Varem kasutusel olnud numbrimärkidest Eestis
Rakveres anti 1961 aasta keskel välja number 04-43 ЭСВ
   
Müün vanema Moskva M1A, MinskM1M jt asju
Ostan M103 ja K58 -le asju.
Vasta
(22-06-2017, 16:23 PM)muska71 Kirjutas:
(22-06-2017, 15:43 PM)volvo Kirjutas: Küsin nõu, mis aastal võidi väljastada sõidukile numbrimärk mustal taustal valged tähed/numbri 15-59 эсв ?

kui mälu ei peta siis 82-87ecb oli 61 aasta k numbriks.tähed muidugi kirillitsad.

kus 61 aastal rattaid müüdi ja arvele võttis ei tea,aga regatud oli vanaisa nimele ja elas raplamaa kaiu kolhoos.
Vasta
Täiendan teemat omapoolse tähelepanekuga! Hiljuti müüdi osta.ee oksjonil ära üsna aukartustäratava hinnaga niisugune väga põnev numbrimärk: https://osta-ee.postimees.ee/index.php?f...rc=desktop 


Ehk siis EW aegse järelvankri numbrimärk kirjaga: JÄRELVANKER ER 05-28

Asi paistab tõesti haruldane, kuna enne ei olnud seesugusest kuulnudki veelvähem oma silmaga näinud. Kujutan ette, et tegu peab siis olema toonase järelhaagisega ja ilmselt mitte põllumajandusliku vaid ikka autojärelhaagisega? Seega ilmselt ka põhjusega haruldane, sest palju neid haagiseid omalajal ikka olla sai. Siinkohal küsikski targematelt, oskab keegi öelda palju toonases registris neid kokku olla võis? Vastasel juhul oleks ilmselt neid numbrimärke tunduvalt rohkem liikvel, kui põllumajandustehnikal neid oleks kasutatud. Minu kesisevõitu teadmised antud temaatikast küll jäävad siinkohal pisut lühikeseks ja mõni targem mees võib parandada, aga põllumajandustehnika toona mingit numbrit ei omanud minuteada üldse ja nummerdamine tuli alles koos nõukogude ajaga ja algas nn põllumajanduskollaste numbrimärkidega kusagil 60ndatel? Hobuvankrile numbrimärki ikka külge ei kruvitud Big Grin , seega peab minu loogika järgi jääma ainsaks variandiks just sõiduauto järelhaagis. 

Igatahes väga ilus asi!
Vasta
Veoauto järelvankril on 1937 aastal igatahes "tavaline" autonumber. Pilt antiikautode galeriist:
[Pilt: edpoola_12-05-1937_narva_katel-10t3_av.jpg]
Vasta
See ER peaks viitama juba perioodile, mis oli 1940. aasta juunipöörde järel.

A.
Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
Põnevat mõttevahetust tekkinud, huvitav lugeda! Nii see tõde tükkhaaval selgub ja pilt kokku saab, kui iga mees oma tüki puslele juurde lisab.  Smile Märkasin ise jälle kahte numbrimärgijäänust osta.ee peal: https://osta-ee.postimees.ee/nl-i-41-aas...67849.html Sealnegi müüja väidab, et NL-i 41. aasta okupatsiooniaegse auto numbrite jäänused! Üks neist ER seeria ja teine ES!
Vasta
Mis aastatel võidi kasutada EW mootorrataste numbrimärki L-63, valge kiri mustal taustal?

Mõõdukas vaesus on parim restauraator.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Reflex, 1 külali(st)ne