K: Kes teeks aaderdamist (puitimitatsioon)
#1

Otsin kes teeks aaderdamist ehk puitimitatsiooni (metallile).

[attachment=22619]


Soov oleks kahed pobeda aknaraamid lasta üle teha.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#2

tegelesin ise just sama probleemiga,võid vaadata teemat jaguar 3 seeria.vaatasin seda pilti ja tekkis kohe küsimus,et kas see väike detail,mis on kolme liistu kokku saamis kohas on ka metallist? siis kas tegu on ikka kindlasti spooniga kaetud metalliga?
Vasta
#3

Aaderdamine, pole minuteada mitte spooniga katmine, vaid puitimitatsiooni maalingud, spetsiaalsete "kammidega". Tavaliselt aaderdatakse tavalisi puituksi tammepuust usteks.
Pobi aknaraami liistud peaksid kõik plekist olema.
Vasta
#4

janek555 Kirjutas:tegelesin ise just sama probleemiga,võid vaadata teemat jaguar 3 seeria.vaatasin seda pilti ja tekkis kohe küsimus,et kas see väike detail,mis on kolme liistu kokku saamis kohas on ka metallist? siis kas tegu on ikka kindlasti spooniga kaetud metalliga?

Jaguar 3 teemat olen lugenud, kuid seal on tükkis teine probleem. Jaguaril lahendati see probleem jah spooniga, kuid aaderdus on teine asi. Aaderdus on puitimitatsiooni tegemine värvide abil kasutades spetsiaalset kummikaabitsat. Aaderdamine ehk aaderdus on puidule või marmorile omase soonilise tekstuuri andmine värvitud pinnale.

http://et.wikipedia.org/wiki/Aaderdus


Pobedal on kõik aaderdatud detailid metallist. Ka see mis pildi keskel näha on.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#5

robi Kirjutas:Pobi aknaraami liistud peaksid kõik plekist olema.

Osa on plastist, valdav enamik jah plekist. Ma polegi täpselt veel aru saanud, mis on plekk- ja palstraamide vahekord, kuid oletan, et plast ilmus pleki sekka (vahele) alates 3. seeriast.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Ma ei tea miks, aga ma millegiparast ei usu, et tehas "kammis" seda puitimitatsiooni. Minu sisetunne ütleb, et tegemist on miskitmoodi trükitehnikaga. Ükskord juhiakna kulunud serva hoolega vaadates, tundus paistvat õhukeseks kulunud triipudest kumavat täpilisust või ruudustikulist struktuuri nagu umbes lähiminevikus kõrgtrükitud ajalehe must-valgeil fotodel. Arvan ka, et kummikammidega tõmmatud triibud ei tule nii ehedad välja kui "päris". Võib-olla eksin siiski.
Vasta
#7

spoon tundus mulle kahtlane jah.kahjuks pole ise kunagi selliseid pobi tükke näinud,kuid pildilt vaadates tundub nagu oleks tegu ikkagi liimitud kattega,mitte maalri tööga.kas oled juba mõnda tükki lähemalt uurinud?
Vasta
#8

janek555 Kirjutas:spoon tundus mulle kahtlane jah.kahjuks pole ise kunagi selliseid pobi tükke näinud,kuid pildilt vaadates tundub nagu oleks tegu ikkagi liimitud kattega,mitte maalri tööga.kas oled juba mõnda tükki lähemalt uurinud?
Peale liimitud katet ei oma kohe kindlasti ja kindel on see, et need esemed värvitud ja ka imitatsioon on peale kantud värviga, kuid küsimus on, et mis tehnikas.
Vasta
#9

nii et plekil on ainult alusvärv ja värv?
Vasta
#10

Jah, ilmselt imeõhuke krundikiht, helepruun põhitoon ja musta või hästi tumepruuniga kantud puidusüü. Sama kasutati ka ZIM-i sisemuse viimistlusel. Spoonimist hakkas venelane kasutama seitsmekümnendate keskel, kui hakkas tuunima 01-te ja 24-ja
Vasta
#11

seda oleks kohe huvitav oma silmaga näha,käega katsuda.muide kas vaz ja gaz-24 on ikka spooniga kaetud?pole lähemalt uurinud,kuid mulle paistis et tegemist imitatsiooniga.
Vasta
#12

Pidasingi silmas imitatsiooniga "spoonimist".
Vasta
#13

Natuke on lugeda siin,kuid nad ei avalda tehnoloogiat.
http://www.retro-style.ru/html/wood.htm

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#14

Aaderdamine käib õlle ja värvimullaga. Ja tõesti ei ole seal muud, peale pleki(või mistahes alusmaterjali) ja selle pealekantava värvi.
Vähemalt üks mees oskas seda küll teha, Alar, kurat ta perenimi nüüd oligi? Skleroos, hohBig Grin Kindlasti teate teda, ta restaureeris oma ZIMi ära ja aaderdas kogu vajamineva sisu ise. See on olnud alati käsitöö, nii on ka kõik Pobid ja Zimid käsitööna ilustatud.
Vasta
#15

aaderdamisest juttu täna (vähemalt minul täna)postkasti saabunud KoduMaja lehes (veebruar/märts)
Vasta
#16

robi Kirjutas:Tavaliselt aaderdatakse tavalisi puituksi tammepuust usteks.
OT: kust leiaks juhiseid puidu aaderdamise kohta? Kas viimases postis viidatud ajakirjas on piisavalt lahti kirjutatud? Oleks väga tarvis tammepuust raamaturiiuleid aga paraku tegemist defitsiidiga. Läheks siis petukauba teed. Teemast küll välja aga sihtgrupp peaks küsimusele õige olema Smile
B.
Vasta
#17

tammest riiulid järve selveris ühes mööbli poes täitsa olemas.tegemist puidu,mitte spooniga kaetud saepuruga.
Vasta
#18

Tere
Aknaraamide viimistlemiseks pöördu Tallinna Ossmetisse.
http://www.ossmet.ee/?menuID=9&ossmet_cl...ffe329984b

Kõike paremat.
Vasta
#19

Pleku Kirjutas:aaderdamisest juttu täna (vähemalt minul täna)postkasti saabunud KoduMaja lehes (veebruar/märts)
Võib olla pleku seda mõtleski, aga mina lugesin aaderdamisest "Kodukiri" märtsi numbrist. Päris põhjalikult samm haaval seletatud. Soovitan huvilistel kindlasti lugeda.

Tom.
Vasta
#20

Aaderdamise kohta võib infot küsida minu käest. Lasin kaks komplekti aadretdada ühe Lõuna-Eesti spetsialisti poolt.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne