Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

(11-01-2018, 16:11 PM)hobiautod Kirjutas:  
(11-01-2018, 14:38 PM)hellrix Kirjutas:  Suvel ostetud auto. Numbri lõpus 3 aga passis ülevaatus kuni detsember k.a. Detsembri lõpus läksin näitama, öeldi, et saab kuni maini aga kui tulen uuel aastal, saab 12 kuud. Tänasin ja lahkusin. Eile läksin uuesti. Kõik korras aga siis lõi auto verest välja ja lasi roolilatist loigu kanalisse. Anti korduv koos kuuajalise ülevaatuse kehtimisega. Ja MNT-st tuli ka sõnum ülevaatuse peatsest lõppemisest (09.02.2018). Jutu mõte on, et kas ennem ka sellist asja on olnud, ise pole kokku puutunud. Olen teiste autodega ka vahest korduva saanud aga ei mäleta, et oleks kuu aega ülevaatus kehtinud. See vist mingi selle uue seadusega seoses.
See ongi selleks, et vähem skeemitataks. Saad aega, et auto korda teha ja ei pea liikluspartullile mingit lolli juttu ajama.
Vana korduvaga sòitmine oli sama mis ilma ûlevaatuseta.

Aga huvitav, kui jaanuaris korduv võtta ja veebruaris läbida, kas siis uus ülevaatus tuleb ikka veebruarini?

Bellettil pole vast paarkümmend aastat ülevaatust olnud, tahaks sel aastal veebruaris teha, et ka järgmise aasta veebruar kaetud oleks. Samas jaanuaris on testsõitude kuu. 

Muidugi on alati võimalus ka ilma... ehk siis arvelt maas sõidukiga.
Ja no kõigepealt tuleb auto sõitma saada korralikult  Big Grin
Vasta

Kas autol, mis on pikalt seisnud ja ajutiselt arvelt maas taastub registrikanne ka siis, kui TÜV esimese korraga ei läbi ja saadetakse korduvale?
Kindlustuse sai teha ainult 30 päevaks. Suure vaevaga sai leitud uued piduri jubinad kuid, et need korralikult toimima hakkaksid oleks vaja pisut ringi sõita, kuid seaduse ei järgi tohib ettevaatlikult liigelda ainult lähimasse garaazi või ülevaatusele.
Juhul kui saadetakse korduvale, kas siis võib 1 kuu sõita või mitte?

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta

Siin on kirjas ...


https://m.postimees.ee/section/582/3860195
Vasta

A nii nagu ikka, see postimehe jutt ei vasta tegelikkusele, või vastab ainult teatud juhtudel.

Seal kirjas, et saad valida ise kuu mis meeldib ja lähed millal tahad ja siis nii jääbki. Ehk siis jaanuaris käies peaks saama järgmise jaanuarini.
A tutkit. Mul oli ÜV läbi ja täna käisin aga sain ikkagi nii nagu numbri järgi tuli ehk siis detsembrini, kuna numbri lõpus null. Ülevaatuse vana oli kah pisut imestunud ja isegi vist pisut kimbatuses, et mis teha, a nii ta jäi.

Kas ÜV peab käima auto omanik ? alati küsitakse nime millegi pärast ja siis vaatab vana teh.passi ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Ei pea käima omanik. Ei pea olema ka passis kasutaja ilmtingimata.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(13-01-2018, 01:28 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Ei pea käima omanik. Ei pea olema ka passis kasutaja ilmtingimata.

Kirja läheb ûlevaatusel autoga kãinud inimese nimi (maksja), et jääks jälg .See on jälle selleks, et mustalt vähem tehtaks.
Vasta

(13-01-2018, 01:20 AM)spitfire Kirjutas:  A nii nagu ikka, see postimehe jutt ei vasta tegelikkusele, või vastab ainult teatud juhtudel.

Seal kirjas, et saad valida ise kuu mis meeldib ja lähed millal tahad ja siis nii jääbki. Ehk siis jaanuaris käies peaks saama järgmise jaanuarini.
A tutkit. Mul oli ÜV läbi ja täna käisin aga sain ikkagi nii nagu numbri järgi tuli ehk siis detsembrini, kuna numbri lõpus null. Ülevaatuse vana oli kah pisut imestunud ja isegi vist pisut kimbatuses, et mis teha, a nii ta jäi.

Kas ÜV peab käima auto omanik ? alati küsitakse nime millegi pärast ja siis vaatab vana teh.passi ?

Oled valesti aru saanud. Kui ülevaatust pole olnud rohkem kui kaks kuud siis saad järgmise aasta sama kuu lõpuni. Sa oleks pidanud minema märtsi kuus ülevaatusele. Ülevaatust polnud kaks kuud: jaanuar ja veebruar.
Vasta

(13-01-2018, 12:50 PM)hobiautod Kirjutas:  
(13-01-2018, 01:28 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Ei pea käima omanik. Ei pea olema ka passis kasutaja ilmtingimata.

Kirja läheb ûlevaatusel autoga kãinud inimese nimi (maksja), et jääks jälg .See on jälle selleks, et mustalt vähem tehtaks.

Ei tea kas jutt vastab tõele aga räägiti et ülevaataja oli kirjutanud esitajaks omaniku nime kes sõiduki passis kuid see 8 kuud mulla all pärast olnud probleeme kuidas tuvastasid isiku jne. Seaduse järgi peab küsima esitaja dokumenti. Ei tea kas jutt saunast või külapingilt.
Vasta

Alati juhiluba küsitud.
Vasta

Minu viimane kogemus jällegi - ei küsitud dokumenti. Aga see võis olla seotud ka sellega, et tegin netis eelbroneeringu, kus nimi kirjas.

Minu nime pole auto dokumentides omaniku ega kasutajana märgitud, see ei olnud probleem.
Vasta

Ei ole minult ka iialgi isikutuvastamiseks mingit dokumenti küsitud, kuigi ülevaatusel olen käinud omade, poolvõõraste (kasutajanimi passis) ja tööandjale kuuluvate (minu nime kasutajana ei figureeri) sõidukitega. Varemalt kuulus töökohustuste hulka seik, et kui aeg kätte jõudis, korrastasin firma mõne auto või liikurmasina ning käisin neid TÜV-le näitamas.
Vasta

Enamus TÛV punktide kodulehel on kirjas: Ülevaatuseks peab esitama  järgmised dokumendid:
  • sõiduki registreerimistunnistuse

  • isikut tõendav dokument
Vasta

Isikut tõendav dok jah võib olla, aga kuskil pole kirjas, et see peab auto omanik olema.
Mina paljude klientide autodega käin peale remonti ülevaatusel, ei ole mingit probleemi.



Vasta

(14-01-2018, 13:44 PM)Jossu Kirjutas:  Isikut tõendav dok jah võib olla, aga kuskil pole kirjas, et see peab auto omanik olema.
Mina paljude klientide autodega käin peale remonti ülevaatusel, ei ole mingit probleemi.

Majandis töötades käisin ka kõiksugu tehnikaga ülevaatusel, polnud kellegi asi kas olen omanik või suvaline vend kes on masina kuskilt varastanud, peaasi, et raha tuleb...
Vasta

(09-01-2018, 19:10 PM)Inri Kirjutas:  ...

Loeme siis tähelepanelikumalt mu eelnevaid kirjutisi, 2014 aasta keskel väljastatud juhiload ja ametikoolitus CE kategooriale puutub teemasse või!
Vasta

(17-01-2018, 04:16 AM)indrek001 Kirjutas:  
(09-01-2018, 19:10 PM)Inri Kirjutas:  ...

Loeme siis tähelepanelikumalt mu eelnevaid kirjutisi, 2014 aasta keskel väljastatud juhiload ja ametikoolitus CE kategooriale puutub teemasse või!

[RT I, 28.02.2015, 1 - jõust. 01.05.2015] antakse välja kehtivusega viis aastat.
Vasta

Käisin täna (8.06) ülevaatusel. Enne sai justkui kõik üle kontrollitud ja ka juppe vahetatud. Isegi diagnostikas käidud. Oma arust kõik korras, aga tuleb minna kordusele ... sest puudub tagumine kojamees. Olgu siis lisatud, et mul universaalkerega auto ja taga läbipaistmatud kardinad.
Öeldi, et see kojamees tuleb üles leida ja tagasi panna, sest tagasõitev politseinik võib sellise ohtliku rikkumise eest ka kordusülevaatusele saata!
Olen alati kõigil enda autodel selle tagakojamehe ära visanud, kui tarbetu aksessuaari ja kardinad on ka alati taga olnud. Need tohivad olla. Mida ja milleks ma seal tagaklaasil siis pühin? Enne pole sellest ülevaatustel isegi mainitud. Ülevaatajad ainult viitavad vastavale seadusele ja ülesvaatuspunkti üles seatud kaameratele.
Sõitmisaega anti kuni 30.07.
Bürokraatia võib vahel ka koomiline olla.
Vasta

Seoses järelvalve tugevdamisega on mõningates kohtades vist jube tähinärijaks/täpseks muututud.

Mõni aeg tagasi sattusin tänaval juttu puhuma ühe VAZ kopika omanikuga, kes oli ka just korduva saanud kuna passis on viis istekohta märgitud, aga autos turvavööd ainult neljale, taga keskel pole. Seletati, et kui passis kirjas viis kohta siis peavad ka viied turvavööd olema, muidu TÜV läbi ei saa.

Kuna omanik tahtis autoga sõita, mitte TÜV töötajatega vaidlema (endast "targematega" pole üldsegi ilus vaielda) ja ennast tõestama hakata, siis sai lihtsalt ka nõutud turvavöö lisatud, et TÜV läbi saada. Kahjuks unustasin küsida, et kus Tartu TÜV punktis sellist asja nõutakse.

Varsti saan omal nahal katsetada, kas saab tagaistmel 2-e turvavööga läbi kui passis 5 kohta Ladal, siiani on saadud.
Vasta

Kui taga on kaks turvavööd, siis peab olema ka kolmas, sest neid hakati paigaldama koos. Kui ülse pole, on asi OK. Muidugi oleneb auto vanusest. Sõitsin oma 2102ga kuni müügini ilma tagumiste vöödeta. Ka olid ees valged suunakad.
MB 410 tuli tehasest ilma vöödeta ja nii ka jäi. Ükski politseinik pole isegi teemat tõstatanud
Vasta

(08-06-2018, 12:35 PM)motamees Kirjutas:  Kui taga on kaks turvavööd, siis peab olema ka kolmas, sest neid hakati paigaldama koos. Kui ülse pole, on asi OK. Muidugi oleneb auto vanusest. Sõitsin oma 2102ga kuni müügini ilma tagumiste vöödeta. Ka olid ees valged suunakad.
MB 410 tuli tehasest ilma vöödeta ja nii ka jäi. Ükski politseinik pole isegi teemat tõstatanud

Valgete suundade pärast nad norida ei tohiks, kui autole tehasest sellised paigaldatud.

See turvavööde pull on huvitav. Reaalselt vist vene ajal Ladadele 5 turvavööd ei pandud, vähemalt mina pole küll näinud. Isegi Volgadel oli tagaistmel ainult 2 vööd.


Aga eks seda oli arvata, et juunikuust hakkab ülevaatustel nalja saama. Ilmselt tasub nüüd kasutada neid punkte, kus kaamerad juba varem üleval olid, nemad on juba harjunud ja ei mõtle üle.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne