Mänguautod
#41

Aga mul Roburid olemas.Sinine buss ja punase kabiiniga kollane tsistern.
Vasta
#42

Olid ju veel ka ,,HI-HI,,d ja vist NO-NO,,d.Suured tsirkuseautod.
Vasta
#43

Need Roburid olid minu mäletamist wedru mootoritega.Tõmbasid tagasi siis siis sõitis mõni aeg edespidi.Või ma ajan mingi muu asjaga segi nagu mul kombeks on?
Vasta
#44

Kas Keegi lisaks pilte neist DDR'i masinatest ?
Kas need olid need plekist 10cm pikkused autod millel oli
pleksist kumer klaas peal kabiini osal (sai ka ära võtta)?

v
Vasta
#45

Roburitel oli hooratas.Kui verandale pääsen,teen pilti neist.
Vasta
#46

rollfix Kirjutas:Muuseas,sedasama tüüpi juhtimisega-tross ja hall plekist juhtkarp oli ka ZIm-i kerega autot olemas.
Ühelt kurtna laadalt õnnestus leida sellise mängu-ZIM-i kere ilma alusvankrita. Kere päris nägus ja meresinist värvi. Kui nüüd kellelgi juhtub olema sama mänguasja alusvanker või vankri riismedki, oleks üliväga huvitatud "gesehvtist".

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#47

Neid DDR mänguautosid oli tegelt terve nimekiri ja ka veel poola omi. Ka oli veel Jugoslaaviast vist. Keegi kel on võimalik pilte oma kogust üles panna võiks siis DDR mänguautodest oma teema teha. Seda teemat saab arendada veel enamgi kui seda vene Cadillaci oma.

Just a man!
Vasta
#48

Kindlasti mäletate ka Piko? mudelrauteesid(oli erinva laiusega) ja kõik ,mis sinna juurde kuulus(haruteed,elektrilised pöörangud ,ülesõidud ,lõpetades väikeste linnadega)Kõike hetkel ei meenugi.Tollel ajal oli see suht kallis ja ega Eestis neid eriti ei liikunud.Küllaga oli neid Moskwas Laste Maailmas ja Leipzigi poes.Mul vist alles paar wagunit ja wedur.Ehk mõnel hoolsamal kodanikul säilinud enamat.Kuulu järgi mõnel fanatil olnud terwe tuba mänguraudteed koos sinna juurde kuuluwaga täis.
Vasta
#49

Olid kindlasti ka Ikaruse mudelid.Mul vähemalt üks oli .Pildil tundub olevat katuseraamiga 630. Oli ka wist osside mudel.Aga see buss esiots pildi nurgas vaid näha ( enamusel kaadrist mina)ja pildi enda ülesäädmine paras ettewõtmine.
Vasta
#50

Endal olemas PIKO raudtee koos kahe veduri,suure halli trafoga(kaasas oli pisike patareidel töötav).Neid trafosid mis töötasid 220 voldi pealt müüdi eraldi Viru tn. ,,SIPSIKUS.,,.Ka hunnik maju on veel alles.Neid ,,Ikaruse,, busse oli rohelisi ja punaseid.Punane on vist alleski.
Vasta
#51

Norma tegi veel selliseid Tshaika sarnaseid autosid punasest plastmassist kerega. Aga Tshaika ta ei olnud. Esivõre ja tulede ümber oli vist valge plastik. Mul on neid omal ajal vist koguni mitu tükki olnud. Ja hiljem olid veel miskid Porsche moodi sportautod.
Vasta
#52

rollfix Kirjutas:Endal olemas PIKO raudtee koos kahe veduri,suure halli trafoga(kaasas oli pisike patareidel töötav).Neid trafosid mis töötasid 220 voldi pealt müüdi eraldi Viru tn. ,,SIPSIKUS.,,.Ka hunnik maju on veel alles.Neid ,,Ikaruse,, busse oli rohelisi ja punaseid.Punane on vist alleski.

Vot seda Ikaruse bussi oleks mulle kogusse vaja !
v
Vasta
#53

PIKO ja ilmselt eriti just selle ronginduse thread on ju hull teema - selle peale pannakse kümneid tuhandeid magama ka täiskasvanute poolt, praegugi liikvel. PIKO lõpuotsa klass "expert" on ikka vabsjee tase juba oma detailsuses. õnneks on endalgi olemas mitmeid liigi esindajaid - 3 täiskomplekti ronge 3 skaalas (vist ligilähedaselt vahemikus 1:87  kuni 1:127 vms) ja veel pihuga vedureid-vaguneid peale, keskmise mõõdu raudtee on nirudas seisus, teised suht veatud.
aga see kuradi vene plekist "multifilmi-kädillak" torkas kohe südamest läbi praegu, meil vennaga oli selline isend, selline tumedat "potirohelist" värvi. olime jumalast väikesed jumbud siis. loomulikult tänaseks hävinud. oi pagan küll kui nüüd saaks sellise kätte (äkki keegi pakub?)  - see WWW poolt manustatud taastamise "enne " ja "pärast"  pildipakett ajas irmsa nostalgia peale praegu ja suu vesiseks, vahelduva eduga olen seda  isegi meenutanud, kuid pole nagu mõelnudki et neid võib ju veel alleski olla kusagil pööningutel...
( "juhtmega autode ajast" on lapsepõlvest säilinud ka PIKO omaaegsed kobedamad patareidega kannid nagu ferrari ovaalimasin, 2 Alfa Spiderit (üks neist on naabripoisilt viie rutsi eest saadud ilma karbita ja "varuosadeks" ning pole vist 100%), De Tomaso Mangusta(see sai veel ümber tehtud suurema vene tanki puldi peale 9V-seks ja oi kurja kus käis edasi, kõiki sai kotitud sellega Smile ), ja üks haruldasem asi nigu Puch G6 (mersu "hummeri" austria variant), mis on täisel., ka steering mootorikesega, aeglustuskäigu ja ehtsa differentsiaaliga!!!,  toodud veel ida-saksast :-) , mingi vahe sai kirglikult neid välja otsitud kõikvõimalikest kanaleist, puudu jäigi aind see wartburgi mendimasin, ja praegu meenus veel see monstrum "interkosmos", mis oli sõbral - kah full el. control, vot see oli maru asi! aind et ei tea kas ta oli ikka PIKO, võis olla küll (eriti kõvadel kuttidel, nt kaubandustöötajate lapsukestel, oli "interkosmos" ka vahel täisraadioteel juhtimisega, hirrrrmkallis - 38 rutsi!!!). mul oli ka see norma "liba-saika", sinine isend, 6.90 koos patareiga, aga see oli ikaldus - plastrattad, ja mingi nõme kummirullikesega ülekanne metallseibile, phähh Smile, juhe paks ja kange). Ja muuseas kõigile automotistidele head uut aastat kah. maru , et on friike kes sellist kraami mäletavad-hindavad ! Smile
Vasta
#54

Piko rong oli mul ka (kõige väiksem skaala) Ja Vero raudtee majasid oli ka . Sain neid Tallinnast Tipa-Tapa poest ,mul töötas seal tuttav .
Arvan ,et mul oli inertsmootoriga Robur (plast tumesinine ) ka .
Kas kellegil oleks sellest pilti üles panna ?

vs
Vasta
#55

Sattusin ka huvitava leiu otsa mõned aastad tagasi.Leidsin isa kunagised mängu vahendid. 2 gaz 51 laadset plekist masinat(üks kongiga teine kastiga) üks päris suur lahtikäivate ustega gaz 53 ja plekist kerega ZIM (kunagi oli üleskeeratav olnud aga miskine õnnetus juhtus sellega ja isa juba lapsena on sellele ise puust põhja ehitanud .Rolleyes plaanis on neile millalgi uus väljanägemine anda kuna ajahammas on neid tublisti purenud Big Grin
Vasta
#56

Olen näinud kuskil veel ka elektriga Polski Fiat 125p. Samuti kui MB 220 auto, see vanem "kurbade silmadega".Mõlemad olid kas DDR või Poola plastmass kraam juhtmetega. Kas keegi teab midagi neist?
Trabante,Barkaseid,Skodasi,Smyrnasid ja Robureid oli kõige rohkem liikvel.Kuid oli ka teisi ja veel busse ka.Mul endal oli ka IL-62 plekist lennuk,mitte väike ja päris lahe teine.

Kunagi oli Tehnika ja Baltijaama mineva tee nurgal Inturisti pood, selle (ei mäleta enam nimesid) kohviku vastas kust sai häid stritsleid. Seal poes oli viimane koht kus nägin ja ka sai ostetud originaal Mosse 403 mudel (lahtikäivate esi ustega,tume oranzh) ja lisaks sellele oli seal müügil DDR Terra veoauto mida pole rohkem kuskil kohanud (ka see sai tookord ostetud).

eBay on üks koht kus võib neid leida,kahjuks ainult Saksa,Poola vms. keeleline eBay.Seega ise olen vahest otsinud kuid eriti ei viitsi kuna keelt ei tea ja otsin on raskendatud. Siin leidsin ühe Barkase selle artikli numbri all:6239221147 või eBay linkBarkas B1000, Anker tehase poolt

Just a man!
Vasta
#57

lingil olev masin oli endal olemas.Ka kunagi maalt leidsin(vist ka isa oma kunagi) ja tõin linna.Väiksena Mänguhoos aga kukkusin puruks antud masinaSad
Vasta
#58

Vaat mul oli selline kollane kaubiku variant.Esirattad olid edestange alt  hoovaga pööratawad.Taga rullmootor.Peaks asuma wanemate juures keldris.
Vasta
#59

Kah selline kollane riiulis Smile

loll on loll olla.
Vasta
#60

Panen mõned ,,Roburid,,näha.Vanust on neil umbes 35 aastat.Ka ühe ZIM-i ratta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne