Autoregistri teema.
#1

Kunagi ammu, (olid vanad head ajad ...oijahh),  nii umbes paar kuud tagasi, piisas numbrimärgi (LEGAALSEKS) uuendamiseks sellest, kui teadsid as NUMBER asukohta Tartus. Võtsid aga oma vana, kulunud või muidu kasutuskõlbmatu, kuid olemasoleva, reg. numbri näppu ja astusid uksest sisse. Abivalmis tädikesed (igavene AU JA KIITUS neile !!!) tegid niikaua kui kassapidaja sinu käest 260 eeku kasseeris, ilusad uued numbrimärgid ja seisidki maja ees ja kruvisid uusi numbreid külge. Sai mitu korda avariiliseid ja sassisõidetud numbreid sinna viidud ja auto koheselt liikuma.
Aja kulu 5 minutit + numbrimärkide monteerimiseks kulunud aeg, närvikulu: positiivne emotsioon ja naeratus.
Nüüd aga... tekkis vajadus enne TÜV numbreid värskendada.
asjaajamiste käik: dokumendid kaasa ja ARK büroosse, ootad kuni sekretär (sic!) saabub lõunalt, täidad avalduse. siis saad paberitüki ark pangakoordinaatidega ja marsid panka. Sealt paber näpus (ja ülekandetasu võrra vaesem) ark sse tagasi, veel allkirju jne ja oledki teadmise võrra rikkam, et kunagi (mitte rohkem kui 30 päeva pärast) saad sa oma auto külge TÜV jaoks sobivad numbrimärgid... aga ülevaatus lõpeb märtsiga :???
 Kokku: 3 korda ark külastada (üle tunni ), n+1 päeva oodata ja lootus et avaldus oli arusaadav ja korrektne. Närvikulu, vaadates ark töötajate mossis nägusid...
Seekord siis loen ennast õnneseeneks, hea et number veel loetav, vastasel korral seisaks elukaaslane terve selle n+1 päeva aia ääres.
alternatiiv oleks uued numbrid võtta, aga selle eest 800 raha loovutada:haige

al@ajapuuduses oma mitme tehnikaga


Vasta
#2

sekretär - \"EUROlõuna\"
pangaülekanded - \"EUROOPAS käib nii\"
...mitte rohkem kui 30 päeva pärast saad sa oma auto külge numbrimärgid... - \"no c\'moon mees, need nummerid peavad ju Brüsselist läbi käima!\"Big Grin

mu masinal \'94 aastast numbrid (üle värvimata, liikunud ikka üle 100k) - ei julgegi vahetada (esimene on hangedega kakelnud), kuna kardan, et uued kuluvad... Ei teagi, kas ei osata või taheta enam asju korralikult teha.
Vasta
#3

No vähemalt kahe käigu võrra oleks saanud vaeva vähendada.

1) Täita avaldus siin;
2) kanda raha üle netipangas;
3) ja siis alles ARK-i kontorisse.

Ja kui digitaalallkirja laiemalt tunnistama hakatakse, läheb elu hoopis mugavaks. Kui vanasid numbreid duplikaadi väljastamisel ette ei peaks näitama, võiks ju kogu eeltööd neti kaudu ajada ja lõpuks lähed valmis numbritele järele.

B.
Vasta
#4

Nujah, nüüd on siis esimesed emotsioonid möödas, astusin ma ju Numbri uksest sisse, heas usus et 10 min pärast lähen ülevaatusele. Oleks teadnud... poleks vaeva näinud. Veekindlaid markereid ju poes saada.

ARK s on palju selliseid toredaid nõkse, mis harvema külalise jalust maha löövad. Alles käis kolleeg oma auto müüki vormistamas. Naisest juba aastaid lahus, aga näedsa, siiani vormistamata. Auto ostetud enne abiellumist ja abielugi kestis napilt aasta. Nüüd suhted nii teravad, et saaks terast lõigata. Ja ARK tädi saadab koju naise järele: ilma abikaasa nõusolekuta ei ole võimalik. Jäigi kodanikul auto müümata, raha saamata ja mina liikudeta.
Sama asja teine versioon, kus eriti püüdlik ametnik saatis, paadunud poissmehe perekonnaseisu ametisse, tõendi järele, et kodanik ikka tõesti vaba ja vallaline on :o


Vasta
#5

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: al
Sama asja teine versioon, kus eriti püüdlik ametnik saatis, paadunud poissmehe perekonnaseisu ametisse, tõendi järele, et kodanik ikka tõesti vaba ja vallaline on :o
Seda nemad enam teha ei tohi! On olemas selline asi nagu registrite ristkasutus ja see kas sa oled lahus, abileus või sootuks surnud peavad nemad tõestama.:yes

Muideks see surnuks olemise jutt pole üldse naljaviluks öeldud. Möödunud aast lõpus jäi ühel kodanikul (ca 40 a. vana) auto müük pooleli,kuna ARK tetas, et ta on surnud ja peab tooma OMA surmatunnistuse koopia ning pärimisotsuse. :o:???

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#6

Noh see as Number see oli ikka hea küll
aga hetkel leidsin lahenduse ebaseadusliku küll aga siiski. Tuleb teha allesjäänud numbrist vorm ja siis plastikust järgi teha . Plastic Paddingu vaik koos kõvendiga maksab 170.- 1l
ja veits tööd ja nikerdamist ja sõidad 4 tunni pärast. Ma olen noid teinud ka varem kui keegi juhtus ära kaotama ja nad käivad ülevaatustel (ametlikult ikka)
ja pole veel märgatud no nii paari aasta jooksul. Smile
Vasta
#7

> Ja kui digitaalallkirja laiemalt tunnistama hakatakse, läheb elu hoopis mugavaks.


Kus juures kui lugeda digitaalallkirja seadust (RT I 2000, 26, 150)
või ntx
http://mitteametlik.riigiteataja.ee/m/m1778.html
siis ei tohiks küll ARK vastu punnida.

Ma püüan võimalikult palju digiallkirja propageerida.
Paraku on kohti kus sa oled sundseisus ja pead ikkagi kappama kohale ja ulatama
pastakasallkirjaga dokumendi.
Nagu ka ARK. Mõtle järele, kas sul on ARK\'i vaja, või neil sind.
Sina oled kaotaja ja kappad.

Henry
Cool

sai vist kõik öeldud
Vasta
#8

Miks on nii, et iga kord kui ARKd külastada, siis tahaks selle teema jälle üles võtta ?Sad

Et sai siis jälle ARK elukoha järgset bürood külastatud. Kuna kõik asjaomased kodanikud käivad 8st 5 ni tööl, siis ikka laupäeval .
Ja oh üllatust, kell 11 uksest sisse astudes oli ruum rahvast täis ja üks tore uue aja leiutis nimega järjekorra automaat, väitis et enne meid on ootel 60 (loe 60) tehingut. Kiire kella ja masina võrdlus lubas oletada, et tunni, pooleteisega peaks asi unustatud saama.
Aga... kell 14.15 kui oodatud oli siis 3 tundi, keerati järsu liigutusega uks seestpoolt lukku ja seda otse enne seda, kui üks vanaproua ukselingist kinni sai, et oma kutsutud numbri järgi siseneda. Meieni jäi 3 numbrit...
Saime siis vihjest aru niimoodi, et pidu läbi, kolm tundi ootamsit asjata ja tulge Teisipäeval jälle.
aga meid oli 4 kodanikku, kellest igaüks pea eesti ise otsast ja mõnedel lausa abikaasa kohustuslikus korras kaasas.

Probleem: Kes õpetaks ARK kodanikele järjekorra automaadi kasutamist, vältimaks olukordi kus peale 3 tunnist ootamist tünga saad? :mad:
Mina ei tunnegi ennast eriliselt petetuna, sest lipikul olev kuupäev ja kellaaeg teatasid et meie aeg saabub 22 novembril aastal 2007, kell 11.55 :oBig GrinBig Grin


Vasta
#9

Rakvere ARK büroo võib küll oma uksed kinni panna! Kuna ma oma numbrimärgi tsiklil ära kaotasin/ära varastati, tellisin kaks nädalat tagasi uue, lubati kümne päevaga uus teha, siiamaani pole mitte midagi liikunud.... miks krt üldse lubada kui oma lubadusi ei suudeta täita???? olen selle küsimusega kolm korda pöördunud ARK kodulehel asuvasse rubriiki küsimused-vastused, kuid sinna ei suvatsetud mu küsimust ülessegi panna!! kas sellist eestit me tahtsimegi!?!?

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#10

al Kirjutas:ARK s on palju selliseid toredaid nõkse, mis harvema külalise jalust maha löövad. Alles käis kolleeg oma auto müüki vormistamas. Naisest juba aastaid lahus, aga näedsa, siiani vormistamata. Auto ostetud enne abiellumist ja abielugi kestis napilt aasta. Nüüd suhted nii teravad, et saaks terast lõigata. Ja ARK tädi saadab koju naise järele: ilma abikaasa nõusolekuta ei ole võimalik. Jäigi kodanikul auto müümata, raha saamata ja mina liikudeta.
Sama asja teine versioon, kus eriti püüdlik ametnik saatis, paadunud poissmehe perekonnaseisu ametisse, tõendi järele, et kodanik ikka tõesti vaba ja vallaline on :o
Käisime koos naisega ARK-s autot arvele võtmas.Tõendarve oli minu nimele,auto registreerisime naise nimele.
Naine pidi avaldusele kirjutama nõusoleku,et lubab mul oma auto ära müüa(temale Rolleyes )

121;142;3315;960
Vasta
#11

ARK ei valmista numbreid ise, seda teeb Teede REV 2,kes võitis selle õiguse avaliku konkursi korras.Ilmselt panid nad oma pakkumisega puusse ja nüüd on hädas nagu nustlane mädas.Korralikku tehnikat neil numbrite valmistamiseks ei ole ja kuuldavasti pidavat kogusee tootmine käima käsitsi, sellest ka need ülipikad järjrkorrad numbrite ootamisel.Eestis on arvel u 500 000 autot ja suuremale osale on uut numbrit vaja...Alternatiivne variant on siiski täitsa olemas:
Mingid vennad,kes enne töötasid a/s Numbris on ostnud sealse vana masina ja teevad numbri u 5 minutiga valmis, hind mingi 100EEK tükk.Teede REV 2 olevat need mehed juba kohtusse kaevanud.See firma asub Tartus ja kõik pidi olema seaduslik ja numbritega mingit jama ei tule,täpsemat informatsiooni ei oska hetkel anda.
Vasta
#12

No aga ARK (selle tööstiil ja -kultuur) on ise tüüpiline AS Eesti Vabariigi asutus.Muust maailmast tean numbrite tegemise kohta seda,et ntx Saksamaal on igas kohalikus ARKis oma numbripressimise töökoda.
Aga see,et Teede REV-2 nii ülekoormatud ja hädas on...see häda peitub pigem neis eputistes (sorry väljenduse pärast,kuid muud terminit nende lihtsalt eurosildi pärast duplikaadi tellijate kohta ei oska öelda).
Vasta
#13

Ei tea kas tegu on 100% eputistega, mul poolvend andis ka avalduse sisse uute numbrite saamiseks ja mitte sellepärast et sinise servaga number nii väga lemmik oleks vaid et nüüd on duplikaatnumbrite saamine odavam (enne ca 200kr). Ok, enne oleks kah otse As Number kaudu ajades olnud võimalik kiirelt saada aga Tartusse ainult selleks polnud mõtet minna.


Huvitav hakkab olema talvel, siis ilmselt hakkavad inimesed järjest kulunud numbrite pärast vinguma. Kui juba praegu käivad jutud et uued numbrid pesu ei salli, siis talvel tuleb käia kaks korda rohkem pesulas. Ning paljud harjapesulas mis kulutab juba auto värvi paari aastaga, numbritest rääkimata mida sopase ilmaga tuleb pidevalt nühkida (liivasegune lörts+nühkimine ei tule ühelegi pinnale kasuks).
Vasta
#14

RED Kirjutas:Ei tea kas tegu on 100% eputistega, mul poolvend andis ka avalduse sisse uute numbrite saamiseks ja mitte sellepärast et sinise servaga number nii väga lemmik oleks vaid et nüüd on duplikaatnumbrite saamine odavam (enne ca 200kr). Ok, enne oleks kah otse As Number kaudu ajades olnud võimalik kiirelt saada aga Tartusse ainult selleks polnud mõtet minna.


Huvitav hakkab olema talvel, siis ilmselt hakkavad inimesed järjest kulunud numbrite pärast vinguma. Kui juba praegu käivad jutud et uued numbrid pesu ei salli, siis talvel tuleb käia kaks korda rohkem pesulas. Ning paljud harjapesulas mis kulutab juba auto värvi paari aastaga, numbritest rääkimata mida sopase ilmaga tuleb pidevalt nühkida (liivasegune lörts+nühkimine ei tule ühelegi pinnale kasuks).
Miks neid autosid nii palju pesema peab, mul on Vaz 2101 ja seda pestakse enne talve ja siis alles kevadel kogu sodi maha. Siiamaani pole midagi erilist juhtunud ja ei juhtu edaspidi ka kuna auto on igapäevases kasutuses ja seda koguneba ja kaob sealt ise ka ära.
Vasta
#15

Landy Kirjutas:On olemas selline asi nagu registrite ristkasutus ja see kas sa oled lahus, abileus või sootuks surnud peavad nemad tõestama.:yes
aga see vist veel ei toimi. Aastapäevad tagasi vähemalt veel mitte (ARK võttis siis su aadressiks selle, mis sa avaldusse kirjutasid - seda kontrollimata). Peangi sugulaselt uurima, ta ühes tähtsamas registris töötab.

ise käisin eile numbrite vahetuseks avaldust kirjutamas. Ning nagu ikka, laabus Tallinna ARK-s kõik väga kiirelt-kenasti. Kuna ma sinist lipukest numbrile ei taha, saan kahe nädalaga oma numbrid kätte. See minu valik võtta mitteeuronumbrid pani avaldust vastu võtva ARK töötaja tunnustavalt ohhootamaWink

edit: sama ARK töötaja väitel pidi TREV-2 numbreid käsitööna valmistama, sellest ka järjekorrad (lisaks nõmedatest inimestest, kes sinist lippu ihaldavad Rolleyes ). Uute numbrite kvaliteedi kohta ei osanud ta midagi kosta.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#16

Ideaalvariant (aga kahtlane kas see AS EV-s teostatav on),oleks minu nägemuse kohaselt numbrite tegemisel selline:

-igas ARK-is oma numbrite press
-registrile üleriigiline juurdepääs,saab valida sellise kombinatsiooni,mis hetkel vaba (jooksev nimekiri)
-number vabal valikul kas euro- või mitteeuro.

Aga eriti viimase puhul,see sõna \"euro\" on meie poliitikuile nagu võlurohi,mis nende meelest peaks kuuluma iga tavalise sõna ette...

PS:Haapsalu kandis olen muuhulgas näinud euronumbreid sellistest seeriatest:
-SAB (anti välja 1993)
-AIZ (1995)
-ANO (1998)
-TCF (kuskil 1997)
ja uuemast ajast:
-ARA,MCZ,MDA,MDC (2002)
-MDO (2003)
-ASZ (2004 kevad...)

Hämmastavalt odav duplikaadi hind+võlusõna \"EU sümboolika\"-vot see ongi peaaegu massipsühhoosi tekitaja...
Vasta
#17

hehe, ARK on ikke jube lahe koht, kirjutasin siis üle pika aja taas ARK kodulehele küsimuse ja siis paluti saata mailiga oma ratta nr ja avalduse esitamise kuupäev... tegin seda ja tuli selline vastus:
Põhjus on paraku seotud ARK töötaja tähelepanematusega Teie märkuse suhtes,
mistõttu jäi vastav kanne (KIIRE) tellimuslehele märkimata. Tootja lubas
selle märgi koheselt töösse võtta ja Rakvere büroosse peaks ta jõudma
teisipäeva õhtuks. Seega hiljemalt kolmapäeva hommikul saate Te selle kätte.


noh ja kes on siis loll??? saan aru et inimene eksib, aga kui ma käin tema juures 2 nädalat järjest iga jumala päev küsimas oma numbrit siis võiks ju ise ka huvi tunda, et kas ta selle tellis ja millal peaks saabuma?!?!

kui jutt tõele vastab ja numbri kolmapäeva hommikul kätte saan, siis ei läinudki palju rohkem aega, ainult 51 päeva, lubati 10 päevaga...

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#18

hehee, arvake ära kas siis sain täna oma numbri nagu lubatud?! muidugi mitte...

ARK ruulib!!!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#19

Kus nii fekaal arki osakond asub

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#20

see Rakveres... küsisin siis uuesti Tallinna ARk-ist, et miks mu numbrit ei ole ja öeldi et see ei ole nende süü, süüdi on AS Teede Rev 2, heheheee.... siis helistasin sinna, algul suunati neli korda ma ei tea kuhu, ihgaljuhul seal keegi ei vastanud... siis sain lõpuks õige inimese teiselepoole toru otsa ja küsisin, et kas neil on mingi kindel graafik, mille järgi numbreid laiali veetakse? vastus et ei ole, vastavalt sellele kuidas numbreid hetkel on... noh et ükshaaval ei veeta.... ja siis küsis see tore tädi mu käest et milles probleem ja ma ütlesin, et number pidi täna kohal olema aga ei olnud ja ennäe imet!!! tädi küsis et kas see number on 80 HT !!! peas neil juba..... öeldi siis, et täna läks teele ja homme on Rakvere ARK -s, elame näeme ootame....

PS! tänaeks on lubatud kümnest päevast saanud 52 päeva....

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne