Ikarus, osa 5

Videod kõvad, saaks vaid aru keelest!
http://www.youtube.com/profile?user=vvVejnemojnen
Vasta

Kaasfoorumlase Edelareisija valik enda Ikarus-250 videotest http://www.youtube.com/profile?user=edelareisija

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta

Piruetid Ikarus 260-ga. No ma ei tea.
http://www.youtube.com/watch?v=48WGo7fvgIw
Vasta

No aga igatahes väga muljeltavaldav. Peamine muidugi juba see, et Ikarus ise mängus on.
Vasta

oxygen Kirjutas:Piruetid Ikarus 260-ga. No ma ei tea.
http://www.youtube.com/watch?v=48WGo7fvgIw

See juba uuema kone ja auto kasitga.
Vasta

Aastaid tagasi ühel talvel juhtusin midagi sarnast nägema Hobujaama tänaval, kus üks Pirita poolt tulnud Ik. 260 ei hakanud taha seisuplatsile sõitma, vaid sooritas kohe tagasipöörde. Ja tegi seda nii, et võttis veidi hoogu, keeras siis rooli järsult vasakule ning rattad blokki. Tagaots libises ilusa kaarega pea 180 kraadi. Bussi nr. muidugi on meelest läinud...
Vasta

Kas kellelegi ütleb midagi Ikarus 250 bussipargi numbriga 1537? Jäi täna ühes Pärnut tutvustavas raamatus ühel pildil silma. Üritan sisse skännida lähiajal.
Vasta

ehk on Peterburis ehk Leningradis. Tallinnas käisid sealt bussid numbritega 16xx.
Vasta

Huvitaks,mis reg numbreid kandsid Eesti Bussi Ikarused nõuka ajal,ehk siis,kui need bussid Mootori käes olid? Ma siit ja sealt vanadelt HML (end Mootor) Ikaruste piltidelt on kaadrisse ka mõni "turistikas jäänud. Huvitaks,mis numbri nood Eesti ajal said? Varem olid Mootori bussidel kõigil neljakohalised parginumbrid,mäletan 30xxx,34xx ja 36xx numbrid olid.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Et siis mis mõttes? Eks igal bussil oli oma number, nagu TAKis ikka. Näiteks 3066 oli 1000 EAO Smile
Vasta

6631 Kirjutas:Et siis mis mõttes? Eks igal bussil oli oma number, nagu TAKis ikka. Näiteks 3066 oli 1000 EAO Smile

Mis Eesti reg numbri näiteks kasvõi seesama 3066 sai?
Või teistesõnadega: Mis pargi- ja reg. number oli Vene ajal näiteks kasvõi Eesti Bussi 400AKP?
Sellist numbritejada tahakski teada. Ehk siis Ikarus 256-d reg numbritega 400-419AKP,492AKP,497-499AKP
Ikarus 250-d reg numbritega 422AKP,428-438AKP,440AKP,444AKP ja 496AKP.
Mis parginumbreid ja reg. numbreid kandsid need bussid Mootori ajal(eeldatavalt 80-tel ja 90-te aastate alguse aegadel)?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

EdR Kirjutas:
6631 Kirjutas:Et siis mis mõttes? Eks igal bussil oli oma number, nagu TAKis ikka. Näiteks 3066 oli 1000 EAO Smile

Mis Eesti reg numbri näiteks kasvõi seesama 3066 sai?
Või teistesõnadega: Mis pargi- ja reg. number oli Vene ajal näiteks kasvõi Eesti Bussi 400AKP?
Sellist numbritejada tahakski teada. Ehk siis Ikarus 256-d reg numbritega 400-419AKP,492AKP,497-499AKP
Ikarus 250-d reg numbritega 422AKP,428-438AKP,440AKP,444AKP ja 496AKP.
Mis parginumbreid ja reg. numbreid kandsid need bussid Mootori ajal(eeldatavalt 80-tel ja 90-te aastate alguse aegadel)?

Seda, mis EB varem oli saab siis teada, kui tehasetähise ütled. Muidu ei oska neid keegi öelda. Ja paljud bussid sõitsid uuema vene numbriga lõpuni, polnud ju mõtet toonast uut reg. nr. võtta.
Vasta

EdR Kirjutas:Huvitaks,mis reg numbreid kandsid Eesti Bussi Ikarused nõuka ajal,ehk siis,kui need bussid Mootori käes olid? Ma siit ja sealt vanadelt HML (end Mootor) Ikaruste piltidelt on kaadrisse ka mõni "turistikas jäänud. Huvitaks,mis numbri nood Eesti ajal said? Varem olid Mootori bussidel kõigil neljakohalised parginumbrid,mäletan 30xxx,34xx ja 36xx numbrid olid.
Panen teema soojenduseks ühe pildi ka.

Umbes 90% EB Ikaruste ajalugu on teada (käsikirjas). Kuidas Sulle PT-d saata? Minu koordinaate võid saada 6631, Volli või Regardmani käest.
Vasta

PX03-68 Kirjutas:
EdR Kirjutas:Huvitaks,mis reg numbreid kandsid Eesti Bussi Ikarused nõuka ajal,ehk siis,kui need bussid Mootori käes olid? Ma siit ja sealt vanadelt HML (end Mootor) Ikaruste piltidelt on kaadrisse ka mõni "turistikas jäänud. Huvitaks,mis numbri nood Eesti ajal said? Varem olid Mootori bussidel kõigil neljakohalised parginumbrid,mäletan 30xxx,34xx ja 36xx numbrid olid.

Umbes 90% EB Ikaruste ajalugu on teada (käsikirjas). Kuidas Sulle PT-d saata? Minu koordinaate võid saada 6631, Volli või Regardmani käest.
Oleks huvitatud EB Ikaruste ajaloost ja sammuti piltidest! Kellel on viimaseid?
Lisaks huvitaks ka,mis neist EB Ikarustest ikkagi lõpuks sai. Kas viimastest liini sõitnutest kõik müüdi maha või läksid mingid ka vanarauaks?

Sammuti on oodatud pildid Harjumaa Liinide Ikarustest aastatest 1992-nende viimse lõpuni 1998a. detsembris. Sammuti info,mis neist peale liinisõite edasi sai. Teada on,et 310 ja 316 müüdi Valgevenesse aastal 1999. Ülejäänute saatuste kohta mul infi puudub....


Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

EdR Kirjutas:Milline on Ikarus 250 originaalvärvitoon?
Minu arvates oli see midagi kahe väljapakutu vahepealset Smile
Vasta

http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...19&mudel=1 kas mitte sellel seal piltide peal ei ole enam-vähem orig. värvitoon.
Vasta

Neid punase wariante oli mitmesuguseid.Alates tumepunasest lõpetdes helepunasega.Esimesed bussid olid tumedamad ,enne olümpiat toodud bussid helepunsed.Wiimased siia saabunud jälle tumedamat tooni(aga mitte sellised nagu esimesed bussid olid).Siia wiimati saabunud olid juba sini valged ja triipudega.Ja need bussid tulid kõik TAKile Mustamäele.See pärast seda kui Osola otsustas eraldi pargi teha..Ülemiste kolonn ei saanud sealt halligi.Ja osa neist turistikatest vahetati Lenska 283 valgete lõõtsade wastu vastu ringi.
Vasta

Laulupeole oli tulnud ka Ikarus 255 925BMV, nii et täitsa olemas ja sõidus see vana IkarusSmile
http://fotoalbum.ee/pilt.php?id=5007227
Vasta

Kas rohkem pilte ei teinud? Krt,oleks mina seda teadnud!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

EdR Kirjutas:Kas rohkem pilte ei teinud? Krt,oleks mina seda teadnud!

Tõeline bussifänn oleks pidanud ikka kohal olema sellisel püha üritusel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne