gaz 53 pidurid
#1

Gaz 53 on 2 pidurivõimendajaga. Seisis aasta,sõitis umbes 10 km ja pidurid peal ( kõik 4).Sai õhutus niplid lahti keeratud ,pidurid läksid pealt maha. Uuesti 10 km ja sama jama. Kas kellelgil on sellist jama tulnud lahendada?Ei viitsi jalgratast leiutama hakata , kui keegi on seda juba teind.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#2

Kunagi sellise asjaga kokku puutunud, kuid päris täpselt ei mäleta enam. Kas mitte seal pidurivõimendis mingi klapp ei olnud, mis laseb välisõhu peale s.t. selleks et vaakum maha saada. Ja see välisõhk tuli vist läbi mingi sõela (filtri) Kui see sõel on umbes oligi vist jama majas. On nagu niimoodi meelde jäänud, kuid päris kindel pole.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#3

Piduripumbas on kompensatsiooniava, otse poti all. Kui see ummistunud, siis jäävad ka pidurid peale. Aitab silindri lahtivõtmine, puhastus ja kogu vedeliku vahetus.
Diagnoosida saab ka jalaga pedaali alguses õrnalt pumbates, siis peaks viivitusega lahti laskma. Ega ei ole viimasel ajal teist marki vedelikku juurde lisanud?

Hr. Korvimehe mainit filter asus vist istme taga/all, plekk kopsik, traatsõelaga. Vaata et voolik loppis ei oleks.


Vasta
#4

Sai kiirelt pilk peale visatud ei avastand mingeid jamasi.Paned auto kohapeal käima ,ei puuduta pidpedaali ja natukese aja pärast on pidurid nii peal et auto ei liigu kuhugi. Kala on vaakumi süsteemis vist.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#5

Kompensatsiooniõhu filter ja toru ka korras?

Kui õhku võimendisse peale ei tule, sikutab pidurid peale.
Vasta
#6

Piduripump on umbes (tagasijooks), endal oli ka täpselt sama jama, sai kõike proovitud,lõpuks sai piduripump maha võetud ja pulkadeks lahti lammutatud, ära puhastatud ja tagasi kokku ja ei mingeid probleeme enam.

Tundub et selline probleem tekkib just seismise tõttu

M:Vene tehnika varuosad (zil, ural, kamaz, gaz)
Vasta
#7

Viga kindlasti peapumbas ja seda selgitanud ka eelpool kirjutanud. Kui on kaks võimendit, siis tegu ilmselt 53-12 versiooniga, millel lahutatud pidurisüsteem ja pikk kahesektsiooniline peapump
Vasta
#8

Tänud õpetuste eest ,asi sai liikuma.Samas müün ,vahetan ,kingin 53 juppe.Kel kannatust hõigake privasse.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#9

Ei saa ikka aru, peapump on täiesti puhas ja uute mansettidega, tagasivool töötab ilusti, kui ei töötaks siis peaks see ka ilma vaakumita jamama, või on siin mõeldud neid pumpasid mis juba võimu küljas on. Tagasivoolu ei saa see juba seepärast puudutada, et pidur läheb peale juba ilma et oleks üldse pedaali vajutanud. Või saan ma millestki täiesti valesti aru.
Vasta
#10

Martpoiss kas said tookord oma Gaz-il pidurid korda? Mul nüüd Gaz 53 seisis 2a, olen umbes kord kuus käivitanud ja liigutanud ja ka pidureid tallanud aga nüüd veidi pikemat sõitu tehes jooksid pidurid peale. Kuidagi esimese käiguga punnitasin koju tagasi. Pedaal kõva, kõik trumlid tulised...
Vasta
#11

(21-05-2021, 17:37 PM)Romka Kirjutas:  Gaz 53 seisis 2a,  nüüd veidi pikemat sõitu tehes jooksid pidurid peale.
https://gaz66avto.ru/stati-po-remontu/ko...66-gaz-53/

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#12

(21-05-2021, 17:37 PM)Romka Kirjutas:  Martpoiss kas said tookord oma Gaz-il pidurid korda? Mul nüüd Gaz 53 seisis 2a, olen umbes kord kuus käivitanud ja liigutanud ja ka pidureid tallanud aga nüüd veidi pikemat sõitu tehes jooksid pidurid peale. Kuidagi esimese käiguga punnitasin koju tagasi. Pedaal kõva, kõik trumlid tulised...


Kas pedaal on ebaloomulikult raske ?

Omaette nokitseja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne