Kurb fakt varjupaigas
#1

Eile kella 11 ja 16 vahel on sisse visatud Ikarus 620 juhipoolne esiklaas. Kahjuks seekord ei rakendunud vanasõna "kus tegijaid, seal nägijaid" Samuti ei olnud tegija ka visiitkaarti maha jätnud ... Mida foorumirahvas arvab või soovitab?
Vasta
#2

abiks äkki enne, kui järgmise vana massina raha hakatakse korjama, rahad kokku panna ning mingisse lihtsamasse valvesüsteemi investeerida (paar kaamerat, 24h lindistav makk ning monitor- ei tohiks eriti kallis olla). Kaabakatele juba kaamera olemasolu enamasti hirmutekitav. Ning tõenäoliselt on see lõhkumine paari kohaliku tatika kätetöö, kui JJ-s jutt turvameetmetest levib, siis need kaagid enam tagasi ei tuleSmile.
Hea variant oleks öisel ajal ka koera platsil lahti hoida, kui võimalust oleks.
Vasta
#3

Kuradima idioodid...
Sama tunne tekib mul vaadates vana mõisakompleksi viinavabriku sissevisatud aknaid vaadates (väga ilus maja on muidu, Valdo peaks seda maja teadma, asub Vaos, Väike-Maarja vallas)
Kahju et nii läks. Kas ei annaks sinna soetada turvakaameraid (asi jääb arvat. hinna taha)?

Maamees linnast.
Vasta
#4

Eks ta siga on, see viskaja... Neerukivid tal vastutasuks!

**********
Ise pole veel siiani J-Jaani jõudnud (lapse eas küll sealt läbi sõidetud): kas platsil mingeid piirdeid polegi? Sinna võiks õhtul paar hunti jooksma panna...
Vasta
#5

Masendav Sad Samas on ilmselt enamus kollektsionääre sama probleemiga maaadelnud.
Meil kahjuks nii "hästi" ei läinud, kokku autodel 8 ja majal 3 aknaklaasi.

Aga siis sai tegutsetud
1. Räägi kohalikke pubekatega ja nende vanematega.
2. Investeeritud ca 10000.- videovalvesse
Siiamaani on tulemus positiivne.

Dad.
Vasta
#6

Täna olin juhuslikult Järvamaal ja mõtlesin, et tulen varjupaigast läbi ning minulgi jäi vaatepildi ette Ikarus 620 katkine esiklaas, kurb aga eks nad kohalikud ole ja soovitav oleks videovalve hankida?!
Vasta
#7

Ma ei oskagi säänse lolluse wastu midagi öelda.Issanda loomaaeed on kirju.Wõiks ka rakendada SSSR aegseid turwameetmeid.Ehita w aatlustorn ja igaühele kes ligineb raudtee poolsest küljest  lähemale kui 10 meetert tuld anda.Tulista ,kõike ,mis liigub.Aga Tuve?.Ma alati nõus Sulle appi tulema.Neid autosid ,mida Sa oled kokku korjanud ja kogu hingega hoidnud,need peawad 100% säilima.Kui see warjupaiga turwamine probleem siis teen ettepaneku.Kogume siis igakuiselt mingi summa ,et JJ warjupaik turwatud saaks.Minu poolt tuleks igakuiselt 500 EEKi.Kaamerast enda kogemuste põhjal suurt abi pole.
Vasta
#8

kui leidub keegi inimene,kes nõus varjupaiga territooriumil silma peal hoidma,olen minagi nõus igakuise toetusega (200 EEK) .
Vabandage väga, kuid minu poolt kodanik "Viskajale" füüsiline noomitus(kuid,mis see enam aitab) Sad
Vasta
#9

PETSS Kirjutas:Kaamerast enda kogemuste põhjal suurt abi pole.
Samad sõnad. Ja, kordan veel, mu arust koer peletab palju rohkem ära, kui isegi mingi falgikas või vana ätt püssiga.
Vasta
#10

Aga me peaks ju midagi kamba peale ära otsustama :Milline wariant kõige paremini sobib?JJ warjupaik nii suureks paisnud (tuntud siinpool ja wäljaspool).Selge see ,et Tuve  üksi ei jõua kõigil asjadel silma peal hoida.Ma olen siin foorumis wäike tegija aga kutsun üles kõiki aidata auwäärset Muuseumipapat ja Ivar 73 oma tegemistes.
Vasta
#11

PETSS Kirjutas:Aga me peaks ju midagi kamba peale ära otsustama :Milline wariant kõige paremini sobib?JJ warjupaik nii suureks paisnud (tuntud siinpool ja wäljaspool).Selge see ,et Tuve üksi ei jõua kõigil asjadel silma peal hoida.Ma olen siin foorumis wäike tegija aga kutsun üles kõiki aidata auwäärset Muuseumipapat ja Ivar 73 oma tegemistes.

paneksin ette esialgu investeerida aeda,millest naljalt üle ei roni ja ka kivi üle ei viska ("sportlaste" võimed on ettearvamatud)
Vasta
#12

selle sigaduse kohta olen mina ka nöus toetama rahaliselt, vöimaluste kokkulangemise korral ka igakuiselt.
Vasta
#13

ka siitpoolt tuleks mingi väike panus...
Vasta
#14

Sooviks siis ka paar nõuannet öelda suurele ringile, äkki mõni mõte on ka teostatav.
Esiteks ma arvan et tuleks hakata otsima ikarus 620 juhipoolset klaasi et ei jääks ikarusele kole "nägu"


Teiseks võiks korraldada uued talgud varjupaigas foorumi rahvaga kus saaks raudtee tammi poolsele küljele ära pandud võrkaed ning värav.
Kui värav ja aed on ees siis ei hakata käima sealt kaudu sisse ja on ka inimestee arusaadavam et seal pole õige sissekäik.

Kolmandaks võiks ju alguses proovida vähe odavamat valvesüsteemi ehk siis liikumisandurit kui on liikumine siis läheb nt vanaaegne valgustus post põlema või siis mõni suurem prozektor

tänan tähelepanu eestSmile
Vasta
#15

sry ma küll nende ikaruzide täpseid marke ei tea aga vist on veel alles üks punane ikaruz paide taga tarbjal.kui sillaotsa poolt tulla siis paremat kätt põllu peal peaks see veel seisma.ehk on sellest kudagi abiRolleyes
Vasta
#16

mesamees Kirjutas:sry ma küll nende ikaruzide täpseid marke ei tea aga vist on veel alles üks punane ikaruz  paide taga tarbjal.kui sillaotsa poolt tulla siis paremat kätt põllu peal peaks see veel seisma.ehk on sellest kudagi abiRolleyes
Kui vana see info sul on?

See läks eelmine aasta lõpupoole Türile vanarauaks....

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#17

EdR Kirjutas:
mesamees Kirjutas:sry ma küll nende ikaruzide täpseid marke ei tea aga vist on veel alles üks punane ikaruz  paide taga tarbjal.kui sillaotsa poolt tulla siis paremat kätt põllu peal peaks see veel seisma.ehk on sellest kudagi abiRolleyes
Kui vana see info sul on?

See läks eelmine aasta lõpupoole Türile vanarauaks....
võib olla tõesti läind sry kui eksitasin pole mingi 2-3 aastat tarbjal käinud,kolisin sealt ära ja enam pole tahtnud tagasi minnaBig Grin
Vasta
#18

Ühele probleemile võib ju lisanduda teine! Kui pätipoistel (tüdrukutel?) on maitse juba sees, võib asi jätkuda. Ise soovitaks aiaehitust! Kui teha väike rahakogumisaktsioon "varjupaiga turvalisus". Ja aia püstitamiseks võiks kulude kokkuhoidmiseks teha talgud, kus siis foorumirahvas koos ehitab. Loomulikult jääb see probleem, et mis raha sellise territooriumi piiramine tahab. Aga paigalduse ja mingid summad peaks ikka saama foorumirahva poolt kokku, või kuidas kallid kaasfoorumlased???

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#19

Tegelikult on aia materjal kõik olemas vaja vaid paigaldada...ning enne paigaldamist mõned masinad ära paigutada
Vasta
#20

Aga siis wõiks ju kokku leppida mõne näddaliwahetuse suhtes ja asi ära teha.Ja suht ruttu .Praegu ilmad head.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne