Värvimisest
#21

Ma ise olen oma masinatega, mis tuleb peaaegu nullist üles ehitama hakata, tihti dialemma ees - milline see õige värviskeem siis ikkagi on - kas vaid see millega ka reaalselt toodeti ja kaubandusvõrgus saada oli... või on aksepteeritavad ka messi- ja kataloogipiltide jaoks tehtud eksemplarid?
Näiteks viimase üllatusena nägin ühes avtoexport kataloogis MB-046 mopeedi, mis oli üleni säravpunane - ka käepidemed! Samuti on minu enda omaduses olevas kataloogis olemas kahevärviline villis, eemaldatava katusepaneeliga matkamiseks mõeldud vana raf jne.
Vasta
#22

Lugesin teie kommentaare ja ei saanud päris hästi aru ,mille üle Te vaidlete,kuid fakt on see ,et pulbervärv ei sobi meie kliimas kasutamiseks,rääkimatta toonide kokkusobitamisest.Venemaal 50 aastat tagasi toodetud tsiklid läikisid ja liinitöölised vaevalt,et iga päev purjus olid!
Olge sõbralikumad ja uskuge mida Teile kogemustega inimesed räägivad!

NB!Miks on kõik restaureerimatta isendid halvas olukorras?

vastus:Sellel ajal kui neid paisati turule puudusid maanteed!
Sõideti praktiliselt mööda põldu!
Edu teile!

:I M Back
Vasta
#23

ega keegi pahameelselt ei vaidlegi.teema algataja taastab mootoratast ja see väike mõtteavaldus on talle ehk kasuks ja abiks selles töös.näited erinevatest väärtus hinnangutest,kusjuures mõlemad võivad olla õiged.
Vasta
#24

Soovitan soojalt M-72 restaureerides ennast pulbervärvimisest kaugele hoida sest vastasel juhul on asi restaureerimisest küll väga kaugel. Selge on see et ML värvide kasutamine on väga raske kui mitte võimatu aga üldjuhul värvitakse sellised asjad mida tahad ka aastate pärast vaadata tänapäeval kahekomponentse autovärviga ja just seda ma algajale restauraatorile soovitangi. Kas ja kuidas ta sellega ise hakkama saab või kellele teha annab, jäägu see igaühe enda otsustada aga ühinen arvamusega et pulbervärviga võib värvida aiakäru või õuetooli, tehnoloogiate erinevused nagu öö ja päev.

militaarmootorrattur
Vasta
#25

[quote=zyndapp666]
Soovitan soojalt M-72 restaureerides ennast pulbervärvimisest kaugele hoida sest vastasel juhul on asi restaureerimisest küll väga kaugel. Selge on see et ML värvide kasutamine on väga raske kui mitte võimatu ...

No kui seda ML värvi veel saada on, siis pole sellega värvimine mingi suurem kunst kui kahekomponentse värviga. Ka kuumakambrit kasutatakse tänapäeva värvide kuivatamiseks, nii et peaks probleemideta teostatav olema.
Räägin kuna olen ise pikka aega ML-iga (ka PF-iga, kasutati rohkem põllumajanduses) ja see järel ka kahekomponentsete värvidega värvinud. Mõlemil juhul on teatud vilumus vajalik, et saavutada head tulemust.

Tom.
Vasta
#26

Värviks kasutan ikka tänapäevaseid autovärve kuid originaali tooni püüeldes. Siit tekkis küsimus, need kes musta numbri on saanud kas nendel on värvitud vanade vene värvidega või ikkagi tänapäevaste värvidega?
Vasta
#27

tean vähemalt ühte musta nr-ga tsiklit mis värvitud tänapäevaste kahekomponentse autovärviga.
ML värvi kasutamist pean raskeks seetõttu et neid nagu ei müüda eriti viimasel ajal enam, vähemalt mulle pole silma jäänud.

militaarmootorrattur
Vasta
#28

Tere mehed.Enamusel värvimüüjatel on sõiduautodele ja veoautodele erinevad värvid ja erinevus on selles,et veoautodele mõeldud värv läigib vähem ja on tiba tugevam.Tsikkli taastamiseks sobib veokatele mõeldud värv.Väide et pulbervärv ei sobi meie kliimasse on pisut väär.Kui pidada kinni tehnoloogiast,toode kruntida ja katta välitingimustesse mõeldud värviga,peaks asi kestma küll ja küll.

Katsuge olla...
Vasta
#29

Soovitan Sul teha järgmised toimingud:

1.haavli või liivaprits
2.happekrunt kanda peale(kergelt pihustades)
3.tee keevitus ja plekitööd
4.kata pinnad krundiga ja pahtelda
5.eeltöö 120-320 paberiga (kestab nädalaid)
6.kata seejärel yhtlaselt krundiga ja lihvi 400-600 paberiga
7.silikoonipesu
8.värv tooni järgi (veokisari Du Pont katab kõige paremini)
9.triibud tee 3m disainteibiga ja keskelt tõmba oravasaba pintsliga värv peale.NB! eemalda koheselt teibid!

aega peaks Sul kuluma nendeks töödeks, kui teed iga päev kuskil 30
päeva yhe tsikli jaoks.

rahaliselt M72 nende tööde jaoks peaks sul olema kuni 8000.- eeki tänaste hindadega arvestates

:I M Back
Vasta
#30

Restaureerin ise Jawa 354 `64. Olen nüüdseks peaaegu kogu värvi terasharjaga maha võtnud, kuna olen kuulnud, et liivaprits teeb plekid õhukeseks.
Vasta
#31

taros Kirjutas:Restaureerin ise Jawa 354 `64. Olen nüüdseks peaaegu kogu värvi terasharjaga maha võtnud, kuna olen kuulnud, et liivaprits teeb plekid õhukeseks.
Liiv ja haavlid on mõeldud robustsete detailide, näiteks raami puhastamiseks.
Õhukese pleki ja alumiiniumi puhastamiseks kasutatakse tänapäeval klaaskuulpritsi. Otsi netist vastava teenuse osutajaid, ise kasutasin hiljuti Eesti Elecster teenust: http://www.elecster.ee/files/ee/frame.html
Vasta
#32

pulbervärvi kohta veel.ma lasksin enda tuula rolleril raami ja esihargi pulbervärviga värvida.enne seda käis sinna alla veel tsink.ei tea täpselt,aga värvijapoisid ytlesid et kestab kauem.hind oli kyll topelt,kuid usun et et tulemus on parem.teatavasti tuulal raam jääb praktiliselt peitu plekkdetailide alla.seega ei pidanud oluliseks tavalise värviga värvida.
selle tsingi kohta ei oska täpsemalt öelda,kuid eeldan et see sai sinna sama tehnoloogiaga pandud.
Vasta
#33

Ei tunne eriti pulbervärvi asja kuid kasutanud siiani siiski tavalist viisi ikka happe, krundi, pahtli, krundi ja lõpp värvilahendusega. Arvan et, tulemus on parem ja mis kõige tähtsam, püsib kaua! On ju see investeerig mis saaab masinasse tehtud siiski seda väärt et, see ka kestaks! Loomulikult Vene masinate kokkupanek oli lausa müstika, sellels mõttes et, nad üldse liikuma hakkasi ja veel pragugi veel liiguvad! Kõige hullem oli ju plaani täitmine!! Miks muidu olid mosse tehases liini kõrval surõhuhaamrid? Mis kinni ei läinud sai kinni löödud! Auto pidi ise välja sõitma, tuhkagi, pael külge ja lohistati platsile(üks näide ainult).
Värvi valik, arvan nii et, mida vanem eit seda roosam olgu kleit.
Kes kurt. tahaks näha neid Vene tuhme värvitoone, OK mõni täitsa sobib teatud masinae ja heakene küll mis vene robustne jurakas see pobeda veel siis on nagu me neid tunneme kui me talle rohkem värvikihte peale paneme kui tänapäeva lux mersul on.
Minu mõte, on see et, mis teeb ennast rõõmsaks ja meeldib endale on õige värv vanakesele.
NÄITEKS SEE M72
http://www.hot.ee/martlei/tsikel_m72/06.html
Vasta
#34

Samas kui värvides ka mõni koht natuke voolama kipub pole ka hull, sest ka tehasest tuli välja masinaid, millel värv oli voolama hakanud. Olen näinud IZ-i originaal värvi all olevat paaki, millel värv voolas külje pealt. Ka mu enda BMW originaal värviga raami pealt avastasin koha, kus värv on voolama hakanud. Ei tea kas suudan restaureerimise käigus selle koha uuesti voolama ajada, igatahes püüan, sest ega tulemus tohi esialgsest erineda.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne