurda, sest tömme on ka vastav. Kepsupuksid läksid juba vahetusse.
Ühe karbaga söites unistasin 18 hammakast, sest 17 oli küll kena tömme, kuid kiiruse sai vaid pööretega. Kuressaarest Tallinna söites 214 km aga körgete pööretega ei olnud meeldiv kuulata, pluss tahtsin ka 100 km /h söita, et autodevooluga kaasas püsida. 19 hammakas oli üksi söites hea, kuid kaksi jäi nörgaks. 18 hammakat ei jöudnutki osta, sest otsustasin kahe karba kasuks.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#33

Jupp 3 on suhteliselt sarnane sama ajastu Planeediga Smile ainult üks üleliigne silinder on. Aga kas keegi selgitaks, miks on tühikäigu tuld vaja?

Maamees linnast.
Vasta
#34

Tühikäigu tuld pole näinud veel ühelgi masinal, minu jupiteril on aga näiteks vabakäigu tuli. See on siis selleks, et teada millal käik väljas ja mis hetkel sees on. Kui on vabakäik siis peaks roheline tuluke põlema, kui kustunud siis on käik sees, eks ta ole ikka mugavuse pärast.
Nii sain täna ka suunad ilusti tööle. Lihtsalt tagumistesse suundadesse läksid surema koormusega pirid ja esimesed panin võrdsed, intervall on nüüd meeldiv ning ühtlane mõlemil pool ja isegi päeval on vilkumist nüüd väga ilusasti näha.
Täna hakkas ka laadimine jukerdama, pikalt ei laadinud ja siis peale 2-3 km-i kustus tuli lõpuks ära (hakkas laadima). Õhtul võtsin geneka poolse kaane maha ja oh imet alumine hari täitsa kulunud ja juhe ribadeks. Nüüd siis ootan huviga infot kas kloostrimetsas või Tondil laadimis harjaseid müüa on! Samas olen huvitatud ka infost kus müüakse 6V pirni (täis ja pooltuled).
Hetkel ei meenu rohkem midagi.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#35

Krt. millisel jupiteril 19 ja 17 hammakad on?Minu omal oli igatahes soolo 18 ja korvi jaoks 16.
Vasta
#36

madeinussr Kirjutas:    Tühikäigu tuld pole näinud veel ühelgi masinal, minu jupiteril on aga näiteks vabakäigu tuli. See on siis selleks, et teada millal käik väljas ja mis hetkel sees on. Kui on vabakäik siis peaks roheline tuluke põlema, kui  kustunud siis on käik sees, eks ta ole ikka mugavuse pärast.
    Nii sain täna ka suunad ilusti tööle. Lihtsalt tagumistesse suundadesse läksid surema koormusega pirid ja esimesed panin võrdsed, intervall on nüüd meeldiv ning ühtlane mõlemil pool ja isegi päeval on vilkumist nüüd väga ilusasti näha.
Täna hakkas ka laadimine jukerdama, pikalt ei laadinud ja siis peale 2-3 km-i kustus tuli lõpuks ära (hakkas laadima). Õhtul võtsin geneka poolse kaane maha ja oh imet alumine hari täitsa kulunud ja juhe ribadeks. Nüüd siis ootan huviga infot kas kloostrimetsas või Tondil laadimis harjaseid müüa on! Samas olen huvitatud ka infost kus müüakse 6V pirni (täis ja pooltuled).
Hetkel ei meenu rohkem midagi.
Harjadeks peaks sobima ka auto geneka harjad.Mina olen neid eraldi ostnud Türilt AIVO AUTOKAUPADEST 7 eeku tükk. 6V pirne võid kah Türilt Muusikakooli läheduses asuvast enamasti vene tehnikaga tegelevast autopoest leida.
Vasta
#37

Kas neid harjasid tuleb kuidagi modifitseerida või väiksemaks viilida?
Minul on olemas väga mitut sorti veoketi hammasrattaid - 15,16,17,18 hammast hetkel puudub mul veel 19 hambaline, oleks nagu kuulnud ka 21st hambast aga millegipärast meenuks nagu, et see ei mahu lihtsalt ära. Käisin seal autopoes, pirnid 17-19 kr samas kui rakveres on nende hind 5-10 krooni. Täis- ja pooltule pirne polnud minu vaatlusel ja küsimise tagajärjel kumbastki poest saada.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#38

Terv! Mul näiteks küljes 20hambaline veohammakas, aga see on kellegi poolt ise tehtud, sest IZ-i hammaka südamiku ümber on keevitatud teine hammakas. Pöörded on lubatud kiirustel meeldivad, samuti on kütusekulu madalam, kui 18-hambalisega sõites. Ainult käike tuleb tihedamini lapata linnas s6ites ja kiirendus nati uimane. Aga rahulikuks cruise'miseks täiesti OK.

130km/h @ Jupiter1 - serious s**t
Vasta
#39

madeinussr Kirjutas:Kas neid harjasid tuleb kuidagi modifitseerida või väiksemaks viilida?
Minul on olemas väga mitut sorti veoketi hammasrattaid - 15,16,17,18 hammast hetkel puudub mul veel 19 hambaline, oleks nagu kuulnud ka 21st hambast aga millegipärast meenuks nagu, et see ei mahu lihtsalt ära. Käisin seal autopoes, pirnid 17-19 kr samas kui rakveres on nende hind 5-10 krooni. Täis- ja pooltule pirne polnud minu vaatlusel ja küsimise tagajärjel kumbastki poest saada.
minu teada pole vaja eriti midagi teha ainult + harja juhtmele tuleb rüüs ümber tõmmata.
Vasta
#40

Nii, jällegi üks pikem sõit seljataga, sedakorda siis käisin sõbraga MC Alempois´laste korraldatud üritusel Kihlis. Üritusest endast pajatada ei viitsi.
Olin siis kohal enda IZ Jupiter 3k (korv eemaldatud), esimese asjana kohe silmajäänud IZ-49 korviga ajas suu vett jooksma ning samas lisas enesekindlust,, et minu 49 on sellega suht samal tasemel oma komplektsuse poolest.
Nagu ikka ei lähe ükski asi ilma äparduseta, sinna sõitsin 80-90ga, sest süüde oli vale ja nagu täna siis selgus üks küünal hakkas töölepingut ülesse ütlema. Paraadil sõitsin ainult ühe silindriga, vabandan kõigi ees kellele natu jalgu jäin :S. Tagasi tulek oli lihtsalt piin 70-80 ja mootori hääl pani nutma,lihtsalt nii kinni ja kuiv.
Nüüdseks probleem lahenenud (ptüi-ptüi-ptüi üle vasaku õla)
Vahetusse läks parempoolne küünal, karbussis tõstsin nõela astmevõrra ülesse poole, sidurit lasin sidurikaane sees olevast poldist järele. Ning süüde sai kellaga õigeks pandud Smile
Mis muud ikka, poodi kahjuks Türile poodi harju ostma ei jõudnud aga tuju on tagasi.

Smile


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne