Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

Kas tohib üldse ise turvavöid autosse paigaldada kui tehas ei ole selle jaoks kinnituskohtasid ette näinud? Minu mäletamist mööda ei tohi aga ma ei viitsi praegu teemasse süveneda ja otsima hakata vastavaid seaduspügalaid.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(08-06-2018, 13:49 PM)viplala Kirjutas:  Kas tohib üldse ise turvavöid autosse paigaldada kui tehas ei ole selle jaoks kinnituskohtasid ette näinud? Minu mäletamist mööda ei tohi aga ma ei viitsi praegu teemasse süveneda ja otsima hakata vastavaid seaduspügalaid.

Kui kinnituskohti pole, siis ei tohi. Kui kinnituskohad on, siis tohib. Kui kunagi on paigaldatud, siis eemaldada enam ei tohi (kui polstritesse on kinnituste kohale augud tehtud).

Võimalik, et mul tekib kunagi probleem lollide ülevaatajatega. Isuzul nimelt pole tehase poolt turvavöösid ette nähtud, aga usinad soomlased on need siiski kunagi paigaldanud (nüüdseks ammu eemaldatud). Augud läbi pleki ja valmis. Ehk siis mingit reaalset kasu poleks neist vöödest nagunii olnud. B-piilaritel on kohad näha, kus vöökinnitused on olnud. Ma usun, et kunagi kohtan kindlasti mõnda kivipead, kes üritab väita, et peavad olema...
Vasta

Nendele kinnituskohtadele kleebid smailid  Big Grin Big Grin peale ja tõestagu, et seal peab midagi olema.
Vasta

(08-06-2018, 11:19 AM)samodelkin Kirjutas:  Käisin täna (8.06) ülevaatusel. Enne sai justkui kõik üle kontrollitud ja ka juppe vahetatud. Isegi diagnostikas käidud. Oma arust kõik korras, aga tuleb minna kordusele ... sest puudub tagumine kojamees. Olgu siis lisatud, et mul universaalkerega auto ja taga läbipaistmatud kardinad.

Huvitav küll, et salongi tahavaatepeeglit ei pea olema, aga kojamees peab taga olema. Mis kasu sest kojamehest seal siis on kui salongis peeglit ei ole? Big Grin Vähemalt ise olen juba aastaid läbinud ülevaatuse puuduva salongi peegliga ja sellest on läinud kirja vaid väheohtlik viga, mis ülevaatuselt läbi saamist ei takista.
Vasta

(08-06-2018, 13:36 PM)zazik Kirjutas:  
(08-06-2018, 12:35 PM)motamees Kirjutas:  Kui taga on kaks turvavööd, siis peab olema ka kolmas, sest neid hakati paigaldama koos. Kui ülse pole, on asi OK. Muidugi oleneb auto vanusest. Sõitsin oma 2102ga kuni müügini ilma tagumiste vöödeta. Ka olid ees valged suunakad.
MB 410 tuli tehasest ilma vöödeta ja nii ka jäi. Ükski politseinik pole isegi teemat tõstatanud

Valgete suundade pärast nad norida ei tohiks, kui autole tehasest sellised paigaldatud.

See turvavööde pull on huvitav. Reaalselt vist vene ajal Ladadele 5 turvavööd ei pandud, vähemalt mina pole küll näinud. Isegi Volgadel oli tagaistmel ainult 2 vööd.

82 aasta null kuuel oli taga 3 turvavööd, keskel siis 2 punkti. Olid juba tehases peale pandud. Tihti olid tagumised vööd lihtsalt pagassi visatud, a la pane ise, kui naada.

Ma olen isegi historic klassis regularity rallit ilma turvavöödeta sõitnud. Tehnilises komisjonis ikka arutati seda teemat, aga siis tehti otsus, et kui tehases pole pandud siis ... ise tead. Olgu lisatud, et selles klassis kiiver on kohustuslik, aga selle kandmine mitte.

Mul mitmes autos ees ainult 2 punkti vööd, nagu lennukis, taga pole midagi. Need olid tellitud lisad, mitte standard tol ajal 60-70-nendatel. TÜV-ga pole kunagi probleeme olnud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Mul oli kunagi ARK angaaris pentsik vaidlus seoses SAAB 96 arvelevõtuga. Küsimus oli, et kas tehnilisse passi läheb kirja  4 või 5 istekohta. ARK i töötaja argument oli, et 4 turvavööd on 4 kohta, minu argument oli, et tehas näeb ette 5 istekohta.
Lõpuks lahenes asi nii, et taat oma putkas natuke googeldas ja passi läks 5 kohta.
Vasta

Oma kogemusega ark-ist tekkis küsimus kas tagurpidi käigu tuledel peab olema veel lisalüliti kui lisada olematutele tagurdus tulelele lisa LED. Väideti et peab, tehases paigaldatud tagumise käigu tulede lülitist ei piisa. Pagan need põlevadki ainult tagurdades. Saan aru et igasuguseid töö tulesi ja lisatulesid lähi ja kaug vaateks ühendatakse läbi lisa lüliti - aga tagurdustuli. Seekord sain veel hakkama aga järgmiseks korraks pidi olema juba kaamara koll nurgas ja siis ei pidavat enam läbi minema.
Vasta

(09-06-2018, 08:46 AM)klaave Kirjutas:  Oma kogemusega ark-ist tekkis küsimus kas tagurpidi käigu tuledel peab olema veel lisalüliti kui lisada olematutele tagurdus tulelele lisa LED. Väideti et peab, tehases paigaldatud tagumise käigu tulede lülitist ei piisa. Pagan need põlevadki ainult tagurdades. Saan aru et igasuguseid töö tulesi ja lisatulesid lähi ja kaug vaateks ühendatakse läbi lisa lüliti - aga tagurdustuli. Seekord sain veel hakkama aga järgmiseks korraks pidi olema juba kaamara koll nurgas ja siis ei pidavat enam läbi minema.

 Kui kardad et lüliti ei pea lisa tuledele vastu siis saab ju panna selle lüliti releed juhtima.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kui lülitub põlema koos tagurpidi käiguga, siis peavad vastavad tagurdustule e-märgised tulel peal olema. Kui läbi lüliti, siis võib olla suvaline töölatern.
Vasta

Seda teksti lugedes tunned rõõmu väga vanast pillist, kui turvavöödest ei teatud midagi, pidurituled ja suunatuled oli lisavarustus

Tagurdamine pimedas oli iga mehe oma mure....
Vasta

kümnekonna aasta tagune loogika, mis kehtib vast tänini: turvavarustuse ümberehitamine on litsenseeritud tegevus. Kui vastava putka heakskiidul ümber ehitatud ei ole, peab turvavarustus olema tehasekorras.

juttl et turvavööde arv = kohtade arv, on jama. Osadel pole üldse (Volvo Amazon oli esimene seeriatootmis-auto, mis standardvarustusena esiistmetele turvavööd sai. Juhtus see mälu järgi 1964a - kes oskab, see parandab). Näitlikustamiseks sobib "ametnikult" küsida, kas turvavöödeta masinas on 0 kohta ning kas ees 2 istekohta ja vastavalt turvavöid omavas masinas on 2 kohta. 4 vööd ja 5 kohta langeb sisu vaates samasse loogikasse, niiet olgu kuidas on - on tehases ette nähtud kohad ja on tehase s paigaldatud vööd. Need on kaks eraldi numbrit ning ametnik võib arvata, mida arvab - vastav inseneritöö on ammu tehtud ja ei kuulu ametniku poolt vaidlustamisele.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Sai peaaegu uunikumiga ülevaatusel käidud. See, et 22 aastat vana jaapani diisel ei suitse, ei tahetud uskuda, aga leppisid.
Rullikud, pidurid,  amordid, tuled ... nagu ikka, aga edasi oli miskit uut. Kõik aknad keriti ühekaupa alla, kõik turvavööd klõpsiti läbi, kerelt otsiti kõik VIN koodid üles, jne. Pidada olema uus kord, suur vend jälgib.

Tegelikult jääb ju veel palju võimalusi peedistamiseks, tuhatoosi näiteks ei vaadatud, mul seal kaitsmed ja pirnid, aga see ju ikkagi tuhatoos, kindalaekasse ei vaadatud, tagavararatast ei kontrollitud jm potentsiaalselt  ohtlikke kohti. Arenguruumi veel on. Wink


Vasta

(09-09-2018, 00:16 AM)hulgus Kirjutas:  Sai peaaegu uunikumiga ülevaatusel käidud. See, et 22 aastat vana jaapani diisel ei suitse, ei tahetud uskuda, aga leppisid.
Rullikud, pidurid,  amordid, tuled ... nagu ikka, aga edasi oli miskit uut. Kõik aknad keriti ühekaupa alla, kõik turvavööd klõpsiti läbi, kerelt otsiti kõik VIN koodid üles, jne. Pidada olema uus kord, suur vend jälgib.

Tegelikult jääb ju veel palju võimalusi peedistamiseks, tuhatoosi näiteks ei vaadatud, mul seal kaitsmed ja pirnid, aga see ju ikkagi tuhatoos, kindalaekasse ei vaadatud, tagavararatast ei kontrollitud jm potentsiaalselt  ohtlikke kohti. Arenguruumi veel on. Wink

Ehh Sind, õnnetut. Loe auto24 portaalis Mait Millerti jutte ja Sa ei imesta enam mitte kunagi mitte millegi üle!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-06-2018, 21:39 PM)veix__ Kirjutas:  olen juba aastaid läbinud ülevaatuse puuduva salongi peegliga ja sellest on läinud kirja vaid väheohtlik viga, mis ülevaatuselt läbi saamist ei takista.


Mitu aastat järjest läks peegli puudumine kirja väheohtliku veana, aga sel aastal kas ei märgatud või ei tahetud märgata ja sain isegi ilma ühegi veata läbi. Big Grin
Vasta

Mul aknavänt ära võetud et aken sõidu ajal kinni püsiks kui noorem põlvkond tagaistmel, ongi pses ülevaatuselt läbi ei saa? Big Grin

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

(09-09-2018, 01:20 AM)Laurts Kirjutas:  Mul aknavänt ära võetud...

Ma saagin mosse tagaukse opereerimise kangid nii lühikeseks, et lapse käsi ei jaksanud akent kruttida ja ust avada, täiskasvanu küll. Nii saigi mossele lapselukud külge.
Vasta

(09-09-2018, 01:20 AM)Laurts Kirjutas:  Mul aknavänt ära võetud et aken sõidu ajal kinni püsiks kui noorem põlvkond tagaistmel, ongi pses ülevaatuselt läbi ei saa? Big Grin

Puuduvate väntade pärast läbi ei kukutata. Aga kui ülevaataja on kas sündinud pedant või värskelt ilma vaseliinita vahekorras olnud MNT petsialitsidega, siis võib sellest saada korduvale kutsuv õlekõrs küll.
Vasta

(09-09-2018, 00:16 AM)hulgus Kirjutas:  Rullikud, pidurid,  amordid, tuled ... nagu ikka, aga edasi oli miskit uut. Kõik aknad keriti ühekaupa alla, kõik turvavööd klõpsiti läbi, kerelt otsiti kõik VIN koodid üles, jne. Pidada olema uus kord, suur vend jälgib.

Täiesti mõistlik tegevus. Mis kasu on turvarihmast, kui see ei lukustu või muul moel puudulikult funktsioneerib?
Ise käisin mnt ametis rehvimõõtusid (uutest tuultest kantuna) legaliseerimas ja seekord üv-l isegi ei kontrollitud...
Vasta

Mida see rehvimõõtude legaliseerimine tähendab? Tehasemõõdust erinevad rehvid all ja kooskõlastasid muudatuse MNT-s? Mis see protsesse endast kujutab üldse?
Vasta

(09-09-2018, 15:33 PM)speedsta Kirjutas:  Mida see rehvimõõtude legaliseerimine tähendab? Tehasemõõdust erinevad rehvid all ja kooskõlastasid muudatuse MNT-s? Mis see protsesse endast kujutab üldse?

See protsess kujutab endast seda,et selle eest pead maksma riigile löivu ja selleks ongi selliseid
protsesse vaja Big Grin
Kui sa pole enda suuremate velgede eest löivu maksnud on nad liiklus ohtlikud,peale
TÜVi enginööri vaatamist ja protsessi maksmist muutuvad nad völuväel legaalses ja turvaliseks...
Vaadatakse lihtsalt eurust et kust kohast veel raha pumbata....
Heaolu riikdes nagu Saksas on seee juba väga ammu......

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne