Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu
#81

(06-01-2018, 14:51 PM)Kult Kirjutas:  Tervisetõendiga on seis väga lihtne, kui tahad rohkemat kui b, siis tehakse sulle nö. kutselise autojuhi tervisetõend, see kestab 5 aastat, aga b kati osa kestab ikka 10 aastat. Midagi üle mõistuse ei ole ja ei pea hakkama ekstra mingeid kategooriaid ära andma.
 
 

See 5 aasta klausel kehtib kui sul on buss sees. Siis üle 5 ei anta ja kahtluste esinemisel võidakse seda aega veel kärpida. A, B C, E  ja T korral saad 10 aastaks tõendi kui oled komisjonis käimise hetkel alla 50. Üle selle saad jälle 5 aastaks. Omal oli mõni aasta tagasi just selline teema kui arst toonitas, et veel kuu aega ja oleks saanud vaid viieks aastaks paberi.
Veel tean juhust kui üks kolleeg jättis bussi sisse märkimata, et saaks paberi 10 aastaks.

ja veel. Näiteks relvaloa tarvis annab perearst tõendi kaks korda. Kolmandal korral peab minema komisjoni ette kus targad otsustavad kas oled veel kõlbulik. Läbitehtud teema.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#82

indrek001
Oled millekist valesti aru saanud. Kutselised: taksojuht, veoautojuht ja bussijuht. B-, C- ja D- kategooria. Mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastamise õigus on perearstil, töötervishoiuarstil ja liiklusmeditsiini komisjonil.
Vasta
#83

(06-01-2018, 15:33 PM)Romka Kirjutas:  Mul üks tuttav sõitis veokaga mitu aastat ilma üv-ta. Kaks korda peeti, esimene kord pääses puhtalt, teine kord tehti 40€.

Meil vist teise korraga 30€,omal ajal romulas FL7 polnd 6aastat Tüvi..
Mees vöttis mingite numbrite küljest Tüvi kleebekaid maha ja kleepis
oma FLi külge Kui ment kinni pidas ütles et dokustaadi just eile kaotas.
Dokustaadis käib muidu tempel millel ka Tüvi teostanud enginööri
isiklik kood ....Ilma dokuta otsad vees,meil siin andmeside nagu kiviajal.. Big Grin Big Grin
Andmeside baasid pole tänaseni ühendatud....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#84

(06-01-2018, 17:03 PM)ZIL 131 Kirjutas:  indrek001
Oled millekist valesti aru saanud. Kutselised: taksojuht, veoautojuht ja bussijuht. B-, C- ja D- kategooria. Mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastamise õigus on perearstil, töötervishoiuarstil ja liiklusmeditsiini komisjonil.

Selle komisjoniga oli mu meelest nii, et perearstiga mittenõustumisel võid pöörduda komisjoni ja siis otsus lõplik. Töötervishoiu arstiga vanasti sai (10 ja rohkem a. tagasi), siis vahepeal öeldi, et ei saa, sest vaja kahte allkirja ja viimaseid uudiseid ei tea.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#85

Kehtivast liiklusseadusest:
Tsitaat:(3) Mootorsõidukijuht läbib tervisekontrolli käesoleva seaduse § 97 lõikes 7 nimetatud juhiloa korral iga kümne aasta või käesoleva seaduse § 97 lõikes 8 nimetatud juhiloa korral iga viie aasta järel juhiloa vahetamisel või järgmise tervisekontrolli tähtpäeva saabumisel. Kui järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäev saabub kuni kuus kuud enne juhiloa kehtivuse lõppemise tähtpäeva, siis tuleb tervisekontroll läbida hiljemalt juhiloa kehtivuse lõppemise tähtpäeva saabumisel.

Tsitaat:§ 97 lõige 7: AM-, A-, B-, T-kategooria ja A1-, A2-, B1-alamkategooria mootorsõiduki ja BE-kategooria autorongi juhiluba antakse välja kehtivusega kümme aastat.
Tsitaat:§ 97 lõige 8: C-, D-kategooria ja C1-, D1-alamkategooria mootorsõiduki ning CE-, DE-kategooria ja C1E-, D1E-kategooria autorongi juhiluba antakse välja kehtivusega viis aastat.
Seega, kui juhil on A, B, T või eelmainitute alamkategooriad + kombinatsioonid kategooriaga E, kehtib juhiluba 10a ja sama ka tervisetõendi kohta
Ja kui juhil on C, D, nende almkategooriad + kombinatsioonid kategooriaga E, kehtib juhiluba 5 aasta, ja sama käib ka tervisetõendi kohta. Mitte kuskil pole mainitud juhi vanust. Seega Ksf! Daffi juttu
Tsitaat:See 5 aasta klausel kehtib kui sul on buss sees. Siis üle 5 ei anta ja kahtluste esinemisel võidakse seda aega veel kärpida. A, B C, E  ja T korral saad 10 aastaks tõendi kui oled komisjonis käimise hetkel alla 50. Üle selle saad jälle 5 aastaks.
ärge jätke meelde.

------------------------------------------------------------
Kes siis ikkagi võib väljastada tervisetõendi:

Tsitaat:§ 102.  Tervisesekontrolli teostamine
 (1) A-, B-, BE-, C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõiduki, T-kategooria traktori ja liikurmasina, B-kategooria takso ning A-, B- ja C-kategooria alarmsõiduki juhi ja juhtimisõiguse taotleja ning mootorsõidukijuhi õpetaja tervisekontrolli teeb perearst, töötervishoiuarst või tervishoiuteenuse osutaja juurde moodustatud liiklusmeditsiini komisjon (edaspidi liiklusmeditsiini komisjon).
[RT I, 08.10.2014, 2 - jõust. 18.10.2014]
Seega võib perearst nüüd väljastada tervisetõendi praktiliselt iga maismaaliikuri juhtimiseks. Sama õigus on ka töötervishoiuarstil ja liiklusmeditsiini komisjonil.

Kõik järgnevad väited stiilis "minu arust", "kuskilt kuulsin" "nii peaks olema" paluks esitada kindlate viidetega. Tavakodanik on niigi segaduses ja kui nüüd siit foorumist mingi libainformatsiooniga pihta saab, on kõik segi nagu eee... mingi rahvapärimus köstrist ja särgist.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#86

Vale jutt, mul on CE kategooria ja tervisetõend väljastatud kümneks aastaks! See viieaasta jutt kehtib ainult siis kui tegemist on juhiga kes teostab reisijatevedu ehk bussijuht!
Vasta
#87

Õige tähelepanek. sest kui ma töötan bussipargis paigutajana, teh ülevaatuse punktis ülevaatajana jne. siis kui mul D kategooriat ei ole, siis seda bussi ma kohalt liigutada ei tohi. Reisijate veo tarvis on eraldi kutsetunnistus, nagu ka taksojuhtidele ja veoautojuhtidele kes veavad veost inimesi  tasu eest.

Ei tule piirata D kategooriat, vaid kutsetunnistuse saamisel - pikendamisel otsusteda juhi kõlblikust inimeste veol .


Parimat h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#88

Wiki432, minu juttu ei maksagi meelde jätta. Pole neid tarku teoseid tudeerinud ja ei tea mida koodeks räägib aga kirjutasin seda mida olen ise läbi teinud. Kui ikka arst ütles nii nagu ma eespool üles tähendasin siis on tal selleks mingi alus. Ma arvan, et kuskil on veel mingi seaduse pügal mis on jäänud kahe silma vahele.

Maanteeameti kodulehelt:
Juhul, kui inimesel on tervisekontrollis avastatud mingi potentsiaalne tervisehäire, võib arstlik kontroll kirjutada tõendi välja ka lühemaks ajaks ja sellisel juhul tasub tingimata oma tervisetõendi kehtivusaeg üle kontrollida. Samuti peavad inimesed, kellel on vanust 65 või enam ning üle 50 aastased elukutselised autojuhid käima tervisekontrollis iga viie aasta tagant.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#89

(07-01-2018, 00:24 AM)indrek001 Kirjutas:  Vale jutt, mul on CE kategooria ja tervisetõend väljastatud kümneks aastaks! See viieaasta jutt kehtib ainult siis kui tegemist on juhiga kes teostab reisijatevedu ehk bussijuht!

Millal see väljastati?

Minul on kangete kategooriate (C ja CE) kehtivus 5 aastat, lahjade (A, B, BE) 10 aastat. A omandasin 2015, ei mäleta et oleks värsket tervisetõendit siis teinud, aga lubadele löödi C ja CE kehtivus A-kategooria eksamipäevast 5 aastat.
Vasta
#90

Aastal 2014 aga loeme nüüd uuesti, minu jutt oli tervisetõendi kehtivuse kohta, see kehtib 10 aastat kui pole bussijuhiga tegu. Kategooriad C ja CE kehtivad tõesti 5 aastat, olenemata tervisetõendi kehtivuse pikkusest!
Vasta
#91

(07-01-2018, 00:38 AM)Daff Kirjutas:  Wiki432, minu juttu ei maksagi meelde jätta. Pole neid tarku teoseid tudeerinud ja ei tea mida koodeks räägib aga kirjutasin seda mida olen ise läbi teinud. Kui ikka arst ütles nii nagu ma eespool üles tähendasin siis on tal selleks mingi alus. Ma arvan, et kuskil on veel mingi seaduse pügal mis on jäänud kahe silma vahele.

Tihti tõlgendatakse seadust valesti ja seadus ise on vildakalt sõnastatud.  Arst on see kõige viimane, kes täidab käsku ja otsustab. mida rohkem käid nende juures tõendit saamas, seda rohkem kommi arsti ja haigla omanike lapsed saavad osta  Big Grin see kõik taandub ärile.ja nii on kasulik tõlgendada  neile.  
kui ma reisijaid ei vea, siis buss on samas ohtlikuse klassis, kui veoauto alates 3,5 tonni

Parimat h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#92

(07-01-2018, 00:39 AM)zazik Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:24 AM)indrek001 Kirjutas:  Vale jutt, mul on CE kategooria ja tervisetõend väljastatud kümneks aastaks! See viieaasta jutt kehtib ainult siis kui tegemist on juhiga kes teostab reisijatevedu ehk bussijuht!

Millal see väljastati?
...

Sama küsimus.

Minu tervisetõend lõpeb jooksva aasta lõpuga ja eks sügisel on näha, kes ja mitmeks aastaks mu tervist tõendama asub.
Vasta
#93

Härrased!
Mida tühja vaidlete?
Vaadake oma plastiklubade tagakülge ja lahtris nr. 11 on tervisetõendi kehtivusaja lõpp päeva täpsusega kirjas.
Kui see lahter on mõne kategooria taga tühi (***), siis lõppeb tervisetõendi kehtivus selle kategooria kohta koos lubade kehtivusajaga, mis on märgitud esiküljele 4b reale.
Vasta
#94

(07-01-2018, 00:45 AM)h2rra Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:38 AM)Daff Kirjutas:  Wiki432, minu juttu ei maksagi meelde jätta. Pole neid tarku teoseid tudeerinud ja ei tea mida koodeks räägib aga kirjutasin seda mida olen ise läbi teinud. Kui ikka arst ütles nii nagu ma eespool üles tähendasin siis on tal selleks mingi alus. Ma arvan, et kuskil on veel mingi seaduse pügal mis on jäänud kahe silma vahele.

Tihti tõlgendatakse seadust valesti ja seadus ise on vildakalt sõnastatud.  Arst on see kõige viimane, kes täidab käsku ja otsustab. mida rohkem käid nende juures tõendit saamas, seda rohkem kommi arsti ja haigla omanike lapsed saavad osta  Big Grin see kõik taandub ärile.ja nii on kasulik tõlgendada  neile.  
 kui ma reisijaid ei vea, siis buss on samas ohtlikuse klassis, kui veoauto alates 3,5 tonni

Parimat h2rra

Buss ei ole ju samas ohtlikkuse klassis veoautoga, kumb tundub ärevam kas veautotäis makarone puruks sõita või 64 reisijat?
Vasta
#95

(07-01-2018, 00:50 AM)indrek001 Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:45 AM)h2rra Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:38 AM)Daff Kirjutas:  Wiki432, minu juttu ei maksagi meelde jätta. Pole neid tarku teoseid tudeerinud ja ei tea mida koodeks räägib aga kirjutasin seda mida olen ise läbi teinud. Kui ikka arst ütles nii nagu ma eespool üles tähendasin siis on tal selleks mingi alus. Ma arvan, et kuskil on veel mingi seaduse pügal mis on jäänud kahe silma vahele.

Tihti tõlgendatakse seadust valesti ja seadus ise on vildakalt sõnastatud.  Arst on see kõige viimane, kes täidab käsku ja otsustab. mida rohkem käid nende juures tõendit saamas, seda rohkem kommi arsti ja haigla omanike lapsed saavad osta  Big Grin see kõik taandub ärile.ja nii on kasulik tõlgendada  neile.  
 kui ma reisijaid ei vea, siis buss on samas ohtlikuse klassis, kui veoauto alates 3,5 tonni

Parimat h2rra

Buss ei ole ju samas ohtlikkuse klassis veoautoga, kumb tundub ärevam kas veautotäis makarone puruks sõita või 64 reisijat?
Lugege viimase lause algust uuesti, või mitu korda  

( kui ma reisijaid ei vea, siis buss on samas ohtlikuse klassis, kui veoauto alates 3,5 tonni)

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#96

(07-01-2018, 00:50 AM)Janka Kirjutas:  Härrased!
Mida tühja vaidlete?
Vaadake oma plastiklubade tagakülge ja lahtris nr. 11 on tervisetõendi kehtivusaja lõpp päeva täpsusega kirjas.
Kui see lahter on mõne kategooria taga tühi (***), siis lõppeb tervisetõendi kehtivus selle kategooria kohta koos lubade kehtivusajaga, mis on märgitud esiküljele 4b reale.

Lahter 11 näitab vastava kategooria kehtivusaega mitte tervisetõendi kehtivust! Tärnidega tähistatud kategooriad jah kehtivad kuni tervisetõendi lõpuni!
Vasta
#97

(07-01-2018, 00:54 AM)h2rra Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:50 AM)indrek001 Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:45 AM)h2rra Kirjutas:  
(07-01-2018, 00:38 AM)Daff Kirjutas:  Wiki432, minu juttu ei maksagi meelde jätta. Pole neid tarku teoseid tudeerinud ja ei tea mida koodeks räägib aga kirjutasin seda mida olen ise läbi teinud. Kui ikka arst ütles nii nagu ma eespool üles tähendasin siis on tal selleks mingi alus. Ma arvan, et kuskil on veel mingi seaduse pügal mis on jäänud kahe silma vahele.

Tihti tõlgendatakse seadust valesti ja seadus ise on vildakalt sõnastatud.  Arst on see kõige viimane, kes täidab käsku ja otsustab. mida rohkem käid nende juures tõendit saamas, seda rohkem kommi arsti ja haigla omanike lapsed saavad osta  Big Grin see kõik taandub ärile.ja nii on kasulik tõlgendada  neile.  
 kui ma reisijaid ei vea, siis buss on samas ohtlikuse klassis, kui veoauto alates 3,5 tonni

Parimat h2rra

Buss ei ole ju samas ohtlikkuse klassis veoautoga, kumb tundub ärevam kas veautotäis makarone puruks sõita või 64 reisijat?
Lugege viimase lause algust uuesti, või mitu korda  

( kui ma reisijaid ei vea, siis buss on samas ohtlikuse klassis, kui veoauto alates 3,5 tonni)

Parimat  h2rra

Jaa kõik õige aga seadusesilmis siiski bussijuht vastutab rohkema kui ühe elu pärast!
Vasta
#98

Tervisekontrolli D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite, B-kategooria takso ning A-, B- ja C-kategooria alarmsõidukite juhtidele ja juhtimisõiguse taotlejatele ning mootorsõidukijuhtide õpetajatele teeb liiklusmeditsiini komisjon.

• Üle 65-aastane A-, B- ja BE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõiduki juht ja üle 50-aastane C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõiduki juht, T-kategooria traktori ja liikurmasina juht, B-kategooria takso juht, A- ja B-kategooria alarmsõidukite juht ning mootorsõidukijuhtide õpetaja peavad tervisekontrolli läbima iga viie aasta järel.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#99

(07-01-2018, 00:50 AM)Janka Kirjutas:  Härrased!
Mida tühja vaidlete?
Vaadake oma plastiklubade tagakülge ja lahtris nr. 11 on tervisetõendi kehtivusaja lõpp päeva täpsusega kirjas.
Kui see lahter on mõne kategooria taga tühi (***), siis lõppeb tervisetõendi kehtivus selle kategooria kohta koos lubade kehtivusajaga, mis on märgitud esiküljele 4b reale.

Väga hää tähelepanek. Lubadel olevad numbrid kinnitavad mu eelmist postitust. Alates veokast on arstitõendi kehtivus 5 aastat ja seda tuli taodelda arstlikust komisionist. Võibolla nüüd, aastate möödudes, on seadusi muudetud. Nii ongi igalühel oma tõde.
Vasta

Lehel Maanteeameti e- teenindus -> minu tervisetõendi andmed:
   
Mis on ksf! indrek001 samad andmed?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne