Kes mida kogub?
#21

Millegi kogumine pole eriskummaline. üks hea lugu sellest: http://www.ecu.ee/index.php?y=111&z=27

EESTI KOGUJA - www.ecu.ee
Vasta
#22

kogun harvaesinevaid või unikaalseid Eestis kasutatud eesnimesid. Kindlat kriteeriumit pole, kas seda nime kannab 1, 5 või 10 inimest , tavainimesena ma seda kontrollida niikuinii ei saa. Usaldan mälu ja valin selle järgi, kas ja kuipalju ma mingit nime kuulnud olen.
Vasta
#23

Mina kogun autopilte (kõige üldisemas tähenduses). Täpsemalt huvitab mind, missuguseid automarke on kogu maailmas aja jooksul eksisteerinud ja millised nägid välja nende poolt toodetud autod. Huvi pakuvad nii sõidu-, kui ka veoautod, bussid ning võidusõiduautod. Kuna üks pilt ütleb rohkem kui sada sõna, siis piltidena ma need autod oma kollektsiooni paigutangi. Aga ega ei põlga ära ka tehnilisi andmeid (need pole küll primaarsed, tähtsam on masina täpne mark ja valmistamise aeg). Hetkel on kogu umbes 10 000 auto suurune ja kõige suurem vaenlane on pidev ajapuudus.
Autopiltide kogumise kõrvalt on tekkinud muidki hobisid, näiteks kogun autofirmade embleeme (logosid). Neid peaks vist juba tuhande ligi tulema. Loomulikult pole need originaalid (metallist, plastist), vaid korralike joonistuste või fotodena. Ka siin on ajapuudus kõige vihasem vaenlane, mis ei võimalda kollektsiooni kunagi esinduslikku konditsiooni viia.
Vene ajast on säilinud hulk automudeleid (umbes saja ringis), need on plaanis ühel päeval "välja kaevata", aga aeg pole veel küps.
Ja see on väga väike osa kõikidest nendest hobidest, mida kunagi olen harrastanud.
Vasta
#24

Ma kogusin ka kunagi (kooli ajal) autopilte . Kleepisin 44kop.
kaustikutesse . Kahjuks pole ühtki alles . Neid oli vist mingi 8 kausta
ja isa Za Ruljom'id olid sõelapõhjaks lõigatus , sõbra isa AutoMotor'id
samuti . Vene mudeleid võid mulle pakkuda !
v


koguja Kirjutas:Mina kogun autopilte (kõige üldisemas tähenduses). Täpsemalt huvitab mind, missuguseid automarke on kogu maailmas aja jooksul eksisteerinud ja millised nägid välja nende poolt toodetud autod. Huvi pakuvad nii sõidu-, kui ka veoautod, bussid ning võidusõiduautod. Kuna üks pilt ütleb rohkem kui sada sõna, siis piltidena ma need autod oma kollektsiooni paigutangi. Aga ega ei põlga ära ka tehnilisi andmeid (need pole küll primaarsed, tähtsam on masina täpne mark ja valmistamise aeg). Hetkel on kogu umbes 10 000 auto suurune ja kõige suurem vaenlane on pidev ajapuudus.
Autopiltide kogumise kõrvalt on tekkinud muidki hobisid, näiteks kogun autofirmade embleeme (logosid). Neid peaks vist juba tuhande ligi tulema. Loomulikult pole need originaalid (metallist, plastist), vaid korralike joonistuste või fotodena. Ka siin on ajapuudus kõige vihasem vaenlane, mis ei võimalda kollektsiooni kunagi esinduslikku konditsiooni viia.
Vene ajast on säilinud hulk automudeleid (umbes saja ringis), need on plaanis ühel päeval "välja kaevata", aga aeg pole veel küps.
Ja see on väga väike osa kõikidest nendest hobidest, mida kunagi olen harrastanud.
Vasta
#25

Väga paljud poisid on kunagi autopilte kogunud. Kahjuks pole neist kogudest reeglina midagi alles. Vihikusse kleepimine rikub sageli pildi ära ja muudab kogu edasise täiendamise ning korrastamise väga keeruliseks. Mina panen pildid A4 kiletaskutesse, nii on võimalik alati vana pilt uue ja paremaga asendada. Veidi pikemalt on minu kogust juttu 2004. aasta septembrikuu Autobildis.
Automudeleid ei tahaks küll praegu ära anda, mul on nendega veel konkreetsed plaanid.
Vasta
#26

Mina kogun saksa sasii RS 09 juppe ja selle orginaal haakeriistu. Huvi on linttraktorite vastu, samas otsin inimest, kes tunneb ATS 59 HINGEELU.
Vasta
#27

Mina jalgrattaid, mootorrattaid ja autosid ei kogu, need tulevad ise minu juurde ja mingit selgepiirilist kollektsiooni ei ole. Lihtsalt mingi kogum mingisugust tehnikat, mis tundub mulle huvitav ja vahest isegi vajalik olevat.

Küll aga olen mina otsustanud tulevase tehnikamuuseumi tarbeks kokku koguda kõik nõukogude autoraadiod. Kõikjal olen teatanud, et puudu on ainult inglise keelne Gaz 21, Gaz 12 ja Gaz 13 (samad ka Zis 110 ja Zil 111/117/114), kuid inimesed kannavad mulle kokku ka neid pisikesi Šigullide ja Mossede krappe ning kummalisel moel on need kõik erinevad. Küll on nupud ise kujudega ja triibud eri värvi. Seega olen huvitatud kõigest, mis puudutab nõukogude autoraadioid, raha ma eksponaatide eest maksta ei taha, sest nagu öeldud, kogun neid Eesti tehnikamuuseumi tarbeks ja omakasu eesmärgil neid müüma ei hakka.

Huvitavamatest eksponaatidest on olemas kaks avamata pakendit, kus sees on uued lisavarustuse krapid, kõikide Gaz 21 põlvkondade raadiod ja terve komplekt juhtmest kruvini Gaz 14 / Zil 4104.

Kõik eksponaadid on soetatud ausal teel, öösiti linna peal kruvikeerajaga ei ole jalutanud!!!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#28

Kadjakas Kirjutas:Igasugu kalastusega seotud värk eriti huvitab. Vanad landid ja muu kolu. Aga muidu korjan igast jama kokku. Sügisel seoses kalapüügiga sattusin Rumbasse, (kes ei tea, siis seal on vana Virtsu raudtee sild) leidsin raudteenaela, mis ilmselgelt oli sinna vedelema jäänud pärast raudtee koristamist. -60-datel vist? Ja vedasin naela koju. Te ei kujuta ette naese pilku, kui teatasin uhkel häälel oma leiust, selle päritolust ja selle elutoa riiulile ladustasinSmile
Ühesõnaga ei korjagi midagi kindlat, kõik huvitava vean kokku justkui rott.

sama viga mul ja tundub et see pärilik ......lapsed toovad kah kummalist träni koju.....
Vasta
#29

kalevpoeg Kirjutas:[attachment=22494]

Selline 1972 aasta AMF Roadmaster Aero Bee Avenger 5 jalgratas on üle.
Ma seda ei müü ja ka tasuta ära ei anna, kuid vahetaks kas vanade Eesti piltide vastu (võivad vabalt elektroonilised olla, näiteks Hello või e-maili või CD kaudu),eriti huvitavad linnadest ja tehnikast ENSV ajal. Ka huvitavad ENSV aegsed kino filmide reklaamid mis olid trollides/trammides (kõlbab jällegi elektrooniline), vms. mida pakkuda. Elektrooniline tähendab ka seda, et mulle pole originaale vaja,kuid võiks olla vähemalt suure formaadiline ja mitte telefoniga pildistatud Wink
voi krt.. olen vaimustuses rattast.. aga pole midagi vastu anda ....eriti kurb.. mul oli kunagi monark sellise pikka sadulaga. parim ratas mida olen juhtinud.põles saun ja põles ratas-kurb lugu. kui kunagi ette jääb ostan uuesti sellise. kogun kah igasugu asju...kõikke mis puudutab tuuleveskeid,jalgrattaid,prototüüp autode pilte,mootorrattaid,ja kõike mis tänavatel vedeleb jatasku mahub....
Vasta
#30

kalevipojale jätax ostu kuulutuse nii igax juhux,,,, aasta pärast äkki tahad müüa?
Vasta
#31

Kuna ise kummaline, siis ka hobid kummalised. Vähemalt osad. Lisaks massilisele nõukogude vanatehnika kogumisele, on mul veel ka kalduvus kollektsioneerida ütlusi ja arvamusteavaldusi kaaslaste kohta, ka koomilisi situatsioone. Päris hea hulk on neid üheksa-aastase volikogutöö ajast. Aga lisandub neid pidevalt.
Vasta
#32

Kunagi ammu kooli ajal sai kogutud kokku kõik trollide ja trammide liinisilte ,busside omi oli ka.Kuna aga minu õppeedukus oli tunduvalt väiksem kogutud liinisiltide hulgast siis ema wiskas need lihtasalt ära.Raha kogun kogu aeg aga wajaminevast summast jääb alati 6500 krooni ja 56 senti puudu.
Vasta
#33

Tegin väikese arvelduse oma tikutooside kogus.

Kokku on neid kogunenud tervelt 349 erinevat tükki + 153 etiketti (ei kogu etikette)

Üks pildike

Et siis, kellel on vanu või erilisi tikutoose, neile PS, saame kaubale Smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#34

ma isiklikult kogun polte seibe mutreid ja muid selliseid asju ja muud igasugust muud kola
Vasta
#35

hmm

ca 10 aastaselt kogusin kaarte mille peal oli koerapildid. Kõik mis saadaval olid sai ka ära ostetud poest (levinumad) kokku sai neid üle 300.
Mingi 90 aasta paiku sai ka nätsu "TURBO" autopilte kogutud- kuna kõik 10 seeriat 70 pilti seerias sai kokku siis loobusin ka nende kogumisest

Siis 14-15 sai kogutud automudeleid, neid hiinakaid oma 50 tk.
Samal ajal sai ka marke kogutud.

Nüüdseks korjan vist ainukesena LEGOsid. Kõikjalt külapealt, kes suureks kasvanud on nad mulle andnud. Ja minul on nad eraldi klaasi taga.
Korjan ka veneaegseid klotse mis meenutasid lego klotse, kuid olid 2X suuremad. Nendest olen kapi otsa ehitanud suure maja.
Nüüdseks polegi nagu midagi enamat kogunud. -- väiksemat nänni - ikka vaikselt mootorsõidukitele/mesindusele/õppimisele pühendunud.

Ammu ammu üle mitme generatsiooni on kogunenud ka meile hunnik tikutopse, kuid keegi ei ole neid kunagi eraldi korjanud. Olid lihtsalt väiksed panipaigad. Nüüdseks kuskil kapis osad ja osad ära lagunenud.

Üldiselt olen suur rauaarmastaja - olgu selleks siis puhas metall või arvuti riistvara = raud.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#36

Mul samuti väike kihk hoida ajkirju alles.Nt autoleht alates 30ndast numbrist,TM ka kuskilt algusepoolest, kõik autobildid ja hobiklubid. Lisaks kastide viisi Za Ruljomi.Lisaks ka mõned raamatud,millest vanim 1954 autojuhi õpik, milles sisalduvad zis 110,pobeda , M400 ja suurem hulk selleaegseid veoautosi.
Vasta
#37

Mehaanilised ja elektro-mehaanilised aritmomeetrid. Kõik vast on kuulnud vändaga Felix-ist aga üks huvitavamaid on minu arvates elektro-mehaaniline ВК-2, millel vända asemel on elektromootor, liitmine-lahutamine ja muud tehted tehakse aga ikka mehhaanilisel teel hammasrataste abil.

http://rk86.com/frolov/vk2-1.jpg
Vasta
#38

Teadlikult ei ole neid kogunud aga mingi kollektsioon on kokku tulnud
erinevate liikurmasinate birkadest ja embleemidest.Paar näidet ka,
esimene vanim,teine kodumaine.
[Pilt: gasmotoren00112di.jpg]

[Pilt: talleks0017ls.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#39

no seda et ma igast roostes tehnikat kokku ajan seda teab vist igaüks lisaks on mul veel üks teine huvi, nimelt militaarteema ja siin ka mõned pildid minu tagasihoidlikust väljapanekust. http://www.album.ee/grahv ja lisaks juurde niipalju, et grahv on alati olemas kui keegi tahab mu kogu täiendada Smile
Vasta
#40

Minu põhihobi väljendub ka minu foorumi kasutajanimes - kogun mopeede. Momendi seisuga erinevates staadiumites masinaid üle 35 kogunenud. Otseseks eesmärgigk on võetud nõukogude laiatarbemopeedide täieliku mudeli- ja modifikatsioonivaliku kokkusaamine. Lisaks laiatarbemasinatele on koju jõudnud ka paar sportmudelit ja lisaks nõukogude masinatele nurgas ka mõni Tsehhoslovakia, Prantsuse, Jaapani/Belgia, Soome, Taiwani ja Hiina masin. Ootereziimis mõni Rootsi ja Saksa päritolu masin.

Lisaks teemasse otseselt haakuvad "D" seeria mootoreid kasutavad muud masinad - võsalõikajd, muruniitjad ... ja muidugi erinevd jalgratta abimootrikomplektid ise.

Koos mopeedide hankimisega on kogunenud ka kümmekond erinevat vana laste jalg- ja tõukeratast.

Lisaks mopeedidele olemas ka mopeedide juurde õige õhustiku loomiseks kesmise suurusega kogu nõukogude tarbeesemeid - alates krempleenkleitidest, traktoristimütsidest, vanatooma lambist ja alumiiniumlusikatest lõpetades postkaardimüügi automaadi, helitehnika ja pillidega. Samuti on sinna juurde kogutud igasuguseid tolleaegseid vaatepilte sisaldavaid väljaandeid ja aastaraamatuid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne