D4 vs D8
#21

ühe rõngaga kolb on kiirem kui kahega,aga jõudu on vähem.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#22

vaatasin siin seda võrri raamatut ja avastasin et mul endal ka samasuguse korpusega ja süsteemidega mootor veel alles, D4 pole jõudnud sellega tegeleda, et tööle sada.
Vasta
#23

önnestus hankida d4 , millel peaks olema see needitud plaat , aga see om oma teed lännu!!! nii et pole aimugui mis mootoriga tegu
Vasta
#24

Õnnestus pildistada ühte erilise sildiga "muldvalu". Pole sellist enne näinudki- suure plaadi neediaugud olemas aga hoopiski keskel pisike plaat, millel tagurpidi number "4".


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#25

ispy Kirjutas:hei hei,

Mul on võimalus osta mõni d4 mootor ja seega ka küsimus:
Kas d4 jääb kõvasti alla nt. d8 (või d6) mootorile?
d4 ikkagi kõige vanem, kuid samas olen lugenud, et d4 sidur ja ülekanne on hea, vähemalt võidusõidu võrride juures..
Räägitud veel 1 rõngaga kolvist, mis peaks ka iseenesest hea olema..

Mis automoto kommuun arvab?

Olen samuti kuulnud et D4 hea. Aga kindlasti eelkõige selle pärast et tal on võrridest üks kergemaid raame üldseRolleyes
Vasta
#26

Gardaan Kirjutas:
ispy Kirjutas:hei hei,

Mul on võimalus osta mõni d4 mootor ja seega ka küsimus:
Kas d4 jääb kõvasti alla nt. d8 (või d6) mootorile?
d4 ikkagi kõige vanem, kuid samas olen lugenud, et d4 sidur ja ülekanne on hea, vähemalt võidusõidu võrride juures..
Räägitud veel 1 rõngaga kolvist, mis peaks ka iseenesest hea olema..

Mis automoto kommuun arvab?

Olen samuti kuulnud et D4 hea. Aga kindlasti eelkõige selle pärast et tal on võrridest üks kergemaid raame üldseRolleyes

Gardaan, D4 on kõigest mootori mudel, mitte mopeedi mudel!
Vasta
#27

-AsjaPulk- Kirjutas:
Gardaan Kirjutas:
ispy Kirjutas:hei hei,

Mul on võimalus osta mõni d4 mootor ja seega ka küsimus:
Kas d4 jääb kõvasti alla nt. d8 (või d6) mootorile?
d4 ikkagi kõige vanem, kuid samas olen lugenud, et d4 sidur ja ülekanne on hea, vähemalt võidusõidu võrride juures..
Räägitud veel 1 rõngaga kolvist, mis peaks ka iseenesest hea olema..

Mis automoto kommuun arvab?

Olen samuti kuulnud et D4 hea. Aga kindlasti eelkõige selle pärast et tal on võrridest üks kergemaid raame üldseRolleyes

Gardaan, D4 on kõigest mootori mudel, mitte mopeedi mudel!



Jah, Smile Ma olen võrridega vähe tegelend jah. Kuna olen alles 12Smile Ma Lihtsalt ajasin segi sest mu võrril millel on d4 mootor on selline raam mis on kerge . seda ma tean Big Grin
Aga ega oska keegi öelda kust oleks võimalik muretseda endale sobivaid rattaid ja kas kahvliks sobiks rohkem mägiratta oma või n mõne muu võrri oma sest sellel võrril mis mul on on esi kahvel selline kumer või kuidas öelda, igatahes sellega on kerge matsu panna olen kuulnud Smile
Vasta
#28

Korralik - mitte kohviks sõidetud - D4 mootor on kaasajal üsnagi haruldus - kui selline olemas, on mõtet see minu arvates ära kasutada mingi algse sõiduriista taastamiseks. Juba paarkümmend aastat tagasi olid D4 mootoriga riistapuud üsnagi taandunud tänavapildis uuemamootoriliste võrride ees.

Niisama ringipõristamiseks, aretiste ehitamiseks jms võiks kasutada siiski D6-D8 mootoreid, millele vabalt juppe saada ja mida endidki Eestimaal veel üsna lademes...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#29

mul kodus üks enam vähem töökorras d4 kui kedagi huvitab karpa preagu vist teise mootori küljes j aküünalt pole muidu töötas küll ag käima ei tatnud eriti minna ja ullult pidi jooksma ag kui läks siis sõitis nii mis hirmus ag sellel olid uuema tüübi kaldhammastega hammasrattad sees
Vasta
#30

Aegamööda oma D8 taastades on tekkinud mõned küsimused.

Pärast siduripoolsete hammasrataste külgepanekut jäi üle üks tekstolliidist seib, mis võiks vedava hammasratta ja karteri vahele sobida (tihendamiseks), samas vanemate mudelite passe uurides nimetatud detaili selles kohas ei paistnud. Mingi seib käis vist magneeto all, kuid selleks otstarbeks tundus seibi sisemise ava läbimõõt liiga suur.

Kuidas peavad paiknema kolvirõngaste lukupilud? D6 passis on kirjas, et ülemine sõrme teljest 45 kraadi paremale ja alumine 85 vasakule, kuid viimane sattuks siis kuhugi akendevahelisele kitsale ribale. Silinder on pumba oma, st. vesijahutusega ning mootor D8.

Ostsin ,,JUTOR"-i toodetud tihenditekomplekti ning ujutasin neid ligikaudu pool aastat õlis. Hiljem tihendeid paigaldades ei istunud ükski ilma täiendava sobitamiseta (vaibanoa abil). Sidurikoja tihendit aga ei õnnestunudki parajaks teha - tihend on lihtsalt liiga väike. Seega tekkis 2 mõtet, kas lihtsalt praak või mõne muu mudeli varuosa. Samas pakendil mingit infot mootori margi kohta ei leidunud. Sellest ka küsimus - kas d-seeria mingil teisel mootoril on väiksema ümbermõõduga sidurikoda?
Vasta
#31

künnimees Kirjutas:Kuidas peavad paiknema kolvirõngaste lukupilud?

Ei tohi joosta akendesse ja peaksid üksteise suhtes asetsema võimalikult eri kohtades.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#32

Võrri mootoril on täiesti võimalik panna lukupilud üksteise vastu, üks ühel, teine teisel pool kolbi.
Vasta
#33

(16-08-2006, 13:31 PM)valdo Kirjutas:  
Romka Kirjutas:1956 näinud pole.

Kardan, et neid Eestis polnud. Kui neid peale katseeksemplaride olemaski oli.

Isegi '57.a. oli siinmaal üsna haruldus (sh juba 1970-80ndatel, kui sellist "mudru" veel palju liikus igapäevapruukimises).

Olemas! Panin sellise paar päeva tagasi OKSJONILE. 1956. aasta sildist pilt ka:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne