Punane raamat e. millel silm peal hoida
#1

Idee selline, et kuhugi võiks koguda margid, mudelid ja modifikatsioonid, mida nende vähesuse (eeskätt Eestis) tõttu võimalusel säilitada tuleks.
Alajaotused võiks olla umbes sellised (klubil unic oli tegelt üsna hea süsteem, mida laiendada võiks):

1. - kuni 1929 toodetud. Säilitamisvajadus ei vaja arvatavasti kommenteerimist.
2. - 1930 kuni 1945 toodetud masinad.

...

jne.

Kirjas võiksid olla praeguseks juba haruldased nõugogude masinad nagu kasvõi pool-puitkerega M400 (siin ja edaspidi - ma ei mäleta täpseid marke vaid üritan asja mõtet välja käia)
Mis mind konkreetselt ajendas sellele mõttele olidki mitmed vene autod kuid asja üle järele mõeldes tuleks luua ka alajaotused kuhu saaks märkida ka sellised eestis suht haruldased masinad nagu Ford Taunus coupe (laugpäraga) ja Ford Granada Coupe (Tartus mõni aasta tagasi üks seisis supilinnas, kuid selist looma leiab isegi mobile.de-st ainult näpuotsaga (hetkel ainult 2 vamnemat modifikatsiooni, kui Tartus nähtu)
Erinevatele mudelitele võiks anda ka viie palli süsteemis hinde, mis väljendaks masina rariteetsusastet.
See on kõigest idee, kui keegi teine sellist asja ära ei tee, siis peab vist ise oma planeeritavas saidis aretama hakkama.

Hetkel on endal küll idee teha sait, kus oleksid esindatud kuni 95 toodetud masinate prototüübid, mitmesugused ümberehitused harrastajate poolt (MB 123, BMW 300, 1986 Audi 100 jne. kastikad; mõistlikult cabrioks lõigatud masinad (Opel Monza, viimase põlve Senator Coupe cabrio(!!!) Ford Granada, BMW 600, jne.) Mingit tuunimise, kitcari vai stylingu värki ei kavatse sisse panna kuna kahjuks isiklikult jätab näiteks a\'la Testarossa looki omav opel kadett mulle veidi häiriva mulje) Materjali on kogutud paari aasta jooksul ligi paarisaja masina jagu ja viimane pool aastat olen ka kogunud tegutsevate ja kunagi tegutsenud ametlike ümberehitajate andmeid ning ajalugu.

Kuidas siis jääb, kas keegi teeb ülalräägitud punase raamatu? Vajadus oleks see, et nõnda päästaks vast mõnedki aia äärtes vedelevad rariteetsemad 70-80 aastate masinad ja loomulikult ka vanemad, kuid vanarauda kipuvad ikka need 70-80 aasta masinad kergemalt minema...


PS. Kahjuks ei oma järgnevad kaks nädalat võimalust foorumit külastada, seega osalen arutelus kunagi hiljem Sad
Vasta
#2

Täiesti nõus kaasa aitama sellise hindamissüsteemi väljatõõtamisele...

... UNIC-u kodulehel on pdf formaadis hindamisplansett... Hilisemate masinate jaoks on midagi sarnast vaja koostada...

... omaltpoolt aitaks igati Opeli alase info kogumisel. Olemas on enamik hindamiseks vajaminevast infost teatud mudelite kohta.... Rekord C, Commo A jne...

Uurin veel... vaatan ringi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne