Oma auto tuunimine.
#21

enne sai öeldud, et inimesed teexid midagi originaalset, selle asemel et endale põhjavalgustust jne. toppida... kui mulle see meeldib, siis ei tee ma seda teiste järgi, vaid sellepärast et see mulle MEELDIB. Kuigi ma pole tuuninud, teexin heameelega auto nii kõvasti madalamaxad (arvatavasti kõrguse reguleerimis systeemiga), esitulede alla panexin väiksed tuled, paneksin põhjavalgustuse, spoileri, teexin mootori kõvasti ymber, vahetaxin auto interjööri täiega ära ( nahkistmed, tagaistmete asemele kakas võimalikult suur kõlarit jne jne) ja see kõik on minu enda tahe, ja mul suht pohh kellele see meeldib, nii kaua kui see mulle meeldib...
Vasta
#22

tuuningute jaoks on olemas omad foorumid kus on seletatud pikalt ja laialt mida teha kuda... võid tuuningu kohta leida netist sitaks materjali.... kui mudugi mõne spetsiifilise asja kohta kysimus tuunimisl siis saak veel aru.... vb mina rumal aga sellel teemal arutleda on kyll suht mõttetu.... äkki paneks lukku....

ahjaa muidu võiks teha yhe lingikogu kuhu saaks koondada kõik tuuninguga seotud lingid (tuuningute tegemine... ideed jms)
Vasta
#23

kes veel ei tea, siis Stailing ja Tuuning on 2 linna Lätis - sealsed meeskodanikud võistlevad juba aastasadu, kelle obene kõikse suurem ning kaarik madalam on (nagu Fairi reklaamis omal ajal).

Tsitaat:Kuigi ma pole tuuninud, teexin heameelega auto nii kõvasti madalamaxad (arvatavasti kõrguse reguleerimis systeemiga), esitulede alla panexin väiksed tuled, paneksin põhjavalgustuse, spoileri, teexin mootori kõvasti ymber, vahetaxin auto interjööri täiega ära ( nahkistmed, tagaistmete asemele kakas võimalikult suur kõlarit jne jne) ja see kõik on minu enda tahe, ja mul suht pohh kellele see meeldib, nii kaua kui see mulle meeldib...

...umbes sellised sõnad on esimesed, mida Tuuningu ja Stailingu küla lapsed esimesena ütlevad (erinevalt nõmedast proletariaadist, kel pole maailmale midagi targemat, kui \"ämmä\" või \"issi\" öelda).

-masin peab nii madal olema, et põlemata tikust üle sõites see karterikaane vastu hõõrdudes põlema süttiks
-tümakas peab (kõigi allalastud akende korral) olema kuuldav veel kaugemal, kui pükstega piirduvast väljalaskest kostuv urin
-kuna väljaõppinud insenerid ei oska mootorit ehitada, tuleb see igaks-juhuks kindlasti ümber teha (selliste asjade teostamise kohapealt tunduvad mõnede eelmiste postituste autorid minust hulga kompetentsemad olevat - niiet seda pikemalt ei lahkaks)
-tulesid on originaalis masinal häbiväärselt vähe - lisaks eelpoolnimetatule tuleks masinale külge riputada paar \"diskopalli\". Kahju, et toonklaas ei tohi tõsise reflektorina toimida - küll see oleks äge!
-kahjuks on kõigil ununenud tähtsaim tuuninguelement - valukad, millel oleks soovitavalt kiri \"OZ\" (nagu iga natukesegi tuunitud masina kapotil see suur kiri), velg peaks moodustama masina väärtusest min. 50%
-ahjaa - rehvimõõt peab olema min. 225-30 ees ja 245-30 taga. Koos ülijäiga vedrustusega looks see normaalsed tingimused igapäevasõitudeks - ise nägin Märtinit ükskord sõitmas (WRC) mingi 155 või 165 rehviga. Pidin end pilbasteks naerma!

...ja ärge jumala pärast küsige, miks midagi teha - sellised lubjaka-küsimused käivad no nii närvidele!

teet - popp ja noortepärane eesti tulevikulootus tuuningu-stailingu alal (mis peaksid muide OM aladeks saama!).

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#24

Lisaks velgedele ja kõigele muudele vajalikele asjadele peaks kindlasti olema väike lambike antenni otsas ja loomulikult karvased täringud peegliküljes rippumas (võimalikult suured). Nu täringute asemel võ
Vasta
#25

Täringute asemel võib vabalt olla ka miski cd plaat või nostalgikud võivad sinna riputada ka vinüüli. Või teadsite te juba neid kavalaid nõkse.
Vasta
#26

Noh veits tuuningust. 18-21 aprill on Helsingis toimumas näitus mis sisaldab V8
Hot Rod Show ja ka Euro tuuning näitus.
ST.tuunitud euroopa ,jaapani ja muud pillid mida tavaliselt ei tuunita. Olen käinud kuus aastat jutti sellistel üritustel (mitte Helsingis) ja alati on miskit kõrvataha panna kas või mõni pisi idee mida edasikäia. Head külastamist sest see on ju ukse taga.
Vasta
#27

Kuna autovahad on tihti noorele tuunijale kallid, siis saab ka taimerasvaga kenasti auto läikima. Et ikka päike siraks plekkidelt nagu elektrikeevitus silmaauku. Cool
Vasta
#28

Kusjuures mul tuttavad hakkasid autot müüma (auto oli musta värvi) ja siis oli ta vaja kähku läikima saada nii, et saapaviks aitas hädast välja.
Vasta
#29

...et siis toimub tänasest kuni laupäevani.
kuna seni on nii mõnestki ehitusmaterjalist kasu saadud, lähen luurele (eriti huvitavad praegu niiskuskindlad, odavad ja kergelt vormitavad müraisolatsioonimaterjalid).

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#30

To: 13piisab
Kui seal ära oled käinud, siis anna tulemustest ka teada. Eriti huvitavad müraisolatsiooni materjalid.
Vasta
#31

pagana vähe oli messil soojustusmaterjale - silma jäi vaid \"Isover KT\" vill (paksus 75, 100, \"Twin\"il 50mm; laius 1200mm; mittepõlev). Aga see ei armasta niiskust - ustesse ehk kõlbab (kui veel katta \"katteloori\"-taolise ühtpidi hingava niiskustõkkega), aga põrandal on asi kahtlane... Ütlevad muidu, et ära kuivades taastab esialgse kuju.
mingi kõhutunne ütleb, et see on siiski parem kui poroloon.

veel: kõikvõimalikke võrke nägin \"Lektar Eesti OÜ\" boksis (kas \"tuunimiseks\" väljas-sees, pahtli-karkassiksSmile või isetehtud KN-filtriksSmile). Muidugi seda ei pärinud, kui suurtes kogustes müüvad...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#32

Müraisolatsiooniks pakub Henkel \"Teroson\" sarja. pigimati 2 m2 maksab 750 eek Sad
Sama asi ehitajatel tuntud niiskus tõkkena, üks külg isekleepuv, kuumalt vormitav. m2 hind aga kordades odavam. lausa rullina saadaval. Ainus viga et ei kannata kuuma (laepolstri all päikese käes Sad ja peab peitma polstrite alla.


Vasta
#33

marko najhh sul on kyll kena masin aga mina tuunisin näe oma 1,3-se äraBig Grin ralliauto saiBig Grin
aga njahh kuidagi peax ju autot sutsu isikupärasemax tegema-olgu see ssiis oma fantaasia ja käeosavuse või rahakoti suuruse näitamine kylge keeratud plast detailide ja sutsu järele aidatud mootori näol.
isiklkiult selline tavapärane plast kylgedele ette ja taha... ja ongi ralliauto-tyypi tuunimine mindei raba... selliseid saane linnapeal stax...aga siin seal kohtab siiki ka tõeliseid pärle... krt nyyd tahax janeki massinat näha....:bounce

Ostan Mini juppe!
Vasta
#34

mingi 20 hj annab juurde pagaasnikuserval asetsev punast värvi R täht. veel 15 hj annab viltune M täht. Ja veel külje peale pioneeri reklaam kleepida ja ongi oma 50 hobust juures Big GrinBig GrinBig Grin
Vasta
#35

Punkti tuunimisele paneb üüratu NIKE märk tagaklaasil :lol
Vasta
#36

ma tahax nende bemmi wendade kõrvale minna mingi välimuselt sara vaz 2105 ga aga mis kapoti alt olex niiöelda rallikax tehtud ja kui roheline tuli süttib siis näidata taga logisevat sumpatBig Grin
Vasta
#37

KB-s oli müüa Vaz 2103, fordi V6 2,8 ja hind 15k. Osta see ja ela välja
Vasta
#38

käisin \"kolkas\" Katshina rajoonis; põhiosa liikureid seal venemaised (ka uued, ilmselt kuna kohalik masin odavatest koreakatestki oma 3*odavam). Valdav osa 2105test (levinuim masin) pärinesid ilmselt 1990test.

kus autosid, seal \"tuunijaid\" - populaarseimad artiklid selleks olid 2104,2105 ja 2107; samuti 110. Kohustuslik loomulikult toonklaas (ees-taga) ning tulede (ainult esitulede!) katmine laki-plastmassiga. 110 jaoks on vist mingid masstootmis-plastmassjurakad, samas kui 05-tuledel \"värvitakse\" ülemisest äärest (horisontaalne jutt, mitte nagu meil \"kulmud\") nii umbes 5cm ulatuses roheliseks-siniseks. Võib-olla on need kah mingid erilised tuled (esitule klaas läheb ju suht kuumaks - ei usu, et seal päris-klaasi peal mingi lakk püsib). 2104dele tehti taha plekist \"antitiibu\" - üks, mis oli värvitud (vasakult paremale) sini-valge-punaseks, oli päris huvitav... Meilgi omal ajal levinud esimeste küljeklaaside ülaserva kinnituvad värvilised pleksklaasist \"misiganes\"-asjad on seal tänini populaarsed.

kahjuks tegeletakse naaberriigi \"kolkalinnades\" siis samuti odava \"plastmasstuuninguga\". Aga minu silm lausa puhkas seal tihti esinevate (\"tuunimata\") UAZ-busside, 2121de (\"Niva\") ning eriti päris soliidsete GAZ-3102 (GAZ-24 \"Volga\" järeltulija) peal. Kahjuks ei näinud ühtegi sellist masinat, mis mulle piltide järgi väga meeldib.

veel: näiteks selline \"tuuningelement\" nagu 1 kojamees on \"Oka\"l juba tehasest.Smile
paari diiselmootoriga GAZ-24 nägin-kuulsin kah veeremas.
sellist (minu arvates) mõttetust nagu \"sport-sumps\" ei kuulnud seal (õnneks) kordagi! Niiet sellest \"moeröögatusest\" ollakse seal vist vabad...

ja üldse: krt ma ei saa aru nendest KB kuulutustest, kus tahetakse alla 10kEEK \"väljamaa autot\". Kuni 20kEEK autode puhul eelistaks mina igal juhul venemaist - odav ja lollikindel (nojah - ma saan ju ise remontida kah...). \"Tuuningelemente\" alates kasvõi jämedamatest karpadüüsidest kah \"melotsi\" eest saada. Sain hiljuti ühe \"tuunimata\" 2102 rooli keerata - no selle \"ülipehme\" vedrustus meeldis mulle väga! Samas meenus ka, et Lada mootoril pole juba originaalis häda kedagi. Pealegi ei meeldi mulle eriti (\"lääne masinate\") trossiga sidurid.

teet,
rõõmus paljude UAZikute nägemisest...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#39

Veokad ei jäänud silma? Peterburi- Moskva teel sain vaat et üledoosi värvilistest lambikestest ja kollastest vilkuritest (gazoonimeestel sinised-rohelised pirnikesed, kõvematel neoon-samasugused, \"isakestel\" lisaks veel kollane(sed) vilkur(id) katusel) Smile
Vasta
#40

Kõige tuunitavam auto on Golf!!!?:bounce
Testing
Sry@spam
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne