Poolitatud teema: Uunikute Talveralli, arvamused "uunik-kriteeriumist"
#41

nagu sa võisid mu postist lugeda, siis ma ei olnud kursis sellega, mis ralli, klassi jne oli tegemist.
arusaadavalt on need kax eri asja..ja üldse sa ei saanud mu mõttele pihta..aga ma ei pane seda sulle pahaxBig Grin

Varuosad, uued ja kasutatud rehvid! maario@carbox.ee 5659502
Vasta
#42

Huvitav kui pikk see Volvo on, et masinaga kogu rada läbidab ei saa? Kui eelmine aasta oli üks ajavõttukatse krossirajal ja täiesti läbitav ka 73 a Cadillacil, siis 48a Buick on kordades kõvem tank. See jutt et vana korda tehtud auto kohe maha roostetab on ka paras nali. Kõik võimalik keemija on ju kättesaadav, auto pestav peale sõitu. Need kes autot pukkide peale seisma ehitavad, ei hakka sellistest  üritustest niiehknaa osa võttma. Pange siis ürituse nimeks mistahes ralli või vanusepiirang.
Vasta
#43

Uunik sõiduk on ikka vähemalt 50 aastat vana ... alla selle läheb "vaesemehe" uuniku klassi Wink
Olgu või Bressu enese kogust.

Dad@valab.mõnuga.õli.tulle
Vasta
#44

Tsitaat:Õigekeelsussõnaraamat (1999): märksõnaotsing
Vastuseid: 1

uni.kaal/, uni.kaalne ‹ 11 -.kaalse› ainukordne, oma liigis ainus; ainulaadne, ainuline, erakordne; ei soovita tähenduses: eriline. ◊ Unikaalne trükis = unikaal/trükis ainutrükis. Unikaalne eksemplar = unikaal/eksemplar ainueksemplar. Saare looduse ^unikaalsus. {^Unikaalselt} -> erakordselt, eriti andekas
"oma liigis ainus" - niiet pange aga matstakuuele (ei ole mul midagi matstakuue vastu, lihtsalt näide) miski temale mittemõeldud spoileririririririring küprokikruvidega külge - ja masina uunikaalsus on garanteeritud Toungue

teet@õliämbriga.lõkke.teises.otsas
(hindab siiski tänini enam "vanarauahuvilise" verd-higi-pisaraid kui paksu tengelpunga)
Vasta
#45

Kle, "õlimehed", kellelgi teil endal ikka on siis mõni nö. uunik ette näidata...või niisama kõvatate siin?
Vasta
#46

Minul isiklikult on uuniku või vanaauto piiriks aastaarv 1972-1975 sellest ülespoole e. nooremad liigitan gruppi vana auto. Eks igaühel on see piir erinev. Kuid selge on, et kui kohale minnes üritusele ja seal ees on valdavalt sellised rariteetsed uunikumid nagu sierra, 3-ne bee emm vee, lada 04-07 vms. siis pööran oma vanakese otsa kodupoole tagasi ja olen kindel, et nii mõnedki mõtlevad sama moodi. Järelikult pole see üritus siis mulle ja minu raudkallimale.
imre@istub.garaazis.ja.valmistub.stardiks.
Vasta
#47

Las igaüks tegeleb sellega, mis talle meeldib, olenemata sellest, mis kategooriasse tema masinad teiste arvates lähevad!
Mina ei oma oma ~35 masina hulgas ühtki sõidukit, mida ma liigitaks klassi "uunik", kuigi vähemalt ühe puhul neist tegu eestis ainukese teadaoleva säilinud eksemplariga. Minu jaoks on tegu lihtsalt vanade sõidukitega, mis mulle hingelähedased. See et mõni mu kallim on aastast 1958 ja mõni aastatst 1982, ei mõjuta minu silmis kuidagi nende väärtust.
Rahvusvahelise terminoloogia järgi sobiks enamus neist vist termini classic alla... ja selletõttu ma loengi ajakirju "classic car" ja "classic motor magasin" ja uunikumeeste puukodarakokkutulekule oma masinatega loomulikult ennast pressima ei hakka :-).
Lisaks veel nagunii selline kurb pisiasi, et seoses minu masinate kitsa spetsiifikaga, ei ole mul Eestis eriti arvukalt mõttekaaslasi, ega ka üritusi, kus käia, ega ka koduseid foorumeid, kus mind huvitavat infot liiguks. Aga maailm on tunduvalt suurem - selle asemel, et siin joriseda, on tunduvalt lihtsam käia täieõigusliku (ja nende jaoks veel ka omamoodi kurioosse) liikmena euroopa üritustel ja kokkutulekutel ning vahetada kogemusi venemaa, rootsi, saksa ja inglismaa samade huvigruppide foorumites, mitte siin mopeediosas poisikestega maid jagada.
PEACE!
Vasta
#48

  
Padad sõimavad katlaid, nagu öeldakse....SmileSmile

Siinkohal teeks ka siin foorumis  ettepaneku üldse Eesti keelest selline ebamäärane sõna (mille meile kõigile tuntud härrasmees kasutusele võttis) nagu unicauto ära kaotada...ja kasutada seda ainult selles mõttes, mida ta tegelikult tähendab.

Sest tundub, et me lihtsalt ei saa selle kasutamisega korralikult hakkama.

Muideks, ma loodan, et siinsed vanaautohuvilised on ikka kursis, et Unic, lisaks Kirsi väljamõeldud eestikeelsele sõnale, tähendab prantsuse automarki, mis oli tootmises aastatel 1927 - II maailmasõda nind hiljem läks Talbot`i valdusesse, kes 80ndatel omakorda neelati alla Peugeoti poolt...

Sest öelge palun, lgp kaasfoorumlased, mida paganat on ühist sellel vanal heal ja unustatud prantsuse autol:

[Pilt: UNIC-1911.jpg]

...ja ntx Levateki bussil, mille riiklik numbrimärk on UNIC001...??????
Või sellelsamal eelpoolmainitud prantsuse autofirmal ja meie lugematutel unicweebidel, unicklubidel ja unicute võiduajamistel....???
Pole minuteada Eestis ju ühtki tõelist Unic`ut....


Teine asi.
Siinsamas teemas kodanikud, kes omavad sapakat, mõnitavad sierrasid ja beeemmveesid....Teadmata (või isegi teades), et seesama sapakas ei ole ju venelaste originaallooming, vaid itaallaste Fiatilt maha tehtud koopia. Kusjuures väga halb koopia, sest seebikarpi olen kohanud kusagil (vist inglaste tehtud) Maailma Halvima Auto kandidaatide nimekirjas kohe Trabandil ja muul sellisel kohe tihedalt kannul....Smile
Sierra oli minuteada maailma esimene automark, millel plaststanget juba kerekuju oluliseks komponendiks võis lugeda....Ülejäänud sõitsid 1982 alles nö. vanade "pulkadega" ringi...


Oldmoped - olles, nagu Sa väidad, pidev Classic Car`i stammlugeja, olid kindlasti ka kursis Birminghamis toimunud euroopa ühe suurima vanaautomessiga, mida mitte ükski euroopa asjahuviline vahele ei jätnud....
Miks ma Sind seal ei näinud? (Ega ka ühtki teist eestlast, muidugi....)

Niiet com`on, mütsikesed. Rahunege maha. Elu on ilus.

Hart Jürine.



Vasta
#49

stihl Kirjutas:Oldmoped - olles, nagu Sa väidad, pidev Classic Car`i stammlugeja, olid kindlasti ka kursis Birminghamis toimunud euroopa ühe suurima vanaautomessiga, mida mitte ükski euroopa asjahuviline vahele ei jätnud....
Miks ma Sind seal ei näinud? (Ega ka ühtki teist eestlast, muidugi....)

Vabandan väga oma mitteosalemise pärast... aga ma kogun põhiliselt ikkagi vanu mopeede ja seoses sellega on üritused, mida külastan, natukene lihtsalt teise suunitlusega. Rahakoti paksus ja aja nappus lihtsalt huvipärast kõigil toredatel euroopa ja maailma üritustel käimist ei võimalda. Samamoodi ei ole ma sind ühelgi vanamopeedikokkutulekul näinud, arvan, et ei sina ega kokkutulek ei ole ka millestki olulisest ilma jäänud - las ikkagi igaüks jääb oma liistude juurde. Ma ei karju, kui kõva mees ma olen, ma lihtsalt konstanteerin fakti, et Eestis minu mõttekaaslasi lihtsalt eriti ei ole ja selletõttu suhtlen rohkem väljapoole. Üks suurimaid vanamopeedikolooniaid asub meile suht lähedal - Rootsi kuningriigis. Ma ei pidanud paljuks minna kooli rootsi keelt õppima, et nendega suhelda ja nende foorumitest aru saada ja seal kirjutada.
Tõin selle kõik lihtsalt näitena, et ei pea jalgu trampima, kui kellegi sõiduk Uunicute Talverallile ei sobi, alati saab endale sobiva väljundi leida.
Vasta
#50

stihl Kirjutas:  
Teine asi.
Siinsamas teemas kodanikud, kes omavad sapakat, mõnitavad sierrasid ja beeemmveesid....Teadmata (või isegi teades), et seesama sapakas ei ole ju venelaste originaallooming, vaid itaallaste Fiatilt maha tehtud koopia. Kusjuures väga halb koopia, sest seebikarpi olen kohanud kusagil (vist inglaste tehtud) Maailma Halvima Auto kandidaatide nimekirjas kohe Trabandil ja muul sellisel kohe tihedalt kannul....Smile
Sierra oli minuteada maailma esimene automark, millel plaststanget juba kerekuju oluliseks komponendiks võis lugeda....Ülejäänud sõitsid 1982 alles nö. vanade "pulkadega" ringi...
Viita kus ma neid mõnitasin. Ja mis puutub siia, et Sierral plaststange esimesena oli, selle alusel on mu Mazda 6 ka sobilik kanditaat, kuna tal esimesena integreeritud MP3 mängija olemas, mis tänaseks ei ole haruldus. Smile
OK, minu poolt teema ammendubud ja rohkem siin ei plärtsu. 11.veebruari hommikul olen stardis oma vana halva Fiat600 koopiaga. Sinna maani PEACE.
Vasta
#51

Mehed, mehed, lõpetage ära!!! Kohe! Kui seuhke sitaloopimine jätkub jääb igasugune asi lihtsalt ära! Sõidame kümne sõbraga, salaja ja ongi kõik.
Mis kuradi jutt siin nüüd lahti on läinud??? Jätke kurat see Talveralli küll mängust välja. Sinna sobivad igasugused vanad sõiduvahendid, k.a. vanad mopeedid. Lihtsalt mopimeestel on vist natuke jõhker 300 km talvel sõita aga see ei ole keelatud.
Pigem tundub mulle, et enamus vanatehnikahuvilisi on sellised fundamentalistliku eluvaatega tegelased, kes ei taha leppida tõsiasjaga, et nende tegevus ei pruugi olla see "ainus ja õige". Eesti olematus vanatehnika kultuuriruumis on kõik võrdsed: rattamehed, mopimehed, tsiklimehed, automehed, krusamehed etc.
Vasta
#52

Caddy73 Kirjutas:Huvitav kui pikk see Volvo on, et masinaga kogu rada läbidab ei saa? Kui eelmine aasta oli üks ajavõttukatse krossirajal ja täiesti läbitav ka 73 a Cadillacil, siis 48a Buick on kordades kõvem tank.

Vantehnikaametnikuna sain aru, et Caddy73 esitas "teabenõude", vastan: Asi pole pikkuses vaid seisuses, kohapeal saan tutvustada täpsemalt kujunenud seisukohti. Autot nähes palun seista valvel.Big Grin

Eks igaüks teeb ennast huvitavaks ja vanatehnikahuvilised on juba loomupoolest sellised, kes üritavad teistest erineda ja millegagi silma paista. Kui kõik sõidavad veoautodega, siis peab ilmtingimata keegi võrriga seal vahel sõeluma ja kui on jalgratta üritus, siis tuleb mõni alati veoautoga. Selles pole midagi halba ja taunimisväärset. Igale huvilisele tuleks leida Eesti Vabariigis rakendust.
Kui päris aus olla siis oli eelmisel sügisel Eestis alles esimene ajastupuhas vanatehnikaüritus Haapsalus. Mujal maailmas on selliseid olnud ammu. Seni on kõik üritused olnud tehnikavormist lähtuvad. Klubid on ju ka jagunenud tehnikast lähtudes - vanamootorrattaklubi, vanaautod, jalgrattaselts, allveelaeva sõprade selts jne. Mõelda võiks ju "ülevalt-alla ja vasakult paremale", käesoleva ürituse raames siis näiteks ralliliselt, st kiiresti ja võidu sõitmise mõttes ja ka ainult vanatehnika proovimise mõttes teistsuguses ilmastikus, et missugune tunne oli vanasti talvel kui need sõidukid olid uued. Mina näiteks pole proovinud, mis tunne oleks talvel sõita Sapaka muhu või TA bussiga 300 kilomeetrit. Algsest teemaarendusest võis lugeda välja veel suuremat naudingu soovi, et lisaks vanatehnika seespidisele (roolis) nautimisele tahaks enamus osalejatest näha ka aknast välja vaadates, et teised jõuvankrid on samast ajastust. See tunne võib ju transsi viia, kui saad osaleda ajaratta tagasi keeramises.

Ehk võiks tulevikus areneda meie Uunikute Talveralligi millegi Soome Historicu sarnaseks aga võib olla hoopis millekski selliseks, mida maailmas veel nähtud pole. Pole kuulnud, et kusagil vanaaegsete bussidega talvel rallit sõidetaks. Meil on võimalus olla esimesed. Eks see olegi meie arengus sammuke edasi, et me suudame teha midagi uut ja huvitavat.

Mina näen oma vaimusilmas ette, et millalgi me sõidame uunikutega stiilipuhast rallit selles kihutamise mõttes, millalgi koguneme Haapsallu 80-ndaid tähistama, millalgi II Maailmasõda pidama, millalgi 20-ndate aastate jalgrattavõistlust nautima, millalgi...jne. Uudistes on ju näidatud kuidas vabatahtlikud tulevad kokku ja hakkavad näiteks stiilipuhast Borodino lahingut pidama. Selliseid massinäidendeid saab teha ka tehnika kaasabil. Miski ei sünni üleöö, selleks on vaja aja jooksul kujuneda. Uunikute Talveralli on hetkel ka alguseks millelegi palju huvitavamale, millele täpsemalt, seda me vast ei tea isegi.

Samas tuleb tänada siinse foorumi tegijaid, et meil on tsiviliseeritud koht, kus vaielda, kiidelda ja üksteist leimata, nii palju kui jaksame. 1996. aastal, kui foorumit veel ei olnud, tuli üks võtnud uuniklane mulle kella 2 ajal öösel suure mutrivõtmega selgitama, et tema paakauto on palju suurem kui minu tsikkel. Tollal suutsime hädaga pooleks rahumeelselt kokkuleppele jõuda aga tänu siinsele foorumile on palju probleeme ka juba enne kella 2 öösel ennetatud...

Ma arvan, et jätkame!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#53

Historicu laadne puhas sport oleks lahe küll, aga tõenäoliselt saaks see olema väga kallis lõbu nii korraldajale kui osalejale, seega on sellise asja käimaminek lähiaastatel suht ebatõenäoline. Tavaralligi on nii-ja-naa, kellel rahakott puuga seljas, need sõidavad, lihtinimesi on väike käputäis.

Samas oleks kahju, kui Uunikute Talveralli muutuks "täiega andmiseks", see on ikka natuke teistlaadi üritus.

Minu arust oleks mõistlik alustada kuskilt Historicu ja Talveralli vahepealt, teha võistlus ajavõtuga ja võidu peale, aga klassikalist tehnikat säästvas vormis. Näiteks mingi vigursõit, autocrossing, mäkketõus. Kui osalevad enam vähem matsu jagavad kodanikud, siis pole ju väga karme reegleid originaalsusele ja unikaalsusele vaja, peaasi et on väike võistlushasart, aga sealjuures on kõigil lõbus ja ka viimase koha omanik ei pea vihaga kiivrit vastu asfalti virutama.

Mis puudutab Nymmikut, tema sapakat ja Sierrat-Mazdat, siis need kõik ei peagi ju ühise nimetaja alla mahtuma. Ma ei näe nagu probleemi, miks ei võiks (tulevikus) eksisteerida "80ndatel toodetud autode klubi", "Ford Sierra klubi" vms, mis siis organiseeriks oma vanatehnikaüritusi. See ei takista ju näiteks Muhuklubi samamoodi edasi eksisteerimast, nagu praegu. Ma ei väsi toonitamast, et kunagi on ka Mazda 6 25 aastat vana, potentsiaalne musta numbri kandidaat, ning mp3 mainimine toob selleks ajaks kuldses keskeas meestele nostalgiapisara silmadesse, umbes nagu praegu lintmakk.
Vasta
#54

stihl Kirjutas:Kle, "õlimehed", kellelgi teil endal ikka on siis mõni nö. uunik ette näidata...või niisama kõvatate siin?

Nunuu ... selle pikuse mõõtmisega võib nii olla, et välja kutsuja nutab pärast kui juhtumisi väga pisike on Wink

70-ndate autod on ilusad küll aga mitte nii vanad, et nendega kui uunikutega sõita, seda enam et neid on nii palju tänavapildis sõitmas ... ntx 123 mersu mille tootmine lõpetati 22 aastat tagasi.

Dad@valab.õli.edasi
Vasta
#55

Toungue Mis te kaagutate siin nagu naistekari. Tulge Talverallile kohale ja kui mingi auto ei meeldi, astuge omanikule ligi ning öelge talle et teie arvates on ta vale masinaga vales kohas. Simple as that. Saate teie oma arvamuse välja öeldud ning saab kuulaja teada mida temast arvatakse. Big Grin
Vasta
#56

Kui nüüd Historic autorallist rääkida, siis 80% ulatuses ongi Eesti autoralli üks suur Historic. See on täiesti tavaline autoralli, kus sõidetakse täiega spetsiaalse ettevalmistusega autodega. Ainus vahe, et autod on vanad. Kogu turvavarustus on uus, sõitjatel litsentsid jne. Näiteks sellest aastast ellu kutsutud E2 on puhas historic, kui neid autosid vaadata. Ja on historic ka MosseLiiga. Kõik teavad, kuidas seal raha hukatakse.
Eks kunagi võib kõne alla tulla tõesti spetsiaalne ralli, kus võivad osaleda siis vanad ralliautod, kuid see ei saa mingil juhul olema Uunikute Talveralli.
Senimaani ajame läbi sellega, mis meil on. Ehk hea tuju ja mitte liiga sportliku vabaaja veetmise üritusega. Kui natukenegi kiiremaks ja sportlikumaks asja teha, läheb juba vaja miljonit asja ja enamus Teist ka ei saaks seal osaleda. Ütleme nii, et stardimaks tõuseks 1000 peale ja Teie ettevalmistuskulud 30-40K. See jääb raudselt ära!
Vasta
#57

Kahjuks ei oma unicut, ega võta osa talverallist.
Tahaks hirmsasti teada, millise unicu restaureerija ja omanik on dad?
Teised paistavad rohkem rallist osavõtjad olema ja oma sõidukitest ka seerõttu avalikult teada andnud.
Lugedes tema postitusi, jääb küll mulje, et kõik peale tema kuuluvad "vaesemehe" uuniku klassi.

Lihtsalt uudisimu, ei midagi isiklikku.
Vasta
#58

PlyVal64 Kirjutas:Eks kunagi võib kõne alla tulla tõesti spetsiaalne ralli, kus võivad osaleda siis vanad ralliautod, kuid see ei saa mingil juhul olema Uunikute Talveralli.
Senimaani ajame läbi sellega, mis meil on. Ehk hea tuju ja mitte liiga sportliku vabaaja veetmise üritusega. Kui natukenegi kiiremaks ja sportlikumaks asja teha, läheb juba vaja miljonit asja ja enamus Teist ka ei saaks seal osaleda. Ütleme nii, et stardimaks tõuseks 1000 peale ja Teie ettevalmistuskulud 30-40K. See jääb raudselt ära!

Aaaga miks mitte??? Seda enam et huvilisi on, siis võiks ju karmistada tingimusi ning oleks ka lihtsam ära öelda ... et vaat näed ei mahu piiridesse Wink

Dad.
Vasta
#59

töll Kirjutas:Lihtsalt uudisimu, ei midagi isiklikku.

Uudishimu on kole asi ...

Dad.
Vasta
#60

Olen juhtumisi lapsest peale üsna lähedalt näinud Eesti vanatenikaliikumist (eelkõige kõrvaltvaatajana). Kõige kurvemaks selle hobi juures teeb mind üksteise halvustamine ja mahategemine.

Võtke Priidu sõnu tõsiselt - üksteist sõimavate ja solvavate harrastajate jaoks küll ei ole vaja sellist vaeva näha. Uunikute Talveralli on väärt ja vajalik üritus. Priit on lubanud starti sõidukid vastavalt oma nägemusele. Mina olen otsustanud seda austada (kuigi olen teatud nüanssides eriarvamusel). Samamoodi austan teisi selle alaga tegelejaid.

Püüdkem siis üksteist austada ning jääda ka eriarvamuste korral viisakaks.

Indrek
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne