#1
Question 

Tahaks saada Delta tehnilisi andmeid,pilte ja linke ,kus Deltadest juttu.
Veel tahaks teada mis rahvas Deltast arvab.Ette tänades.
Vasta
#2

zten00 Kirjutas:Mopeed Delta
Võimsus - 49.8 cm3
Maksimaalne kiirus - 50 km/h +

????????????????

Mis ajast on kubatuur võimsusühik ja mingi asja mõõtmeid antakse kilogrammides?
Samamoodi on see tippkiirus laest võetud - tehase andmete järgi on valmistaja poolt antud maksimaalkiirus 40km/h.

edit: Kontrollisin tehasemanuaalist üle, lisaks eelväidetule on ka seal antud tühikaal 57kg ja kütusekulu 2,2l/100km.

Kui igasuguseid, vist laste kohustusliku koolitööna tehtud, suvalisi andmeid sisaldavaid veebe vaatate, siis prooviga ka natukene kriitiliselt ise asja üle mõelda, enne kui sealt copy/paste teete!!!
Vasta
#3

http://www.motodom.net/php/modules.php?o...eA&show=10
Tõmba see esimene,seal suht palju asju.
Vasta
#4

motodomi manualiarhiivi mopeedi/motrrattaosas on üle poole failidest minu päritolu.
Wink
Vasta
#5

kas kuskilt eestikeelset kataloogi pole saada
Vasta
#6

Aga mida arvate Deltadest? On nad head
Vasta
#7

Jah ka mopeedile tuleb kah bensiini sisse õli panna.Kui palju ja millist õlipanna mhmmm.... kasuta otsingut siin sellest õlikogusest ja õlide markidest palju juttu olnud.
Vasta
#8

ma lugesin venekeelsest delta manualis et max kiirus 40, aga kõige lihtsam on nii forsseerida, kui võtad sumpa tagumise sõela ära, jõud, kiirus ja mõra kasvavad.

EDIT: jõud, kiirus ja müra kasvavad.
sorry, aga see on tõsi
Vasta
#9

hillar:palun ära kirjuta siia selliseid jaburusi,nii võid seletada kuskil poisikeste seas,kellele meeldib masinaid rikkuda arvates,et vot nii on ilgelt cool kui masin pläriseb ja ilgelt hästi lendab,kuid kauaks?Sedasi saad lihtsama vaevada masina kohviks ja muud ei midagi.
Vasta
#10

Ise soovitan autooli õli ja vahekord on 1liiter õli 20 liitrile bensule ehk siis 1:20
Vasta
#11

moskvits Kirjutas:Ise soovitan autooli õli ja vahekord on 1liiter õli 20 liitrile bensule ehk siis 1:20

Eks jah, igaüks teab ise, kuidas oma masina eest hoolitseb. Mina olen alati bensiini sisse seganud spetsiaalset 2T õli vahekorras 1:35 (vahest rohkem, vahest vähem, kuidas juhtubBig Grin)
Käigukastis olen kasutanud Adnoc Gear Oil. 80W 90 API GL-4. See mineraalõli siis...
Wink
Vasta
#12

Käigukasti 80w 90 õli? Sellise viskoossusega õli kasutamisel Delta käigukastis kulutatakse liiga suur osa mootori poolt toodetud energiast vedeliku sisehõõrdumisele. Mootori võimsus niigi väike. Seega tagarattani jõuab vähem energit, samuti ei tööta sidur korralikult ,suureneb kütusekulu ja väheneb kiirus. Kui ma ei eksi ,siis tehase manuaal soovitas kasutada auto mootoriõli ,mis on väiksema viskoossusega.
Vasta
#13

Mina panen Stellale 1:50 nagu mootorssaelegi.
Vasta
#14

Krizz_11 Kirjutas:Mina panen Stellale 1:50 nagu mootorssaelegi.

Vahekord oleneb suuresti õlist, st tema omadustest. Mina eelistaksin esmajärjekorras lugeda õli valmistajatehase soovitusi ja juhinduda nendest.

Muidugi, veidi "robustsemalt" valmistet Vene tehnikale võiks ehk tsipake rohkem panna, peale küünla mustamise väga halba teha ei tohiks.

Näiteks kui spets spets-2T õli tootja soovitab 1:50, siis sissesõitnud grupiga Vene tehnikale võiks seda õli panna 1:40....

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#15

teints Kirjutas:Käigukasti 80w 90 õli? Sellise viskoossusega õli kasutamisel Delta käigukastis kulutatakse liiga suur osa mootori poolt toodetud energiast vedeliku sisehõõrdumisele. Mootori võimsus niigi väike. Seega tagarattani jõuab vähem energit, samuti ei tööta sidur korralikult ,suureneb kütusekulu ja väheneb kiirus. Kui ma ei eksi ,siis tehase manuaal soovitas kasutada auto mootoriõli ,mis on väiksema viskoossusega.

Imelik, kust otsast seda jõudu vähe on? Minu omal on seda kohati üle!Big Grin
Kiiruse koha pealt jummala kama ausaltöeldes. Ma ei sõida kunagi gaas põhjas. Sidur töötab nagu tavaliselt...
Õli mõtlesin teist kasutama hakata küll, nimelt spetsiaalset 2T mootorratta käigukasti mõeldud õli, ehk siis märgsidurile.
Vasta
#16

AsjaPulk sul on ühe kandi pealt õigus. Õli valiku üheks aluseks on ka kasutustingimused. Kui sa maximaalset võimsust ei kasuta ,siis sobib see 80w 90 sulle küll.
2T õli pakendil on kirjas: segada vastavalt mootoritootja soovitatud vahekorras. Tuleb arvestada sellega ,et kõik mootoritootjad ei kasuta ühesuguseid materjale ja valmistamisviise.
Vasta
#17

Tere, vaatasin, et siin räägitakse delta kohta igast juttu, niiet see peaks sellele küsimusele õige koht olema.
Tahtsin küsida, et kas kui ma installeerin deltale kas sellise "turbo"
[img]http://img93.echo.cx/img93/8026/delta00011ph.jpg
peale, siis kas see annab midagi suurt juurde v?
Ja et kas nii annab teha, et panen sina ventika välimise külje peale metallplaadi, millel on u5mm augud sees, et see õhku saaks?

Fiat 127 0.9l
Vasta
#18

Vaevalt nüüd selline suva ventikas midagi kompressida suudab,selleks peaks ikka päris turbo olema,ja kuidas sa üldse mõtled seda ventikat ringi ajada?
Vasta
#19

vurr annab ka jõudu aga oluline tuuningelement on siiski sumbuti otsas Big Grin
Vasta
#20

See on ju ikka voolu pealt töötav. Big Grin Ma pistan lihtsalt patarei taha Toungue Siis panen ühe lüliti lenksu külge ja peidan patarei küljekarpi ning ühendan kõik juhtmed ära. Ventikas peaks küll piisavalt õhku tootma, et mingit turbo effekti teha. Ventika panen külge nii, et võtan õhupuhastajalt külekaane maha, keevitan selle augu ümber plekitüki (mis vastab ventika laiusele-kõrgusele), asetan ventika selle plaadi külge, puurun augad mõlemast läbi, teen esiplaani ventikale, et liiga palju mustust sisse pääseks, puurin ka sinna augud sisse ning lõpuks panen nelja kruviga kogu selle kupatuse kokku. Loodan, et kõik said aru.[/php]

Fiat 127 0.9l
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne