Ultraheli pesuvann?
#41

4 liitrisesse eriti midagi ei mahuta- isegi mitte karbussi...
Vasta
#42

Mõttetu raha raiskamine. Ega helilained pinda ei puhasta, vaid panevad vee (aine) liikuma, mille tulemusena tekib hõõrdemoment vee ja pinna vahel.
Ma pidasin ka plaani see endale ehitada, kuid loobusin esialgu.
Kavatsesin asja ehitada tavalisest müürisegu plastikvannist ja taldlihvijast. Taldlihvi oleks kinnitanud vanni külge ja voilaa. Pluss asja juures oleks see, et vee või pesuaine asemel saaks kasutada ka liiva. 10x parem kui tavaline UH aparaat ja sitaks odavam Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#43

(27-09-2013, 20:10 PM)viplala Kirjutas:  Mõttetu raha raiskamine. Ega helilained pinda ei puhasta, vaid panevad vee (aine) liikuma, mille tulemusena tekib hõõrdemoment vee ja pinna vahel. ...
no ikka päris nii see pole, pole seal mingit hõõrdumist, just pragudest ja läikiva metalli pooridest tuleb sodi välja -. oluline on sagedus, taldlihvijaga sa seda ei saavuta. Väikeste asjade juures on ülihea asi, kallis muidugi

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#44

märksõnaks ultraheli pesumasinate juures on kavitatsioon.
õige sagedus tekitab sellise olukorra, kus pestava detaili pinnal läeb vesi keema ja siis tekkiv imepisike aurumull lõhkeb ja need mikroskoopilised plahvatused peksavad mistahes s*ta detaili pinnalt lahti.

4 liitrisega muidugi pole tõesti suurt midagi võimalik pesta. pisemate autojuppide jaoks vast seuke 30 liitrit hakkab juba looma. hind muidugi kipub kosmosesse minema.
Vasta
#45

(27-09-2013, 21:03 PM)diesel Kirjutas:  märksõnaks ultraheli pesumasinate juures on kavitatsioon.
õige sagedus tekitab sellise olukorra, kus pestava detaili pinnal läeb vesi keema ja siis tekkiv imepisike aurumull lõhkeb ja need mikroskoopilised plahvatused peksavad mistahes s*ta detaili pinnalt lahti.

Kas kavitatsiooni puhul ei ole tegemist mitte suurte rõhkude, kiire muutumisega vedelikus? Kus siis rõhu langedes, tekib mingi punkt, milles vedeliku osake viiakse aurustamise piirile, mis omakorda tekitab nn. vaakumi, kuhu aurustamata osakesed suure kiirusega sisse lendavad. Kuna selline tegevus tekib (näit.) metalli pinnal, löövad need lendosakesed pinnast lahti ka pinna enda osakesi.
Minu arusaamist mööda, peavad need rõhuerinevused olema kõvasti suuremad, kui seda UH vann toota suudab. Sagedusega ei ole võimalik vedelikus nii suurt rõhku saavutada.

Ma olen jätkuvalt arvamusel, et UH vanni puhul, on tegemist soolapuhumisega, kuid kuna mu füüsika alased teadmised ei ulatu nii kõrgele, võin ma ka vabalt eksida oma väidetes.

E: Mulle on võimalik vees tekitada ka rusikaga vette pekstes, või poolenisti vett täis pudelit loksutades. Tegemist ei ole sel juhul kavitatsiooniga. Sama teema peaks olema ka UH vanni puhul, kus vibratsiooniga tekitatakse vees mingi süsteem, mille tulemusena lahkub sealt üleliigne hapnik.

E2: Kasutades UH vannides paljast vett, ei juhtu suurt midagi, st. juhtub aga halvasti. Miks? Sest tegemist ei ole kavitatsiooniga. Absoluutselt kõik UH aparaadid, tahavad saada erinevaid aineid, erinevate materjalide puhastamise jaoks. Täpselt nagu pesumasin. Pane aga pulbrit ja asjad saavad puhtaks, ainult et nühkima ei pea. Kavitatsioon võtab ära ka kihi metalli enda pinnalt. Sellisel juhul ei tohiks antiiki või karbussi düüse sinna üldse toppida. Sama teema on ju ka elektrolüüsiga.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#46

uh peseb gigamega hästi.
samas näpuga katsudes vibrat nigu polekski.
ma praegast guugeldada ei jõua, aga usutavasti leiab kusagilt neti sügavustest ka asjaliku seletuse sisteemi toimise taustade kohta.
Vasta
#47

UH vanni toimet saab vaadelda nii keemiliste kui füüsikaliste protsesside, sh. rasvainete lahustumise, kiiruse tõstjana. Puhastusvedelik on uh vannis pidevas liikumises ning uueneb puhastatava pinna kohal kiiresti. Kõik, mis puhastusaine poolt määrdunud pinnalt lahti tuleb, kantakse kiirelt eemale ning lahus asendatakse "värskega". Kavitatsioon võib küll mõnevõrra kaasa aidata ka pinnale kleepunud osakeste eemaldamisele, kuid peamine mehhanism näib olema (kavitatsiooni tagajärjel?) puhastuslahuse üliintensiivne segamine. Samal põhjusel kiireneb ka näiteks pinna söövitus - näiteks uh-vanni söövituslahust pannes on võimalik söövitusprotsessi drastiliselt kiirendada. Sellisel juhul ju ei vii söövitusprotsessi läbi kavitatsioon, vaid paraneb söövitusagendi juurdepääs pinnale.
Vasta
#48

(27-09-2013, 22:35 PM)indrek Kirjutas:  UH vanni toimet saab vaadelda nii keemiliste kui füüsikaliste protsesside, sh. rasvainete lahustumise, kiiruse tõstjana. Puhastusvedelik on uh vannis pidevas liikumises ning uueneb puhastatava pinna kohal kiiresti. Kõik, mis puhastusaine poolt määrdunud pinnalt lahti tuleb, kantakse kiirelt eemale ning lahus asendatakse "värskega". Kavitatsioon võib küll mõnevõrra kaasa aidata ka pinnale kleepunud osakeste eemaldamisele, kuid peamine mehhanism näib olema (kavitatsiooni tagajärjel?) puhastuslahuse üliintensiivne segamine. Samal põhjusel kiireneb ka näiteks pinna söövitus - näiteks uh-vanni söövituslahust pannes on võimalik söövitusprotsessi drastiliselt kiirendada. Sellisel juhul ju ei vii söövitusprotsessi läbi kavitatsioon, vaid paraneb söövitusagendi juurdepääs pinnale.

Ma poleks suutnud seda ealeski paremini sõnastada Smile. Ja siit edasi... sama asja toodab 90% odavamalt, plastvann ja taldlihv.

(27-09-2013, 23:22 PM)viplala Kirjutas:  
(27-09-2013, 22:35 PM)indrek Kirjutas:  UH vanni toimet saab vaadelda nii keemiliste kui füüsikaliste protsesside, sh. rasvainete lahustumise, kiiruse tõstjana. Puhastusvedelik on uh vannis pidevas liikumises ning uueneb puhastatava pinna kohal kiiresti. Kõik, mis puhastusaine poolt määrdunud pinnalt lahti tuleb, kantakse kiirelt eemale ning lahus asendatakse "värskega". Kavitatsioon võib küll mõnevõrra kaasa aidata ka pinnale kleepunud osakeste eemaldamisele, kuid peamine mehhanism näib olema (kavitatsiooni tagajärjel?) puhastuslahuse üliintensiivne segamine. Samal põhjusel kiireneb ka näiteks pinna söövitus - näiteks uh-vanni söövituslahust pannes on võimalik söövitusprotsessi drastiliselt kiirendada. Sellisel juhul ju ei vii söövitusprotsessi läbi kavitatsioon, vaid paraneb söövitusagendi juurdepääs pinnale.

Ma poleks suutnud seda ealeski paremini sõnastada Smile. Ja siit edasi... sama asja toodab 90% odavamalt, plastvann ja taldlihv.

E: Ultraheli toime peaks levima samamoodi ka inimkehas, kus peaksid tekkima protsessid, mille tulemusena liha luudelt eralduma hakkaks, ning veri keeks. Proovige, kas suudate inimest laiali lagundada kõlari ees?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#49

Umbkaudne tõlge:
Ultraheli puhastamine kasutab kavitatsioonimulle mis tekitatakse kõrgsagedus(heli) lainetega vedelikus (vedelikku liigutades). (vedeliku) liikumine tekitab suuri jõude ja puhastab selles olevaid materjale (metallid, plastik, klaas, kumm, keraamika). See töötab ka suletud aukudes, pragudes ja ...

Jään siiski veidi hätta keerulisemate terminitega.

Originaaltekst:
Ultrasonic cleaning uses Cavitation bubbles induced by high frequency pressure (sound) waves to agitate a liquid. The agitation produces high forces on contaminants adhering to substrates like metals, plastics, glass, rubber, and ceramics. This action also penetrates blind holes, cracks, and recesses. The intention is to thoroughly remove all traces of contamination tightly adhering or embedded onto solid surfaces. Water or other solvents can be used, depending on the type of contamination and the workpiece. Contaminants can include dust, dirt, oil, pigments, rust, grease, algae, fungus, bacteria, lime scale, polishing compounds, flux agents, fingerprints, soot wax and mold release agents, biological soil like blood, and so on. Ultrasonic cleaning can be used for a wide range of workpiece shapes, sizes and materials, and may not require the part to be disassembled prior to cleaning. Objects must not be allowed to rest on the bottom of the device during the cleaning process, because that will prevent cavitation from taking place on the part of the object not in contact with water.
Vasta
#50

Viplala, meil on firmas 6 ultraheli vanni neist kõige suurem selline, kuhu sigulli tagasild tervikuna sisse mahuks. Ma tahaks näha su ilmet, kui sa sinna käe sisse torkad. Samuti, kui kaua sa seal kätt hoida suudad Big Grin
Effekt on päris nasty, segu sipelgatest ja luuvalust.
Peseb loomulikult väga hästi. Mootoripesu aine vette 5% lahus ja kõik saab puhtaks. Rooste peksab ka maha. Karbussi puhul on eriti hea asi, kuna tõmbab ka varjatud kohad puhtaks.
Muide tööriistamarketis müüakse väikest vanni, 30€
Vasta
#51

(27-09-2013, 15:55 PM)pen.skar Kirjutas:  4 liitrisesse eriti midagi ei mahuta- isegi mitte karbussi...
Tänan tagasiside eest! Ei oska arvata mis karbussi silmas peetakse aga vanni mõõtudega 238x138x150 peaks nii mõnigi karbuss mahtuma (ma küll rohkem mootorratta inimene...). Loomulikult oleks mida suurem seda uhkem, nii et piilun veel ringi. Ei tahaks uskuda et tegu täiesti mõttetute masinatega (muidu kapitalist selliseid asju valmis ei teeks), eks võtmesõnaks on õige pesulahus. Taldvibroga masin oleks iseenesest põnev, kui kellelgi miski demo valmib paluks lahkesti pilte jagada.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#52

(28-09-2013, 10:33 AM)vootele Kirjutas:  Viplala, meil on firmas 6 ultraheli vanni neist kõige suurem selline, kuhu sigulli tagasild tervikuna sisse mahuks. Ma tahaks näha su ilmet, kui sa sinna käe sisse torkad. Samuti, kui kaua sa seal kätt hoida suudad Big Grin
Effekt on päris nasty, segu sipelgatest ja luuvalust.
Peseb loomulikult väga hästi. Mootoripesu aine vette 5% lahus ja kõik saab puhtaks. Rooste peksab ka maha. Karbussi puhul on eriti hea asi, kuna tõmbab ka varjatud kohad puhtaks.
Muide tööriistamarketis müüakse väikest vanni, 30€

Ei vaidle üldse vastu, et aparaat ei pese. Kindlasti peseb ja väga hästi. Mida võimsam, seda paremini võtab.
Ja kindlasti on suured tööstuslikud aparaadid kõvasti võimsamad, ning nendega ei saa võistelda tavalise taldlihvi ja plastikvanniga, kuid pisemate aparaatide puhul võib effekt olla sama.
http://www.youtube.com/watch?v=1EH6atYydBc

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#53

väga lahe ,lähen garaazi vibrat otsima. küsimus tekkib mootorileotus aine kohapealt. need miskid happepõhised mõnikord ja tavaline fairi pani mul ka alumiinjumist benakraani nahka ,kui protsess ununes venima.
head nõu sooviks , seltsimehed keemikud.
Vasta
#54

Ise puhastaksin metall jubinaid nt. karpat kõigepealt mingis mittevesi lahustis (nt. etanool)- võtab orgaanika lahti, ning pärast seda vees- vesi puhastab metalli paremini, aga enne vaja rasvad, tahm, mustus jms. maha saada.

Endal kogemus ultrahelivannis enne isopropanooli ja hiljem veega, nii et töötab küll.
Vasta
#55

Siin foorumis keegi hea inimene soovitas Plexut. Ma olen tänaseks täielik Plexu fänn juba Big Grin, julgen soojalt soovitada, paremat asja on raske välja mõelda. Kujutan ette, et vibravannis saab tulemus olema rohkem kui super.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#56

Nii. ja see plexu on kes ja kus?
Vasta
#57

(28-09-2013, 22:02 PM)iceman Kirjutas:  Nii. ja see plexu on kes ja kus?
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43899

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#58

et mitte lambist targutama hakata, siis enne proovisin.
töötab.
siis otsingut pean silmas.
märksõna plexu.
proovi ka.

Wink
Vasta
#59

Meie kasutame Pineline Tehopesu nimelist kontsentraati. Saab vist Würthist.
Vasta
#60

(28-09-2013, 23:43 PM)vootele Kirjutas:  Meie kasutame Pineline Tehopesu nimelist kontsentraati. Saab vist Würthist.

Mis selle hind erakliendile on? Plexu 10 liitrit konsentraati maksab 20 euri, millest saab max 100 liitrit pesuainet, minimaalselt 20-30 liitrit kanget värki. Teades tänaseks, kuda Plexu omi asju ajab, julgen kahelda Würthi toodangu paremuses Smile

Mul on olnud terve suve Plexu vann väljas, vihma käes. Terve suve olen selles vannis pesnud õliseid mootori detaile. Räme õli kirme vedelikul peal. Kui käe sisse pistad, haakub õli ümber su käe, aga detailid saavad ikka puhtaks. Suve lõpuks on veits kadunud aine omadused, ning nühkida peab detaile rohkem, kuid siiski... kolm kuud kasutust... kolm kuud lageda taeva all seismist... kolm kuud intensiivset reageerimist õliste pindadega... fucking happy! Ja seda kõike 10 euri eest (ülejäänu läks mujale kasutusse). Nagu mingi reklaam kõlaks Big Grin

Reedel käisin just uut Plexut ostmas. 5+ Janka.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne