Mänguautod
#61

Aga olen veidi äpu ja ei saagi hakkama piltide lisamisega..
Vasta
#62


1:15 Sapakas müügis, Eriline Haruldus!

Just a man!
Vasta
#63

Mul üks selline Poola elukas ka veel
v
Vasta
#64

Kui keegi saab pildi panekuga paremini hakkama,saadan nad emailile.
Vasta
#65

Kurat. See Sapakas tundub kuidagi eriti tuttavlik. Mul vist oli kunagi selline, või midagi samalaadset. Lapik patarei põhjaall ja põlevad/vilkuvad tuled... Kahjuks midagi konkreetset ei meenu (ja säilinud nagunii midagi pole)Sad

Kindlasti oli mul kunagi roomikauto ja suur Gelik (G-klassi mersu) (esimene vist ja teine kindlasti juhtmega puldist juhitav). Roomik oli Made in USSR, sain ta vist umbes 1989, Geliku sain võibolla aasta hiljem, päritolumaad ei mäleta. Aga suhteliselt detailne masin oli, pehmete ratastega, esimesed ja kõige tagumine uks käisid lahti.

Meenub veel, et mitmel sõbral olid Nivad, esirattad pöörasid ja mingi inertsmootor oli ka. Päris suured ja korralikud masinad olid, ainult esisild oli hirmus nõrk.

Päris popid olid Norma tehase suured sportautod, trossiga pult, pööratavad rattad. Kummist rehvid olid tal ka, mis põrandatele triipe jätsid kergesti.

Kunagi, ilmselt umbes '88-89 sai mu vend endale raadioteel juhitava auto, puldi peal olid ainult-edasi tagasi nupud, auto juhtimine käis mingi sellise meetodiga, et edasi sõitis auto otse, tagurdades pööras kuskile poole vms. Aga juhtmeta pult oli kõva sõna ikkagi.
Vasta
#66

Paneks veel ühe pildi.Seal on ühe kartauto iste.Taga oli tal hõbedane silindripea ja juht oli valgest plastist.Rohkem ei mäleta.,,STAR,, on toodud 1969 a.Poolast.
Vasta
#67

Aga ikka sama lugu.Ei mõista panna.
Vasta
#68

rollfix Kirjutas:Kui keegi saab pildi panekuga paremini hakkama,saadan nad emailile.
Võid mulle saatta ja ma panen üles,anna teada ja ma saadan sulle PT ga maili aadressi.

Just a man!
Vasta
#69

mul kah see "raf" olemas mis edasi otse, tagasi pööre, rata-teel juhitav, sinine, molu all  juhtratas, esirattad rekvisiidid. peaks olema veatu, karbis, vist oli jälle mingi 14.90 rutsi koos patareidega, lisaks pidi ostma "korona" e "korund" pataka raadiopoole jaoks juurde Smile  

WWW polonez on kah maru (y) !

aga kuulge mis asjad need roburid on, neist ma vist ei tea-mäleta küll halligi...
Vasta
#70

Siin on Skoda ja Roburi pildid.Roburit oli vist veel mikrobussina ka olemas (pean silmas seda plast kanni).
[attachment=22429]    

Just a man!
Vasta
#71

Kas minu emaili aadress tuli PT-sse?(Kalevipojale)
Vasta
#72

Mäletan, et sõbral oli kummilintidega tank, raadio teel juhitav (see oli 20+ aastat tagasi). Oli vist müügil osadena ehk konstruktor- tuli ise kokku panna. Pult oli sinist värvi ühe nupuga, antenn lihtne traat millel ots rõngasse keeratud tagurpidi G tähe sarnaselt, samasugune käis ka tangi enda külge. Pult toimis nii: vajutasid ühe korra siis sõitis otse, teist korda siis jäi seisma, kolmas kord keeras paremale jne. Tank ise oli algselt kollane aga sõber värvis tumeroheliseks. Mäletan et oli kummagi lindi jaoks oma mootor, lõpuks jäi üks mootor aeglasemaks ja päris otse enam ei sõitnud.
Vasta
#73

Juurikaz Kirjutas:Jõudu.
Ka minul oli kunagi selline,kuid mitte juhtmete-elektriga vaid kõritrossiga,kui kiiresti ise väntasid,nii kiiresti ka auto liikus.Keeramiseks oli kõri sees traat,\"puldi\" küljes selline pöidlaga vajutatav värk,u. nagu süstal käes+siis \"süstla\"küljes olev vänt.Lasnamäe parketi peal igaveste vinge mänguasi...
Aastal 1968 sain sellise jõuallikaga ja roolimehhanismiga kakaovärvi ZIM-i omanikuks. Kummidel oli tal V-kujuline turvisemuster, rattakilpidel ГАЗ kirjad. Aknaavade ümber oli "joonistatud" väga peen hõbedane triip imiteerimaks kroomliiste, kuid ukselingid, küljeliistud, tulede võrud nii ees kui taga ning esikannel olid "ehtsast" kroomist. Kena ja armas asjake, tänavail sõitvatele suurtele "vendadele"  täiesti sarnane koopia, tolle aja kohta disainilt väga õnnestunud lelu.
Vasta
#74

Paneme siis kolleegide õrritamiseks pildi ka välja
http://img.photobucket.com/albums/v427/a...CN0525.jpg

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#75

Romka Kirjutas:...Mäletan et oli kummagi lindi jaoks oma mootor, lõpuks jäi üks mootor aeglasemaks ja päris otse enam ei sõitnud.

Olin isegi lapsena selle tangi omanik - asjal oli lausa 3 (uhesugust)mootorit - parem roomik, vasak roomik ja programmplaati liigutav mootor. Asi vajas tohutult patareisid - sõitmiseks tangis 2 kandilist patareid ja raadioosale 2 koronat (üks saatjas ja teine tangis).
Vasta
#76

Mul on veel kasutamata juhtpult alleski..
Vasta
#77

Kenasti karbis.Aga väike oksüüd küljes.
Vasta
#78

Kui Sul on Zim karbis ,olen mina esimene !
vs
Vasta
#79

Romka Kirjutas:Mäletan, et sõbral oli kummilintidega tank, raadio teel juhitav (see oli 20+ aastat tagasi). Oli vist müügil osadena ehk konstruktor- tuli ise kokku panna.

Üks väiksem variant kokkupandavatest (või õigemini kokkuliimitavatest) tankidest toimis lihtsalt juhtmete otsas rippuva puldiga, mille sees olid ka patareid. KV-85 vist oli see mudel. Tankis endas oli kaks mikromootorit, kumbagi võis lülitada üht- või teistpidi, ka korraga. Toimis väga hädiselt: lülitid jukerdasid, lindid tulid maha, hammasrattad viskasid üle. Lõpuks sai elektriosa ära lõigatud ja välja visatud, ainult tanki korpus on siiani alles.

Aga päris head kollektsiooni vanadest (tehnika)mänguasjadest saab näha muidugi Tartus mänguasjade muuseumis... Ekspositsioon pole küll teabmis tohutu rikkalik, aga eksemplarid on korralikud, haruldased ja efektsed.
Vasta
#80

Kulla WWW,ära ole nii torm.....Esiteks on mul karbis juhtpult,millega saidikülaline Romka tanki juhtis.Teiseks oli ka mul ja vennaraasul lapsepõlves ZIM, millest nüüd ainult 2 ratast ja mälestus järgi on.Kolmandaks ei loobuks ma sellisest lelust kuigi kergelt..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne