Restauraatorite päev Tagadi külas Kurtna lähedal
#21

Romka Kirjutas:Ise laadal seekord ei käinud aga tuttavale laadapäeval helistades oli esimeseks uudiseks: "Raivo oli värava taha jäetud". Jama kui ühe Eesti kõvema uunikumehega nii ringi käiakse...

Meeldiv tõdeda, et korraldajatel ei ole suhtumist, et metsas on kõik loomad võrdsed... aga hunt on natukene võrdsem ja karu kõige võrdsem.
Korrektset laadaplatsi ja ilusti mahamärgitud kohti vaadates ei taha uskuda, et keegi õigeaegne registreerunu oleks oma kohast ilma jäänud.
Vasta
#22

Ma küll restauraatorite päeval ei käinud ja olen muidu ka vanatehnikaringkondadest võrdlemisi kaugel seisev isik, aga no isegi mina teadsin, et see kord on uued reeglid ja need tuleks läbi uurida... Vastav teadaanne on siinsamas foorumis mitu-mitu nädalat üleval rippunud.

Samas kui on vaja hädaldada ja tüli kiskuda, siis leitakse foorum kribinal-krabinal üles. Väga keskpärane suhtumine ikka.
Vasta
#23

Kuulda oli ka, et Katus Elmu käru kummid vedasid Kurtna poole teel olles alt. Ei oska öelda, kas temal oli müügikoht olemas ja tema plats oli üks, mis jäi tühjaks. Või teine variant, ei olnud ta registreerumise kohapealt asjaga kursis.
Kuid kahju, et tema oma tavaariga kohale ei jõudnud.

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#24

Üritus oli nagu üritus ikka, 3x6 plats oli muidugi väike (peaks ju ka UM-s olema isikuid kes analoogseid platsiüritusi külastanud on), see et keegi ei tunne Horchi või mersu tükke on muidugi iga jobu oma traagika, oli nii ühte ki teist ja juurde veel palju tuttavaid nägusid, kelle kaasabil oli ilus pühapäev tihedalt sisustatud.

Dad.
PS MG tükke oli ka ... ja see oli juba midagi uut.
Vasta
#25

Minul oli lihtsalt hea meel ära anda mõningast jalgratta värkki Valdole ja Urmasele ning kauni ilmaga silma visata väärt kraamile . Selle kõige tegi meeldivamaks ka see , et leidsin endale ´Paabelist` kauni Juugend stiilis riidekapi , mida olin aastaid otsinud . Turuka meelest oli tegu lihtsalt ´Vene kapiga` ja andis selle viis korda turu hinnast odavamalt ära .
See oli meeldiv päev !!!
Vasta
#26

1.oktoobril kordub kõik taas eelmise korra reeglite kohaselt, seega säilitage rahu ja rõõmus meel ning tutvuge http://www.unic-moto.ee/yritused/tagadi.html

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#27

Tänud korraldajatele!Minu ja arvan ,et ka kaasvõitleja Avo poolest edukas päev.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#28

Mina kahjuks ei leidnud endale peale vorstikese ja tassi kohvi midagi. Läksin jahtima Gaz24 uksi aga neid polnud Sad ja muhu jupid ??? kust küll sellised hinnad tulevad? Me klubilistega loobusime nende soetamisest aga keegi sellegi poolest ostis ära.
Aga mõnus fiiling oli ikkagi olenemata kehvast ilmast. Kuigi see aasta auto-moto oli küll tagaplaanil igasugu mööblile ja muule prahile :@
Vasta
#29

Ma arvan et kätte hakkab jõudma see aeg, millal vana hea eestimaine kraam on kas (samuti igasugune erinevates aegadest militaarkola)
A. Lõplikult mädanenud
B. Uue ostja endale leidnud

See on paratamatus. Paljud müüjad kurtsid et ei ole suurt midagi müüa, ning siis peaks suure kasumiga müüa needki üksikud asjad mis ära ostetakse. Samuti ülejäänud osadele hinnad lähevad lakke.

Aga mis seal ikka, normaalne üritus oli (kui mitte lugeda just kaotatud mobiiltelefoni)

Muide, see kord õnnestus 100 krooniga saada uut Volga bensupumpaSmile ja ülejäänud 1900 eek läks igasuguse mõtetu pudi-padi ostmiseks.

Järjekordse originaalse M-21i esiiste ostmisega (lätist, sai varem kokku lepitud) sai peaaegu lahendatud originaalsete ustepolstri materjalide hankimise probleem - hele roheline dermantiin on olemas 75%, tumeroheline 100%, riidepolster on 100%Wink))))))




Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#30

denis23 Kirjutas:Ma arvan et kätte hakkab jõudma see aeg, millal vana hea eestimaine kraam on kas (samuti igasugune erinevates aegadest militaarkola)
A. Lõplikult mädanenud
B. Uue ostja endale leidnud
Kolmas võimalus on ka: oodatakse paremaid aegu oma kauba müümiseks.
Melliste laadal üks papi ütles, et "rahal pole praegu mingit väärtust, pole mõtet praegu väärtuslikumat kraami realiseerida". Ehk siis oodatakse euro tulekut ja inflatsiooni vähenemist.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#31

Ega Eestis seda kraami pole kunagi palju olnud, veel vähem säilinud.
Olime ju vaesed, kõik oli puuduses, ka laoruumid.


Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#32

Järgmine aasta on plaan omalgi müüma minna, äkki saab kedagi vajaliku jupi puudumisega aidata, see aasta sai käidud ainult ostmas.
1000~ eeku läinud aga väga kasulikud ostud ka!
Krossikumm 18'' 50.-
IZ 56-e kolb rõngad, sõrm ja puks 340.- + veel delta iste 60.-
krossi lenks kahe lüliti ja linkidega 100.-
IZ Planeta 5e lenksukinnitused 50kr tk ja Planeta käiguvahetus hoob 50.-.
Laadimisharjade kinnitused ja vedrus 10.- eek tk
21'' ja 18'' lohvid 100 tk

Midagi oli kindlasti veel, jupid on odavad hea meel tõesti, saab enda IZ 56 krossi ilusti jooksma nüüd Smile


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#33

Tõsi see on, et aastatega muutub huvitavate esemete hulk väiksemaks. Samas sõltub palju ka sellest, kes mida endale otsib.

Näiteks sileda klaasiga GAZ-51/69 esimesi gabariiditulesid ei mäleta ma aastate jooksul Kurtnas veel kordagi näinud olevat, seekord sai aga sajase eest omandatud korralik paar. Näiliselt mõttetu jubin, aga hetkel praktiliselt leitamatud.

Asp




Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#34

Aspelund Kirjutas:Näiteks sileda klaasiga GAZ-51/69 esimesi gabariiditulesid ei mäleta ma aastate jooksul Kurtnas veel kordagi näinud olevat...

Aasta tagasi sügisel oli neid lademes. Ma ei tea, miks Sa peale ei sattunud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#35

Huvitav, et tänane üritus ei olegi veel (vanatehnika?)foorumis kajastamist leidnud? Eks teen siis teema lahti...

Omist kogemusist - kaupa oli palju, hinnad seinast seina ja nii väga vara kui ka väga hilja sai soodsa hinnaga defitsiitseid asju. Ülivarajase saabujana (kell 6.45) oli mõnus vaadata, kuidas kaupa lahti pakiti ja asi tasapisi peale hakkas Smile

Positiivne kogemus - ühelt lätlaselt sai hea hinnaga hangitud ülikorralikud M-72N silindrikaaned. Üsna defitsiitne kaup sai muidugi leitud enne ametlikku algust ca 7.50... Samuti sain 1939. aasta Kr. Saare jalgratta "Original" jäänused... raamil näha tehasevärv koos joontega...

Negatiivne kogemus - osad hinnad olid enam kui laes, eriti Volgade detailide omad. Veidikene pleekinud musta rooli eest küsida 2000... no ma ei tea... Mina sain poolteist aastat tagasi neli korda väiksema raha eest terve kärutäie Pobi juppe ja palju korralikuma Volga musta rooli kauba peale... Ja Volga armatuurlaua eest 3000...

Kummaline eripära - viimastel aastatel üsna defitsiitseks läinud M72 ja Moskva M-1-A releekarpe oli tutikaid pakkuda väga paljudes kohtades. Keegi on miski salalao avastanud?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#36

Mina ja minu lätlastest sõber saime mõlemad töökorras TA-49 taksomeetrid, aastatest 1955 ja 1959. Vastavalt M20 ja varajase M21 omad. Koos reduktoritega ning kinnitustega. Paar nädalat enne auto.ru foorumis oli juttu sellest et need ei ole leitavad sõltumata hinnast.
See oli üliväärtuslik leid. Minu jaoks see on eriti tähtis sest et minu oma oli mingi eriline asi. Sellel oli eraldi kere, mis paigaldati mitte raadio asemele, vaid torpeedo alla. Ma ei oska öelda, kas see tähendab et mitte kõik taksod mis eestis töötasid tol ajal olid spetsiaalselt selle otstarvega ehitatud, vaid ka tavalised autod olid ka.
Kavatsen seda korda ajada ning auto külge panna.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#37

Tekkis küsimus, et kui muidu koguti allkirju, et kõik ikka vana kola müüksid ja vähemalt 25aastat vana jne aga nagu näha siis lambanahad, nahktagid, t-särgid, tsäksid ja igasugu pudipadi kah müügil. Eks saab järgmine aasta sokke kah osta.

Ei muidu täitsa okey, kohati hinnad väga lakke aetud aga muidu päris palju träni sai hea hinnaga.
Vasta
#38

Njah. Otsisin taga mõningasi defitsiitseid asju nagu summuti otsad oma IZ-56-le, gauja vasakut vänta jm. Ütleme nii, et ei leidnud mitte s......gi. Selle ürituse tegi huvitavaks asjaolu, et mu naine oli jõudnud kulutada 400 eeku selleks ajaks, kui mina olin ainult miski suvalise 5 kroonise augutäite-signaal-lambi hankinud. Tavaliselt on vastupidi. Lisaks sellele lambikesele ostsin omale veel korralikud traksid 100 krooniga ning oligi kõik. Hiiglama tore üritus, ühtegi vajalikku jubinat ei saanud, kuid vähemasti naine ei saa mind enam vanaraua kokkuostus süüdistada.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#39

Laadalt leidsin paari muhu korralikke spidokaid, 966ele parktuled jm nipet-näpet
aga oskab keegi öelda mis masin see pruunikat punakat tooni käru peal oli?, seal vanatehnika(tagasihoidlikus) parklas, kus seisis zim ja citröen ning caddy hommiku poole...



Vasta
#40

Isiklik arvamus seekordsest laadast oli see, et kaupa jääb järjest vähemaks. Asjad mida otsima läksin jäid leidmata("vana" jawa tuuleklaas, lenksu otsa käiv peegel jms), kuid sain mõningad asjad mida plaanis polnud - lätlaste käest jawa paagi suht korralike kroompõskedega ja hea hinnaga ning natuke pudi-padi veel. Jah, paljud hinnad olid üle pingutatud ning näiteid pole vaja, kes käisid need teavad ise.
Isiklikult arvan, et lambanahad jms võiks olla selle laada osa, kuid vähestes kogustes. Põhjuseks see, et paljud käivad laadal naistega/peredega ja see rahustab neid natuke - ostsin naisele lambanaha ning minu "rauakolakate" kohta ei tulnud ühtegi nurinat!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne