"niiskusmullid" värvis - millest küll tulevad?
#1

terv,

vaatan oma seniseid tegemisi - ning paistab, et värviga tekib ca 2-3aasta möödumisel suuremat sorti jama. Nimelt tekivad värvile väikesed "mullikesed". Viitab justkui sellele, et miski tahab sealt alt välja pääseda.
mullid tekivad aluspinda valimata: nii plast- kui plekkdetailidele. Ka see neid ei huvita, kas all on olnud vana kattevärv või mitte. Ei kõiguta neid ka otse kattevärvi all olev värv - tekivad ka juhul, kui täitekrunt on happekrundi ja pinnaka vahelt puudu. Tekivad nii vene püstoliga värvitud detailidele kui lääne profitehnikat näinud pindadele, nii niiskusfiltritega kompressoriga värvitud juhul kui ilma vastava asjata võõbatud jubinatel.
asjatundjad nimetavad neid mulle niiskusemullideks - aga kust krt peaks see niiskus sinna saama - kui osa asju on värvitud südasuvel, mil eelnevad päevad on vaid kuiva kuumust üles näidanud. Ka värvimisele eelnev silikoonieemaldiga nühkimine on olnud piisavalt palju varem, et kogu aine pinnalt lenduda jõuaks.

ise oskan ainult kahtlustada, et DeBeer veoauto-pinnakas peitub vastus Sad

teet,
sügab kõrvatagust

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#2

ei taha uskuda,et viga värvis.lugedes su kirja pea 10 korda läbi arvan, et viga peitub õhus.kui sealt vesi kindlasti eemaldatud jääb üle ainult õli,seda veefiltrid kinni ei püüa.
Vasta
#3

Uurisin ükskord sama probleemi.
Ühe automaalri käest kuulsin järgnevat infot. Mõningad värvid/krundid pidid kuivama lõpliku kivistumiseni väga kaua. Tavaliselt on aga alusvärvi ja kattevärvi vaheline periood väga lühike. Nii ei jõua alusvärv lõplikult ära kuivadagi. Eks ta siis seal teise värvi all lõpuks omale väljundit otsibki.
Tehases käib auto alusvärvi ja kattevärvi vahel ahjust läbi.
Vasta
#4

mitte piisav krundi,pritspahtli kuivamine väljendub tavaliselt kortsudes värvi all ja värv kaotab ka oma läike.samuti võivad tekkida suured mullid,kus üks materjal ei ole teise küljes kinni,pisikesi "niiskusmulle"ei tohiks sellest tekkida.ained ju kogu detaili ulatuses samad.

muide mul on üks auto täpselt sama probleemiga,kuid kuna pole seda ise värvinud ei tea mis on selle põhjustanud.
üks küsimus ka,kas need mullid on kõikjal,või näiteks ainult pahteldatud pinnal.
Vasta
#5

Usun, et kasutasid ühekomponendilist (madalakvaliteedilist) krunti, sääl ei toimu keem reaktsiooni kuivamisel ja lahusti tahab aurata tükk aega pärast värvimist. Kui sinna peale panna 2K pinnavärv, siis krundi aurud võivad tõesti pika peale ennast välja pressima akata.
Vesi ei tohiks ka põhjuseks olla, olen ise alati pahtli märjalt lihvind, aga sellist asja pole küll ette tulnd. Kui ma aastat 10 tagasi ühte sigulit värvisin, siis ei taibanud ma kompressorile veefiltrit vahele panna ja kohati viskas vana kompressor otse püstolist vett, aga selliseid mulle pole praegusekski tekkind. Pigem ikkagi viga madalakvaliteetsetes värvides, või siis eri värvide kokkusobimatusest, mis aja peale konflikti annavad.
Vasta
#6

ei klapi mu arvates kellegi oletused:
- ühekomponendilisi asju ma ei kasuta ning täitekrunt ja värv on mõlemad ühe tootja omad, samal lahustil
- õlitäpid - selline ohter õli, mis suudab vahele pugeda, jääks ka värvikihilt paistma. Värvikiht on aga pea 3a laitmatu - ning siis äkki ajab mullid püsti
- alusvärvi järelkuivamine peaks ju pahtliga analoogsed "kortsud" tekitama? Alused on erinevad (kattevärv otse happekrundile, vanale värvile, täitekrundile). Mullitab ka kohtadest, kus all on aastaid vana eelmine värvikiht aluseks (2k värv ikka)

ootasin miskipärast, et keegi omab sarnast kogemust - seepärast ka pildimaterjali ei lisanud. Teen õhtul paar "fotosüüdistust" ning üritan mulli ristlõiget uurida. Ehk valgustab see veidi teemat - praegu ju siin ainult kirjeldus Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#7

millisele detailile või pinnale need täpsemalt on tekkinud? äkki (väga pimesi oletus küll siiski) on mullide piirkond kunagi saanud midagi silikoonil põhinevat? samas, see peaks kohe "mängima" hakkama, kohe peale värviga katmist välja näitama. see paistab olema teine keiss ikka jah...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne