M21406, Talveralli on alanud...
#61

ohoh - ma siin teemas kole vaikne olnud.
mosu osaleb aeg-ajalt liikluses. Enamasti mu sõbra juhtimisel, kelle juures teda hoiustan.
ei liigu kiirelt ja nutab ikka korraliku beezhikaskollase salongi järele - eriti just tagumine pool. Nimelt tagaistet ja uksepolstreid ei ole mitte mingisuguses seisus mu juurde tulnud...

sel nädalal kulgen aga ise mosuga. Asusin teda kohe sellesse rolli sobivamaks kohaldama. Lisatud pildiga sarnast pole ma veel kohanud Smile

nn nõuka-raami otsas on natuke "Rootsi alumiiniumit" Wink

suuremalt:
http://teet.luarvik.org/v/kuidmosutumeko...0.JPG.html
http://teet.luarvik.org/v/kuidmosutumeko...4.JPG.html


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#62

täna sai mosu passi "uue templi". See ütleb, et järgmine TÜV on 2015 oktoobris.

süüteajastusega on lugu kummaline:
- mul oli masin seni nn "praktikas hea" seades. Tundus maanteel suht kütusejanune
- eile õhtul panin stroboskoobi külge ning nn "praktikas hea" seade oli ca 20 kraadi liiga varajane
- keerasin hilisemaks. Tühikäik oli justkui ühtlasem, aga aimasin, et täna sõites ei meeldi see asi mulle
- täna ei meeldinudki. Kulgemine kehv, käivitus sooja mootoriga väga vaevaline (tahab küünlakuivatust) ja põhjagaasil süüde liiga hiline (st paugub väljalaskesse)
- TÜV ukse taga keerasin süüte nn kompromiss-seisu ehk ilmselt ca 10 kraadi õigest eelsüütenurgast veel varasemaks. Segu sai nüüd TÜV-l kah selles süüteseades paika pandud (oli CO järgi liiga lahja)
- TÜV järel liikus enam-vähem. Vist oli aga praegusest süütest varasem ikka parem. Eks sõit vabal maanteel annab kinnituse.

küsimus on aga, miks ei sobi süüde, mis on märgis? Vaakumkorrektor töötab, klapifaasid on "märgis". Kas 76 mootoris 95 kasutamine tahab õesti nii suurt muutust?

homme võtab aga mosu suuna Haapsalule. Seal on nii minu kui mosu jaoks jaoks esimesed nostalgiapäevad Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#63

Vänt nukasuhtes üks hammas vale? (vöi mingi sisu ringikäind sees hammakal vmsiganes neil headel ja vastupidavatel asjadel juhtub iga 20km tagantBig Grin)

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#64

Märgid esmaspäeval löödud Toungue. Enda VAZ2106 ka süüde märgist parasjagu varasem, segu paigas, kuid strobo järgi korralikult käima ei saanudki - panin kõrva ja p...e järgi paika ning sõidab juba aastaid muretult.
Vasta
#65

Nõuka-aegsed kogemused ütlevad, et märgid on idanaabri toodangul ainult selleks, et süüde ei saaks veerand või pool pööret valesti ja masin käima läheks. Täpseks timmimiseks nad miskipärast ei kõlvanud. Pagan teab, miks see nii oli, aga fakt see on. Esimese hooga tulevad meelde nii oma endised VAZ-ilised (*märkus: näe, tuli meelde, et vaakumregulaatoriga VAZ-ilistel oli märk enam-vähem täpne) , kui 2140SL, mitmed töömasinad, kui ka praegune Gaz 51, ühelgi ei jäänud ekspluatatsioonis süüde märki.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#66

jah - tont nende süüdete ja segudega. Kuna heitgaasi ja reaalselt liiklemise vahel on leitud kompromiss, siis püüan nii jätta. Esimese paagitäie kütusekulu näitab ilmselt kuigipalju suunda...

logiraamatusse:

panin mosule nädal tagasi aku peale, pumpasin kütuse üles ning masin ärkas "poole pöördega" talveunest. Sidur oli kinni, aga käik sisse, paar starteripauku ning lahti ta oligi.

loodan ikka veel, et leian heas korras kollase sisu (istmed + uksepolstrid. Eriti kriitilised on tagauste polstrid). Sügisel soetasin küll kenad pruukimata nõukaaja lõpu istmekatted, aga neid ma praegustele istmetele peale sikutama ei kiirusta.
....ning ka tagavedrud (põllumajanduslikud ehk 9 lehega) tuleks uued leida.
kõik puuduolevad vidinad on loetletud seal.

hädad:
- kohati lööb maanteekiirusel sisse vibra. Kiirus 90+. Püüan masina tõstukile saada - ehk saab seal aimu. Kahtlustan äravajunud ja muidu vedelaid tagavedrusid
- üks esipidur on kergelt peal. See häda on olnud pidevalt ning kuna töösilindrid liiguvad kenasti, on probleem ilmselt peasilindris. Ei kibele vahetama, kuna trummel on maanteel lihtsalt soe - kuumaks ei lähe
- sademevesi pääseb kusagilt salongi, mõlema eesistuja jalge alla. Ilmselt on süüdi kas esiklaasitihend või salongiventileerimise luuk.
- ühe esitiiva värvkate on kapoti-tasapinnas mullitama hakanud. Mullide sees on vesi. Tegu on plasttiivaga, niiet ilmselt on niiskus kuidagi altpoolt (kus on värvimata klaaskiud) tiiva sisse pugenud ning värvikihi eel pidama jäänud. Tiivad olid pealt kaetud plastilaadse kihiga, mille pindu siledaks lihvides (plasttiivad ei olnud just kõige sirgemad) kohati maha lihvisin

esimene kevadine sõidukogemus mosuga pani mind tõdema, et ei mäletanudki, et see masin niiiiii hull sõita oli. Kui aga natuke harjuda, siis on vähemasti vahelduseks väga mõnus. Hetkel sõidab mosu igapäevaselt ning moodsamad kulgurid seisavad.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#67

lisame ka siia "päevikusse" kande. Ning pärime ühtlasi ridade vahel kaaskannatajate piduri- ning toitesüsteemi kogemusi Smile

masin on sõitnud vähe - minu käes sel aastal vast üks-kaks tankimist (st kokku vast ehk ca 500km), sõbra käes (kelle juures mosu enamasti seisab) umbes teist samapalju või natuke enam.

eileõhtune mosu + kerghaagisega TÜV-l käimine ei olnud mosu vaates edukas - probleemseks kujunesid pidurid. Mis ei ole mul küll kunagi ülemäära ühtlaselt võtnud, aga on seni normidele vastanud.
põrumist ei põhjustanud selleks ajaloolisi eeldusi omav esisild (mu eelmine postitus: TÜV-del on viidatud, et see võiks parem olla) vaid tagasild - seisupidur oli ok (erinevus 1%), sõidupidur mitte (erinevus 41%).
võtsin kohe probleemse trumli lahti - tagapidur on ju üks kontuur, mida jagatakse tagasillal, niiet mujalt pole hädasid mõtet otsida. Trumli sisu oli kena ja kuiv. Kerge viisaka tolmukihi all. Töösilinder nagu uus ja mõlemad silindripooled liiguvad kenasti. Ma ei saanud aga esiti aru, kuidas mosu klotse pingutab. Niiet ilmselt ei ole ma klotsikaugusi mosul reguleerinudki - vahetasin küll kõik töösilindrid ja klotsid, aga ilmselt said paika, nagu parasjagu said... "Kõne sõbrale" andis selguse - klotsikauguse muutmine käib ühel klotsil oleva ekstsentrikuga. Kruvisin probleemse ratta klotsid trumli ligi (piirdusin ainult probleemse poolega) ning sai palju parem - mosu pidur võtab minu kogemuses esimest korda üpris ühtlaselt. Peaaegu nii ühtlaselt, et paremal päeval julgeks äkki isegi vaid ühe käega rooli hoides pidurdada Smile (iroonia)
seda, kas muudatus käsipiduri balansi paigast ajas, ei oska ma arvata. Oskab keegi äkki öelda, kas klotsiekstsentrik muudab seisupidurit? Trossipikkus jääb küll samaks, aga käsipidurihoob on ju ekstsentriku küljes, niiet trumlisisese kangisüsteemi õlapikkused muutuvad? Ma ei taibanud seda aspekti lahtise trumli veeres olles täpsustada...

piduriteemast leidsin endale kaks moraali:
- kuna Moskvichi klotsi reguleerimine on erinevalt klassikalisest pulk-klotsipingutist küsitavama tulemiga (just tulemi püsivus: tavaline pulkpinguti ei saa nihkuda, mosu oma teoreetiliselt aga küll), siis vene insenerid oleks võinud jääda ka selle lahenduse puhul lääne lahenduste kopeerimise juurde. St jätta eeldatava enda leiutise piduripingutuse puhul tegemata - oleks tulem lihtsam, loogilisem ja töökindlam
- kohati on hea käia ülevaatusel kohas, kus ülevaataja kas ei oska või ei taha masinat mõõtmisteks ette valmistada - nii saab objektiivsema tulemi ning masina paremaks. Ma arvan, et kogenumad ülevaatajad elimineerivad klotsi ja trumli vahekauguse paari vahetult enne stendi tehtava pidurdusega. Eile sattusin Pärnu mnt nn kiirteenindusse, kus töö toimus konveiermeetodil ja üpris impersonaalselt. Ülevaataja oli seal rohkem "mõõtemasinaid teenindava masina" kui "konsulteeriva ja kaasa mõtleva tehnikaspetsialisti" rollis.

täna hommikul loobusin korduvülevaatusele minemisest - ukse taga oli haigelt pikk saba. Lasen vast kiirustajatel ära käia ning plaanin uut ja eeldatavalt edukat (käsipiduri toimimise muutumine on mulle siiski küsimärk...) ülevaatust kas järgmisel või ülejärgmisel nädalal.
tekkis ka mõte torkida süüte- ja toitesüsteeme ning paluda korduv-TÜVl ühtlasi ka heitgaasianalüsaator sappa pista. Saame näha, kas nn kiirteenindus-punktis selline asi ikka maailmapilti mahub Smile Ca 1,5a olen oma mosu kapotialuseid "seadeid" meelega mitte torkinud, kuna praegu sobib masin nii TÜV-le kui saab sõita ehk jõud on ok. Samas keskmine kütusekulu on hinnanguliselt 13..14l/100km ning ka ühtlase maanteesõidu kulu on mõniteist liitrit sajale. Gaasis on madalatel pööretel auk - 50kmh ei anna päris ühtlaselt kulgeda. Karburaator on masinal DAAZ-2140 ehk nn lada tüüpi kahelõõriline (allub kenasti reguleerimistele) ning ühtlasel madalamal pöördel liikumisel on aeg-ajalt vaja masinat teise lõõri avamisega "turgutada".

manuses on TÜV heitgaasi- ja piduristendi näidud. Mõõdeti ainult tühikäigul, millel on karburaatori võtmes omad seaded ehk siis ilmselt ei näita see normaalse töörezhiimi kohta suurt midagi. CH / HC näit (107) torkab siiski silma - see on ju peaaegu katalüsaatormasina normi (100) täitev.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#68

laske fantaasial lennata (seletus homme):

[Pilt: DSC_0545.JPG]

[Pilt: DSC_0548.JPG]

(edit: aga fakt on, et vaja on uut esistanget, põlle ja äkki veel midagi. Niiet kui kellelgi üle, siis teeme juttu!)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#69

Selleaegsetel kasutati numbri kinnituseks helkuriga polte, ees valged, taga punased. Äkki leiad ka need, minul pole anda. Muidugi kurb vaade, kas mängus juba tänaseks lubatud öökülm 6 kuni 8 kraadi?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#70

Ja mina veel eile vaatasin, et vaat kui kena vaadata erkkollast mosset kontori parklas... siis oli veel kandiline, mitte kaasaegselt ümaramaks muudetud... Kuid teades Sind, küllap see varsti kandiliseks tagasi digimuundub. Smile

Chevrolet Astro '96
Chrysler Grand Voyager '97
Vasta
#71

oletamiste aeg on otsas - teatan, et mina olen viimases kujumuuntmises süüta. Seisin foori taga ning eesolev masin leidis tagurdamise käigu, mida ta end tagasi hoidmata pruukis Smile
tagurdaja sai oma konksuga mulle otse stange alla pihta ning muljus oma ca meetri-pooleteisesest kiirendusmaast hoolimata mosut üpriski edukalt.
olen väga rahul oma esmase reaktsiooniga - võtsin kohe (pmst enne süüdlasega suhtlemist) sündmust näinud kõrvalise sõidukijuhi kontakti: võib arvata, et kui süülisuse osas tekib erimeelsusi ja foori taga on ühel (mitte just moodsal ehk mosul) masinal katki ninaosa, teisel päral kriimustused, kipuks ikka arvama, et mosujuhi hinnang oma sõiduki pidurdusvõimele jääb lihtlabaselt reaalsusele alla Smile

mosul vajavad kindlasti parendamist:
- E.P. lanseron, millel ilmselget kortsu pole, mis on aga esitiiba tahapoole kortsutanud
- E.P. tiib (klaaskiud), mis on hetkel kergelt väljapoole kummis ja suunatule ümbrusest klaaskiud nähtaval. Kõrvalistujaust ei soovi avada, kuna see puutuks ilmselt avamisel esitiivaga kokku
- esiotsa polditav põll, millelt on võimalik konksukumerust tuletada
- esiotsa kere külge keevitatud nn põlleosa (ilmselt lihtsalt painutamine)
- ilmselt tahavad mudimist ka esiotsa tulealused "prillid"
- stange + plastotsad vajavad asendamist. Võimalik, et ka stangekinnitusjalad tahavad väikest värvi
- ...ning kõige lõbusam on ilmselt kogu see kooslus tervikuna usutavaks saada

käisin hommikul oma nn ihu-keretöökojast läbi - panevad kirja oma hinnanägemuse. Kahjuks oli see koht minuga ühel meelel - kuna tegu on väga levinud nn põlluralli-mosuga, võivad kindlustusseltsi ja minu vaated sõiduki taastamisvajadusest lahku minna. Ehk siis juhul, kui hinnang peaks kujunema neljakohaliseks (vast ei lähe - samas margi eripära tõttu on kindlasti vajalik nn tavasõidukist suurem tööaja-panus) ning see peaks kindlustusseltsi ok saama, võtan kaasa garneeringu + maitseained ja lähen vaatama, kuidas üks kodanik oma mütsi sööb Big Grin
just vaatas ka kahju põhjustaja kindlustusseltsi (PZU) esindaja masina üle ning kuulsin taas, et kui remondikalkulatsioonid ületavad sõiduki väärtuse, kuulub sõiduki väärtus hüvitamisele ja taastamine töösse ei lähe.
saame näha. Ilmselt ootab ees dialoog mosu väärtuse teemal. Pean veel ka PZU peamise keretööpartneri (Reval Group) töökojast läbi käima ning teen seda täna. Mitme tehnilise nägemuse ja ka mitme nn administratiivnägemuse kõrvutamine saab kindlasti huvitav olema.

edasine plaan selgub juba teema arenedes - oma keretöödes olen mootoriruumi ja selle sisu alati eraldiseisvaks hilisemaks projektiks jätnud ning mosul on see osa teostamata. Mõistlik oleks sellesse nn kapotialuse-projekti kaasata ka eile probleemseks muutunud esiosa - on üks tegemine. Mul endal pole selle jaoks enne järgmise aasta Jaanipäeva ei aja ega tegemiskoha võtmes võimalusi, niiet selle stsenaariumi puhul jääks mosu ca aastaks seisma. Taolistel juhtudel võib ajagraafik muidugi veelgi pikeneda. Eks vaatame - nn hobisõidukina on mul tööde lõpetamise ja sõitmise võtmes prioriteediks '65a VW T1 (ehk põrnikas) ning kui aus olla, siis kahe poolprojektikast igapäevasõiduki ja ühe pühapäevasõiduki korrashoid on mu praeguste ajavõimaluste vaates suht maksimum, mida plaanida tihkan.

valgem pilt (pildil klikkides läheb natuke suuremaks):
[Pilt: DSC_0581A.jpg]

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#72

Meenub, et see revalgrupp suutis eeskujulikku pasanäputeenust pakkuda mõned aastad tagasi. Ja seltsist tuleb selgesti raha võtta ning ise sirgeks kloppida see maskviss.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#73

pole ta mingi põlluralli mosse. sõbrale tagurdati parklas tagatiiba sisse. Oli sile pill aga krõbedad tiivad ikka, nagu neljakümnele kohane. sai 700 raha ja tegi ise korda. ei tohi jonni jätta nendega. vaidledki, et leidke mulle täielikult korrastatud masin selle rahaga ja blä blä



Vasta
#74

Nojah,vanasti üks sõber rääkis ka lugu,et taheti teda  peedistada ühe vana autuga. Aga peale suurt seletamist oli öelnud,et tooge mulle siis samasugune massin,sama aasta,sama mudel,samasuguse mootoriga....jne. Oligi jutt lõppend ja asjad loksusid paika. Kahjuks ei mäleta mis autoga tegemist.
No ei ole ju sellele Mossele suurt häda tehtud. Kanguta pisut et uksed käivad ja kolgi stange ka õigeks. Maal on selliseid pisut lössis autusi liikunud ennemgi ja keegi ei märkagi.... Big Grin  Aga igaks juhuks ära ennem tööriistu kätte võta,kui kindlustusega asjad selged. Muidu keegi järsku ei usugi,et mõlkis oli... Big Grin
Vasta
#75

Ma arvan ka, et mis see väike kõks ikka. Eemalt saa arugi.
Ära autot ära anna, saad remondikalkullist mingi protsendi rahana välja võtta ja ise üles taguda.
Ilmselt tasub ära.
Vasta
#76

(28-10-2015, 21:51 PM)Jansa Kirjutas:  Ära autot ära anna, saad remondikalkullist mingi protsendi rahana välja võtta ja ise üles taguda.
äraandmisohtu ei ole. Masinasse on läinud ca 500 töötundi ja ca 1000 garaazhitundi - maalritööd olid päris demotiveerivad ja niisama pöialde keerutamist oli nende puhul suht palju. Lihvisin pahtlit veel toona käsitsi. Otsest raha on mosusse muude masinatega võrreldes läinud tagasihoidlikult ehk väiksema neljakohalise summa jagu. Võimalik kindlustuse ostuhind jääb aga kindlasti juba ainuüksi rahakulust (mis on kogukulust mu silmis vast ca 15%) allapoole, niiet müügimõtte tekkimiseks peaks rahakoti vahel asjad ikka üpris pahasti olema. Või peaks masinast suuremat sorti tüdimus olema. Õnneks pole kumbki teema aktuaalne, niiet mosu jääb kindlasti alles. Talupoja soovituse peale kipuks esiti nina kirtsutama, aga ilmselt jääbki masin esiti päris korda tegemata - lõplik korrastus sobib kokku nn kapotialuse- ja esisillaprojektiga, mis ei lähe aga töösse enne 2016/2017a talve.

käisin eile Reval Groupis. Meister (vene emakeele, aga puhta ja hea eesti keelega noormees) oli väga asjalik ja konstruktiivne. Andsin taustana viite, et masina kere on 2a tagasi restaureerimistasemel korda tehtud ning ootan samas stiilis lähenemist. Meister tunnistas, et hape-kuivamine-messinghari-happekrunt-täitekrunt-pinnakas-pahtel-krunt-kattevärv tüüpi maalritöö ei ole nende lähenemine - et see on juba resatureerimine. Viitasin ka, et ma ei tea veel, kas lasen korda teha või sobib kindlustuse rahaline panus nn remondifondi - aga tehtagu ja esitatagu ikka remondikalkulatsioon, millega ka reaalselt tööd korralikul tasemel tehtud saaks. Pole ju kellelgi vaja hilisemat kraaklemist ja pole ka küsimust vajaliku kvaliteedi osas - masina ülejäänud kere on elav tõestus selle kohta, et jutuks on (korralikult) restaureeritud kere, mitte lihtsalt ("paar aastat käib kah"-stiilis) üle värvitud "roigas". Olime ühel nõul ja leidsime ühise keele.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#77

Mul ühed 2140 prillid üle http://album.ee/node/28700083/50338333
Kui tahad anna teada, siis toon maalt ära.

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta
#78

pistan kõrvataha.
Sult pärit tuttuus plokk on mul muidu senimaani oma aega ootamas - prillidega kõrvu oleks neil küll lõbusam seista, aga ärme veel kiirusta Smile

eile kirjutasime-joonistasime kindlustusega - jutt manuses. Lõin kulud ja tegemised juppidest kokku, omistasin töötunnile 15eur hinnalipiku ning sain ühe mu silmis põhjendatud numbri. Kui nägemused ei ühti, saab juba konkreetsetele ridadele otsa vaadata.
korraliku esistange leidmine võib olla probleem - ma olen enda oma uuendada soovinud (kunagi on sellele tekitatud lisatulekinnitused ja ma sooviks stange vahetada "süütu" vastu), aga ei taha korraliku stange pakkumine minuni jõuda. Väheste pakkujate hinnang oma pruugitud kaubale on olnud liiga väikese kriitikameelega ning pakutud kaup on olemasolevale kvaliteedilt alla jäänud. Ei tahaks latti põlve kõrgusele langetada...


Manustatud failid
.txt Mosu_tagasi_korda.txt Suurus: 1.48 KB  Tõmbamised: 546

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#79

(28-10-2015, 15:17 PM)Jossu Kirjutas:  psõbrale tagurdati parklas tagatiiba sisse. Oli sile pill aga krõbedad tiivad ikka, nagu neljakümnele kohane. sai 700 raha ja tegi ise korda. ei tohi jonni jätta nendega.
paistab, et 700 on mosuremondi etalonkulu. Me leppisime seltsiga kokku samas numbris. Jonnida ega kembelda tegelikult ei tulnudki. Eks selle vältimiseks ka kohe rahajuttu oma eelmise posti manusesse lisatud kulukalkulatsiooniga alustasin: abstraktne summa on abstraktne summa ja selle üle võib vaidlema jäädagi. Konkreetse asja algse olukorra taastamiseks kuluvate materjalide+töö hinnangud ning ühikhinnad räägivad aga asjast ning numbrite sobivusest on mõistlik rääkida ainult nende korrigeerimises kokku leppides.
selts viitas tõesti esiti, et mu hinnang on krõbedavõitu - ma olin loomulikult kohe nõus konkreetsete ridade korrigeerimisvajaduse osas dialoogi pidama ning ka pakkumise teinud ettevõtte (ikkagi profid) hinnangutega võrdlema. See ei olnud vajalik.

juppide osas suhtleme ksf-dega juba PM-s. Plastotstega esistange pakkumised on väga-väga teretulnud!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#80

Jossu pakkus siin hommikul ühtteist su autole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne