Muuseum, 10.05 vanatehnika näitus
#1

Vanatehnika huvilistele üks riigi rahadega loodav muuseum.

Maanteemuuseum
Vasta
#2

See lehekülg ei taha kuidagi avaneda. Võib olla on kuskil viga:???
Vasta
#3

Proovige siis seda paranddatud linki :yes
http://www.mnt.ee/atp/index.html?id=958

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#4

Eel info:
8-10 mai toimub seal rahvale üritus, postijaama päev. Neljapäev ja reede koolilastele ning reede - laupäev peredele. Plaani on nendel päevadel sõitma panna Tartu - Varbuse liinil huviliste veoks Ikarus Lux buss mitu korda päevas. Oodatud on kohale vanasõidukid, toimub näitus.

L-Eesti Vanatehnika klubil LEVATEK on ka plaan sinna piknikule sõita.
Vasta
#5

Laupäeval, 10. mail kell 11 – 17 toimub Põlvamaal Vana-Võru maantee ääres asuvas endises Varbuse hobupostijaamas Eesti Maanteemuuseumi korraldusel Varbuse postijaama päev. Loodava muuseumi esimesel avalikul üritusel on võimalik tutvuda Tartu-Võru postitee ajalugu käsitleva näitusega postijaama hoones ja Lõuna-Eesti vanasõidukite klubi Levatek vanaautode väljapanekuga.

Postijaama päeva avab vanasõidukite paraad endisel Tartu-Võru postiteel, tänapäeval enam tuntud Vana Võru maantee nime all. Levateki klubi vanaautod asuvad Tartu- ja Põlvamaa piirilt Liivalt Varbuse poole teele kell 10.
Kella 11 alates kutsume vaatama vanaautode näitust postijaama juures ning väljapanekut “Postitee eile, täna, homme” postijaama hoones. Varasema Tartu-Vastseliina-Pihkva tee, hilisema Tartu-Võru postitee vanust saab lugeda sajanditega. Vanemad Tartu-Vastseliina tee ajalugu käsitlevad dokumendid pärinevad 17. sajandi 1. poolest. Näitusel saab näha siinsete teede kaarte ja liinigraafikuid erinevatest aegadest ning tutvuda Varbuse mõisa ja postijaama ajalooga. Näitus peaks erilist huvi pakkuma Põlva- ja Võrumaa inimestele ja teedeajaloo huvilistele kogu Eestist.
Lisaks näituste vaatamisele saab postijaama päeval muudki ette võtta - proovida 1942. aastal valmistatud Saureri bussiga sõitu postiteel, matkata lähedal olevale Kantsimäele või Tilleoru matkarajale ja pidada muuseumi juures pikniku. Piknikukorvid palume kaasa võtta, muuseumi juures on ka grillimisvõimalus. Lapsi ootame osalema joonistusvõistlusel “Minu postitee”.
Osavõtt postijaama päeva üritustest on tasuta.
Vasta
#6

Ma läen ka sinna. Kutse saadeti ja puhaBig Grin
Vasta
#7

Ka mina sõidan laupäeval sinna ja osalen antud ürituses.
Vasta
#8

http://www.album.ee/?o=500015639
Mõned pildid siis siin. Kahjuks paar pilti läks netiavarustesse kaduma aga ma püüan nad üles leida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne