Retrosõit 2006.tagasivaade.
#1

Retrosõidu  korraldajad tänavad kõiki eesti vanatehnika huvilisi, kes oma unikaalsed sõidukid välja ajasid ja rahvale näha tõid.
Te olete head kaaslased, kohtumiseni järgmisel aastal!

Vanatehnika klubi Retro MC juhatus.




:I M Back
Vasta
#2

Loodan, et järgmine aasta korraldad jälle ja palkad PR-i tegelase endale Wink

Ja Priit võiks oma ego maha suruda ja Hobiklubis ka sellele sündmusele nurgake leida.

Dad.
Vasta
#3

Üritusel osalenuna ja igati positiivsete emotsioonide küüsis ja ennast rohke materjaliga varustanult ulataksin Priidule ja Hobiklubile abistava käe ;-). Täna ju õhtul kohtimine ka plaanis, PlyVal ja Dad, tulge kohale, siis saate ligemalt valgustet.....
Vasta
#4

Dad, et küll Priit muudkui surub ego maha, nälgib ja kirjutab? EI! Anna andeks, ei kirjuta ega ei leia ka ruutsentimeetrit ajakirjapinda.
Ma ju näen päris täpselt, palju "vanatehnikahuvilisi" on üldse mingit pidi kaasa aidand sellele, et nende lemmikteemast kirjutataks. Kuna see abi on olnud marginaalne, siis rohkem ei viitsi. Vanatehnikahuvilisi ajakirja ostjaid ja tellijaid peaks olema suurusjärk 600-700, parimal juhul on neid vast 200. Ja kui veel isegi sellist tühist asja, kui e-maili ei suudeta saata, siis ei ole mul küll mingitki põhjust veel kogu aqsjale peale maksta. Tuuninguhuvilist ja enamust merelkäijaid absouutselt ei huvita "vanade romudega" ringiliikumine. Ma ei näe põhjust, mille nimel ma(õigemini meie pere) pingutan. Kuna mina olin kogu HK tegijate seltskonnast ainumas nii vanatehnika- kui merehuviline, siis on need leheküljed puhtalt minu rahakotilt läinud. Ja see number kokku on ikka eriti suur. Kui meri toob teoreetiliselt midagigi tagasi kasvõi reklaami näol, siis vanatehnika saab elutseda ainult aktiivsete lugejate arvelt. 1-3 lehekülge on seda vanatehnikat ikka, rohkemaks ma ei näe oma taskupõhjas võimalust. Kõige vähem näen ma võimalusi nende asjade kajastamiseks, mille kajastamiseks pole isegi "sooviloodet" üles näidatud. Nii palju on mul küll egot, et päris minust üle ikka ei sõideta... Simpel? Seejuures ei ole siin mingit seost sellega, et tegu oli eriti hea asjaga. Austraalias oli ka eriti vägev vanade tsiklite kokkutulek, who cares?
Ahjaa, kel huvi, siis täna õhtul peaks Nõmme-Kases toimuma vähemalt ühe, paremal juhul kahe "Musta numbri" auto ülevaatus. Üks on 1969 aasta Mustang Mach1 390CID big-block, teine 60'te alguspoole W115 Mersu. Viimase osalemine pole kindel, Pony aga veereb kohale. Red BAron, Sa Metallical siis polegi? Täna ju "see päev"Big Grin
Vasta
#5

PlyVal64 Kirjutas:Red BAron, Sa Metallical siis polegi? Täna ju "see päev"Big Grin

ohjah, nagu mäletad sai seda koos kuulatud hektarite viisi autosõitudel peale eelmist kontserti.....Big Grin Las nad nüüd mängida rahus, ummikud niigi suured ja õhtul ju mitte vähem tähtis kokkusaamine Toungue
Vasta
#6

Asi ikka nii huvitavaks läinud, et eile Uunikumi foorumis "Retro sõit" all sõidu korraldajatele minupoolne tänuavaldus loetud moderaatorite poolt kas teemasse või üldse mittesobivaks ning välja kustutatud. Niipalju siis arvamuste pluralismist.

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#7

Avo Kirjutas:Asi ikka nii huvitavaks läinud, et eile Uunikumi foorumis "Retro sõit" all sõidu korraldajatele minupoolne tänuavaldus loetud moderaatorite poolt kas teemasse või üldse mittesobivaks ning välja kustutatud. Niipalju siis arvamuste pluralismist.

Eee ... ehk ikka vaataks ka mitte ei lahmiks niisama? ... Esimese teema kustutamine toob kaasa kõikide postituste kustumise... ja mina seda ei kusututanud ning ilmselt ei teinud seda ka ükski teine moderaator.

Dad.
Vasta
#8

Nii palju kui ma logist näen, siis Tsiklimeister ise kustutas terve oma teema. Süüdistused "arvamuste pluralismi" teemal saatke palun talle isiklikult.
Vasta
#9

Tegin moderaatoritele ülekohut. Minupoolsed vabandused!

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#10

Tsiklimeister Kirjutas:NB! Äkki peaks hakkama uut ajakirja välja andma,konkurents on ju teretulnud!
Tsiklimeister, jumala eest tee ära! Päris tõsiselt kohe. Aga arvesta juba eos sellega, et vaba raha peab Sul olema suurusjärk 200K kuni 1M sõltuvalt toote tihedusest ja kvaliteedist ja väga suure tõenäosusega Sa seda raha mitte kunagi tagasi ei saa. Eestis ja eesti keeles vanatehnikaajakirja tehes peab olema räme rikas. Arvesta umbes niimoodi, et iga lehekülg maksab Sulle suurusjärgu 5000 krooni, see siis kõik kulud kokku lüües. Palgata(nagu mina juba aasta aega), üliodava kujundustasuga(kujundusfirma koos pädeva arvuti ja legaalse tarkvaraga), enamus ise kujundades, enamus ise kirjutades ja sõpradelt tasuta lood saades saad lehekülje hinna 2K peale. Odavamaks ei joonista ajakirja lehekülge mingi valemiga. 20-30 lehelist vihikut paar korda aastas välja anda, seda jõuab küll. Seda võib kodus Wordiga kujundada ja suvalise printeriga välja pritsida ning kammköitesse panna. No siis tuleb tükihinnaks 35-40 krooni, nagu mul Talveralli Legendil. Kuid palju Sa leiad sellisele "tootele" ostjaid? No teed 100 tk ja müüd ka maha. So what? See ei ole ei ajakiri ega miski. Samahästi võiks seda mitte teha ja energia juba valmistootele kulutada. Olgu see siis missugune olemasolev toode tahes. Ma usun, et Kullo oleks üliõnnelik, kui vanatsikli mehed Motomaaniat mitmete sadade kaupa ostaksid. Kindlasti võiks Kullo poolest pool tema sõpruskonna ajakirjast alati vanadele tsiklitele, üritustele ja restaureerimisele olla suunatud. Aga sitta nad ostavad, ainult targutavad. Mämm-mämm käib, ei muud.
Ma saan veel aru, et 80-100 krooni ajakirja eest välja käia on natuke naljakas, kuid 30-50 krooni ei ole mingi raha. Kasvõi selleks, et selline ajakiri üldse eksisteeriks. Nii palju ei saa Eestis mitte üks mitte-naistesopakas lugejaid, et ainult müügist ennast ära majandaks. Kuid lugejanumber on oluline reklaamiandjale ja jaemüügist laekuv raha kassavoo silumiseks.
Aga tahad teada, palju maksab ühe HEA loo tegemine, selline 8000 tähemärki, põhjalik uurimine, väga head pildid koos modellidega, superkujundus jne. Ehk selline lääne standardile vastav lugu? 15-20K tuleb ainuüksi artikli tegemise kulu, kui tahad veel pisut kaugemal teha, tahad mingit head DIY lugu teha, tahad midagi korralikult testida, võid eriti hea loo puhul summa vaat et kahega korrutada. Kahjuks Eestis tehakse selliseid lugusid üliharva ja siis on ka need kas kellegi poolt kinni makstud või on tegu niigi edukate inimeste vabatahtliku hobiga, kus reaalseid kulusid reisimisele, asjade soetamisele ja ka kokku kirjutamisele otsestesse kuludesse ei kanta. Näiteks väga hea sisuga Go Discover. Arva ise, mis sealsed reisid reaalselt maksavad.
Mina tervitaks sellise vanatehnikaajakirja tekkimist ja oleks kindlasti ka lugejate-ostjate hulgas. Kui muidugi kaanehind 300 krooni pole. Aga olgem ausad, seda ei tule mitte kunagi.
Vasta
#11

Tere Priit!

Tänan valgustamise eest,nõuanded on väga head ja üleüldse võta asja rahulikult.Olen ajakirja väljaandmise projekti vedanud ja päris õnnestunult(ameerika ühendriikides).Kui Sa arvad,et oleme siin kõik metsast,siis eksid rängalt.Soovin sulle kõikke head nii isiklikus elus kui ka ärimaailmas!
NB! Teemast palun mitte mööda panna,ja mõelge positiivsemalt!!!

:I M Back
Vasta
#12

Heido, Priit -rebjata davaite zhit druzhno! Ma mõtlen, et eks kõigil ole vahel raske ja tuleb ette ka pettumusi aga mõelgem ikka positiivselt. Ja ma mõtlen küll, et kui kuskil toimub toredaid üritusi, siis oleks tore neid ka hiljem kajastada, et info leviks ja järgmisel korral oleks veelgi rohkem toredaid inimesi. Meiegi alustasime esimest Talverallit 5 aastat tagasi 6 autoga aga viimased aastad ei taha kõik soovijad enam ära mahtuda ;-)
Ja järgmisele Retrosõidule lähen kindlasti ja meelitan veelgi toredaid inimesi kaasa.
Vasta
#13

Red Baron Kirjutas:Ja ma mõtlen küll, et kui kuskil toimub toredaid üritusi, siis oleks tore neid ka hiljem kajastada, et info leviks ja järgmisel korral oleks veelgi rohkem toredaid inimesi.

Jääme siis osalejatelt ootama veidi pikemaid kirjutisi, kui juba klassikaks muutunud lakooniline lause "oli tore vanatehnikaüritus".

Inimestele tuleb kasuks teada saada, millest nad ilma jäid, ja osalejatel on suurepärane võimalus veelkord väljendada oma rõõmu, et nemad ei jäänud.
Vasta
#14

Muidugi elame sõbralikult. Kes mind personaalselt tunneb, see ju ei põegi minu väga otsekoheste sõnavõttude pärast.
Aga niipalju küll, kulla Tsiklimeister, Sinu USA kogemus ei ole Eesti Vabariigis põhimõtteliselt mitte midagi väärt. Sry! aga nii see on. Eriti see, mis puudutab mistahes ajakirjandusväljaannet ja selle tegemit. Kindlasti annab see aga elukogemust. NY's on pruune pedepoisse(kellele teha ajakirja "Brown NY gey-guide") ka rohkem, kui Eestis riigikeelt lugeda oskavaid kodanikke. See ongi vahe ajakirja tegemisel suvalises muus riigis(jättes välja miskid Neitsisaared jms. mikroriigid) ja Eestis.
Eesti hobiajakirjanduse elust ja tegelikust seisust on päris tõsine märk selline kiri Go Discoveri kodukal:
GO Discoveri uus number ilmub juuni alguses
30.05.2006

Ajakirja GO Discover kolmas number ilmub juuni esimestel päevadel, toimetus vabandab väikese hilinemise pärast.


Eile ma veel seda uut numbrit poes ei näinud. Aga Pruulil ja Co'l on tavainimese mõõtkavas "pappi nagu putru". Reaalselt ei tohiks olla neil mitte ühte probleemi aga näed on.
Samamoodi on igasuguste vahvate ürituste tegemisega. Talveralli on väga halb näide, seda tahaks suisa salajas teha(siis võiks mõne äkilisema kiiruskatse ka sisse panna). Kuid igasugused Retrosõidud, Nostalgiapäevad, Suursõidud, militaarkokkutulekud jne, need vajavad tugevat promo juba pikalt ette. Need on üritused, millega meelitatakse juurde uusi tulijaid, sealtkaudu "avatakse" potensiaalsete sponsorite rahakotid. Seda peaks Sa ju siis hästi teadma, et raha huvitab vaid ja ainult "silmapaaride ja otseste kontaktide arv". Mida rohkem pealtvaatajaid, seda suurem võimalus saada toetajaid ja teha veel parem asi. Meedia, meedia ja veelkord meedia on need, mis on peaaegu kõige aluseks. Ku meediat ignoreeritakse, siis saadakse ka vastu ignorantsust. Koges seda isegi Märtin. Kui me ei räägi poliitika ajakirjanikest ja kollasest kõmuajakirjandusest, siis ülejäänud mistahes meedia esindajad EI OLE üldiselt vaenlased kelle eest peaks ennast varjama, ära jooksma ja võimalikult kaugele hoidma. Nemad on pigem sõbrad ja kaasaaitajad kelle käes on tihtipeale võimalus midagi lihtsalt niisama ära teha. Eks on ka suuri välismaiseid konglomeraate ja niisama koonerdavaid-lolle ettevõtjaid, kus ajakirjaniku hea tahe ei pruugi maksvusele pääseda... kuid neid on siiski vähe. Aga kui ajakirjanikke ignoreeritakse või suhtutakse üleolevalt(puudutab pigem äriettevõtteid ja nende "omanikke"), siis ei tule sealt ka mitte midagi vastu. Samas on meedial siiski niipalju võimu, et ta võib vihastamise korral palju pahandust teha.
Mina pole vihastaja tüüp aga mind on lõplikult ära tüüdanud ignorantsus ja vaenlaseks olemine. Mul on kange tahtmine tõmmata läpaka juhe seinast välja, visata roobad selga ja tunni aja pärast juba kuskil ehitusel oma teist oskust rahaks teha: ehitustisleri tööd teha. Tambiks puitkatkasse ja tarindeid kokku, lükkaks sama tööajaga 10-15K taskusse ja oleks rahul. Seejuures oleks kõige enam rahul abikaasa. Seejuures üldse ei põeks kadunud raha üle, võetagu seda minupoolse sponsorlusena erinevate hobide propageerimisele. Raha saab alati juurde tekitada, on seda paberipahna elus palju laiali jaotatud teistele rõõmu tehes ja ise ilma oldud, see mind ei sega. Aga mind segab üha enam suhtumine. Ja ma olen sellega muutunud väga vastikuks ja väga otse ütlevaks. Saab hingelt ära öelda, meeldib see Teile või mitte. Selle pärast pole mul õnneks ka kalduvust endale nööri kaela sättida, enamus oleks minu elu elades ennast paar korda üles riputanud.
Vasta
#15

Mis üritus see Retrosõit üldse oli ? Infot liikus ka ju suht vähe ning kas pilte ka on ?
Vasta
#16

Regardman Kirjutas:Mis üritus see Retrosõit üldse oli ? Infot liikus ka ju suht vähe ning kas pilte ka on ?

Mulle tundub,et kõikide vanatehinka sõitude ja ürituste reklaam jätab soovida, kui vaadata:UNIC:avaleht(ÜRITUSI) siis näeme,et meil on ainult üks üritus Restaureerimiskonverents 2006 !Mis puudutab Retrosõitu,siis osalesin ise ka ja meeldis väga,tõesti ei kadesta neid kes sellest ilma jäid,vaid soovitan soojalt tuleval aastal osaleda.
Vasta
#17

tipp111 Kirjutas:Mulle tundub,et kõikide vanatehinka sõitude ja ürituste reklaam jätab soovida,

Olen oma tagasihoidlikust kogemusest märganud, et mida vähem vanatehnikaüritusele reklaami tehakse, seda kvaliteetsem see välja kukub ja rohkem osalisi kohale tuleb. Selge näide, mitte küll kvaliteedi, aga osalejate arvu kohalt on seesamune Restauraatorite Päev Tagadil. Palume inimestel mitte tulla, sõimame Aasia- ja liisinguautode omanikke, ja teeme muid kiusutükke, nemad aga võtavad järgmisel korral sõbra ka kaasa... Peaaegu sama lugu on ka Uunikute Talveralliga, aastast aastasse on teatatud, et palun ärge tulge oma korraliku uunikuga talvel sõitma... ja järjest kvaliteetsemaks liiklusvahendid Talverallil muutuvad. Inimesed tulevad lausa bussidega rallit sõitma, et üritusele ära mahtuda. Ometigi pole kusagil avalikku reklaami tehtud. Reklaami ei tasu ära vahetada informatsiooniliste teadaannetega.

Mina ei osalenud, selle teemas juttu olevas sõidus ainult põhjusel, et lihtsalt ei jõua. Hoolimata sellest, et ma osaleda ei jõua, jõuan ma ometigi takka kiita neid, kes midagigi viitsivad teha, et vanatehnikakultuuri Eestis edendada.
Informatsioonilises mõttes võiks selle ürituse teavitusele ette heita ainult seda, et info taga ei olnud märgitud konkreetsete inimeste nimesid, olid ainult kasutajanimed. Muus osas jõudis info ilmselt kõikide vajajateni ja kui ma oleks väga tahtnud, siis ma oleks saanud ka kontakti võtta ja infot täpsustada. Seega ainult jõudu ja edu!

Priidust arvan aru saavat. Oleme siin isegi tõdenud, et vanatehnikaga seotud kodanikud on keskmisest edevamad, praalivad palju ja lubavad veelrohkem. Paraku ei ole kellelgi tegelikult vaba raha, et edendada vanatehnikakultuuri, milleks on ka ajakiri või mistahes ettevõtmised, mis ei tekita konkreetset uunikut juurde. Olen seda endagi juures märganud, et väga raske on maksta osavõtumakse, toetada rahaliselt mingit ettevõtmist või midagi sellist. Küll aga on mul kusagil taskupõhjas alati papikribalaid, et soetada igasugu ekstravagantsusi garaazi. Sellest tulenevalt on nüüd vaja teha logistiline plaan, et kõikide uunikutega, millega vanatehnikajumal on kohustanud mind sõitma, saaks kasvõi korra aastas hääle sisse ja sõidetud, muidu seisavad niisama ja lähevad lõpuks kohapeal kopitama. Muuseumi ka pole keegi veel valmis teinud!!! Lihtsalt aega jääb väheks ja sellest tulenevalt ootan pingsalt pensionipõlve, siis olen rikas ja sõidan vanatehnikaga ümber maailma, broneerin Euroopa mustpeade majades viiekäigulisi lõunaid ja külastan ilmselt ka Maarjamaal toimuvaid toredaid vanatehnikaüritusi.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#18

Baltimaade Retrosõidust on valmimas film, DVD näol,mida on võimalik soetada Koidula eest.
Filmi soovist palun teada anda korraldajatele.

heido.tsiklid@gmail.com
tiina.vahtra@srk.ee

tel: 51 99 00 78
tel: 51 23 42 2

:I M Back
Vasta
#19

Retrosõidust pilte:
http://www.zone.ee/vanadautod/retrosoit/
Vasta
#20

Üks pilt räägib rohkem kui 1000 sõna. Pildivalikut vaadates oli tegemist ühe esinduslikuma vanasõidukivalikuga üritusega viimastel aastatel.

Arutlused ürituse teemal ning korraldaja sõnavõtud tekitasid vähemalt minu jaoks üritusele ette üsna halva aura. Pilte vaadates tundsin esimest korda, et oleksin võinud leida aja ning püüda isegi üritusest osa võtta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne