Võrri bensiinikulu on suur.
#1

Mure siis selline, et läksime sõbraga nö. võrritripile külateid avastama ja pärast ca. 30 km sõitu oli tal liiter paagist läinud.SmileMootoriks D8E ja süüde paigas ning mootor korras.Sõitsime kuskil poole gaasiga.Samas minu võrril(samuti D8E)oli paagis ikka sama palju bensiini, kui sisse valades.Küsimus: kas selline jube bensiinikulu võib olla tingitud kulunud väntvõlli simmerlingist?Karburaatori segukruvi reguleerimisest eriti kasu pole, bensiini rüüpab ikka jubedalt.
Vasta
#2

Aga keera see segukruvi peaaegu kinni. Mul oli sama asi, et keerasin kruvi kaks pööret välja, aga kulutas jubedalt ja küünal oli peale sõitu must ja märg. Aga kui keerasin umbes pool pööret välja, toimis kõik normaalselt ja paagitäiega saab sõita umbes 250 km.


Vasta
#3

Aga ta ei taha siis hästi tiksuda, kui nii sisse keerata, aga võib proovida...
Vasta
#4

Kui 1 liiter läheb 30km peale, siis keskmine kulu on 3,3/100km peale, see on natuke rohkem kui norm ette näeb, aga ei midagi hullu. Ja seda juttu , et pärast 30 lm läbimist oli paagis sama palju bensiini, kui enne , ma ka ei usu.Kui sa just ei lükanud seda võrri kogu aeg.
Karbussi timmimisega saab kindlasti midagi muuta ja võib juhtuda , et hakkab vähem bensiini võtma .Kui ikka on viga karbussis.Kunagi mul oli segukruvi otsa tinutatud 3-kopikaline , sellega oli siis võimalik sõidu ajal segu ja mootori tööd timmida kuulmise järgi, esialgu oli kruvi paar pööret lahti ja kui juba paigalt minema sain , siis keerasin vähe koomale.
Vasta
#5

Igastahes ma simaga ei eristanud, et mul paagist midagi kadunud oleksToungue
Aga too segukruvi kruttimine aitas küll.
Vasta
#6

Keerad nii kinni, kui võimalik, aga töötab normaalselt.


Vasta
#7

Nagu sass juba ütles, et selline kütusekulu on täitsa normaalne. Võrrid peaksid 2l/100km (oli nii?) võtma idee poolest.
Selline arvutus on arvutatud minimaalseks kütusekuluks ning sedagi ilmselt kiirusel 20-25km/h.

Pigem otsi oma võrrilt mõni viga, kui ta sul väidetavalt nii vähe võtab Toungue
Vasta
#8

Hmm, minu d4 millega vanasõidukite suursõidu läbisin võtab umbes tehase normi, milleks on 1,2L 100-le
Vasta
#9

Probleem lahendatud!Ja viga ei olnud mitte minu võrril, vaid sõbra omal.
Minu oma võtab kuskil 2L 100-le ja seda sõites kuskil 30 km/h, mis on mu tavaline sõidukiirus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne