Mänguautod
#1

Olen seda mänguautot otsinud kaua ja pole leidnud.
Kas keegi teab sellest midagi või on ehk õnnelik omanik!
Andke teada ja võiks ju piltigi näha. Neid oli mitut varianti minu teada.

Just a man!
Vasta
#2

Foorumiliige Smolin on sellist kunagi omanud.Loe ka teemat \'\'Törts nostalgiat\'\'
Vasta
#3

mul on kahjuks ainult iluliistud jms. vidinad sellest järgi. Ei mäleta, et oleks tahtlikult ära visanud, aga enam ei leia põhiosa üles Sad
Kurtna laadalt tasuks ehk otsida, seal vanu mänguasju ikka leidub.
Vasta
#4

Täitsa olemas selline. On päevi näinud ja mitme põlvkonna käest läbi käind. Sestap ei ole enam juhtmeid taga. Ka on katus lahti lõigatud ja üle värvitud (peale plekitõid on must metallik).
Ostsin selle poest kui olin kuskil 14-15 aastane. Lapsepõlves tahtsin seda NII kangesti saada aga ei olnud võimalust. Kutsekooli õppima minnes ostsin selle oma esimese stipi (vist oli siis) eest. Nii et praegu auto juba uunikumi staatuses.
Pildipaniat must pole. Ka ei ole tigifotokat. Kui ma tavakaameraga ta üles võtaks saab pildid alles siis kätte, kui teema ammu soikunud.
Vasta
#5

Oli mul jah kunagi selline. Musta värvi. Juhtpuldiga (fotol on ka natuke näha), millel kom nuppu: ülemisele vajutades liikus edasi, alumisele vajutades tagasi, keskmisele vajutades jäi seisma. Pööramiseks oli puldi peal üles-alla liikuv hoob.
Mis tast sai? Kes seda enam mäletab. Huvitav, mis aegadel seda toodeti? Minu oma pärines ilmselt 60-ndate lõpust.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#6

smolin Kirjutas:kom nuppu: ülemisele vajutades liikus edasi, alumisele vajutades tagasi, keskmisele vajutades jäi seisma.
Oli veel üks nupp, mis pani eest tuled põlema. Voodi all oli hea sõita siis. Neli tuld ees põlesid.
Sõbral oli selline auto varem olemas. Sai siis vigursõidu võistlusi korraldatud aja peale. Juhe va ramp ajas tihti klotsid paigast ära.
Vasta
#7

Üldse mitu erinevat sellist plekk autot tehti? Mina tean vaid 2 vana ja see ZIL uus.

Just a man!
Vasta
#8

krt,sellise masina kere koos ratastega leidsin ma ükskord siis,kui ma enda aias puu juurikaid välja kakkusin,oli niuke tumeroheline ja täpselt see sama,oli kohati mõlkis ja roostes,tal oli isegi tükk teda aknakuplit küljes,esitulesid tal polnud,küll tagatuled ilusad punased olidmõtlesin,oh et see on küll päris vana lelu(oh well) ja niisiis ma selle minema viskasingi.
Vasta
#9

Leidsin sellise poisikesena prügimäelt. Värv oli tumepunase-pruuni vahepealne. Juhtmeid enam küljes polnud, terve põhi puudu. Aga asi on täitsa alles, vaja aint kastide seest välja otsida...
Vasta
#10

Mul meeles, et mul olnud midagi sarnast aga tumesinine plastik ning läbipaistva pikkitriipudega katusega. Tean, et kuskil albumis olemas mustvalge foto. Äkki kunagi õnnestub see leida ja kusagil skännida ja siia ülesse riputada.


Edit:
Kuna nüüd jõuluaeg sai vanemate juures käidud ning vanu albumeid vaadata, siis leidsin ka selle pildi üles. Tagaküljel kiri \"aastavahetus 79/80\".


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#11

Jõudu.
Ka minul oli kunagi selline,kuid mitte juhtmete-elektriga vaid kõritrossiga,kui kiiresti ise väntasid,nii kiiresti ka auto liikus.Keeramiseks oli kõri sees traat,\"puldi\" küljes selline pöidlaga vajutatav värk,u. nagu süstal käes+siis \"süstla\"küljes olev vänt.Lasnamäe parketi peal igaveste vinge mänguasi.Paraku järgi ainult \"tagasild\"ja \"tiivad\"Sad
Vasta
#12

Elutoas, diivani aluses kastis hoiti sellist elukat, et siis kui vanemaks saan, siis võin sellega mängida (ei lõhu ära). Aeg läks kuidagi omasoodu ja see masin hävitati esivanema poolt, kui kasutu asi... Loole ei oska isegi moraali lugeda (kommenteerida)
Vasta
#13

Sellist Cadillaci silmasin paar nädalat tagasi Tallinna vanalinna piires tegutseva vanakraamikaupluse/antiigiäri vaateaknal. Lisaks olid välja pandud ka plekist trollibuss (~20 cm pikk?). Kahjuks ei olnud just mänguasjadel hinnasilti küljes. Põnevad kannid ikkagi..
Vasta
#14

hmm isegi minul on midagi sellist olnud,kuid kahjuks oli see nii tatikana mul et ei suuda mäletada mis sai asjast ja olen ka oma elus mingi neli korda kolinud,nii et kahjuks vist olen ilma,igatahes on asi klassikaSmile
Vasta
#15

krt, ma teadsin, et mul peab selline olemas olemas ja voila - leidsingi kapist ylesse, auto on ise tip-top korras, samal systeemil, nagu kasutaja Juurikaz kirjeldas juhitav... aga trossist ja puldist on säilinud ainult auk auto all ääres... Sad

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta
#16

Pole küll just päris see millest siin juttu, aga retro igaljuhul.Big Grin
Vasta
#17

kooma Kirjutas:Pole küll just päris see millest siin juttu, aga retro igaljuhul.Big Grin

Selliseid plekist mänguautosid oli üksvahe laatadel päris palju saada, lausa virnades!
Vasta
#18

Mul olnd kah nisuke trossiga auto, isa kinkis viiendaks sünnipäevaks. Aga polnud nisuke vanamalli Caddy vaid miskit modernsemat ja kandilisemat. Mäletan, et roheline oliSmile

loll on loll olla.
Vasta
#19

Romka Kirjutas:Kuna nüüd jõuluaeg sai vanemate juures käidud ning vanu albumeid vaadata, siis leidsin ka selle pildi üles. Tagaküljel kiri \"aastavahetus 79/80\".

Tõsiselt unikaalne leid!! Minu arust pole sellist ma veel näinud.Küll olen kuulnud mitmest eri variandist traadiga juhitavatest autodest. Kui kellelgi on sellistest veel pilte säilinud/leidnud palun jagage nostalgiat

Just a man!
Vasta
#20

Mul selline auto täitsa olemas .[Pilt: 07228281c4d012_o.jpg]
Sain alles sellel suvel,
sest kui neid veel poes müüa oli ,ei olnud ma ise veel
ostujõuline . Teda tuli muidugi restaureerida !

v
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne