Mänguautod

Vinge masin oli (midagi Kraz'i sarnast) . Meie naabrilastel oli ka taoline ,
umbes 1970-72 aastal . Tavaliselt võis neid autosid kohata ilma portedeta ,sest kasti ronides läksid tapid lalti ja kes see siis viitsis neid tagasi sättida .PVA liimi ka saada polnud ,enamus puidujuppe liimiti kokku kondiliimiga . Kondiliim oli aga väga rõve asi (piimapakisuuruses kilekotis olevad graanulid mis tuli üles sulatada jõhkra haisu saatel ) .
v
Vasta

Selline puust suur veokas oli kunagi endalgi, kuid läks kõige kaduva teed omal ajal. Igastahes mahtusin kuidagi kunagi sinna kasti küll! Smile
Praegu vist isegi mu jalalaba ei mahuks sinna...

Just a man!
Vasta

Ma nüüd paar pööninguleidu pildile sain:
too viimane punaroheline plast nõndakaua päikse käe olnd, et katsudes katki läits. fekaal lugu aga küllap sobiv generatsioon tunneb liikuri ära.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   

loll on loll olla.
Vasta

IIIFFFAR-i piltidel olevad mänguasjad tulevad tuttavad ette küll Smile
Endalgi nad kõik kolm kunagi olnud....
See kraana pidi vist jäljendama UAZ- tüüpi kabiiniga autot.

Taamal paistvat traktorit tehti minu mäletamist mööda nii plekist järelkäruga kui ka nn. heinavedamiseks mõeldud haagisega. Valgest plastmassist kõrgendused olid veel plekk-kasti küljes...
Mingi aeg vist tuli (või juba oligi koos sellesama mudeliga) teistmoodi ninaga samasugune traktor- paksude kummidega tagarattad, kere ise oli plekist ja sinine aga iluvõre oli valgest plastmassist ja 4 või 5-e profiilse põikiribiga...

Viimasel pildil olev auto oli vist kallutaja kui ma ei eksi. Taga topeltrattad ja rool oli sirgelt põranda küljes.
Vahel, kui see punane esiots ära tüütas, siis sai ta kerge vaevaga ära tõmmata ja tagurpidi keerata ning tagumine ots eespool, külge panna- tekkis midagi saha taolist Smile
Vasta

Kõik autod lapsepõlvest tuttavad !
Mul see UAZ kraana on praegu restaureerimisel (pooleli)
Taolist kraanat Uaz 'i peal vist reaalselt olemas küll ei ole ?
v
Vasta

Sellist traktorit oli ka lintidega. Plastosa suht sarnane (esiots ja juhikoht), roomikud olid kummist.
Vasta

Täna sai minu omaks GAZ-51 sarnane leivaauto. Kahjuks on auto mittekomplektne, ka inertsmootor pole komplektne. Masin on üliõhukesest plekist (annab vabalt näppude vahel painutada). Üldpikkus 13,5 cm.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta

See tundub küll 60'te lõpu mänguauto olema. Huvitav kas kapott oli lihtsalt eraldi tükk või käis lahti?

Just a man!
Vasta

Vaadates ava keskmisel fotol, tundub, et sinna käis kapoti fikseerimis keel. Ehk oli siiski kinnine.
Vasta

Mis marki autoga võib siin tegu olla,Kolhiida ei ole,Gaz-66 ka mitte ?
Oman samasugust autot,kuid furgooni umb.30 cm pikk,sama värvi kabiiniga ja furgooni/raamiosa helesinine,veljed/rehvid puudu.On tasuta äraandmiseks.
Konkreetne foto internetist.
[Pilt: mnguautoer9.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta

Kuigi valge osa meenutab MAZ'i arvan et siin pole püüdud välja tuua ühtegi eksisteerivat masinat.Seega lihtsalt mänguasi! Iseenesest lahe lelu!

Just a man!
Vasta

Mõned minu kunagised mänguautod:

[Pilt: 122028482.jpg]

[Pilt: 122028505.jpg]

Neid oli veel, aga seoses kuuri mahapõlemisega jäi järele hunnik värvilist plastmassi. Moraal: kui midagi on vaja pildistada, siis tuleb seda teha kohe.
Vasta

Romka Kirjutas:Sain täna plekist GAZ-52 omanikuks Toungue Vähe armetus seisus ja mittekomplektne on aga pole enne näinud sellist! Kas keegi omab sellist ja võiks pilti üles panna?
Selle massina nina on väga sarnane hoopiski ГАЗ- 53Ф-le    
Vasta

Tartust, Ümera kauplusest õnnestus osta pildilolevad isendid. Lebasid teised mingis allahinnatud kaupade müügikorvis ja olid vist oma kümme aastat kuskil laos seisnud Smile Lapsepõlvest mäletan endal olnud olevat samasugust, kuid läbipaistvast punasest plastist kerega. Kui kellegil on tõsine huvi saada oma kollektsiooni mõnda neist, siis olen nõus ühe loovutama omahinnaga kolm krooni Smile (soovija peab siis küll ise asjale järele tulema) Vabandused foto kehva kvaliteedi pärast!

http://www.zone.ee/kolmvaala/salvo.JPG?2
Vasta

Hehee, see on ikka kõvasõna, osta poest nõuka aegseid mänguasju 15 aastat pärast nõuka lagunemist!

Just a man!
Vasta

Suvilas liivakastis avastasin lapsel sellised autod:
[Pilt: 33164631.jpg]
[Pilt: 33164679.jpg]
[Pilt: 33164753.jpg]
Vasta

Seda viimase pildi vormelit ma vist mäletan, juhul kui mootori all pildus sädemeid. Veokas keskmisel pildil tuli vist müükki pärast Olümpia mänge.

Just a man!
Vasta

kalevpoeg Kirjutas:Seda viimase pildi vormelit ma vist mäletan, juhul kui mootori all pildus sädemeid. Veokas keskmisel pildil tuli vist müükki pärast Olümpia mänge.
Ei pildunud sädemeid. Sellist ma ka mäletan - vist oli samuti Norma toode...
Veokid olid jah, 80-l müügis. Neid oli ka mitmeid varianti kastiga IMO...
Vasta

Siin Hr. Aspelundile ammu lubatud pildid ühest poolikust veokast ja ühest ajahambapoolt puretud veoka raamist ( pildid peale kotipilte ).
http://www.album.ee/?o=317006552
Vasta

Poeg leidis üles veel ühe mänguauto:

[Pilt: 122028418.jpg]

[Pilt: 122028429.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne