Kes mida kogub?
#1

Kodus suurpuhastust tehes tuli päevavalgele igasugust nostalgilist kraami. Sõrmitsesin neid näppude vahel ja ei täinud nagu prügikasti visata. Seoses sellega tekkis mõte, et teha eraldi teema inimeste teistest hobidest. Lisaks vanarauale kogub keegi kindlasti veel marke, münte, tikutoose, postkaarte, aumärke ja mida kõike muud.....
Mina isiklikult annaks asju inimestele kellele see huvi pakub.
Näiteks minul oleks ära anda RETi valmistatud raadio "REGATT", nõukogudeaegseid vimpleid, märke jne.

Puhh.
Vasta
#2

Puhh, kui tegu on natukenegi autodega seotud vimplitega, siis broneeriks kohe kõik ära! JAgaks Talverallil meenetena parimatele laiali. Raadio Regatt oleks ka teema, sest purjetamine on mul teine hobi... seejuures vanem ,kui autodBig Grin
Vasta
#3

Neid plekimärke on mul´gi kastide täie. Vimpleid on vähe. Lisaks leidub mul veel nt. väike mitte töötav taskuraadio "PLANETA" ning veel muudki.
Vasta
#4

Igasugu kalastusega seotud värk eriti huvitab. Vanad landid ja muu kolu. Aga muidu korjan igast jama kokku. Sügisel seoses kalapüügiga sattusin Rumbasse, (kes ei tea, siis seal on vana Virtsu raudtee sild) leidsin raudteenaela, mis ilmselgelt oli sinna vedelema jäänud pärast raudtee koristamist. -60-datel vist? Ja vedasin naela koju. Te ei kujuta ette naese pilku, kui teatasin uhkel häälel oma leiust, selle päritolust ja selle elutoa riiulile ladustasinSmile
Ühesõnaga ei korjagi midagi kindlat, kõik huvitava vean kokku justkui rott.
Vasta
#5

Isa leidis paar kuud tagasi tapa lennuvälja lähedalt vist kellegi vana märgikogu- kaks suurt vaipa + veel kerge kastitäis. Kõik ilusti ära sorditudSmile
Ise aga kogub marke ning (vene)fototehnika on hingelähedane

andres
Vasta
#6

Mul seisab toanurgas kaks paekivi. Võetud Hobujaama tänavas lammutamisele läinud vormelite Estonia sünnikodu seinast.

Hobi korras korjan aga erinevate liikurite kohta käivat tehnilist kirjandust ja vanu mootorispordiürituste kavasid/vimpleid/märke. Vähemal määral muud tehnikaga seotud pudi-padi ka.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#7

Kui keegi peaks raadioid koguma, siis mul vedeleb jalus ingliskeelsete kirjadega VEF-221, vist isegi töökorras aga täpselt ei tea. Hea meelega annaks selle kellelegi, kui huvi peaks olema.
Vasta
#8

Veneautomudelid huvitavad mind. Lisaks vanad raadiod ka.
Vasta
#9

Puhh Kirjutas:Kodus suurpuhastust tehes tuli päevavalgele igasugust nostalgilist kraami. Sõrmitsesin neid näppude vahel ja ei täinud nagu prügikasti visata...
...Mina isiklikult annaks asju inimestele kellele see huvi pakub.

Samad sõnad, aasta tagasi seisin ise sama fakti ees, hõikusin siin ja seal, aga ei tundnud huvi keski.
Üle on:
Postkaarte, blangid ja kirjutatud,enamus nõuka aegsed, kilode kaupa. Ümbrikke paljudest eri riikidest.
Terve kastitäis 60-80 teatrikavasid, pileteid jms (mille peale teatrimuuseum ütles: no tooge siia, võibolla leiame midagi meid huvitavat, aga vanapaberit me ei taha Wink )
Näpuotsaga eelmainit plekk märke, loteriipileteid, tikutoosietikette, mitmeid huvitavaid pileteid.
Raamatud (Lenini/Stalini teosed, kehvas seisus) ja osad ajakirjad (Sotsialistlik Põllumajandus, Abiks Agitaatorile) läksid ruumipuudusel makulatuuri.
Mõned huvitavad asjad ootavad suve, et oma ala fännideni jõuda.

ISe üritan seda va kehtivat paberraha koguda, aga kuidagi ei kogune.



Vasta
#10

Aspelund Kirjutas:Mul seisab toanurgas kaks paekivi. Võetud Hobujaama tänavas lammutamisele läinud vormelite Estonia sünnikodu seinast.

Asp
Mul seisab hoovis tükike Tallinn-Narva betoonteest, mille võtsin suvel kui seda teed parajasti lammutati et uus asemele teha.
Vasta
#11

Minu koguks on 70mm(3')   mudelautod .Kui kellelgi on ... alati võib
pakkuda !
v
Vasta
#12

Et mida ma kogun? Vanatehnikat, kui opereerida üldmõistetega.

Kui minna kitsamaks, siis tegelen vanaaegsete jalgrataste ning nende detailide ja muu atribuutika kogumisega juba viimased 22 aastat. Ehk siis see on mulle kõige südamelähedasem valdkond vanatehnikast.

Kui arvude keeles rääkida, siis... ca enamvähem 110 jalgratast peaks saama mingil kujul komplekti ehk siis neid ma loen jalgratasteks. Noh, umbes teist niipalju rattaraame ja muud pudipadi on sellele peale ehk ka. Doonoriteks peamiselt. Palju sellest meenutamas vanarauda või roostepuru rohkem kui ratast ennast. A la - pumbahoidja ja/või tollkeermes porilauakruvi pärast üleskorjatud totaalselt läbiroostetanud raam. Aga sealt see kruvi maha kiskuda on väiksem töö kui põlve otsas eristamatu replika valmistada.

Selle kogu paremik ehk siis 16 restaureeritud jalgratast on mul deponeeritud Kurtna mootorrattamuuseumisse hetkel. Mõnega väiksemat, mõnega suuremat vaeva nähtud, mõnega vaheaegadega lausa 5 aastat. Kevadest alates see siis jälle regulaarselt kõigile huvilistele vaadatav. Täpsem teave - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=13402

Eks plaanid on tasapisi kollektsiooni huvitavamaid isendeid edasi restaureerida, aga aeg ning muud ressursid seavad omad piirangud. Loodetavasti saan igal aastal vähemalt ühe isendi lisaks vaatamiskõlbulikuks... viimased 10 aastat on see igatahes nii olnud.

Tegelikult olen vahel rumalusest endale hankinud ka muud vanatehnikat peale jalgrataste - seda mootorratastest ja statsionaarmootoritest kuni mõne veo- ja sõiduautoni välja. Osad taastamisel, osad taastamisootel, mingid plaanid on nende kõikidega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

Mina korjan vene mudelautosid,arhiveerin ajakirja Autoleht (al 2002a kevadest),Tehnikamaailm (2001a suvest) ja "Saladused" (1999a sügisest),Eesti rongiliinide sõiduplaane,enda Edelaraudtee sõidupileteid(praegu kokku 470,alates 2000a Jaanuarist),enda Elektriraudtee sõidupileteid (alates 2001a algusest),AS Harjumaa Liinid sõidupileteid (alates 2004a kevadest) ja autode näidikuplokke.
Üles märgin AS Harjumaa Liinid sõidud (alul piirdusin ainult bussi garaazi numbri ja kuupäeva kirjutamisega) ja seda alates 1996aasta Augustist ning ka raudteel reisirongidega läbitud jaamavahed kilomeetritena panen ka kirja. 6 aastaga on neid kogunenud müstilised üle 110 000....

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#14

Aspelund Kirjutas:Mul seisab toanurgas kaks paekivi. Võetud Hobujaama tänavas lammutamisele läinud vormelite Estonia sünnikodu seinast.

Hobi korras korjan aga erinevate liikurite kohta käivat tehnilist kirjandust ja vanu mootorispordiürituste kavasid/vimpleid/märke. Vähemal määral muud tehnikaga seotud pudi-padi ka.

Asp


Ma viiks need kivid åra... mudugi kui sa annadBig Grin
aga mudu huvitavad vanad (eestiaegsed) månguasjad, eriti mehaanilised.
Vasta
#15

   

Selline 1972 aasta AMF Roadmaster Aero Bee Avenger 5 jalgratas on üle.
Ma seda ei müü ja ka tasuta ära ei anna, kuid vahetaks kas vanade Eesti piltide vastu (võivad vabalt elektroonilised olla, näiteks Hello või e-maili või CD kaudu),eriti huvitavad linnadest ja tehnikast ENSV ajal. Ka huvitavad ENSV aegsed kino filmide reklaamid mis olid trollides/trammides (kõlbab jällegi elektrooniline), vms. mida pakkuda. Elektrooniline tähendab ka seda, et mulle pole originaale vaja,kuid võiks olla vähemalt suure formaadiline ja mitte telefoniga pildistatud Wink

Just a man!
Vasta
#16

Kogun veel käibel olevaid 5 krooniseid,aga aint mündikesiToungue
Peale selle mudelautosid ja autovõtmeidBig Grin
Võtmeid kogun,kuna ära ei hakka neid viskama,aga aegadega neid nii palju tulnudBig Grin
Vasta
#17

Vene mudelautosi kogun.
Vasta
#18

Kogun Tsaari Venemaa ja Nõukogude aja väärismetallist münte, ja Nõuka aja alguse märke, medaleid - kui kellegil oleks siis võiks millegi vastu vahetada aga parima meelega annaksin vastu "käibelolevaid rahakupüüre"

Lapsepõlves on ka kogutud, küll kleebiseid, sõdureid, mudelautosid jne jne eks nagu kõik Smile

EESTI KOGUJA - www.ecu.ee
Vasta
#19

Kogun samuti hektel käibel olevaid 5-krooniseid (kahjuks on ainult 1 vanemat tüüpi münt hetkel) ja vanu hõbedaseid 1-krooniseid münte (hetkel pole). Põhiliselt kogun aga igasugust elektroonikat - enamasti arvuteid ja nendega seonduvat aga mul leidub ka igasugust muud kraami.
Kõike eelpool nimetatud kraami võib mulle pakkuda PT kaudu (elektroonika kraami puhul pole tähtis kas toimib või mitte, peaasi, et pole lageda taeva all vedelenud).
Vasta
#20

Kui eriskummalistest kogumisobjektidest rääkida, siis mul on ajaga kogunenud märkimisväärne hulk erinevaid arvutiprotsessoreid (8086-edasi). Vanatehnikaks ei pea, vana tehnika on aga ikkagi. Otsapidi 70ndates.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne